Porod u Petrovoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Nikikiki


    Pusa svima…….ako imate nove informacije iz Petrove bolnice, sa poroda javite se.
    ja sam u 38tt, cujem da se sve promjenilo, pa bi bila zahvalna mamama koje su tamo njedavno rodile da se jave sa svojim pričama.<3

    Ja sam rodila 14.7. Rodiliste je ok, osoblje ugodno, sto god pitas odgovore, sto zatrazis dobijes. Meni se porod oduzio, bez obzira na drip, pa su mi dali da setam po boksu i skacem po pilates lopti.. Na odjelu sam bila u 2 krevetnoj sobi sa kupaonom, tv-om i friziderom, klimom.. Sestre su ljubazne, s obzirom da se nisam mogla ustati iz kreveta zbog vrtoglavice, pomagale su mi oko ceg je trebalo. Sestre za novorodencad su takoder super, pomoci ce namjestit bebu na dojku i 3 puta za redom ak treba, uzeti bebu prek noci ak treba, savjetovat.. I da, hrana je super.

  • Avatar mirell

    mirell

    Broj poruka: 79

    Prijavi adminu

    Evo drage i mile moje virtualne prijateljičice majčice, sam naslov govori što želim pitati. Naime ovo će mi biti četvrti carski, međutim od zadnjeg carskog prošlo je već 4 godine pa me zanimaju promjene i novije vijesti u vezi samog carskog baš u Petrovoj bolnici. Svaki moj carski bio je drugačiji jer je između svakog 4 godine razlike, pa je i sam operativni zahvat napredovao. Zadnji carski mi je rađen pod spinalnom, a tako će biti i ovaj kojeg očekujem kroz 11tj. Ja sam heparinska trudnica te porod mora biti isplaniran, a zbog ostalih zdravstvenih tegoba obavezan mi je i suđeni carski na žalost. Naime čula sam da su na Sv,Duhu uveli neke flastere umjesto vanjskog šivanja ili kopčica, i da su cure puštali doma već 4.dan po porodu. Mene zanimaju najnovija iskustva iz Petrove bolnice da li ima kakvih novosti i kod njih . Zadnji carski nisam šivana koncem nego kopčicama i bila sam puštena već 5.dan po porodu te se vraćala 7.dan na skidanje kopčica. Ima li kakvih novih iskustava sura iz Petrove sa carskog? Znam da je odjel fantastičan, osoblje divno i zahvalna sam im svima na tome. Javite se majčice sa svojim iskustvima sa carskog iz Petrove

    2002.Gabriel
    2007.Luka
    2011.Jakov

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1463

    Prijavi adminu

    dea32

    Nikikiki


    Pusa svima…….ako imate nove informacije iz Petrove bolnice, sa poroda javite se.
    ja sam u 38tt, cujem da se sve promjenilo, pa bi bila zahvalna mamama koje su tamo njedavno rodile da se jave sa svojim pričama.<3
    Ja sam rodila 14.7. Rodiliste je ok, osoblje ugodno, sto god pitas odgovore, sto zatrazis dobijes. Meni se porod oduzio, bez obzira na drip, pa su mi dali da setam po boksu i skacem po pilates lopti.. Na odjelu sam bila u 2 krevetnoj sobi sa kupaonom, tv-om i friziderom, klimom.. Sestre su ljubazne, s obzirom da se nisam mogla ustati iz kreveta zbog vrtoglavice, pomagale su mi oko ceg je trebalo. Sestre za novorodencad su takoder super, pomoci ce namjestit bebu na dojku i 3 puta za redom ak treba, uzeti bebu prek noci ak treba, savjetovat.. I da, hrana je super.

    I ja potpisujem slično iskustvo. Napisala bi manje više sve isto! Ja sam rađala 24 h i bili su zaista ok sa mnom, sve pet-pilates lopta, mogla sam se kretati, sve što sam zatražila sam i dobila. i klopu potpisujem


  • Avatar Anci2225

    Anci2225

    Broj poruka: 245

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima.Uskoro se spremam rodit u Petrovoj pa me zanimaju friska iskustva.Da li se smije piti u radjaoni?

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1463

    Prijavi adminu

    Smiješ piti gutljaj vode- sad se ne sječam više točno da li svakih pola sata ili sat. Ali nitko te ne gleda stalno tak da možeš bez problema više cugnuti! Meni je muž kao govorio joj rekli su da ne smiješ, nemoj onda valjda oni znaju, a ja popizdila!


  • Avatar Anci2225

    Anci2225

    Broj poruka: 245

    Prijavi adminu

    Mary thks za info.

  • Avatar kachi

    kachi

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    Meni nisu ništa rekli da pazim koliko pijem. Čak me je sestra pitala imam li neku vodu da mi bude pri ruci kad sam ušla u boks i trebala leći na stol, ali ja sam sama pazila da baš ne pretjerujem.
    Inače, kao maleni predlog, meni je najviše značila mokra gazica koju mi je muž svako malo kvasio i rashlađivao. Kad bi me uhvatio trud nju bi stiskala, a između bi se hladila i osvježavala po licu sa njom.Inače, ja isto imam sve pohvale na Petrovu. Na porodu mi je najviše značila zaista prekrasna primalja Danijela, a za doktore nemam ni dobru ni lošu jer sam ih doživjela kao statiste. 
    Epiduralna se dobije bez problema. Kasnije na odjelu postoje sestre za mame i sestre za bebe, sa ovima za bebe ja nisam imala iskustva jer je moja beba sve vrijeme bila na intenzivnoj (ali su mi se učinile isto dobre, neke su bolje znale pokazati mamama kako da doje, neke manje dobro), ali mogu reći da su stvarno sve sestre za mame jako dobre i pažljive. Meni nije bilo dobro još dugo nakon poroda, padala sam im nekoliko puta u nesvijest, često sam ih zvala tu prvu noć i sljedeći dan i niti u jednom trenutku nisam stekla dojam da je ikom teško pomoći. 
    Meni se samo potvrdilo prethodno iskustvo sa PT1 i na odjelu za rodilje. 

  • Avatar bobica9

    bobica9

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    I moje iskustvo iz Petrove od prije 2 mjeseca je odlicno. Vodenjak mi je puknuo na uzv u 37.tt, poslali me u ambulantu, tamo pregledali i onda sam nekih sat i pol setkala (i ostavljala lokvice za sobom 😄). Stavili me u box i brzinski rodila. U rađaoni svi super. Na odjelu sestre za mame i bebe divne. Pomogle oko dojenja, masirale cice, kaj god je trebalo. Sestre na intenzivnoj na bebe isto super. Mi smo bili tamo tjedan dana, prosla sve smjene i nemam nista lose za reci. 😊

  • Avatar lady6

    lady6

    Broj poruka: 789

    Prijavi adminu

    odmah mi jelakše kad čujem ovakve pozitivne komentare za Petrovu. Ako mi može netko reći da li ste imale i onu manju torbu kao za rađaonu i što se stavile u nju ako da? Rađanje je u vlastitoj spavaćici ne?

  • Avatar kachi

    kachi

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    lady6


    odmah mi jelakše kad čujem ovakve pozitivne komentare za Petrovu. Ako mi može netko reći da li ste imale i onu manju torbu kao za rađaonu i što se stavile u nju ako da? Rađanje je u vlastitoj spavaćici ne?

    Ja sam ponijela ruksak za rađaonu i koferić za sobu. U ruksak sam spakirala: vodu, vlažne maramice, t.papir, ručnik, spavaćicu, japanke(nešto za obuti, bolje nešto gumeno), čarape, labello i gazicu koju sam kvasila da se osvježim za vrijeme poroda. Stavila sam još nekih gluposti koje nisam koristila, ali eto ni t.papir mi nije tamo trebao(imaju ga), kao ni ručnik (ja sam mislila da nam daju da se istuširamo nakon klizme) i čarape (kažu da bude hladno nakon poroda, ali mene nije tresla groznica već sam se znojila kao prase).
    Da, u tu malu torbu ne moraš stavljati uloške jer te iz rađaone u sobu vrate u peleni, ali u torbu za sobu uloške stavi negdje na vrh. To će ti sestre pomoći da izvadiš i staviš. 
    Rađaš u vlastitoj spavaćici i za nju ti nije bitno da li je na kopčanje.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.