Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    MojeSve

    Nasty

    Cure, koje bolovanje ste uzimale?
    Na poslu uglavnom ne pričam puno o privatnim stvarima. Mogu dobiti bolovanje, ali ne bi htjela da mi previše ljudi zna za MPO.
    N 97 ženska neplodnost do 14 dana
    N 98 komplikacije vezane s potpomognutom oplodnjom do 21 dan
    Z 31 postupci u vezi s oplodnjom do 7 dana
    14 dana, stavili su sifru a0 (bolest)

    Ok, thnx! Od punkcije ili od transfera? 

  • Avatar ifka24

    ifka24

    Broj poruka: 63

    Prijavi adminu

    Grizli

    Ifka ma ne gnjavis uopce zato i jesmo ovdje da si pomognemo informacijama. Provjeri prvo dal u prenatalima koje uzimas ima vec selena ako ga nima ne trebas dodatno ga uzet. Ako sam dobro zapamtila sa tvojim muzem je sve ok, pa u principu osim mozda nekih multivitamina da bude zdrav nema neke velike filozofije. Vazno da nema ektra fizicku aktivnost dan priej davanja uzorka, zdravo se hrani i ako pusi po mogucnosti prestane, smanji se unos alkohola.

    Grizli hvala ti puno na ovim informacijama, MM ne pusi i ne pije tako da tu imamo 10-ku 😉, nadam se samo da ce to sve uskoro krenuti , samo da ne stojimo na mjestu vise. Doktor u VG je bio jako pozitivan kad smo bili na konzultacijama, nadam se opravdano 😊. Koliko dugo si ti u postupku? Jel se ova nervoza ista smanji kad to sve krene? 

  • Deleted user

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    Nasty

    MojeSve

    Nasty

    Cure, koje bolovanje ste uzimale?
    Na poslu uglavnom ne pričam puno o privatnim stvarima. Mogu dobiti bolovanje, ali ne bi htjela da mi previše ljudi zna za MPO.
    N 97 ženska neplodnost do 14 dana
    N 98 komplikacije vezane s potpomognutom oplodnjom do 21 dan
    Z 31 postupci u vezi s oplodnjom do 7 dana
    14 dana, stavili su sifru a0 (bolest)
    Ok, thnx! Od punkcije ili od transfera?

    Ja sam bila od punkcije, makar me moj soc.gin uvjeravao da nije potrebno🙄 

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    MojeSve


    Ja sam bila od punkcije, makar me moj soc.gin uvjeravao da nije potrebno🙄

    Ok, hvala ti na odgovoru. Čini se da soc. ginekolozi tu imaju različito mišljenje i trube po svome. Neke cure su uzimale 21. dan. Zavisi i od zahtjevnosti posla i event. komplikacija. Neke cure ne mogu ni na folikulometriju a da ne izostanu s posla. Svakako ću morat reć šefu. Ajme divote 🤔 
    Možda bi čak radila tjedan do bete ako dođe do transfera i ako bude sve ok naravno čisto će mi vrijeme brže proći. Vidit ću kako će se sve posložiti.. 

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Ifka cim je muski faktor dobar i zenski nalazi vise manje uredni, a zene su mlade doktori daju velike sanse za uspjeh. Nama su ih davali iako muzev nalaz spermio je bio los, moji su svi vise manje uredni pa ako brzo ce to, posebno jer sam zatrudnjivala vec spontano, al eto jos cekamo nasu bebu. Uskoro ce 3 godine cekanja na uspjesnu trudnocu, 4 izgubljene i sad evo godinu dana mpo postupaka s time da mi nismo isli na inseminacije zbog spontanih nego odmah ivf, a izmedju se prepustimo majci prirodni no bezuspjesno ove godine jer meni se dosta sve poremeti nakon postupka tako da koliko se god nadali ne moze biti uspjeha. A nervoza je bar kod mene uvijek pristutna u razlicitim razmjerima. Doduse najveca nervoza mi je bila u prirdnim postupcima u danima prije punkcije da folikul ne pukne, onda nervoza dal ce se oploditi onda nervoza dal ce se uhvatiti, a izmedju pere nervoza dal je taj neki xyz simptom dobar ili los znak. Naravno svaki put je drukciji bar kod mene i ne mogu rec da sam sigurna sto me ceka iako sam vec se okusala u tim vodama. Doduse ovaj put mi je nekako ipak najmanji stres valjda s vremenom otupis na sitne brige i pocnes drukcije shvacat sebe i svoje tijelo. Al da sam nervozna jesam, mislim da niti jedna od nas nije skroz hladna dok je u postupku, no mislim da je to pozitivno sve dok ne preraste u stres.
    Nasty nazalost ako ne mozes si sloziti raspored na poslu da ides na folikulometrije bez izostanka morat ces podijeliti to sa sefom i uzimat bolovanje ili slobodne dane. Ja sam uvijek nakon punkcije ostajala doma cca 7 dana da prodje ET i koji dan jos lagano, no meni to posao omogucava jer si slozim raspored obaveza sama kako hocu i mogu, a mogu i od doma obavljati posao pa nitko ni ne pita. Meni nakon punkcija je bas trebalo ostat doma i dat tijelu da se sabere, divim se curama koje odmah idu raditi. A izmedju et i bete meni je bilo lakse dok sam radila nego doma bila jer probala sam i jedno i drugo. 

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Hvala Grizli na odgovoru! Posao mi ima strogo fiksan raspored, vidit ću kad će mi biti što od navedenog. Neće mi biti problem uzet bolovanje, samo nemam prostora za konbinacije pa moram reć šefu. 

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    I sretno sa svime! 💗

  • BackInBlack

    Broj poruka: 155

    Prijavi adminu

    nemasekiracije ;-)
    Cure, danas se osjecam bas nekako lose, nista me ne boli, ali mi je strasno mucno i osjecam neku slabost u tijelu :-/ valjda mi je to od stimulacije...

    38+6

  • Deleted user

    Broj poruka: 1379

    Prijavi adminu

    Grizli

    Ifka cim je muski faktor dobar i zenski nalazi vise manje uredni, a zene su mlade doktori daju velike sanse za uspjeh. Nama su ih davali iako muzev nalaz spermio je bio los, moji su svi vise manje uredni pa ako brzo ce to, posebno jer sam zatrudnjivala vec spontano, al eto jos cekamo nasu bebu. Uskoro ce 3 godine cekanja na uspjesnu trudnocu, 4 izgubljene i sad evo godinu dana mpo postupaka s time da mi nismo isli na inseminacije zbog spontanih nego odmah ivf, a izmedju se prepustimo majci prirodni no bezuspjesno ove godine jer meni se dosta sve poremeti nakon postupka tako da koliko se god nadali ne moze biti uspjeha. A nervoza je bar kod mene uvijek pristutna u razlicitim razmjerima. Doduse najveca nervoza mi je bila u prirdnim postupcima u danima prije punkcije da folikul ne pukne, onda nervoza dal ce se oploditi onda nervoza dal ce se uhvatiti, a izmedju pere nervoza dal je taj neki xyz simptom dobar ili los znak. Naravno svaki put je drukciji bar kod mene i ne mogu rec da sam sigurna sto me ceka iako sam vec se okusala u tim vodama. Doduse ovaj put mi je nekako ipak najmanji stres valjda s vremenom otupis na sitne brige i pocnes drukcije shvacat sebe i svoje tijelo. Al da sam nervozna jesam, mislim da niti jedna od nas nije skroz hladna dok je u postupku, no mislim da je to pozitivno sve dok ne preraste u stres.
    Nasty nazalost ako ne mozes si sloziti raspored na poslu da ides na folikulometrije bez izostanka morat ces podijeliti to sa sefom i uzimat bolovanje ili slobodne dane. Ja sam uvijek nakon punkcije ostajala doma cca 7 dana da prodje ET i koji dan jos lagano, no meni to posao omogucava jer si slozim raspored obaveza sama kako hocu i mogu, a mogu i od doma obavljati posao pa nitko ni ne pita. Meni nakon punkcija je bas trebalo ostat doma i dat tijelu da se sabere, divim se curama koje odmah idu raditi. A izmedju et i bete meni je bilo lakse dok sam radila nego doma bila jer probala sam i jedno i drugo.

    Ovo si tako dobro rekla... Mi nemamo apsolutno nikakav problem..na teudnocu cekamo vec 6 godina..od tog 3godine u mpo..kad smo kretali doktori bili fuull optimistucni..jer mi mladi..bez dijagnoze..ma to ce brzo kod nas..
    Eto..proslo je 3 godine...3 spontana i brdoo postupaka..od pretraga nema sto nismo napravili i svee je uredno...savrseno uredno...A netko sa 101 dijagnozom uspije od prve..tako da..nema pravila

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    BackInBlack meni je samo ujutro malo mucno bilo, al osjecam se skroz osamuseno i pospano. Al to sam skuzila da mi je tako bilo i prosli put od menopura. Ocito nas drma stimulacija. Drzi se. Tebi je uzv u utorak jel da?
    Marijaiva nazalost osim da je sve ok, potrebno je i more srece za uspjeh. Jeste probali sto od alternative? 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.