Njega kože - osipi, prištići, suhoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    Imam bebicu staru 40 dana i u zadnje vrijeme pocela sam primjecivati sve više prištića po licu, a sada i izrazito suhu i hrapavu kožu na području obrva, oko nosića i iza uha gdje je crveno i hrapavo. 
    Počela sam mu lice mazati Mustela hidratantnom kremom ujutro i navečer, ali me zanimaju vaša iskustva. Imam li razloga za zabrinutost, možda bi najbolje bilo otići pedijatrici?

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Jel netko sklon alergijama u obitelji, jel ga to svrbi, jel nervozan??Imali li tko u obitelji AD?

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    Koliko znam nije i nema nitko AD, a nisam primjetila da ga svrbi, ne cese se. Peruta mu se koza oko nosa, celo, obrve i hrapava je, a najvise me brine to iza uha, crveno i hrapavo. Dobila sam savjet da probam mazati maslinovim uljem pa cu probati sad tako i pratiti promjene.

  • Avatar Švrćo

    Švrćo

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    Tako male bebice još se čiste od maminih hormona pa su takve reakcije normalne. Ali pitaj svakako i pedijatra!

  • Avatar clericova

    clericova

    Broj poruka: 112

    Prijavi adminu

    Mislim da ti je to normalno, još se kožica čisti. Moj je prenošen 2 tjedna pa je imao jako suhu i ljuštavu kožu dosta dugo, al je prošlo samo od sebe, bez krema. Samo sam mu navečer znala baby uljem malo proći. Al naravno, ako ti je nešto sumnjivo, ne škodi pitati doktora. ;)

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    sovica


    Koliko znam nije i nema nitko AD, a nisam primjetila da ga svrbi, ne cese se. Peruta mu se koza oko nosa, celo, obrve i hrapava je, a najvise me brine to iza uha, crveno i hrapavo. Dobila sam savjet da probam mazati maslinovim uljem pa cu probati sad tako i pratiti promjene.

    Onda je u pitanju čišćenje, ako se pogorša svakako otiđi do doktora, ja bih na tvom mjestu prije mazala sa hidratantnom kremom nego uljem.

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    ne mogu ne poduzet nista kad mi to grozno izgleda.. danas sam malo uljem prosla po svemu, manje se peruta, barem se ne vidi i duze je masna koza, a kad kremom namazem imam osjecaj kao da nisam nista napravila jer je i dalje suho :/  mislim si nekak ulje je prirodno pa valjda ne moze skoditi… imam i bademovo, ali sam probala sa domacim maslinovim pa cu vidjeti.. 
    nadam se da je to do hormona i prolazno!

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Ne brini, nije to ništa strašno, ako koristiš to ulje onda samo s time ako vidiš napredak, probaj izbjegavati bilo kakve kupke, kupaj ga u čistoj vodi s par kapi ulja, prati ga i vidjet ćeš da će biti ok, najvjerojatnije se čisti, kroz par tjedana će biti ko novi dok mu se malo kožica obnovi.

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    nadam se, do sad je imao bas lijepu cistu kozu i onda odjednom boom! mislila sam da je to samo u pocetku moguce, jer par dana nakon rodenja se oljustio sav, po cijelom tijelu i mislila sam da je to to 
    kupala sam ga sa nivea samponom i kupkom pa sam primjetila da mu se tjeme peruta i onda presla na mustela kupku i sampon, ali cini mi se kao sto ti kazes najbolje samo cistom vodom s malo ulja!

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Mi imamo užasno suhu kožu tako da znam kako je to, preporučam ti da ga što manje kupaš jer ga voda još više isušuje. Moja S ima pet godina i smijemo ju kupati jedanput na tjedan max  dvaput. Tako da probaj što manje i pazi na grijanje općenito da ti nije u prostorijama gdje ti je jako toplo i nemoj ga previše utopljavati, a voda u kojoj ga kupaš da ti nije prevruća.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.