Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • cordis00

    Broj poruka: 761

    Prijavi adminu

    AM13 cestitam! Predivne vijesti❤️
    Pahuljka moja starija je sama prestala dojit noc s 10ipo mj al je zadrzala dnevne podoje. A ona je inace s 18 mj presla s 2 na 1 dnevni spavanac.
    Apple sretan prvi rodo! Zar vec joooj! I cestitam na jaslicama
    Ne znam jesam dobro odgovorila, puno toga sam iscitala
    —-
    Mi se cupamo iz bronhitisa, evo meni dosla sestra (blizanka) u posjetu, ja na pedikuri pa di puklo! Apropo male razlike u dobi😁

    👩32g👨32g👧2.5g👶9mj
    ➕15.2.21. 1. trudnoća, rođena curica 10/21
    ➕ 2.12.22., 2. trudnoća, rođena curica 8/23💜
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Miracle2023

    Miracle2023

    Broj poruka: 537

    Prijavi adminu

    Tonkica1509

    Miracle kod nas alergija na mlijeko. Skužili smo odma jer odma reagira, dala sam mu na vrh žličice jogurta i odma je dobio osip po bradi. I kad sam mu probala nešto mliječno samo na obraz staviti (namazati), kroz 5-10 min se zacrveni taj dio. Baš reagira. Također sam mu jednom složila kao rižine pahuljice s adaptiranim, pojeo je jednu žličicu i osip po cijeloj bradi, obrazi i trbuh.
    Eto srećom pa to prođe kroz 10 min i povuče se, ali moram baš paziti da što god jede ne smije imati ni malo mlijeka u sebi. Imam i Fenistil uvijek u pripravnosti ali nismo do sad jaču reakciju imali. A zanimljivo mi je da ja mogu mliječno jesti i to mu ne smeta kad dojimo


    A vidis kod nas je osip tek nakon par sati. S tim da najmanje po licu, ali ostatak tijela jako, cak po sakama i stopalima 😔 i treba dosta da se povuce - jedan dan, mozda i vise. Zato nikako nisam mogla skuziti od cega je, niti sad nisam sigurna da je mlijeko, jer nije odmah reakcija i dugo traje. Moram sad malo po malo vidjeti na sto reagira, mozda je samo do nekog sastojka. 😏
    A onda mu nista ne dajes mlijecno osim dojenja? Mislis da je to dovoljno za sad? Jel pije dodatan kalcij? Sto vam je pedijatrica rekla, jel ste radili kakve dodatne pretrage ili niste nis za sad? 

  • cordis00

    Broj poruka: 761

    Prijavi adminu

    Miracle ja sam vec pisala da je moja imala atopijski, osim tog slabo napredovanje na masi, bljucanje i puno proljevastih stolica. Svojoj maloj nisam jos mlijeko uvela od alergena, cekala sam 9 mj, al jesam ljesnjak indijski orascic orah badem bijelu ribu. Ovaj tjedan cu kikiriki jos i jaje pa planirat jednom i mlijeko kroz ovih mjesec dana. Javi kakvo je stanje.

    👩32g👨32g👧2.5g👶9mj
    ➕15.2.21. 1. trudnoća, rođena curica 10/21
    ➕ 2.12.22., 2. trudnoća, rođena curica 8/23💜
    [tickerfactory.com]

  • cordis00

    Broj poruka: 761

    Prijavi adminu

    Miracle2023

    Tonkica1509

    Miracle kod nas alergija na mlijeko. Skužili smo odma jer odma reagira, dala sam mu na vrh žličice jogurta i odma je dobio osip po bradi. I kad sam mu probala nešto mliječno samo na obraz staviti (namazati), kroz 5-10 min se zacrveni taj dio. Baš reagira. Također sam mu jednom složila kao rižine pahuljice s adaptiranim, pojeo je jednu žličicu i osip po cijeloj bradi, obrazi i trbuh.
    Eto srećom pa to prođe kroz 10 min i povuče se, ali moram baš paziti da što god jede ne smije imati ni malo mlijeka u sebi. Imam i Fenistil uvijek u pripravnosti ali nismo do sad jaču reakciju imali. A zanimljivo mi je da ja mogu mliječno jesti i to mu ne smeta kad dojimo

    A vidis kod nas je osip tek nakon par sati. S tim da najmanje po licu, ali ostatak tijela jako, cak po sakama i stopalima 😔 i treba dosta da se povuce - jedan dan, mozda i vise. Zato nikako nisam mogla skuziti od cega je, niti sad nisam sigurna da je mlijeko, jer nije odmah reakcija i dugo traje. Moram sad malo po malo vidjeti na sto reagira, mozda je samo do nekog sastojka. 😏
    A onda mu nista ne dajes mlijecno osim dojenja? Mislis da je to dovoljno za sad? Jel pije dodatan kalcij? Sto vam je pedijatrica rekla, jel ste radili kakve dodatne pretrage ili niste nis za sad?


    Moja nije nikad jela svoje alergene, ali je reagirala preko mog mlijeka i to odgodenom reakcijom, nakon dva- tri dana! Ja sam duugo vodila dnevnik prehrane njen i svoj. Moja je na altheri koja je dovoljna za kalcij jer ne uzima mlijecno.

    👩32g👨32g👧2.5g👶9mj
    ➕15.2.21. 1. trudnoća, rođena curica 10/21
    ➕ 2.12.22., 2. trudnoća, rođena curica 8/23💜
    [tickerfactory.com]

  • Tonkica1509

    Broj poruka: 87

    Prijavi adminu

    Miracle zasad nismo išli na nikakve pretrage, pričekat ćemo do prvog ročkasa pa vidjeti dalje. A osim dojenja mu dajem zamjene - Alpro not milk nam je super (sojino i zobeno mlijeko) jer ima i dodatak kalcija, Vegegurt (veganski jogurt, ima u Sparu, Tvornici zdrave hrane) i ovako nekad rižino, sojino, zobeno, razna biljna mlijeka. Sve to u sebi ima nešto kalcija, pogotovo Alpro jer je baš dodano pa nisam radila dramu oko toga. Njima i tako do prvog rođendana mlijeko i mliječni proizvodi ne trebaju u prehrani, odnosno mlijeko se ne koristi kao piće. Ali savjetuj se sa pedijatrom svakako, nemoj na svoju ruku izbacivati nešto, mislim da najbolje da vas on/ona navigira

    [tickerfactory.com]

  • Tonkica1509

    Broj poruka: 87

    Prijavi adminu

    Kak ih uspavljujete? 
    Znači ne znam jel do mene ili mog karakternog gospodina, ali zadnja dva-tri dana UŽAS.
    Taman smo naučili da se pročita nešto malo, zamračim, zagrlim i spavamo. Pobuni se on 5-10 min ali zaspi brzo. Ali sad ne. Znači vrišti, izvija se, ne želi spavati a umoran. Ako ga pustim onda divlja ko manijak po krevetiću, doslovno se primi za ogradicu i skače ko na trampolinu, pa se baci, samo evo još kolut naprijed nije napravio. Pa ga malo ununam ni to nije dobro, trebala bih valjda čučnjeve radit s njim da se on primiri.
    I evo probudio se iz prve dremke za pol sata i kategorički odbija da se douspava. Divota 🥲

    [tickerfactory.com]

  • Avatar thinkpurple0

    thinkpurple0

    Broj poruka: 350

    Prijavi adminu

    Uspavljivanje je i nama postalo teze opet 🙄
    Prvi spavanac jos nekak, ugl zaspe bez problema, nekad treba se pomucit al zaspe, al drugi ju jedva nakon 5 sati uspavam ako uspijem, a sad nekad i preskoci taj drugi. A prerano je za prelazak na samo 1 spavanac. Ujutro nemoze izdrzat duze od 3 sata. Al zato popodne nema problem s time al bude cendrava i nervozna. 
    A navecer smo se prije uspavljivali dojenjem, sad pocica obje cice i ne zaspe nego ju jos nunamo, nosimo, izmjenjujemo se muz i ja, ona se dere i na kraju ja onda opet legnem s njom jer nemam snage ju nosit vise, ona se baca po krevetu i na kraju zaspe i onda kad ucvrsti ju prebacim u kinderbet. 

    👨‍👩‍👧‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar thinkpurple0

    thinkpurple0

    Broj poruka: 350

    Prijavi adminu

    E jel ima koja dojilja s peludnom proljetnom alergijom? Kak si pomazete? Znaci umirem od kihanja, smrcanja, vec me sve pece od brisanja nosa… spricam sterimar za alergije… 

    👨‍👩‍👧‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Miracle2023

    Miracle2023

    Broj poruka: 537

    Prijavi adminu

    Cordis i Tonkica hvala na savjetima, spremila sam si vase odgovore pa cemo vidjeti sto ce iz toga izaci na kraju.
    Nisam ni ja jos orasasto uvela, strah me i toga sad.
    Think aqua maris alergija, vizol s kapi za oci i lectranal kapsule koristim, al ono, nije da mi je super, ali ipak malo olaksa simptome alergije.
    Cure su mi isto alergicne, njima isto aqua maris, starijoj i kapi za oci. 

  • Tonkica1509

    Broj poruka: 87

    Prijavi adminu

    Thinkpurple dobila od dr Rinolan tablete koje su ok s dojenjem, kad zagusti Tafen sprej za nos (isto na recept). Aquamaris i sve te iz ljekarne mi ništ ne pomažu

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.