Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar ifka24

    ifka24

    Broj poruka: 63

    Prijavi adminu

    Grizli

    Student13tica ja sam isla na akupunkturu u jednom postupku i definitivno mi je pomoglo da budem opustenija i sve skupa me manje bolilo. No postupk nije bio uspjesan beta na kraju negativna. U nasem slucaju sam isla samo ja jer doktorica koja je meni radila odmah je rekla da za musku neplodnost se nije specijalizirala pa da ne bi htjela kemijat.
    Ifka nazalost pravi sigurni uzrok ne znaju, pretpostavka je spori spermiji i moja trombofilija, al po svim kao literaturama to bas si peh ako to uzrokuje spontane, jer u principu dok smo sami bez lijekova se trudili ja sam relativno lako i kroz svega 2-3 pokusaja zacela sta sa muzevim spermiogramom bas i nije uobicajeno. Tako da sad jos cekam neke nalaze, al u naravi je sve tapkanje i nada da cemo ili ipak nesto otkriti ili da ce uspjet trudnoca opstat svih 9 mj.
    Nikita nije da se toga bojim nego me eto to zaintrigiral dal je moguce, iako me kod mene nis ne bi iznenadilo hahaha. Al nisam valjda takav baskuz da sad kad mi napokon su folikuli ravnomjerno rasli se desila prijevremna O. Inace imam sluz tako 1-2 dana prije O, al nikad ovako obilato. Pretpostavljam da je od orgalutrana jer zadnji put sam imala dosta al samo na dan punkcije, al onda sam samo 1 dan se s njim pikla.
    BackInBlack svakako tokom dana, malo imam bolove u trbuhu malo nemam, pocele me i grudi bolit, ujutro mi bude mucno, al prodje nakon sat dva pa nije mi problem, imam tu sluz, al sve u svemu ok. Muz je odusevljen jer nisam povampirila bar ne za sada. Rijesila problem sa probavom i stolicom pa me vjerojatno i zato manje boli trbuh i manje sam napuhana. Sve u svemu svega kod mene… Drzim ti fige za super rezultat u utorak onda.

    Grizli ma normalno da hoce, ne gubit nadu, ja sam sigurna da cete vi uskoro imati +, i da cete osjetiti i vidjeti svoje malo cudo. Eto mi smo sve ovdje valjda odabrane da nam put do nasih malih anđela bude teži, ali zato kad se cudo desi bude jos slađe ..  😊😘
    Nisam dugo na forumu, ali dok citam vase post-ove zaista vam se divim, vidi se da ste sve jake žene, koje su spremne na sve da stignu do svog cilja 🤗. Nadam se da cu i ja uz vasu pomoc lakse podnjeti stvari koje me cekaju. 
    Samo mi nemojte zamjerit ako vam budem dosadna sa svojim propitkivanjima 😏

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Ifka ma kakav gubitak nade, nisam odustala ni kd je bilo najteze a kamo li sad. Samo pozitiva nam treba! A ti slobodno pitaj sto god te zanima, zato i jesmo tu da si pomognemo i olaksamo jer nitko ne moze razumjeti sto prolazimo osim osobe koja ima isto iskustvo. A moje je pravilo da se najposebnije bebe najduze cekaju, pa eto mi samo cemo imat najposebniju djecu 

  • Avatar ifka24

    ifka24

    Broj poruka: 63

    Prijavi adminu

    Grizli

    Ifka ma kakav gubitak nade, nisam odustala ni kd je bilo najteze a kamo li sad. Samo pozitiva nam treba! A ti slobodno pitaj sto god te zanima, zato i jesmo tu da si pomognemo i olaksamo jer nitko ne moze razumjeti sto prolazimo osim osobe koja ima isto iskustvo. A moje je pravilo da se najposebnije bebe najduze cekaju, pa eto mi samo cemo imat najposebniju djecu

    Grizli upravo tako, nada i malo srece. A obo za najposebniju djecu se potpuno slazem, super si to rekla 😊.
    Reci mi u prirodnjacima koliko obicno folikula ima? Vjerujem manje nego u stimuliranim
    Vidim da pisete o tome, ja uopce neznam kad ovuliram, apsolutno nista, a koliko sam skuzila simptomi ovulacije jako dobro pokazuju rast folikula.

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Neke osjete ovulaciju neke ne. Meni su se bolne ovulacije javile tek nakon 1 spontanog. Od onda bogu hvala u sat mogu znat kad je al nije nuzno ranije nisam nikad osjetila nista. U prirodnjaku obicno bude samo 1 folikul osim ako ti ne daju tablete pa racunaju kao prirodnjak a zna se razviti i vise od 1 folikula, kod stimulacije sve ovisi kako odgovoris na nju. Jesi vadila amh hormon? Posto si mladja vjerujem da ce ti ici sa blazim stimulacijama ako su ti nalazi uredni jer bi kogla imat velik broj folikula u stimulaciji. Al to je opet individualno zato je bitno da dr nema sablonu po kojoj dijeli lijekove nego da pristupi tome osobno. 

  • Blacky89

    Broj poruka: 969

    Prijavi adminu

    Bluebird 👏🏼🎉 predivno... zelim ti školsku trudnoću. 💓
    MojeSve, ako ti do sada nije bilo tako, vjerojatno je stimulacija zaslužna za to. Premda je to skroz normalno... meni je uvijek libido jako visok, a za vrijeme O, muž nekad zna bjezat od mene 🙉😂

  • Avatar ifka24

    ifka24

    Broj poruka: 63

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Ifka24 u prirodnom ciklusu svaka žena ima jedan vodeći folikul, a broj antralaca varira od 5 do 25 komada. Zadatak lijekova u stimuliranom IVF-u je da se pokrenu svi antralni folikuli vidljivi na 3 dc, jer inače se samo 1 aktivira i postane vodeći, a ostali propadnu. Nadam se da sam dobro shvatila tvoje pitanje. Kod tzv. prirodnog IVF-a hvata se isto samo taj 1 vodeći folikul, a ako se ubaci Klomifen, dobije se i do 6 folikula, kako je neki dan pisala Hrabrica da je ona sad imala toliko u prirodnom IVF-u. Koliko sam shvatila, ti već imaš dijete?

    Nikitta da imam sina, zatrudnjela prirodno, bez problema..Nakon njega jedna vanmaternicna u lijevom jajovodu, i sad nakon toga nikako nemogu zatrudnjeti. Zato nam je doktor savjetovao mpoGrizli jesam , vadila sam, sad u utorak idem po nalaz, nadam se da ce biti okej. 
    A recimo ako ima vise folikula i oplode se u blasice, koliko ih vracaju na trnsferu? Ima vg mogucnost zamrzavanja?

  • Avatar student13ica

    student13ica

    Broj poruka: 510

    Prijavi adminu

    Nikita jel to mozda dok.Reljanovic?
    A to je ko i sve ocito, na nekog utjece na nekog ne. Al eto idemo probati i to.. 


    "Bolje je boriti se i gubiti bitku nego nikada se ne izboriti"
    8.IVF + 2.FET-a, (2 biokemijske, 1 missed ab)
    3.FET.. (11.tranfer) -11dnt 102, 15dnt 347, 17dnt 708
    *2021. Stigao 💙👶

  • Avatar HarryPotter

    HarryPotter

    Broj poruka: 209

    Prijavi adminu

    Pozz drustvo u ove kasne sate. U postupak MPO krecem za 1 dan, sa bocanjem i gonalima od 2/5 dana, pa onda 6 dan Uzv, sve to radim u Cita i Splitu.. Citala sam more stvari, ovo nam je 1.postupak u ovim lijepim 30tim godinama. Ako tko ima pametnoga savjeta, preporuke, neka pise.. Kod nas je obostrani problem, nizak Amh i asthenozoospermia... Nezz, na sve sada gledam u nekom tupilu, nit se nadam nicem, nit sam euforicna... Smorih s ovim, etooo, ne tkrecemo u te vode.Al dobro ce mi biti imati negdje svratiti na virtualnu kavu... 💋

    url=https://lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    HarryPotter dobrodosla i sto prije ostvarila uspjesnu trudnocu. Moj muz ima asthenozoospermiu, pa ako smijem pitata koliko mu je postotak pokretnih? Jel uzima kakve nadomjestke. Nama se pokazalo najbolje l-carnitine tekuci i apstinencija prije punkcije i njegovog davanja sjemena 5-7 dana. Rezultat mu bude vise nego duplo bolji, a jos uvijek je ispod normalne. Nase js oplode sa icsi metodom tako da do sad nam se samo 1 js nije oplodila, al bilo je do stanice nije bila dobra. I koliki je tebi amh? Koliko afc ili ti ga antralnih folikula imas? Ja ih imam malo i po amh smanjenu plodnost tako da vidim da smo u slicnim problemima. Jesi ikad zatrudnila? 

  • Avatar HarryPotter

    HarryPotter

    Broj poruka: 209

    Prijavi adminu

    Grizli

    HarryPotter dobrodosla i sto prije ostvarila uspjesnu trudnocu. Moj muz ima asthenozoospermiu, pa ako smijem pitata koliko mu je postotak pokretnih? Jel uzima kakve nadomjestke. Nama se pokazalo najbolje l-carnitine tekuci i apstinencija prije punkcije i njegovog davanja sjemena 5-7 dana. Rezultat mu bude vise nego duplo bolji, a jos uvijek je ispod normalne. Nase js oplode sa icsi metodom tako da do sad nam se samo 1 js nije oplodila, al bilo je do stanice nije bila dobra. I koliki je tebi amh? Koliko afc ili ti ga antralnih folikula imas? Ja ih imam malo i po amh smanjenu plodnost tako da vidim da smo u slicnim problemima. Jesi ikad zatrudnila?

    Jutroo Grizli, moj Amh je 15 i po onim vrjednostima ref. To je kao smanjena plodnost.. Iza nas su 3 biokemiske trudnoce prirodno zacece, i jedna neuspjela insemimacija. Morat cu doma pogledati tocne vrijednosti od supruga  koliko je prog. Pokretnih, al znam da je nalaz nesto bolji vec od prije 2 god. Svasta covjek cita, a nekad mi se cini, da bi mi bilo bolje da idem ko "mujo u jagode" .. 

    url=https://lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.