Njega kože - osipi, prištići, suhoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    izgleda da cu morat, sad smo se kupali, umili lice i posusili, a koza mu tako hrapava, napeta i tvrda po cijelom licu.. na usnim resicam i iza uha.. tjeme se i dalje peruta iako sam mu 2 sata drzala masl.ulje.. :( namazala sam mu sad bepanthen mascu pa cu vidjeti do jutra, ali mislim da cu morati do pedi.jer necu biti mirna dok ne saznam sto se dogada!

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Hajde, drž se, sve se da srediti samo treba otkriti što je u pitanju, znam koliko to nervira, pokušavaš pomoći i vidno se poboljša a kad drugi dan ponovo još gore, zato sam ti i rekla da odeš i da se sazna što je!

  • ilme

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Moze pomoc… bebica mi ima 5ipo mjeseci i vec skoro mjesec dana ima ispod brade po vratu crvenkaste tockice koje su na dodir hrapave,a na par mjesta joj je bas crvena mrlja,najvise na naborima vrata…dojim je i ima dva obroka po preporuci pedice…jel zna netko sta bi to moglo bit,po ljeti je isto tako bilo al je pedica rekla da je od vrucine sad joj sigurno nije od vrucine

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    sovica


    Imam bebicu staru 40 dana i u zadnje vrijeme pocela sam primjecivati sve više prištića po licu, a sada i izrazito suhu i hrapavu kožu na području obrva, oko nosića i iza uha gdje je crveno i hrapavo. 
    Počela sam mu lice mazati Mustela hidratantnom kremom ujutro i navečer, ali me zanimaju vaša iskustva. Imam li razloga za zabrinutost, možda bi najbolje bilo otići pedijatrici?


    Cisti se bebica od tvojih hormona, moj je do nedavno bio sav pristav 
    Inace, i mi smo imali istu situaciju sa izrazito jako suhom kozom, na podrucju cela, obrva i iza uha..vidjela sam da si spominjala i ljuskice na tom podrucju…to je tjemenica…bili mi kod pedijatra
    Lice sam mu mazala Mustelinom hidratantnom kremom nekoliko puta na dan, nestalo je u nekih tjedan dana…podrucje obrva i cela sam mu onak malo deblje mazala i pustila da se upije…ovo iza uha sam kod kupanja malo istrljala trljacicom i isto namazala Mustelom…i sad imamo lijepu glatku kozu na licu, tako da bez brige i panike 

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    joj nadam se da je samo ciscenje!
    pocela sam mazati mustelom, ali na onim jako suhim podrucjima nisam vidjela koristi jer ta krema nije masna i odmah se upije pa sam prestala i mazala 2 dana maslinovim uljem, ali takoder nista nije pomagalo kad bi se osusilo, cak sam kasnije procitala da nema koristi od masl.ulja jer se ne upija, djeluje samo izvana.. zatim sam jucer pocela mazati bepanthen mascu i danas se ocistilo podrucje oko nosica i dio lica, cak su i usi bolje, kriticno je jos na obrvama i iznad kapaka.. i to mi sad bas djeluje kao tjemenica jer su ljuskice i malo zuckaste i peruta se… pa cu jos danas nastaviti bepanthenom..

    sto ti je pedi rekla za tjemenicu po licu, znaci cime je tretirati s obzirom da za tjeme postoji sampon?
    znaci ti si samo mustelom i sve je nestalo… mozda sam ja samo nestrpljiva pa bih htjela da sve prode u 2 dana ali ne mogu gledati tu perutavu suhu kozu!!!!!

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    sovica


    joj nadam se da je samo ciscenje!
    pocela sam mazati mustelom, ali na onim jako suhim podrucjima nisam vidjela koristi jer ta krema nije masna i odmah se upije pa sam prestala i mazala 2 dana maslinovim uljem, ali takoder nista nije pomagalo kad bi se osusilo, cak sam kasnije procitala da nema koristi od masl.ulja jer se ne upija, djeluje samo izvana.. zatim sam jucer pocela mazati bepanthen mascu i danas se ocistilo podrucje oko nosica i dio lica, cak su i usi bolje, kriticno je jos na obrvama i iznad kapaka.. i to mi sad bas djeluje kao tjemenica jer su ljuskice i malo zuckaste i peruta se… pa cu jos danas nastaviti bepanthenom..

    sto ti je pedi rekla za tjemenicu po licu, znaci cime je tretirati s obzirom da za tjeme postoji sampon?
    znaci ti si samo mustelom i sve je nestalo… mozda sam ja samo nestrpljiva pa bih htjela da sve prode u 2 dana ali ne mogu gledati tu perutavu suhu kozu!!!!!

    Nije mi rekla  nista posebno…samo da mazem nekom kremom, bilo kojom,onako malo deblji sloj da se te ljuskice omekane i onda da ih sastruzem lagano vaticom jer inace ova nova koza ispod ne dise…ja sam kod kupanja malo sa vaticom prosla po celu i rucnikom kod brisanja, i kasnije namazala kremom i proslo nam za tjedan dana… Jedino nam je ostalo bilo na podrucju obrva, al to nam je pedijatrica skinula…Na glavi mu se pocela pojavljivat tek kasnije, odmah sam kupila sampon od Mustele, poslje ga malo pocesljala i to je to,proslo….
    Ja ti Mustelu koristim za sve, kremu za guzu, sampon, ulje, za kupanje…skupa je, al stvarno vrijedi svake kune 
    I samo malo strpljenja,znam da ruzno izgledaju te ljuskice i to, ali proci ce i imat ce divnuuu kozu nakon toga 

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    znaci bitno je vlaziti to podrucje!
    i mi koristimo mustelu za kupanje, skupa je, ali moze se naci i na popustima, u farmaciji je bila na -40% na zutoj srijedi u cityu pa smo se opskrbili :) 

    darija, hvala na podrsci  nadam se da cemo brzo rijesiti te ljuskice ;)

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    oooo da, danas kad sam mu cistila obrve s maramicom ostalo je na njoj zuto.. seboroicni dermatitis, it is! nastavljam s bepanthenom, a danas picim po sampon jer mu se malo peruta tjeme na nekim djelovima pa si mislim kak bu se i tu pojavila tjemenica jer je tako pocelo i s obrvama… grrrrr!!! 
    neda mi se ici kod pedi jer vladaju viroze i bas mu treba da pokupi nes dok cekamo, pratit cu stanje pa ako krene losije morat cemo, ali cini mi se da ide na bolje barem ovo po licu!

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    Mislim da nema potrebe da ides kod pedi jer kao sto i sama kazes, ide na bolje 
    Samo mu nastavi mazati celo s kremicom i po malo skidaj ljuskice…i ne brini ako se koza ispod zacrveni, to je normalno… Ja sam se prepala kad sam vidjela da se koza zacrveni i nisam htjela skidati taj suhi gornji sloj, pa mi je pedica rekla da ta mlada koza ispod mora disati a da se crvenilo pojavi jer se koza malo iziritira vaticom…
    Bez brige, proci ce, samo malo strpljenja!!  Moj malac sad ima 2,5 mjeseca…do prije 2 tjedna smo se gnjavili s tim…

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    rijesili smo obrve u 2 dana :D bepanthenom i dermapipom mazali, ocistili ljuskice, opet mazali i povuklo se za cas :))) lice se takoder ocistilo, malo nam je jos hrapavo na usnim resicama, ali najgore je proslo hehe bar za sad 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.