Lovci na ovulacije (LH trakice) - 7. dio🍀💟

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1359

    Prijavi adminu

    doram

    Pozdrav lovkice, malo sam pauzirala mjesec dva dana od tipkanja sto obaveze sto svi na godisnjem pa ni sama nisam nista puno pratila i radila oko pokusavanja.
    Noooo medutim evo danas napravila test odmah pozitivaaaan ispao. Osla izvadit beticu, beta 1363 iu/L.
    Aliiiiiii naravno uvijek kod mene aliii. Zadnja M bila 20.06. I kako sam isla na bris pred kraj 6. Mj ispalo poz na ureaplasmu i kad smo popili antibiotike bilo sve ok. Aliiii nisam ni nesto pazila niti upisvala odnose jer smo se kao suzdrzavali medutim na pocetku antibiotika smo kao pazili pred kraj vise nismo i eto ocito je bilo dosta da se uhvati. Aliiii ja sam osla na godisnji od 22.07 i vratila se jucer i u tom periodu dok smo bili na go ocekivala sam M medutim nije dosla do ponedjeljka 29.07 odnosno ne mogu ni rec M nego od ponedjeljka imam neko slabo ko za nokat krvaruckanje s prekidima malo ima pa nema pa ima pa nema i zato mi je sve bilo cudno i odlucim danas napravit kad sam dosla doma test i ono pozitivan. E sad s obzirom na moju povijest gubitaka ovo je uvod u to i ne nadam se puno. Zato sam danas i osla betu napraviti odmah jer znam da boljeg pokazatelja sta se desava nema, doktore zvala i privatnog i drzavnog nabacili mi utrogestane normabele i andodle i et sad cekam utorak tad cu na uzv. I cekam nedjelju pustili mi uputnicu za betu pa cu negdje na hitnoj izvaditi. Da skratim iako je to nemoguce u ovakvim situacijama pisite mi molim vas jel neko uspio prehodat krvaruckanja i da ipak bude sve ok i kako ste se nosile sa stresom cekanja do rezultata. Imam osjecaj da ludim i zato mi je dr dao i normabel jer zna da ja ovo vise psihicki ne mogu podnijeti. Ali ne znam jel se vise bojim ishoda, ili svih ovih tableta koje su mi dali da sve otepem ili da ipak uzimam. Nisam vise sigurna da mogu prevaliti svaki neuspjeh kao prije bas mi je sjelo na psihu jer svaki put ista prica.

    Ja sam u obje trudnoće na pocetku krvarila par tjedana. U prvoj sam čak imala i veeeliki izljev. Jednostavno sam sklona hematomima i onda znog njih krvarim. Utrci i lezanje tih prvih par tjedana i kasnije bude sve ok..Jake su mrve i više nego što mislimo. Sretno 💪

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️

  • mimi994

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Pozdrav zene, imam jednu nedoumicu. Naime, juce( 1.8.) sam imala ovulaciju, bar mislim da jesam, sekret kao bjelance, probadajuci bol u jajniku koji je poceo oko 18h. Odnos smo imali danas (2.8) oko 15h. A prije toga u ponedeljak (29.7) predvece. Da li misilte da je odnos bio kasno ako u obzir uzmemo da je ovulacija bila juce, znam da je to sve individualno ali me zanima vase misljenje. Prosli mjesec je bila biokemijska trudnoca tako da sam ove dane bas iscekivala ali radnih obaveza nije bilo izvodljivo drugacije. 

  • doram

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    greta10 i hrabrica hvala vam na podrsci, znam da je svaka od nas prica za sebe ali evo nadam se da ce ovo biti treca sreca i da ce ovo biti uzaludno krvaruckanje koje nece srusiti nade. ♥️

    🏁 01/2022
    ➕07/2022 ~ 08/2022 💔10 tt blighted ovum --} misoprostol, kiretaža
    ➕12/2023 - 01/2024 💔 7tt missed ab. --} mifegin, misoprostol
    📃 normozoospermia
    📃 kariogrami uredni
    📃 panel trombofilija uredan
    📃 nalazi krvi, hormoni, stitnjaca kao i brisevi uredni
    ➕ 8/2024, imamo otkucaje 6+5. Na 7+5 srce prestalo kucati 💔👼🏻
    🧔🏻‍♂️35 👩 29

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1447

    Prijavi adminu

    Cure, evo da se i ja malo javim ❤️
    Ne javljam se, ali vas citam i pratim iz prikrajka❤️
    Planiramo postupak krajem rujna i tome se veselim. Mozda ovog puta to bude to.
    .
    Zivot me dobro iscipelario par puta u zadnje vrijeme pa jos vise vidim koliko je bitno imati dobrog partnera pored sebe i koliko je bitno cijeniti male stvari u zivotu.
    Saljem vam svima puse i zagrljaje, da se odmorite na godisnjem i sve od reda da si napravite po jednu malu bebu❤️

    👱🏻‍♀️32 PAI-1 4G homozigot, AMH 17 pmol ➡ 19,9 pmol
    🧔🏻‍♂️32 sve ok
    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    🏢 Škvorc
    2 & 3/24 IUI ❌
    4/24 IVF (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌
    5/24 prirodni - 1 🐣 ❌
    🏢 Repromed
    10/24 (Pergoveris 200, Orgalutran, Brevactid) 9🥚, ET 🐣, 2 ❄️

  • Avatar jane23

    jane23

    Broj poruka: 53

    Prijavi adminu

    Partner mi ima hipospermiju zbog premalenog volumena ejakulata. Zbog toga nam je dr rekao da pricekamo par dana izmedu odnosa. Sto to znaci u praksi vezano uz plodne dane. Pratim stanje s LH trakicama pa me zanima da li je onda “pametnije” imati odnos kad trakice pokazu pik ili sljedeci dan kad je dan ovulacije?

    👩🏻 34 god
    🧔🏻‍♂️ 34 god.
    Trudimo se oko 8 mj.

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1447

    Prijavi adminu

    jane23

    Partner mi ima hipospermiju zbog premalenog volumena ejakulata. Zbog toga nam je dr rekao da pricekamo par dana izmedu odnosa. Sto to znaci u praksi vezano uz plodne dane. Pratim stanje s LH trakicama pa me zanima da li je onda “pametnije” imati odnos kad trakice pokazu pik ili sljedeci dan kad je dan ovulacije?

    Bolje na dan peaka jer spermici mogu zivjeti par dana. Iako ovulacija traje 24 sata, stanica se moze oploditi zapravo samo par sati zato je bolje da vojnici stoje i cekaju🫢☺️
    Meni je dr rekao kada krene iscjedak kao bjelanjak da je najbolje tad pokriti.

    👱🏻‍♀️32 PAI-1 4G homozigot, AMH 17 pmol ➡ 19,9 pmol
    🧔🏻‍♂️32 sve ok
    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    🏢 Škvorc
    2 & 3/24 IUI ❌
    4/24 IVF (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌
    5/24 prirodni - 1 🐣 ❌
    🏢 Repromed
    10/24 (Pergoveris 200, Orgalutran, Brevactid) 9🥚, ET 🐣, 2 ❄️

  • doram

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Javila sam se neki dan da je beta u petak kad sam i radila prvi put test trudnoce bila 1363, danas sam ju ponovo vadila danas je beta 1722. Sto u dva dana ocito nije pravilno duplanje i ja s obzirom na prethodna 2 spontana i ne znam koliko biokemijskih mogu rec da me beta nikad nije prevarila i da ono sto je pravilo je neko pravilo i da tesko se desavaju cuda ili iznimke u ovakvim situacijama. U utorak idem na pregled kod doktora pa da mi potvrdi ono sto vec znam. Morala sam se malo izjadat jer mi srce opet puca i ne mogu vierovati da ce opet biti isti ishod i da bas toliko nemam srece. Mislim da me vise tesko sta moze utjesiti jer sam vec psihicki ubijena od svega. U mojoj nijednoj trudnoci nije bilo razvitka ploda, ili se razvije samo gestacijska vrecica i posliie toga nista ili uopce ne mogu vidjet trudnocu na uzv. Ako postoji netko da ga je beta prevarila nek me utjesi ali imam osjecaj da nakon svega najbolje poznajem svoje tijelo i znam ishod. 

    🏁 01/2022
    ➕07/2022 ~ 08/2022 💔10 tt blighted ovum --} misoprostol, kiretaža
    ➕12/2023 - 01/2024 💔 7tt missed ab. --} mifegin, misoprostol
    📃 normozoospermia
    📃 kariogrami uredni
    📃 panel trombofilija uredan
    📃 nalazi krvi, hormoni, stitnjaca kao i brisevi uredni
    ➕ 8/2024, imamo otkucaje 6+5. Na 7+5 srce prestalo kucati 💔👼🏻
    🧔🏻‍♂️35 👩 29

  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 587

    Prijavi adminu

    Lunolina naša, sretno u sljedecem postupku 🎉🙏🏻❤️  Nadam se i ja da krecem s necim u 9/10. Ic cu sad na HSG kroz 9 ti pa cu znat vise 😊 doram zao mi je, nadam se da ces bit dio prica gdje je sve zavrsilo dobro jer kad se meni dogodilo to nepravilno duplanje stvarno sam nasla dosta dobrih prica iako nisam bila dio njih. 🫂🙏🏻❤️

    29yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    32yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅
    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)
    09/24 HSG - lijevi jajovod prohodan, desni neprohodan (sumnja na hydrosalpinx ?)
    ➡️IUI 11/24 ⏳

  • doram

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Xoxo23 mozda ne bi gubila nadu da mi beta odgovara tjednima, ne znam mozda se varam, ali sve sto sam procitala do sad ispada da moja beta od 1360 koja je bila u petak uopce ne odgovara tim tjednima. Jer zadnja M je bila 20.06. Sto bi bilo 6tt i 3 dana. Krvaruckala sam samo malo od ponedjeljka pa stane pa opet i sve nesto sitno nista previse. U petak sam tek radila test i saznala i od tad koristim utrogestan kak mi je dr savietovao i od kad ga stavljam ni trun nisam prokrvarila. Na svoju sam ruku isla vadit betu jer ne bi bila mirna do utorka da cekam samo pregled. A kad se vratim iskustveno na moje spontane od prije beta mi govori samo jedno da nesto ne stima i da ce bit najgori scenarij jer danas je 1700. Zao mi je samo sto uopce ne mogu pronaci pozitivu niti se pokusat nadat boljem ishodu jer sam se milijardu puta razocarala u ovo sve. Krivo mi je, ljuta sam, tuzna sam i razocarana jer doktori ne reagiraju na spontane do 3 ili 4 gubitka ako se i nade neki ta zena ispadne sretnica. Mozda je do sad sve moglo proci drugacije  da se nakon prvog gubitka krene raditi sa zenama. Okrutno je jednako koliko i apsurdno ženu slati na dodatne pretrage TEK nakon sto prozivi traumu gubitka bebe najmanje tri puta.  

    🏁 01/2022
    ➕07/2022 ~ 08/2022 💔10 tt blighted ovum --} misoprostol, kiretaža
    ➕12/2023 - 01/2024 💔 7tt missed ab. --} mifegin, misoprostol
    📃 normozoospermia
    📃 kariogrami uredni
    📃 panel trombofilija uredan
    📃 nalazi krvi, hormoni, stitnjaca kao i brisevi uredni
    ➕ 8/2024, imamo otkucaje 6+5. Na 7+5 srce prestalo kucati 💔👼🏻
    🧔🏻‍♂️35 👩 29

  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 587

    Prijavi adminu

    doram zao mi je i aspolutno se slazem sa navedenim.. mozda da nades nekog privatnog doktora koji bi te poslao
    na te pretrage pa mi ti dokt morala izdat uputnice ? 

    29yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    32yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅
    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)
    09/24 HSG - lijevi jajovod prohodan, desni neprohodan (sumnja na hydrosalpinx ?)
    ➡️IUI 11/24 ⏳

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.