Porod u Petrovoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Miss_a89

    Miss_a89

    Broj poruka: 137

    Prijavi adminu

    Ja sam rodila pocetkom 2.mj. Porod je bio dogovoreni carski i sve je proslo odlicno. Sve pohvale doktoru i cijeloj ekipi koja je bila na porodu jer su svi bili predragi. Doktorica koja je stajala iznad mene bila je jako draga, njezna, govorila mi sto se dogada u kojem trenutku...ma predivno i porod mi je ostao u jako lijepom sjecanju. Ali kasniji susret sa sestrama na intenzivnoj zelim sto prije zaboraviti. Sestre za bebe i mame bile su jako hladne, bezobrazne, deru se na mlade majke, nisu pomogle nista konkretno s dojenjem.. u tih 4 dana susrela sam 2 ljubazne sestre za bebe koje su pokazale ljudskost i zelju da nam pomognu jer ja kao zena koja prvi put radam ne znam neke stvari koje iskusne majke znaju. Samo da napomenem da nisam imala nikakve posebne zelje i ocekivanja da me posebno tretiraju. Minimum ljudskosti...dat cu primjer- sestra nije imala vremena pricekati da obavim wc jer joj se negdje zurilo i cijelo vrijeme mi je prigovarala sto sam tako spora, sto se tako sporo krecem, a to mi je bilo prvo ustajanje nakon sto sam dan prije pala u nesvjest i jednostavno se od boli nisam mogla brze kretati. Na kraju je trazila spremacicu da nek ona ostane sa mnom dok ne zavrsim i odem u sobu, a ona je otisla. Ima tih situacija jos, ali dobro..bitno da sam ja doma sa svojom bebicom, a i puno bitnije mi je bilo da je.porod prosao dobro nego ovi dani kasnije.

  • gala_28

    Broj poruka: 518

    Prijavi adminu

    Miss_a89

    Ja sam rodila pocetkom 2.mj. Porod je bio dogovoreni carski i sve je proslo odlicno. Sve pohvale doktoru i cijeloj ekipi koja je bila na porodu jer su svi bili predragi. Doktorica koja je stajala iznad mene bila je jako draga, njezna, govorila mi sto se dogada u kojem trenutku…ma predivno i porod mi je ostao u jako lijepom sjecanju. Ali kasniji susret sa sestrama na intenzivnoj zelim sto prije zaboraviti. Sestre za bebe i mame bile su jako hladne, bezobrazne, deru se na mlade majke, nisu pomogle nista konkretno s dojenjem.. u tih 4 dana susrela sam 2 ljubazne sestre za bebe koje su pokazale ljudskost i zelju da nam pomognu jer ja kao zena koja prvi put radam ne znam neke stvari koje iskusne majke znaju. Samo da napomenem da nisam imala nikakve posebne zelje i ocekivanja da me posebno tretiraju. Minimum ljudskosti…dat cu primjer- sestra nije imala vremena pricekati da obavim wc jer joj se negdje zurilo i cijelo vrijeme mi je prigovarala sto sam tako spora, sto se tako sporo krecem, a to mi je bilo prvo ustajanje nakon sto sam dan prije pala u nesvjest i jednostavno se od boli nisam mogla brze kretati. Na kraju je trazila spremacicu da nek ona ostane sa mnom dok ne zavrsim i odem u sobu, a ona je otisla. Ima tih situacija jos, ali dobro..bitno da sam ja doma sa svojom bebicom, a i puno bitnije mi je bilo da je.porod prosao dobro nego ovi dani kasnije.

    Hvala ti na podijeljenom iskustvu. I kod mene će vjerojatno biti isti scenarij sa carskim pa mi je sada bar malo lakše što se tiče samog poroda.
    Ovo vezano za sestre, već sam pročitala na različitim mjestima još različitija iskustva. Čak mi se čini da postoje dvije verzije Petrove. Kakav sam baksuz, još će i mene stići ova loša.
    Možeš li napisati par riječi o samom oporavku tamo? Koliko si uspjela odmoriti i odnosu li bebu na sat-dva ako baš moraš odspavati? Zapravo me najviše strah tog bunila nakon poroda, da neću znati kako se zove a kamoli se snaći u prvom svemu sa bebom.


  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    gala_28

    Miss_a89

    Ja sam rodila pocetkom 2.mj. Porod je bio dogovoreni carski i sve je proslo odlicno. Sve pohvale doktoru i cijeloj ekipi koja je bila na porodu jer su svi bili predragi. Doktorica koja je stajala iznad mene bila je jako draga, njezna, govorila mi sto se dogada u kojem trenutku…ma predivno i porod mi je ostao u jako lijepom sjecanju. Ali kasniji susret sa sestrama na intenzivnoj zelim sto prije zaboraviti. Sestre za bebe i mame bile su jako hladne, bezobrazne, deru se na mlade majke, nisu pomogle nista konkretno s dojenjem.. u tih 4 dana susrela sam 2 ljubazne sestre za bebe koje su pokazale ljudskost i zelju da nam pomognu jer ja kao zena koja prvi put radam ne znam neke stvari koje iskusne majke znaju. Samo da napomenem da nisam imala nikakve posebne zelje i ocekivanja da me posebno tretiraju. Minimum ljudskosti…dat cu primjer- sestra nije imala vremena pricekati da obavim wc jer joj se negdje zurilo i cijelo vrijeme mi je prigovarala sto sam tako spora, sto se tako sporo krecem, a to mi je bilo prvo ustajanje nakon sto sam dan prije pala u nesvjest i jednostavno se od boli nisam mogla brze kretati. Na kraju je trazila spremacicu da nek ona ostane sa mnom dok ne zavrsim i odem u sobu, a ona je otisla. Ima tih situacija jos, ali dobro..bitno da sam ja doma sa svojom bebicom, a i puno bitnije mi je bilo da je.porod prosao dobro nego ovi dani kasnije.
    Hvala ti na podijeljenom iskustvu. I kod mene će vjerojatno biti isti scenarij sa carskim pa mi je sada bar malo lakše što se tiče samog poroda.
    Ovo vezano za sestre, već sam pročitala na različitim mjestima još različitija iskustva. Čak mi se čini da postoje dvije verzije Petrove. Kakav sam baksuz, još će i mene stići ova loša.
    Možeš li napisati par riječi o samom oporavku tamo? Koliko si uspjela odmoriti i odnosu li bebu na sat-dva ako baš moraš odspavati? Zapravo me najviše strah tog bunila nakon poroda, da neću znati kako se zove a kamoli se snaći u prvom svemu sa bebom.


    A vis ja sam imala drugacije iskustvo sa sestrama poslije carskog!!!! Ali sad mi je prekasno,sutra cu ti pisat 😂😂😂😂😂

  • Avatar Miss_a89

    Miss_a89

    Broj poruka: 137

    Prijavi adminu

    Prvi dan i pol, tj.dok ne odes u sobu ti donose bebu svaka 3 sata na hranjenje. I dok si tamo se lijepo odmoris. U sobi bude s tobom, ali mozes traziti da ju po noci odnesu. Moj oporavak je trajao punih 6.tj. nisam se mogla ustati i kretati bez strasnih bolova. Imala sam osjecaj da ce mi se to rastvoriti. "Ljubazna" sestra me pitala gdje mi je mladost jer mi je trebalo neko vrijeme da ustanem iz kreveta. Ali to ti je individualno. Neke zene koje su bile sa mnom su vec iduci dan mogle same ustati i hodati. Ja sam se bas jako jako dugo oporavljala, ali dobro..sve to prode. Sto se tice sestara, one se mijenjaju, imaju razne smjene pa ovisi tko ti zapadne 😊 cura koja je bila sa mnom u sobi kazu da su joj  prosli put bile sve super sestre. 

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Da ovo sam htjela i ja napisat sto je miss pisala, ja sam bila dva dana na toj postintenzivnoj,treci dan sam isla u sobu..
    Ja sam zavrsila na hitnom carskom u pol cetri u noci nakon 15 sati u radaoni pa mi se cijeli taj dan racunao kao nulti,nakon tog sam jos dva dana bila u postintezivnoj.. U postintenzivnoj dovode djecu na dojenje i to mi je bas super jer se mozes ko covjek poslije operacije odmoriti..ja sam taj cijeli prvi dan prespavala jer sam bila omamljena od anestezije..Taj dan kad mi je bio carski su me navecer vec dizali,ali nisam mogla,ustala sam pa mi se zavrtilo u glavi i samo sam sjela nazad..i dosta sam anemicna bila.. Digli me slijedece jutro,sestra me pratila na wc, pomogla mi se otusirat,doslovce mi je ona oprala noge od krvi..i od tad sam sama ustajala na wc,prvih nekoliko puta je isla samnom,rekla da zovem ak kaj trebam, poslije vise nije isla kad smo obe procijenile da ne trebam..i ta prva dva dana nema jela,na infuziji sam bila...
    Ne znam kakva su tvoja ocekivanja..ja nisam ocekivala da ce oko mene perlitati nesto posebno i vise manje ih nisam niti dozivljavala previse..Te sestre za mame su dosta onako rezervirane,dodu obave kaj trebaju, pitaju te oces injekciju za bolove i to je to..ak ih trebas dodu,obave kaj trazis i to je to...nis specijalno, ja njih ostavila na miru i one mene haha.. A zestoko mi kak te peru na krevetu taj prvi dan..nema tu srama kaj su druge zene, dizi spavacicu,zalije ti p vodom,opere vatama, stavi ti ulozak, idemo dalje... 😂😂😂
    Sestre ze bebe, hmmm,kako koja..nisu me naucile dojit i doslovce to,ko da ocekuju da to vec znas..i dosta su ono, cap capi te za sisu,gura djetetu u usta 😲😲😂😂 nema tamo u toj petrovoj nit privatnosti,nit ih briga jel ti bed...recimo mnogima smeta da nadohranjuju djecu meni osobno je to bilo bas ok jer je moje dijete toliki gladus bila,a ja nisam znala ju dojit,ona urlala tamo..cak sam ih i ja trazila sama da ju nadohrane nakon silnog uzaludnog dojenja..druga dva dana,jedna mlada sestra bila dezurna i sama ponudila da odvedu bebu,a zadnji dan isto se druga sestra ponudila,al sam trazila da ju ostave..i jos je rekla da samo zovemo ako sto trebamo,da je tu!!tu noc naravno uopce nisam spavala.. Kaj jos? Postavi jos koje pitanje sto te bas zanima,mozak bye bye

  • Avatar Miss_a89

    Miss_a89

    Broj poruka: 137

    Prijavi adminu

    Ma ja nisam imala nikakvih ocekivanja od njih, znam da nisam dosla u hotel ili na spa da me maze i paze. Da su samo radile sto trebaju bez glupih komentara bila bi prezadovoljna. Al derat se na mene da se nisam pripremila za prvo dojenje (kak se priprema za to?), prigovaranje jer trazim da mi pogleda ranu jer mi se cini da sam prokrvarila, a ona mi bez gledanja kaze "To ti je boja". Bila sam ustrajna i na kraju je rekla: "Ipak ste prokrvarili" Moglo mi se zagnojiti..pa ispitivanja zasto me doktor dosao obici. Sta ja znam, pitaj njega. Ma.. tamo sam samo sutila jer mi se nije dalo s njima zamarati. Bilo mi je najvaznije da je sve dobro proslo i da je bebica pored mene. Al kazem, bile su dvije sestre za bebe izvrsne. Ova jedna me spasila jer me izmasirala i porazbijala mi sve kvrgice. Al opet kazem, puno mi je vaznije da je porod dobro prosao tako da nemam nikakvog straha za iduci put :)

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Ajme bas koma!!!! E da,i mene je jedna izmuzla i spasila me jer su mi kanalici valjda ti mlijecni se pozastopali...a zanimljiva neka,starija sestra za mame,tak smo se ismijale  i nazezale

  • Avatar Sundi

    Sundi

    Broj poruka: 682

    Prijavi adminu

    Pa zapravo i nije toooliko loše... ENgjde sma cual sa se sve visokorizične trudnoče vode ili u petrovoj ili u vingoradskoj.
    Pa ono ne znam kaj da si mislim...

  • gala_28

    Broj poruka: 518

    Prijavi adminu

    ja sam ipak čula nijansu bolje dojmove o vinogradskoj nego o petrovoj. 
    no petrova je ipak prevagnula zbog blizine, a i kad su se moji isto raspitivali njih su njihovi rekla-kazala izvori na kraju uvjerili da je bolje u petrovoj, ipak su najveća bolnica, sve je tamo...s te pratične strane, kao na sve su tamo spremni. 
    sundi, ako ništa drugo tamo navodno imaju i previše klima pa ćemo preživjeti te svoje ljetne termine. :)


  • Avatar Sundi

    Sundi

    Broj poruka: 682

    Prijavi adminu

    Eto dakle imaju klimu... I to je pozitivno! Moram nac jos nekaj... XD A i ja zivim u Dubravi pa mi je ovo blize. Mislim meni se to cini svjetlosnu godinu udaljeno.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.