Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Pahuljka

    Pahuljka

    Broj poruka: 529

    Prijavi adminu

    I mi prijavljujemo izbijanje obje girnje jedinice, nece bas tako brzo ali bijele se vec, pa a s tim opravdavam ovu nervozu i sve ostale izlive bijesa 😂 Trebalo je punih 5mjeseci od donjih jedinica no sta je tu je. Slabije jede, bas oskudno zadnjih par dana. Red kukanja zavrsen, red pitanja ;
    Kako im dajete sjemenke (mljevene, natopljene ili kako vec) i u kojim kombinacijama, koju namirnicu je potrebno obogatiti s njima ? I da li ima nesto gotovo za kupiti tipa vec usitnjeno i sigurno za bebe ? Dm mozda ? Npr palentu uz zrnati sir bas voli, ali ono kalorijski nula, tek toliko da se moze rec da si jeo, ne moze joj zamijeniti obrok, ali evo ako bi necim mogla obogatiti i poraditi na nutritivnom dijelu mozda smanjim mililitrazu mlijeka u toku noci.🌸Ps drago mi je da se redom javljate i nadam se da ce i ostale 💋

    28 💁‍♀️
    👨‍👩‍👧 Pokusavamo 10/21 11dpo 22.11.2022 prvi ➕

  • Petrica_92

    Broj poruka: 251

    Prijavi adminu

    Curke, jel necija beba prosla regresiju s 12 mj?Murphyjev zakon, valjda sve mora u isto vrijeme 😂
    Uglavnom, mi krenuli s odvikavanjem od dude - kao, prije vrtica, dok smo oboje na porodiljnom, da lakse hendlamo noci.
    Maleni ju koristi samo za spavanje u konderbetu, u autu i kolicima spava bez. Odlucila sam da bih voljela i to izbaciti, dok je koliko toliko nesvjesan, da nam kasnije bude lakse.
    “Kratki” opis situacije:1. dan popodnevno spavanje - legao, bez dude, kao da ne zna da ide spavati, igrao bi se. Nemamo inace rutinu za dnevno spavanje. 20 minuta mazenja i pjevusenja, i zaspao. Budi se nakon h vremena u placu - i gotovo.
    1. dan vecernje spavanje - imamo rutinu, cim sam ga spustila znao je da je vrijeme za spavanje, ali morala sam ga maziti i pjevusiti nekih 20ak minuta da zaspe. prvo budenje u ponoc, 5 min pjevusenja i zaspao, drugo budenje u 2, 5 min pjevusenja i zaspao, trece budenje u 3, i tu krece show - totalno budan, zeli iz kreveta, zeli se ustajati, igrati. ne zeli muza, zeli samo mene. nosam ga po stanu, stavim u krevetic i mazim. nakon 10 min mazenja izlazim iz sobe, on u suze. i tako u krug 2 h. u 5 konacno zaspemo, i do 7:30 spavanje.2. dan popodnevno - 20 min mazenja i pjevusenja i zaspao, spavao 1h45, probudio se, okrenuo i zaspao dalje. ja ga budim nakon 2h15. 2. dan nocno - zaspao nakon 14 min mazenja i pjevanja, budi se prvi put tek u 3, i krece isti scenarij kao dan ranije - 2 h budnosti. samo ja dolazim u obzir, i to da stojim u njegovoj sobi kao stup, jednom u 5 min pomazim i otpjevam. cim odem, drama.
    ako bude jos jedna takva noc, ranit cu se - idem za 3 dana na posao i ne mogu sad prolaziti kroz to 😅.i sad ja ne znam muci li dijete:
    A) odvikavanje od dude
    B) separacijska
    C) nova dva kutnjaka
    D) regresija zbog prohodavanja
    E) retrogradni merkur?nekako mi njegovo ponasanje nije ono sto bih ocekivala od odvikavanja od dude - zamisljala sam puno vise placa, nunanja i slicno. 
    kakva su bila vasa iskustva s tom regresijom? je li netko prosao odvikavanje od dude?

    🤱🏽32 god
    👨🏼‍🍼 30 god

  • Avatar Thinkpurple0

    Thinkpurple0

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Bambi bravo za zubice!! 🥳🥳 da si prije rekla prije bi izbili 🙈
    Vanilla drago mi je da ti je konacno prihvatila bocicu i da sinti sretna! Dala si puno, dugo si dojila, bravo i za tebe mama. 🥰 (btw pisem ti ovo s mojim krpeljom na cici jer kod nas bocica i dalje ne prolazi 🫣 al smanjili smo max, doji samo za uspavljivanje )
    Pahuljka ja dajem svjezi sir, vrhnje, palentu i u nju ubacim neki maslac od orasastih ili tahini, onako obilnu zlicu. Te sjemenke meljem ili u obliku maslaca stavljam u kasu, griz, jogurt, svjezi sir... 
    Petrica ovako sto opisujes meni je standardna noc tak da nemam ti kaj pametno reci. I njoj rastu cetvorke dolje, separacijska ju pere, cicala bi cjelu noc a nedam... I ja bi se rjesila dude al me trenutno spasava, inace bi cica bila u ustima pol noci 😵‍💫 

  • Avatar Thinkpurple0

    Thinkpurple0

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    E i dosla sam napisat da ona nikako nemoze preci na 1 spavanje, premalo joj je jer prekratko spava. Probali smo sad par dana, razvucemo ju do 11, pola 12 al odspava max 1 sat i onda trazi jos oko 4,5 a to nam bude prekasno i onda je navecer show. Tako da smo se vratili na 2 spavanja. 

  • Buhaca

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    Ja sam danas za ništa. Ona je sinoć zaspala oko 21 i probudila se oko 22 dernjava, plać i sve ostalo u kompletu. Zaspala oko 1 na jedva. Jutros budna po rasporedu 6.15. Izbijaju zubici ali mislim da nisam sigurna da je do toga jer sam ju prebacila bila u boravak bila je vesela i razigrana. Odvikavanje od dude mi trenutno ne pada na pamet. Samo duda dok spava. U kolicima nema nikakve šanse da zaspe vec dugo. Neki brzi i jednostavni recept za slane palacinke, popecke ili nešto slično jer je vecera i dalje borba. 

  • Avatar Pahuljka

    Pahuljka

    Broj poruka: 529

    Prijavi adminu

    Buhaca

    Ja sam danas za ništa. Ona je sinoć zaspala oko 21 i probudila se oko 22 dernjava, plać i sve ostalo u kompletu. Zaspala oko 1 na jedva. Jutros budna po rasporedu 6.15. Izbijaju zubici ali mislim da nisam sigurna da je do toga jer sam ju prebacila bila u boravak bila je vesela i razigrana. Odvikavanje od dude mi trenutno ne pada na pamet. Samo duda dok spava. U kolicima nema nikakve šanse da zaspe vec dugo. Neki brzi i jednostavni recept za slane palacinke, popecke ili nešto slično jer je vecera i dalje borba.

    Muffini iz rerne 🧁
    Jedno jaje, par kasika palente, 1-2 kasike heljde, zrnati sir, pavlaka i ako imam srece ponekad od rucka kuhana brokula, karfiol ili tako nesto. Ako ne onda samo ti osnovni sastojci. Bude za oko 4-5 mafina, a ako ne pojede za veceru dam joj naredni za dorucak nakon sto prenoci u frizu. Bojkotuje obroke na max🙄Think hvalaaa 💕 
    Isto ne olaniram jos dudu izbacivati, trenutno mi je spas, a ono kontam imat ce utjehu u vrticu, jer nema niti jedne druge igracke koju bas nesto gotivi, pa ce joj duda bit jedina utjeha, a meni iskreno u toku noci dobro dodje, jer ko bi je trpio da cmizdri 🤯

    28 💁‍♀️
    👨‍👩‍👧 Pokusavamo 10/21 11dpo 22.11.2022 prvi ➕

  • Buhaca

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    Pahuljka hvala.
    Moja se tješi sa stopalom u ruci! Kupila bi joj nekog plisanca koji nije plišanac vec gladak bez dlacica ali ne merem naci.
    Krv danas sam napravila kks+tsh+urin. Sve je dobro osim sta mi je kalij malo povišen

  • Avatar Thinkpurple0

    Thinkpurple0

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Ja sam probala podvalit mazilicu al nece... 

  • Avatar Ally007

    Ally007

    Broj poruka: 416

    Prijavi adminu

    Evo i kod nas ide izbijanje četvorki, sad i gornje izbijaju.
    Petrica - ovo što pišeš kao da sebe čitam, mene kači sve osim odvikavanja od dude (uključujući i Merkur). Super da ste s tim krenuli, meni trenutno ne pada na pamet jer je to još jedino što me drži iole na životu i nakupi mi par sati sna. Isto tak, nije da ima bilo šta drugo pa da mu bude za pomoc da zaspi u vrtiću. Kupila sam mu 2 tješilice, ali zasad imam osjećaj da su mu samo mekane, nis drugo. U svakom slučaju, svaka čast kaj ste se odvažili na to. 
    Hrana - što se sjemenki tiče, citala sam da ih treba samljeti jer ih inače bebe gutaju cijele i iz njih ne dobiju hranjive tvari. Ali s lanenim sjemenkama navodno ne pretjerivati (ubij me, ne mogu se sjetiti zašto, pise u onoj knjizi). Što se brze hrane tiče, ja isto kao i Pahuljka. Uvijek možeš izrendati 1 tikvicu, dodati jaje,posni sir, malo brašna ili nešto sl za gustoću i napraviti u tavici popečke. Ja mu znam za uzinu/večeru sad kad je vruće napraviti smoothie. Stavim 1 zrelu bananu, 1/2-1 čašu jogurta, zobenih pahuljica odokativno da postignem gustoću i u to dodam (za sitost) još i kikiriki maslac ili namaz od lješnjaka (tipa 1/2-1 male žličice, da ne bude preslatki). I smiksam u blenderu. On to sve smaze, a čini mi se da ga i drži. Ovisno o okusu možeš unutra dodati još bilo koje voce. 

    👨‍🦱 35g, oligoteratoastenozoospermia
    👱‍♀️35g, endometrioza, 2x operacija, niski AMH, visoki FSH
    08/2022- uspjeli dobiti 2 zigote u prirodnom cikusu
    09/2022- vraćanje 1.blastociste ❌
    11/2022-vraćanje 2.blastociste 🥳

  • Avatar Apple

    Apple

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    Pozdrav bebači i mamači🤗🤗🤗
    Nisam valjda mjesec dana primirisala forumu, baš mi je drago da imam toliko za pročitati ♥️
    Vratila sam se na posao, već ima dva mjeseca plus me čekaju neki novi angažmani i drukčiji ustroj posla tu gdje sam sad pa sam malo bila okupirana time.
     
    Prvo da čestitam svima koji su ušli u klub 1+, sretan roćko🎉🎉🎉
    A mamama medalje za ustrajnost i izdržljivost, bit će s vremenom lakše (i teže, nemojmo se zavaravati🙄)Kod nas bome svašta novog, sad je veliki dečkonja od 15 mjeseci, pravi je zvrk, vragu na rogove bi se popeo, ne zna normalno hodati, samo trči.
    Prilično je mute, samo tata i ponekad mama izleti, ostalo je sve neko njegovo rondanje i pokazivanje prstom.Danas je 6.dan da smo ukinuli dojenje, po danu je bilo skroz ok jer se da zabaviti nečime ali prve dvije noći su bile krš i lom.
    Doslovno je urlao i plakao dok nije zaspao od umora i iscrpljenosti. Srce mi se kidalo, ali stvarno je bilo vrijeme. Svo njegovo dojenje prije toga nije bilo dojenje nego natezanje jedne pa druge unedogled i čupanje i lupanje po njima.
    Žao mi je što jedan period zauvijek prestaje ali puno me više vesele sve one lijepe stvari što nas daj Bože čekaju. Najdraže mi je što je jaaaaaaako mazan jer mi starija nikad nije dala previše nježnosti. Stalno grli i ljubi seku, dođe mi na leđa ili prsa pa spusti glavu i umiljuje se. To mi je sreća do neba♥️
    Ali isto tako je jaaaaaaako vezan za mene i tatu, mene ipak više pa isto ne smijem napustiti prostoriju ili ga pustiti da sam nešto radi. Doslovno visi na meni kao majmunčić, omota se oko vrata ili ulici za robu i ne pušta.Inače smo svaki slobodan čas na moru, kupamo se i igramo☀️

    2019.🦄
    2023.🦁

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.