Njega kože - osipi, prištići, suhoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    ok, super, hvala na savjetima! to me i zanimalo, konkretna slicna iskustva.
    opcenito smo smanjili temp.sa 23 na 20,po noci 19, a obucen je jednako, bodi i odjelce

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    upss..slucajno postano… * zbog zacepljenog nosica, a ocito je dobro tako i zbog koze! kupam ga u vodi temp cca.37° s malo ukapanog bademovog ulja.. no kosicu operem s mrvicom sampona jer inace bude masna ako samo s vodom.. iako i tjeme mu se peruta pa ne znam ni sama kak s tim…
    kupamo se svaki 2.dan ..

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Tijeme moraš namazati s uljem prije kupanja cca pola sata, da se upije, a kad ga okupaš malo istrljati taj dio sa trljačicom ili sa češljićem ako ima kose.Probaj ga čim manje kupati jer voda jako isušuje, možda dok mu prođe malo ga prebrišeš pa recimo kupaš svaki treći dan…probaj smanjit.

  • Avatar Boška2

    Boška2

    Broj poruka: 237

    Prijavi adminu

    sovica


    Imam bebicu staru 40 dana i u zadnje vrijeme pocela sam primjecivati sve više prištića po licu, a sada i izrazito suhu i hrapavu kožu na području obrva, oko nosića i iza uha gdje je crveno i hrapavo. 
    Počela sam mu lice mazati Mustela hidratantnom kremom ujutro i navečer, ali me zanimaju vaša iskustva. Imam li razloga za zabrinutost, možda bi najbolje bilo otići pedijatrici?

    Evo i nama se isto to dogodilo prije dva tjedna,su se pojavili pristici na celu. Tocno kako opisujes,suho i hrapavo,najvise kod obrva,samo nam nije iza uha. I bila sam kod pedi,preporucila mi je Balmandol uljnu kupku. Ja ga kupam samo dva puta tjedno i ne koristim nikakve preparate. Sada smo poceli sa par kapi tog ulja u kadici,do sad je bila cista voda. A kad izlazimo van,posto je hladno i uvijek nekakav vjetar,lagano mu namazem celo i lice melemom. Mislim da se pocelo povlaciti,malo je bolje. Treba pricekati.

    <3<3<3 Karl <3<3<3

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    vec sam probala namazati tjeme s bademovim uljem prije kupanja, ali mu onda nisam mogla isprati kosicu bez sampona… mali je cupavac :)
    cini mi se da je lice vec bolje od masl.ulja, manje suho, ali pristici su i dalje tu.. vidjet cemo kroz par dana..
    a kupali smo ga svaka 3 dana pa sad svaka 2 jer mu se pocelo crveniti po naborima na vratu gdje se skupi prljavstina i mlijeka iscuri a nema zraka kad je sve bebelo da se posusi..

  • Avatar Švrćo

    Švrćo

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    Ja sam za tjemenicu uzela Mustelin šampon, skup je, ali vrijedi svake kune. Bademovo mi nije baš pomoglo..

  • Avatar medsr

    medsr

    Broj poruka: 439

    Prijavi adminu

    sovica


    Imam bebicu staru 40 dana i u zadnje vrijeme pocela sam primjecivati sve više prištića po licu, a sada i izrazito suhu i hrapavu kožu na području obrva, oko nosića i iza uha gdje je crveno i hrapavo. 
    Počela sam mu lice mazati Mustela hidratantnom kremom ujutro i navečer, ali me zanimaju vaša iskustva. Imam li razloga za zabrinutost, možda bi najbolje bilo otići pedijatrici?

    Pozdrav.tocno takvu sitaciju smo mi imali.ja sam mu u kupku dodavala par kapi ulja,moze se i caj od kamilice i poslije kupanja mazala mjesta gdje se ljustilo s melemom.proslo za cas

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    ma ovo je zivi ocaj, dok mazem masl.uljem dobro je, ali kad se preko noci osusi/upije, ujutro sve oko nosica i po obrvama puno ljuskica :/ i suha suha koza!
    sad nesto citam da to moze biti i tjemenica po obrvama i iza uha 

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    sad sam primjetila da je ovo iza uha ne samo crveno i suho, nego i puno velikih ljuskica suhe koze 

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Mislim da bi bilo ok da otiđeš do pedijatra da on pogleda, s obzirom da kako kažeš da je tako i crveno i peruta se i samim uljem se ništa ne dešava nego je i gore moj savjet ti je da odeš da on/ona to pogleda. Mi imamo AD i užasnu suhoću kože tako da znam s čim se susrećeš, ako te brine i ne prolazi svakako otiđi, jer ćeš onda najbolje znati kako postupati, evo primjerice nama niti jedna vrsta ulja ne odgovara a i ne smijemo ga koristiti jer je još gore. Samo ti odi, bit ćeš mirnija.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.