Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1359

    Prijavi adminu

    AAAARI

    Hrabrica ja sam u svom prvom ivfu bila na bolovanju cijeli mjesec. Od prvog dana pikanja. Pa sve dok mi se hiperstimulacija nije smirila. Dr mpo i ginekolog su me nagovarali nek produzim dok se ful ne oporavim ali sam ja (glupača) jurila na posao. Nikad nisam gledala sifre koje mi pise. Ali imasbpravo biti doma od pocetka do bete. Nadam se da ce ti biti pozitivna i da ces samo produziti.

    Hvala ti na odgovoru <3 Što je hiperstimulacija? Ja se nadam da će mi isto odobrit već od prvog pikanja (ako ništa drugo onda radi endometrioze, pa ono kao mirovanje i sl...) jer je ovo prestrašno. Doduše, još ne znam kakav ćemo protokol imati jer smo sa doktoricom samo dogovorili da ćemo u prvom na ivf i da ju zovem odmah nakon Nove...
    Srce me boli kad pomislim koliko nas sad truda i nadanja čeka i da onda ugrozim to sve radi nerviranja na poslu ...da se ispravim, to čak nije ni stres, to je iživljavanje..

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️

  • Avatar Diana30

    Diana30

    Broj poruka: 356

    Prijavi adminu

    Drage zelim vam svima Sretan i blagoslovljen Bozic.,,da ste mi zdrave, da 2019.ostvarite trudnoću,😘🤗💖👪👨‍👩‍👧‍👧

    👩30,,pcos 🧔32
    Od 2014.pokusavamo
    👦10god.rodila 2010.
    2/2015.1biokemijska
    5/2017.missed AB 7tt
    7/2018.2biokemijska
    1/2019.cervikalna trudnoca lijecena metatroksat lijekom
    Od toga prosla 2inseminacije i stimulirani ivf postupak, ovo su sve prirodne trudnoce koje se nisu odrzale🙏🙏
    Uvijek ima nade za svaku od nas, i nikad netreba odustati🤞🙏❤️

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    MIKA evo vitamin D sudjeluje u regulaciji staničnog rasta i staničnoj diferencijacije. To je vezano za rast stanica tvoji u tijelu. Osim toga dokazali su nedavno da utjece jedan gen koji je odgovoran za razvoja i receptivnosti endometrija tijekom implantacije. A po nekim autorima ima utjecaj i na imunoloske ana, anti dsDna, antifosfolipida anti., nk stanice isl. Kad je manjak njega onda dodje do negativnih promjena. Ne lazem da je vit. D 100% odgovoran za tvoj gubitak trudnoca, ali svakako nije pomogao u pozitivnom smislu u razvoju trudnoce.
    HRABRICA sretno na prvom ivf. 

  • Avatar Vaki

    Vaki

    Broj poruka: 2238

    Prijavi adminu

    Nisam nikad bila na bolovanju jer imam kredit za kuću pa si ne mogu to priuštiti, a nekad bi mi tako trebalo malo mira nakon transfera... Mislim da su cure tu već pisale koja šifra ti treba, sigurno će se javiti... 

    🤞❤️🙏
    url=https://lilypie.com]

  • perla

    Broj poruka: 329

    Prijavi adminu

    Grizli

    MIKA evo vitamin D sudjeluje u regulaciji staničnog rasta i staničnoj diferencijacije. To je vezano za rast stanica tvoji u tijelu. Osim toga dokazali su nedavno da utjece jedan gen koji je odgovoran zarazvoja i receptivnosti endometrija tijekom implantacije. A po nekim autorima ima utjecaj i na imunoloske ana, anti dsDna, antifosfolipida anti., nk stanice isl. Kad je manjak njega onda dodje do negativnih promjena. Ne lazem da je vit. D 100% odgovoran za tvoj gubitak trudnoca, ali svakako nije pomogao u pozitivnom smislu u razvoju trudnoce.
    HRABRICA sretno na prvom ivf.

    Grizli, ako ja uzimam elevit pronatal, piše da pokrije 100 posto potrebe za vitaminom D jel' to onda dosta? Nisam ga vadila.Nebi htjela pretjerati u dozama.

  • perla

    Broj poruka: 329

    Prijavi adminu

    Danas sam bila na dogovoru za postupak u siječnju,i ako koju zanima spustio mi se Fsh nije bio ni visok 8.6 i sada nakon 6 mjeseci Q10, omega 3 ,prenatalnih vit, smokava u ulju došo na 7 . Nadam se da se možda i kvaliteta js malo popravila.Sad si mislim i o vit D neznam možda je i kasno mjesec pred postupak.

  • Deleted user

    Broj poruka: 330

    Prijavi adminu

    Hrabrica

    Curke evo bliži se prvi mjesec pa se polako pripremam za naš prvi ivf. Zanima me je li koja od vas koristila bolovanje pod šifrom N98 (komplikacije u mpo, iliti 21 dan bolovanja)? Ako da, koji su uvjeti za taj oblik bolovanja? Inaće nebi bježala na toliko bolovanje ali na poslu je stanje užas, svaki dan minimalno 9 sati radnih, skoro svaka subota radna a stres je sve veći..od omalovažavanja, galame, psovanja i iskreno ako nam ovaj prvi ivf ne upali ozbiljno razmišljam da se maknem iz takve firme jer mislim da mi badava sve injekcije, terapije i hodočašćenja po bolnici ako se ne maknem od glavnog stresa..

    Meni je uvijek davala sifru n97 zenska neplodnost,vecinom sam bila po 14 dana.jednom mozda 21 dan,mislim da ova druga sifra ide za hiperstimulaciju,znaci kad ti jajnici malo burno reagiraju na stimulaciju tj uvecaju se pa moras izmirovat dok se to ne smiri.Ako imas fizicki posao definitivno na bolovanje ako ti nije bitna placa i prosjek place za kasnije ako dode do trudnoce

  • Avatar AAAARI

    AAAARI

    Broj poruka: 217

    Prijavi adminu

    Hiperstimulacija- komplikacija zbog.prevelike doze lijekova. Jajnici su veliki . Tekucina se nakuplja i slicno. Uglavnom fulala je dr terapiju. Ako kojim slucajem dode do trudnoce mogu biti gadne posljedice. Zato sam morala nakon punkcije strogo mirovati.

  • Malenaa88

    Broj poruka: 302

    Prijavi adminu

    AAAARI

    Hiperstimulacija- komplikacija zbog.prevelike doze lijekova. Jajnici su veliki . Tekucina se nakuplja i slicno. Uglavnom fulala je dr terapiju. Ako kojim slucajem dode do trudnoce mogu biti gadne posljedice. Zato sam morala nakon punkcije strogo mirovati.

    Ja sam imala hiper. Kad mi je vidjela 2 gestacijske vrecice tada mi je ova rekla da su mi jajnici veliki 6cm . Jeli hiper mogao utjecat na to da mi je prvo otisao jedan plod pa drugi . Jer meni zbog hipera nisu vratili 2 vec 1 ali se podijelio . Znam da sam tad bila ljuta sto mi 2 nisu vratili ali kaze doktor nije smio a ja se ljutila a ne razumim.se puno 

  • Avatar AAAARI

    AAAARI

    Broj poruka: 217

    Prijavi adminu

    Meni su ostale dvije blastociste ali.mi je dr vec prije punkcije rekla da sigurno necemo na transfer jer su mi jajnici bili ogromni. Isla sam tek nakon 2 mj na fet. Dok se situacija primirila.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.