Lovci na ovulacije (LH trakice) - 7. dio🍀💟

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Kawa

    Kawa

    Broj poruka: 166

    Prijavi adminu

    Xoxo kreni s ciklom kad ti zavrsi krvarenje, da ga ne bi produzila. Ja isto kupim Encian sok od cikle, ovako frisku je ne mogu. Ananas friski obožavam pa eto bar to nije problem.
    Areta cestitam ❤️
    Lunolina upratila sam sve na drugoj temi, zelim ti puno srece nek ovaj prirodni bude dobitni 🥰
    Bebolina  pa bravo za opustanje 🥰 mozda to bas bude kljuc za uspjeh, drzim fige jakooo 🤞🏼

    ♀️ 27; PCOS, IR, AMH 34.1 pmol/L
    HSG ✔️
    ♂️ oligo, normo, astheno…
    05/24 klomifen IUI ⏳️🙏🏼

  • Avatar Amarilla ✨

    Amarilla ✨

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    eni233

    Amarilla ✨

    eni233

    Amarilla ✨

    Pozdrav cure, trebam savjet.
    Danas sam bila na ginekoloskom pregledu i dr. mi kaze da imam pretanak endometrij za prihvatiti stanicu.
    ZM mi je bila 10.4., a endo je danas 5.9 mm.
    Dosad sam vecinom bila na UZV prije ovulacije, inace su mi ciklusi skolski 28-29 dana i nikad mi nisu rekli da endo nije ok, dapace bilo je sve uredno.
    Dr. je danas spomenula da bi mi preporucila otici na humanu jer cu za par mj. 36. Lani sam vadila spolne hormone i svi su bili ok.
    Je li koja imala takav slucaj? Imate li kakav savjet sto mi je ciniti i sto moze pomoci za endo? Zadnja KKS je uredna.
    Pij sok od cikle , ananas , i čaj o vrkute. To pomaze ❤️🥰 nekad se endo zbog stresa ne zadeblja kako treba , što neznaci da je svaki mjesec tako . Zato treba pratiti .. kolko već dugo pokušavate ? Malo je glupo odma forsati humanu , a možda možete bez problema prirodno .

    Godinu i pol od prvog (nadam se i zadnjeg missed ab.). Kazu da je to zbog mojih godina dosta. Muz je stariji 7 godina. :/

    Baš mi je žao da se toliko mučite :( i ja ću uskoro 35 , a suprug je mladi od mene pa me to malo tješi 😔 mi se isto dosta dugo mučimo već , i sad kad dobil mengu za dva tjedna idemo u postupak inseminacije jer nema više smisla čekati .


    I mi smo se isto mucili i za prvu trudnocu… jucer sam bas dobila uputnicu od gin da se javim na humanu pa sam dobila termin u Vinogradskoj… vjerujem da ce i nama predloziti inseminaciju.
    Muz je vadio hormone i spermiogram - sve uredno.
    Kod mene i hormoni i papa i brisevi i sve uredno, osim ovog ciklusa kad su mi spomenuli nesto tanji endo.
    Bacam se sad na ciklu i ananas pa cemo vidjeti. Jel dovoljno piti 1-2 dl soka od cikle? Nasam sam onaj biotta u konzumu i dmu, valjda je taj ok, nemam nekako snage sama tu ciklu blendati. 
    Sto su vama savjetovali?

    Everything in your life started as… a thought, a wish, a hope, or a dream, either in your mind or in the mind of someone else. ✨

  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 418

    Prijavi adminu

    Lunolina bome si i falila na ovoj temi, ja skoro nikad ne bacim pogled na drugu temu nisan ni znala da si tamo, sretno nadam se da će se mrvica oplodit i primit ! ❤️❤️🥰🥰 

    Kawa hvala krećem onda s njom od danas 🙈 

    Freya čini mi se da ti se pravilno dupla, nema panike.. ako nemaš neko krvarenje bol i tako to mislim da se ne tribas bojat da je vanmaternicna .. ako ti je lakše samo prati betu dok ne dođeš do UZV ❤️🥰

    28yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    31yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅

    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)

    04/24 Klomifen 💊

  • eni233

    Broj poruka: 1566

    Prijavi adminu

    Amarilla ✨

    eni233

    Amarilla ✨

    eni233

    Amarilla ✨

    Pozdrav cure, trebam savjet.
    Danas sam bila na ginekoloskom pregledu i dr. mi kaze da imam pretanak endometrij za prihvatiti stanicu.
    ZM mi je bila 10.4., a endo je danas 5.9 mm.
    Dosad sam vecinom bila na UZV prije ovulacije, inace su mi ciklusi skolski 28-29 dana i nikad mi nisu rekli da endo nije ok, dapace bilo je sve uredno.
    Dr. je danas spomenula da bi mi preporucila otici na humanu jer cu za par mj. 36. Lani sam vadila spolne hormone i svi su bili ok.
    Je li koja imala takav slucaj? Imate li kakav savjet sto mi je ciniti i sto moze pomoci za endo? Zadnja KKS je uredna.
    Pij sok od cikle , ananas , i čaj o vrkute. To pomaze ❤️🥰 nekad se endo zbog stresa ne zadeblja kako treba , što neznaci da je svaki mjesec tako . Zato treba pratiti .. kolko već dugo pokušavate ? Malo je 

    I mi smo se isto mucili i za prvu trudnocu… jucer sam bas dobila uputnicu od gin da se javim na humanu pa sam dobila termin u Vinogradskoj… vjerujem da ce i nama predloziti inseminaciju.
    Muz je vadio hormone i spermiogram - sve uredno.
    Kod mene i hormoni i papa i brisevi i sve uredno, osim ovog ciklusa kad su mi spomenuli nesto tanji endo.
    Bacam se sad na ciklu i ananas pa cemo vidjeti. Jel dovoljno piti 1-2 dl soka od cikle? Nasam sam onaj biotta u konzumu i dmu, valjda je taj ok, nemam nekako snage sama tu ciklu blendati.
    Sto su vama savjetovali?


    Pa  ništa , posebno moj endo je dobar uvijek se dobro zadebljava jedino sam ga pila kad me ginic stavio dva ciklusa na klimofenu jer sam čula da stanjuje endometrij , pa sam preventivno na svoju ruku po jednu čašu od 2dl navečer  prije spavanja sve od 8 dc pa do 18dc negdje , onaj encianov sam ja kupovala u konzumu , nisam sama miksala i super mi se zadebljao endo . Jedino ako ćete ići na inseminaciju obavzeno provjeriti prohodnost jajovoda neznam dal ste bili na tu pretragu . Jer bez prohodnosti ne rade ništa . I nakon prohodnosti su mi predložili da probamo još do 3-4mj, pa ak se ne primi onda inseminacija i sad kad dobijem idem na postupak odmah , i prepisali su mi letrozol od 3-7dc pa 9dc folikulometriju . Nadamo se najboljem ishodu 🤞🤞🥰 

    👩34
    Ciklusi 32/33
    Svi Hormoni i svi nalazi uredni ✔️
    AMH 23.19
    Jajovodi prohodni

    👨33
    Krvna slika uredna
    Urinokultura uredna
    Hormoni i svi ostali nalazi uredni ✔️
    10/2023 oligozoospermia
    12/2023 uredan spermiogram

    Pokušavamo od 08/2022
    Bez trudnoće
    Konzultacije za MPO 17.1.2024(Vinogradska )
    IUI 5 mj/2024

  • hoyaa

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure,
    ovo je prvi ciklus da pokušavamo, kao što sam u svom prvom postu napisala imam pcos i neredovite cikluse. Ovaj ciklus sam krenula i s mjerenjem bbt i s trakicama. Imam trakice visoke osjetljivosti i oko 30dc je bila vidljiva lagana linija, dan poslije malo tamnija, i za dva dana je posvijetlila i ostala tako pa sam pretpostavila da su to poviseni LH zbog pcos (kupit cu manje osjetljive trakice cim potrosim ove). Nakon toga sam prestala s trakicama i pretpostavila da imam anovulatorne cikluse. Jucer je bio cd 42 i pojavio se egg white, barem mislim da je bio, pa sam napravila odmah i test i trakica je pokazala ovo https://ibb.co/N1DL1HS [ibb.co]. Aplikacija je i dalje to oznacila kao low, pa me zanima je li moguce da je ovako tamna crta samo zbog povecanog lh zbog pcos-a ili je moguce da ce doci do ovulacije? Danas cu testirati tek navecer, nisam u mogucnosti prije.

  • Avatar queeqa32

    queeqa32

    Broj poruka: 71

    Prijavi adminu

    Aretat, freya čestitam na lijepim betama i samo neka se tako nastavi ❤️
    doram žao mi je čuti da si morala prolaziti kroz dva spontana… Jesi uradila nekakve pretrage u vezi sa time? Ne znam što su ti doktori rekli, ali možda bi bilo dobro učiniti pretrage kako bi se smanjio rizik za ponovni spontani. To pričam iz osobnog iskustva, znajući da nije za svih isto. 
    Blackie, Kawa, jel se držite? 😂 Ja sam sebi rekla kao neću se testirati do 14dpo a već lagano brojim dane u kalendaru kad bi recimo mogla najranije 😂

    👱‍♀️32 👱‍♂️ 45
    Ciklusi 31/35
    Pokušavamo od 10/2022
    Miss ab 09/2023 (6 tjedana)
    nalazi briseva i trmbofilije uredni ✔️
    nalazi krvi uredni✔️
    Novalac prenatal, D vitamin, utrogestan
    🦄.

  • eni233

    Broj poruka: 1566

    Prijavi adminu

    hoyaa

    Pozdrav cure,
    ovo je prvi ciklus da pokušavamo, kao što sam u svom prvom postu napisala imam pcos i neredovite cikluse. Ovaj ciklus sam krenula i s mjerenjem bbt i s trakicama. Imam trakice visoke osjetljivosti i oko 30dc je bila vidljiva lagana linija, dan poslije malo tamnija, i za dva dana je posvijetlila i ostala tako pa sam pretpostavila da su to poviseni LH zbog pcos (kupit cu manje osjetljive trakice cim potrosim ove). Nakon toga sam prestala s trakicama i pretpostavila da imam anovulatorne cikluse. Jucer je bio cd 42 i pojavio se egg white, barem mislim da je bio, pa sam napravila odmah i test i trakica je pokazala ovohttps://ibb.co/N1DL1HS [ibb.co]. Aplikacija je i dalje to oznacila kao low, pa me zanima je li moguce da je ovako tamna crta samo zbog povecanog lh zbog pcos-a ili je moguce da ce doci do ovulacije? Danas cu testirati tek navecer, nisam u mogucnosti prije.


    Samo ti pokrivaj , nekad je teško uhvatiti peak , puno nas ga propustimo jer traje kratko , probaj sljedeća 3 dana imati odnose nemaš što izgubiti nego samo dobiti ❤️❤️❤️ sretno 🥰🥰🤞🤞🤞🤞

    👩34
    Ciklusi 32/33
    Svi Hormoni i svi nalazi uredni ✔️
    AMH 23.19
    Jajovodi prohodni

    👨33
    Krvna slika uredna
    Urinokultura uredna
    Hormoni i svi ostali nalazi uredni ✔️
    10/2023 oligozoospermia
    12/2023 uredan spermiogram

    Pokušavamo od 08/2022
    Bez trudnoće
    Konzultacije za MPO 17.1.2024(Vinogradska )
    IUI 5 mj/2024

  • Avatar Amarilla ✨

    Amarilla ✨

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    eni233


    Pa ništa , posebno moj endo je dobar uvijek se dobro zadebljava jedino sam ga pila kad me ginic stavio dva ciklusa na klimofenu jer sam čula da stanjuje endometrij , pa sam preventivno na svoju ruku po jednu čašu od 2dl navečer prije spavanja sve od 8 dc pa do 18dc negdje , onaj encianov sam ja kupovala u konzumu , nisam sama miksala i super mi se zadebljao endo . Jedino ako ćete ići na inseminaciju obavzeno provjeriti prohodnost jajovoda neznam dal ste bili na tu pretragu . Jer bez prohodnosti ne rade ništa . I nakon prohodnosti su mi predložili da probamo još do 3-4mj, pa ak se ne primi onda inseminacija i sad kad dobijem idem na postupak odmah , i prepisali su mi letrozol od 3-7dc pa 9dc folikulometriju . Nadamo se najboljem ishodu 🤞🤞🥰


    Meni su 2 gin rekla da ne trebam raditi prohodnost jajovoda s obzirom na to da sam prvu trudnocu ostvarila neovisno sto je bio spontani. :/ Bas me zanima sto ce nama reci i savjetovati. Nadam se da ce vam uspjeti iz prve jer znam koliko je tesko toliko se truditi, a ne ide… :(

    Everything in your life started as… a thought, a wish, a hope, or a dream, either in your mind or in the mind of someone else. ✨

  • freyaa

    Broj poruka: 570

    Prijavi adminu

    Xoxo23

    Lunolina bome si i falila na ovoj temi, ja skoro nikad ne bacim pogled na drugu temu nisan ni znala da si tamo, sretno nadam se da će se mrvica oplodit i primit ! ❤️❤️🥰🥰

    Kawahvala krećem onda s njom od danas 🙈

    Freya čini mi se da ti se pravilno dupla, nema panike.. ako nemaš neko krvarenje bol i tako to mislim da se ne tribas bojat da je vanmaternicna .. ako ti je lakše samo prati betu dok ne dođeš do UZV ❤️🥰


    Hvala ti draga, strah je ogroman, nakon 2 biokemijske, missed abortion, neprohodnog jajovoda, jedva čekam petak i molim se, sutra ću još jednom izvaditi betu. Nesto simptoma i nemam, samo grudi i intenzivno osjetim mirise ❤

  • doram

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    Lunolina hvala na objašnjenju, nadam se samo da će se i oploditi i da će sve biti okej do kraja ❤️‍🩹
    queeqa32 što se tiće nalaza, odrađeni su klasika brisevi, sve ok. Spermiogram - normozoospermia. Hormoni isto sve u redu. Štitnjaca isto. A poslije ovog zadnjeg gubitka u 1. Mj odrađeno privatno kariotipizacija za parove obje su normalne. I odrađen privatno panel trombofilija pai1, mthfr i faktor V leiden i neki 4g5g. Svi su bili nalazi ok dok je kod ovog pai1 ispalo kao da psotoji mogucnost za razvijanje kardiovaskularnih bolesti i tromboza. Odnjela te nalaze kod svog i naknadno kod privatnog gin oba mi kažu da to nije nista strasno jer kao morali bi svi ovi nalazi genotipova pokazati neke promjene da bi se onda ovaj pai1 uzeo kao nesto zabrinjavajuce a ovako kao da nije nista strasno, vec eto kroz zivot postoji neka mogucnost koja moze i ne mora bit kao. Iako mene to brine ali ja više ne znam kome bih ja ošla i šta bi trebala napraviti. Jer i ovo što sam isceprkala za trombofilije i kariotipizaciju sam sve sama na svoju ruku posto prema doktorima citiram: "dok 4 budem ne budem imala spontani se ne rade nikakve pretrage a ja eto ostanem prirodno trudna. Iako mi treba po pol godine do godinu da se trudnoca ostvari. Katastrofa. Sto si ti od nalaza radila? Mozda i ne znam a mogu jos nesto prekontrolorati?! 

    🏁 01/2022
    ➕07/2022 ~ 08/2022 💔10 tt misoprostol, kiretaža
    ➕12/2023 - 01/2024 💔 7tt mifegin, misoprostol
    🧔🏻‍♂️34 👩 28

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.