Lovci na ovulacije (LH trakice) - 7. dio🍀💟

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • greta10

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Lepiricarita  tesko je i nezahvalno ovak rec jer ne vidim sliku al moguce da ne test pokazao evaporacijsku crtu ako su svi drugi odmah nakon bili negativni. Moguce i da je bila biokemisjka trudnoca ali mislim da bi i neki drugi test ona pokazao pozitivno posebno ako si brzo radila. Svakao drzim fige da sto prije ugledas 2 prave crte.
    Sto se tice ovulacijskih testova rade tako da reagiraju na porast luteinizitajuceg hormona koji uzrokuje ovulaciju. Kada je testna trakica tamnija ili isto tamna kao kontroslna dolazi do peaka i najcesce unutar 24 sata dolazi do ovulacije. Sam peak nije znak ovulacije do nje ne dolazi nuzno iako se uhvati peak. Ono sto je plus trakica sto barem okvirno znas kada je vrijeme za odnose da bi povecala sansu. Na zalost ne znace i da ce doc do trudnoce. Sretno🤞

  • greta10

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Mia65 i Flower cestitam🎉🎉

  • curka2312

    Broj poruka: 118

    Prijavi adminu

    Jooj žene, ne želim si kao i vecinu mjeseci umišljati trudnoću, ali je jace od mene🥲
    Kasni mi 1 dan, ali od simptoma stvarno 0 bodova, tu i tamo me zaboli stomak kao najslabiji bolovi pred mengu i to je to, prsa me ne bole. Ne znam da li je “moguce” da me ne bole grudi? 
    Test ne zelim napraviti prije ponedjeljka, jer sam se previse puta razocarala..Morala sam ovo napisati da izbacim iz sebe😅🥹

    *rani spontani- 01.24

  • curka2312

    Broj poruka: 118

    Prijavi adminu

    Jooj žene, ne želim si kao i vecinu mjeseci umišljati trudnoću, ali je jace od mene🥲
    Kasni mi 1 dan, ali od simptoma stvarno 0 bodova, tu i tamo me zaboli stomak kao najslabiji bolovi pred mengu i to je to, i na dnevnom ulosku zute tragove, prsa me ne bole. Ne znam da li je “moguce” da me ne bole grudi? 
    Test ne zelim napraviti prije ponedjeljka, jer sam se previse puta razocarala..Morala sam ovo napisati da izbacim iz sebe😅🥹

    *rani spontani- 01.24

  • Avatar nola95

    nola95

    Broj poruka: 386

    Prijavi adminu

    Svratila sam pogledati jel ima još koga na temi od meni poznatih nicknameova jer navijam za svaku od vas koja se trudi ostvariti trudnoću.🙏❤️Dugo sam bila na ovoj temi i puno toga naučila, dobila korisnih savjeta i bodrenje kad bi bila nisko. LeptiricaRita meni su pomogle ovulacijske trakice jer sam naučila da imam puno kasnije ovulacije nego sam računala da jesu i naposlijetku sam ostala trudna. Naručivala sam preko aliexpressa jer su bile najpovoljnije ali probala sam i one naručene preko stranice gravida.hr i minibox. Koristila sam ih otprilike sedam mjeseci i onda napravila pauzu i u toj pauzi ostala trudna. Koliko god mi je praćenje uz njih pomoglo naučiti o svom tijelu ipak me i dosta opterećivalo jer bih toliko željno iščekivala svaki test na trudnoću, umišljala dosta simptoma i tako, nije baš bajno kad se kombinira s ogromnom željom za trudnoćom. Svakako ih preporučam za bolje upoznavanje sa svojim ciklusom, ali ne se pouzdati u njih kao da su garancija za ostvarivanje trudnoće. Sretno i želim vam čim prije ostvarenje sna🙏🙏

    28 pcos
    2020. vanmaterična/uklonjen jajovod
    2021. 👶💙
    10.4. +❤️🙏

  • curka2312

    Broj poruka: 118

    Prijavi adminu

    Žene, da li se tko susreo sa nepravilnim ciklusom, odnosno od spontanog u prvom mjesecu krenuli su nepravilni ciklusi, nekada je to 26 dana, nekada 32. Koji bi bio razlog? Mozda cista? 
    Danas je evo 33dan, jucer sam radila test ali negativno. Iako imam nekakve simptome koje bih vise povezala s trudnocom, nego menetruacijom. Bolovi u trbuhu zadnjih par dana ali lagani, nista previse kao pred M, i mala bol u prsima na dodir.. 

    *rani spontani- 01.24

  • Avatar Kawa

    Kawa

    Broj poruka: 433

    Prijavi adminu

    pozdrav curke, nije me bilo neko vrijeme ali sam čitala i pratila sve  bila sam na godišnjem i puno se kupala i mogu reći napunila baterije. vidim ovdje na forumu i lijepih i manje lijepih događanja, želim nam svima jednu dugicu nakon kiše i to što prije 
    mi smo ovaj ciklus trebali u prirodni fet, dakle pratili smo moju ovulaciju. na 16dc nije bilo vodećeg folikula i ja sam zaključila da ništa od ovog ciklusa, nisam više dolazila na folikulometrije već sam čekala da se moj doktor vrati s godišnjeg da se dogovorimo za dalje. međutim ovaj vikend sam primjetila ovulacijsku sluz, lagana probadanja i u nedjelju čim sam došla kući pišnem LH test kad ono pikčina  sutradan kod svog dr na uzv i on potvrdi da je ovulacija bila, tako da smo iipak dogovorili fet za ovu subotu. mogu reci da jedva cekam jer sam napokon malo odmornija od svega.
    xoxo  kako si mi ti ? di si se naručila za konze ?

    ♀️ 28; PCOS, IR, AMH 34.1 pmol/L
    ♂️ oligo, normo, astheno...
    2x IUI ❌️
    06/24 - 1. IVF: 11js, 4BC - ET 1BC ❌️ 3❄️
    08/24 FET 1❄️
    6dpt ➕️ ß 9dpt 204; 11dpt 406 🥰

  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 587

    Prijavi adminu

    Kawa

    pozdrav curke, nije me bilo neko vrijeme ali sam čitala i pratila svebila sam na godišnjem i puno se kupala i mogu reći napunila baterije. vidim ovdje na forumu i lijepih i manje lijepih događanja, želim nam svima jednu dugicu nakon kiše i to što prije
    mi smo ovaj ciklus trebali u prirodni fet, dakle pratili smo moju ovulaciju. na 16dc nije bilo vodećeg folikula i ja sam zaključila da ništa od ovog ciklusa, nisam više dolazila na folikulometrije već sam čekala da se moj doktor vrati s godišnjeg da se dogovorimo za dalje. međutim ovaj vikend sam primjetila ovulacijsku sluz, lagana probadanja i u nedjelju čim sam došla kući pišnem LH test kad ono pikčinasutradan kod svog dr na uzv i on potvrdi da je ovulacija bila, tako da smo iipak dogovorili fet za ovu subotu. mogu reci da jedva cekam jer sam napokon malo odmornija od svega.
    xoxokako si mi ti ? di si se naručila za konze ?

    odlično super vijesti 😍💃🏻❤️ javi se kako je sve prošlo pa ćemo krenit sa odbrojavanjem 😁😁 kod mene ovaj misec ne pratim ništa, ne gledam ništa, imala jesam sluzi ovih par dana pa je možda O i bila nekad, sutra san na prvom pregledu u Hormone, u planu mi je tamo obavit i prohodnost u 9 misecu.. vidit ćemo šta će rec i šta će bit sutra ću znat i jesam li imala prirodnu O iako se ne nadam vele 😁

    29yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    32yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅
    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)
    09/24 HSG - lijevi jajovod prohodan, desni neprohodan (sumnja na hydrosalpinx ?)
    ➡️IUI 11/24 ⏳

  • Avatar Kawa

    Kawa

    Broj poruka: 433

    Prijavi adminu

    xoxo da iskreno stvarno se nisam nadala, odlucila sam bila probati jos ovaj put u 8mj i ako ne upali pauzirati do 12.mj, i onda kad nije doslo do ovulacije bas sam se stufala ali evo izaslo je nepredvidivo dobro  
    super u Hormone koliko znam radi dr Marušić, ona je prije radila u KBC tako da vjerujem da će te ona dobro uputit ako te ona dopadne.. javi obavezno kako je prosao pregled 

    ♀️ 28; PCOS, IR, AMH 34.1 pmol/L
    ♂️ oligo, normo, astheno...
    2x IUI ❌️
    06/24 - 1. IVF: 11js, 4BC - ET 1BC ❌️ 3❄️
    08/24 FET 1❄️
    6dpt ➕️ ß 9dpt 204; 11dpt 406 🥰

  • Avatar Nikkii

    Nikkii

    Broj poruka: 59

    Prijavi adminu

    Pozdrav curke, zanima me ako ima ima netko da se razumije u nalaze.. cini mi se kao da nisu bas okej hormoni, lh i eastradiol su poviseni nego inace kad vadim.
    Imam policisticne jajnike.. Vadjeni su 4. dan ciklusa.
    Hvala😊
    https://ibb.co/9cMxY3h

    👰🏼‍♀️23(PCOS)
    🤵🏽‍♂️27 oligoasthenozoospermia
    Pokusavamo od 04/2022
    06/2022 spontani 6tt
    07/2023 spontani u 10tt

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.