Njega kože - osipi, prištići, suhoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    da slazem se, zaboravila sam i melem smo isprobali, odlican! 

  • Avatar ica3

    ica3

    Broj poruka: 82

    Prijavi adminu

    Imam bebicu staru mjesec i par dana i na prvom pregledu pedijatrica nam je dala aderma kremu zbog suhe i hrapave koze na celu,izmedju obrva najvise..jucer navecer sam joj namazala i danas mi se cini kao da je jos gore..jos je hrapavije,suhlje i izgleda kao tjemenjaca..sad nisam pametna-nastaviti mazati ili odustati..iskustva,savjet??

    Ica

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    ica


    Imam bebicu staru mjesec i par dana i na prvom pregledu pedijatrica nam je dala aderma kremu zbog suhe i hrapave koze na celu,izmedju obrva najvise..jucer navecer sam joj namazala i danas mi se cini kao da je jos gore..jos je hrapavije,suhlje i izgleda kao tjemenjaca..sad nisam pametna-nastaviti mazati ili odustati..iskustva,savjet??

    Nastavi mazati, ne može joj ništa biti, mi ju koristimo i ona je baš za suhu i atopijsku kožu. Bitno je pogoditi kremu, ako ti ju je dala pedijatrica samo ju maži, ako ima tako suhu kožu imat će ju bez obzira na kremu samo će ova olakšati i nakon nekog vremena će se očistiti i postat će glatka.

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    mi smo rijesili lice, s tjemenicom se i dalje borimo, a sada ima hrapavu suhu kozu po cijelom trupu i sa strane, a na prsima ispod brade crvene flekice… i to sad mazemo linola fett kremom u nadi da ce proci… a pedica nam je rekla da mazemo bepanthen kremom pa cemo vidjeti hoce li preci u atopijski ili je neka alergija, da pazim na svoju prehranu :/

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Pedijatrica ti je malo jača, mislim bepanthen ti tu ne bude puno pomogao. Pročitala sam sastav i upotrebu ove linola fett kreme i čini mi se ok, moj savjet ti je maži cijelo tijelo s time da održavaš elastičnost kože, pazi da ga previše ne oblačiš, pazi na toplinu vode u kojoj ga kupaš, dovoljno ti je kupanje 1 na tjedan, jer ti voda užasno isušuje kožu, te pripazi da nije u jako grijanom prostoru. I veze ima s tvojom prehranom ako je alergija,a ako ima AD ima ga, to je već genetski u njemu, ne može se kao razviti ili preći u AD, on ima veliku genetsku nasljednost.

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    da, za linolu sam dobila preporuku od frendice koja je uspjesno rijesila suhu kozu kod svoje bebe pa sam odlucila pokusati.. e sad, mazemo par dana, no nisam jos primjetila promjene.. mazem mu i tijelo s tom kremom.. 
    a sto se tice oblacenja, nisam pametna kak da ga za van obucem… skuzila sam da sam znala pretjerati pa ga sad samo utrpam u skafander vrecu ovak kak mi je u stanu bez dodavanja stramplica, majcica i sl.. znaci samo bodi, majica, hlacice i carapice i recimo jucer smo tak isli van i kad smo se vratili izvadila sam ga iz vrece toplog, znaci nije mu bilo hladno, a nije ni bio znojan..
    u stanu je temp oko 20-21, a kupam ga svaki drugi dan..mozda tu grijesim, ali volim ga osvjeziti prije spavanja.. no samo u vodi uz mrvicu bademovog ulja, ne koristim vise sampon, osim za kosu.. a ne koristim vise ni omeksivac za pranje vesa, samo tekuci deterdzent uz dodatno ispiranje..

    e sad ili je u pitanju ciscenje ili zbilja reagira na nesto sto ja pojedem, no to mi vise mogu biti te crvene flekice, a suha koza ne vjerujem bas da je zbog hrane :/
    iskreno se nadam da nije atopijski, nitko ga u obitelji nema, a koliko znam nasljedan je…

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    da, voda za kupanje je 37… jel to previse??

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Da, kako sam i spomenula ne smiješ ga previše oblačiti, ovako kako si napisala je čisto ok, probaj izbjegavati štramplice što dulje možeš, mislim bar dok ne bude ful ful zima. Kupaš ga prečesto, probaj jedan put na tjedan, možda uopćiš i promjenu jer voda stvarno jako isušuje. I obavezno mazanje s tom kremom nakon kupanja. Pitaj kolegicu da li ima od tih proizvođača kreme i ulje koje se maže prije kupanja po cijelom tijelu da ga zaštiti, to ti je odlična stvar jer ga onda voda ne može isušiti, ostane mirišljav i gladak i poslije onda ne moraš nanositi kremu. Ja vodu nikad nisam mjerila stupnjevanjem nego sam stavila ruku do lakta i to mi je bilo mjerilo, ne smije biti ni pretopla. Vidiš reakciju kad ga staviš, ako radi grimase i onako te pogleda i zaplače onda mu je definitivno prevruća. Možda ima samo suhoću kože, vidjet ćeš kako će se razvijati dalje po mjesecima i ako ima Ad nije to ništa strašno nauči se i s time živjeti.

  • paris

    Broj poruka: 398

    Prijavi adminu

    Drage mame, mom malcu od skoro godine dana se povremeno na tijelu pojave prištići - onako po jedan -dva - budu male crvene flekice sa laganom izbočinom i nestanu kroz max 24 sata i na tom mjestu ostane kao mala izbočina koju se primijeti samo ako se prtom prođe koja iso nestane. Njega to ne svrbi, uopće ne reagira na to. Nisam primijetila neku poveznicu sa bilo mojom ili njegovom prehranom, promijenili smo i kupku  det za pranje veša i nema promjene. To mu nije stalno, tu i tamo izbije - meni se činilo ko da ima veze s tim da li mu je vruće. Pedijatrica nije niša dramila oko toga, to nam se počelo pojavljivati prije ljeta, dala je da mažemo s nekom kremicom. Ima tko sličnih iskustva?

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    renata


    Da, kako sam i spomenula ne smiješ ga previše oblačiti, ovako kako si napisala je čisto ok, probaj izbjegavati štramplice što dulje možeš, mislim bar dok ne bude ful ful zima. Kupaš ga prečesto, probaj jedan put na tjedan, možda uopćiš i promjenu jer voda stvarno jako isušuje. I obavezno mazanje s tom kremom nakon kupanja. Pitaj kolegicu da li ima od tih proizvođača kreme i ulje koje se maže prije kupanja po cijelom tijelu da ga zaštiti, to ti je odlična stvar jer ga onda voda ne može isušiti, ostane mirišljav i gladak i poslije onda ne moraš nanositi kremu. Ja vodu nikad nisam mjerila stupnjevanjem nego sam stavila ruku do lakta i to mi je bilo mjerilo, ne smije biti ni pretopla. Vidiš reakciju kad ga staviš, ako radi grimase i onako te pogleda i zaplače onda mu je definitivno prevruća. Možda ima samo suhoću kože, vidjet ćeš kako će se razvijati dalje po mjesecima i ako ima Ad nije to ništa strašno nauči se i s time živjeti.

    ne place, bas se voli kupati, uziva i zato mi je zao mu uskratiti cesce kupanje :( iako kuzim da voda dodatno isusuje.. nisam vidjela da ima takvo ulje iz te linije, ali ima uljana kupka sto isto ne zvuci lose jer sluzi protiv isusivanja koze tijekom kupanja..

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.