Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Petrica_92

    Broj poruka: 222

    Prijavi adminu

    https://zagreb.hr/upisi-u-gradske-djecje-vrtice-za-pedagosku-godinu-/187965 [zagreb.hr]

    Curke, objavljeni su datumi za upise. Sretno nam bilo 🤞🏻

    🤱🏽31 god
    👨🏼‍🍼 29 god
    Majka jednog slatkog dječaka 👨‍👩‍👦

    [tickerfactory.com]

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    Taman vidjela da su upisi u Zg 🤪😓🥳😮‍💨 Let the games begin 🥳  Meni je vec sad muka, a tek su prijave

    Nama ludara na najjace, pokusavam spremiti obranu (kak cu to zapamtiti  emam pojma), M strajka s hranom, muz u poslu prek glave 🤪 
    Ugl, po novom ili pojede samo dorucak ili je samo na mlijeku i vodi i glodanju slanca iz pekare 🙄 sto mami s prilicnom tankim zivcima znog drugih stvari jos dodatno radi stres 😮‍💨

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Pahuljka

    Pahuljka

    Broj poruka: 508

    Prijavi adminu

    bambi27zg

    Taman vidjela da su upisi u Zg 🤪😓🥳😮‍💨 Let the games begin 🥳 Meni je vec sad muka, a tek su prijave
    *
    Nama ludara na najjace, pokusavam spremiti obranu (kak cu to zapamtiti emam pojma), M strajka s hranom, muz u poslu prek glave 🤪
    Ugl, po novom ili pojede samo dorucak ili je samo na mlijeku i vodi i glodanju slanca iz pekare 🙄 sto mami s prilicnom tankim zivcima znog drugih stvari jos dodatno radi stres 😮‍💨


    Ženo kad si uspjela sve to iz potpisa ispod, izborit se i rodit zdravo dijete i tu disertaciju ces prekucat u najmanju ruku 🫶 Ha ya realno najgore je iza tebe 😂

    28 💁‍♀️
    👨‍👩‍👧 Pokusavamo 10/21

    11dpo 22.11.2022 prvi ➕
    [tickerfactory.com]

  • cordis00

    Broj poruka: 761

    Prijavi adminu

    I meni je vec muka za upis u Zg-u😩. Objava rezultata na godisnjicu braka😂.

    👩32g👨32g👧2.5g👶9mj
    ➕15.2.21. 1. trudnoća, rođena curica 10/21
    ➕ 2.12.22., 2. trudnoća, rođena curica 8/23💜
    [tickerfactory.com]

  • Petrica_92

    Broj poruka: 222

    Prijavi adminu

    Drzim fige da svi klinci upadnu u odabrane vrtice :)

    🤱🏽31 god
    👨🏼‍🍼 29 god
    Majka jednog slatkog dječaka 👨‍👩‍👦

    [tickerfactory.com]

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    Pahuljka Aaa hvala 🎈🎈🎈 

    U Pharmeriji imate 25% na sve uz kod ZAMAMU. Evo ja bas punim kosaricu (danas i sutra vrijedi).

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Ally007

    Ally007

    Broj poruka: 367

    Prijavi adminu

    Čitam vas redovito ovih dana i svaki put kad sjednem da nešto napišem me netko prekine. Ako se slučajno ponavljam, zanemarite. 
    Apple - čestitke na 1.rodjendanu! Ajme, kako brzo vrijeme leti. Kad smo krenuli činilo se da će vječno trajati (grčevi, počeci dojenja itd), a sad mi se cini kao da je zadnjih par mjeseci proletilo. Meni se baš svidja tvoj način slavljenja, nekako je osobnije nego neke igraonice i slično. Vjerujem da ste bili umorni nakon svega, ali imat ćete brdo lijepih uspomena. Meni je plan okupiti roditelje i bracu/sestre kod nas na balkonu (dosta je velika terasa), pa neki ručak i torta. Jedino si mislim da bih možda naručila neku ljepšu ukrašenu tortu, jer nisam neka od slastica. (palačinke i lava cake mi je doseg).
    Suhoća kože - skačem s teme na temu, ovo je sljedeće čega se sjećam. Ja na kraju ne znam dal mali ima atopijski ili samo areale suhoće kože (najviše nogice), ali otkad nam je pedijatrica preporučila od Bioderme Atoderm kremu (mažem 1-2x na dan) i uljnu kupku skoro se sve povuklo. Znam da je do toga jer kad sam na par dana isla kod svojih u drugi grad nisam ponijela to sa sobom i opet mu se dosta izbacilo.
    Thinkpurple - i mi muku mučimo s 2.spavancem i dalje, imam osjećaj da se on želi na 1 spavanje dnevno premjestiti. Prvi ww mu je cca 4.5h, a onda drugi kako kad. Uvijek ima neku manju “krizu” oko pol 5,5 i onda kad to prodje opet može biti skroz budan. Ja redovno pokušavam ubaciti 2.spavanje,ali češće bude 1:0 za bebu nego za mamu. I novost je da navečer hoće kasnije ići leci, oko 20:30-21,a budi se ugl oko 7.
    Igračke - spašavaju me muzičke igračke, jedino se s tim želi dulje zabaviti. Svojedobno sam na AliExpressu kupila onaj kaktus koji ponavlja riječi za tobom i mrda se, dosad ga se bojao kao vrag tamjana, a sad mu je hit. Evo upravo se pregovara s njim pored mene.

    👨‍🦱 35g, oligoteratoastenozoospermia
    👱‍♀️35g, endometrioza, 2x operacija, niski AMH, visoki FSH
    08/2022- uspjeli dobiti 2 zigote u prirodnom cikusu
    09/2022- vraćanje 1.blastociste ❌
    11/2022-vraćanje 2.blastociste 🥳

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Ally007

    Ally007

    Broj poruka: 367

    Prijavi adminu

    Nastavak, predugačak komentar-
    Bambi - možda ne štrajka s hranom, mozda hoće nešto drugo. Evo moj mališa zadnjih par dana skroz odbija voćne kasice sa žitaricama (doručak). Danas sam mislila da štrajka, potrudila se s kuhanjem kruske, suhe šljive, zobenih, dodala badem itd. Ma nis, 3 žlice i plač. A vidim da je gladan. Onda sam mu prvo dala jagodu, to je sam primio u ruke i jeo. (dijete koje do prije 2 dana nis nije htjelo primiti). Nakon toga sam istostala kruh i od očaja namazala Zdenka sir (potrošila sam onaj iz Veronike namaz) i gospodin je sam polako praktički cijelu snitu pojeo. Morat cu smisliti još slanih namaza jer zbilja ne voli slatko ujutro, a ne može samo živjeti na jajima i sirnom namazu. Čak mu ni slatki muffini nisu dragi.

    Govor i motorika - stalno se želi ustajati i hodati uz mene, namještaj itd. Uglavnom se naučio nazad cucnuti pa manje pada. Hodalicu mrzi, ali dok moram nešto narezati je stavim u nju i pustim da viče jer se inače odostraga meni prima za noge i diže, a ne bih baš da opali glavom o kuhinjske pločice. I dalje ne zna sjest. Osim što zna reći “ta” (za tatu), pokušava reći “lampa” (kaže “pa” i gleda u nju), “keks” i jučer je za mužem uspio ponoviti “ajde”, tako da sam ide po kući i govori ajde (nekad je ajde, nekad adži i sl). “Mama” ocito nije na listi prioriteta, jer zašto bi i bila 

    👨‍🦱 35g, oligoteratoastenozoospermia
    👱‍♀️35g, endometrioza, 2x operacija, niski AMH, visoki FSH
    08/2022- uspjeli dobiti 2 zigote u prirodnom cikusu
    09/2022- vraćanje 1.blastociste ❌
    11/2022-vraćanje 2.blastociste 🥳

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Takica

    Takica

    Broj poruka: 481

    Prijavi adminu

    Apple najljepse cestitke na prvom rodjendanu❤️🍀 znaci u stomaku mi kuva kad pomislim na povratak na posao i da vise nije beba nego jednogodisnjakinja🥹
    Suva koza nekad pomislim da je do vode jer je toliko tvrda naša gradska voda te sa primjetila da kako je sad puzanje na max stalno joj perem rukice jer ih i dalje trpa u usta da je tu suvlja koza. 
    Spavanje dnevni je ok. Povremeno treba i douspavljivanje ali 1.5-2h u komadu je prvo spavanje skoro uvijek. Drugo bude 45min i pocinje oko 15:30 tako da izguramo do 20h za nocno. 
    Hranjenje u toku noci jednom ili nijednom ako ne racunam to u 5ujutro. Samo sto sad zna imati taj neki budni prozor oko 3 ujutro. 
    Plac u snu nakon povratka sa odmora drugu noc je normalno zaspala u 29h u 23h sam ja otisla u krevet i pogledala je vidim spava okrenuta na stomak i da je izvan granicnika i izvucem ga. Nakon 20 sek je K pocela tako jako plakati, da sam upalila svjetlo, ona jauve zatvorenih ociju ne mogu je razbuditi, tek kad sam je posjela se razbudila malo umirola meni na ramenu i opet u plac. Dala malo vode i ona zaspe.. bas mi je bilo tesko nit mogu skontati jel je boli nesto ili je sanjala pojama nemam.
    Zubi dve donje jedinice. Tu smo stali.

    10/2022 Bahcceci, PGD zadovoljavajuci.FET 21.11. Beta 02.12.(104),4.12(210),6.12(518)UZV 6+0❤. Qualified 360 uredan. Stize nam devojčica 💗 [tickerfactory.com]

  • ZZTop

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Rijetko se jadam jer ni nemam razloga ali nikako preći na dva spavanja preko dana
    Danas ima točno 9mj
    Budi se oko 7, uvijek cendrav i tako izdrži Max 1.5h
    Ne mogu ga uspavati da dulje od 7 spava
    Onda spavanac od 1h nekad i dulje
    Novo spavanje izmedju 12 i 13h od cca 2h i onda cat nap izmedju 17-18
    Spavanje noćno oko 21h
    Cicanje točno u minutu 00:00, 03:00 i 05:30 uvijek uz plač 😒

    Ne mogu reći da mi ne paše takav ritam,pogotovo jer skupljamo brata u 16h u vrtiću ali imam dojam da dosta kaskamo
    Ako je na dva spavanja onda noć koma i idući dan spava 5x

    Drugi problem je što mora netko ležati kraj njega da odspava u komadu. Ako se maknem iz kreveta za 5min je budan . Stan je kaos, ručak uvijek do pola skuhan ili do pola zagoren
    Srećom, uspava se sam, držeći me za ruku  

    I Sretan 1. rođendan, lijepo slavlje. Tako je i nama u planu

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.