Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Buhaca

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    Mi smo na 2dnevna spavanja od 1-1.30h i ne vjerujem da ce se to tako brzo promijeniti. U kolicima nema šanse da zaspe. Kupila sam nova jer su mi stara postala preteška. Prerano se budi a uvecer zaspe oko 21. Spavanja su mi problem zbog obroka i uzina jer nemam kad uzine ubaciti. Zubici nam izbijaju pa su noci dosta nemirne. Trpa sve do cega dođe danas sam na moru mislila da je kolut pregrizla.
    S čim vašima perete zubice? Kako mljeveni lan dati? Se treba kuhati ili samo ubaciti u jelo? Mozak mi preskaće! 

  • Petrica_92

    Broj poruka: 251

    Prijavi adminu

    @Buhaca mi od prvog zubica peremo s cetkicom i pastom Elmax - bitno je samo dobro dozirati, za bebe do 3 godine kazu paste velicine zrna rize, nakon 3 velicine zrna graska.Nama jedan kutnjak skroz vani, drugi izbija, a treci i cetvrti se naziru. Skroz mi je prerano to, nisam ocekivala; doslovce vec 4 mjeseca se samo nizu jedan za drugim

    🤱🏽32 god
    👨🏼‍🍼 30 god

  • Avatar Afrodita06

    Afrodita06

    Broj poruka: 411

    Prijavi adminu

    Žene, majke, kraljice!
    Evo da se i mi javimo malo.
    Očito nas sve muče isti strahovi, i meni iskaču simptomi autizma maksimalno na svim platformama. Potužila mi se kolegica da i njoj isto. Kad te stanu bombardirati kao da nema kraja. A vjerujem da su ustvari to sve normalne faze rasta i razvoja i da ovi simptomi koje svi tražimo u stvari trebaju biti baš uočljivi a ne ono jel je ili nije.
    Na kraju se ustvari sve svede na to kako je da je, moji su i nebi ih mijenjala za ništa na ovom svijetu.
    ZUBI - kod nas je jedan blizanac na 16 zubi, drugi na 9. Svi u ti zubi uzeli danak u spavanju 😩
    Bili smo na moru, kupali se i spavali na plaži u hladovini. Jedino smo tamo imali 2 dnevna spavanja dok kod kuće je 1.
    Jedan blizanac hoda, drugi samo što nije.
    Evo to je jedan kratki update.
    Sve vas pozdravljamo i držimo fige za noćna spavanja.

    💃 '86. god. - AMH 6,2 pmol/l (08/21. AMH 7 pmol/l, 02/22. AMH 4 pmol/l) 🕺'84. god. ✔️
    02/22 IUI - beta 0, 9
    05/22 IUI - beta 0,1
    09/22 - 1. ivf (Decapeptyl, Gonal F, Ovitrelle)-> 5🥚-> 4 oplođene -> ET 2 blastice, 🐧🐧-> 1. Beta 11dnt - 267,3 -> 1.uzv 6+2 💓💓
    mini anomaly ✔️ amniocinteza ✔️ anomaly scan ✔️afrodita060606@gmail.com

  • Avatar Thinkpurple0

    Thinkpurple0

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    Peremo zubice (za sad ima 10 i jos su 2 cetvotke u izbijanju) ujutro i navecer, curaprox cetkica i weleda pasta. Ona se moze gutati. Starija ima elmex, isto pise da je od prvog zuba al ne pise na njoj da je sigurna za gutanje pa ssm uzela ovu. 
    Spavanje joj kako vam zavidim na ovom kad napisete da spavaju sat, dva, tri, pa makar i uz douspavljivanje. 😫f
    Hranilica kako sada sjede i jedu? Jeste ih stavili s vama za stol? Moja jede sve al jede iskljucivo sama, neda blizu da ju ja hranim, tako da i dalje ima pladanj koji poslije izgleda kao da je za baciti a ne oprati 😅 tako da ju jos nisam priblizila stolu. Nereda ajme meni, budem sretna ako nemoramo kosu prat nakon svakog obroka. 
    A kako takvo dijete hraniti negdje kad nije doma? Ja ju stavim u krilo, tanjur pred nju i doziram pomalo hranu al svejedno bude hrane i po meni i po podu i po stolu. Bas mi bude neugodno takav nered napraviti. Evo... kako vi? Imate neki trik?

  • Buhaca

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    Thinkpurple0

    Peremo zubice (za sad ima 10 i jos su 2 cetvotke u izbijanju) ujutro i navecer, curaprox cetkica i weleda pasta. Ona se moze gutati. Starija ima elmex, isto pise da je od prvog zuba al ne pise na njoj da je sigurna za gutanje pa ssm uzela ovu.
    Spavanje joj kako vam zavidim na ovom kad napisete da spavaju sat, dva, tri, pa makar i uz douspavljivanje. 😫f
    Hranilica kako sada sjede i jedu? Jeste ih stavili s vama za stol? Moja jede sve al jede iskljucivo sama, neda blizu da ju ja hranim, tako da i dalje ima pladanj koji poslije izgleda kao da je za baciti a ne oprati 😅 tako da ju jos nisam priblizila stolu. Nereda ajme meni, budem sretna ako nemoramo kosu prat nakon svakog obroka.
    A kako takvo dijete hraniti negdje kad nije doma? Ja ju stavim u krilo, tanjur pred nju i doziram pomalo hranu al svejedno bude hrane i po meni i po podu i po stolu. Bas mi bude neugodno takav nered napraviti. Evo… kako vi? Imate neki trik?

    Moja hranilicu jedva podnosi. Posjednem je u nju ali je ne smijem vezati niti staviti pladanj inace nista od jela. Jucer je prvi put pokazala interes za zlicu pa je malo packala prstima uzimala sa zlice i u usta. Rezultat je bilo tusiranje i nje i stolice i poda. Jedemo samo kuci jer je njoj sve zanimljivije od hrane. Jucer na moru sam joj davala onu kasicu iz vrecice. Nema di toga nije bilo. Nadam se da ces se uskoro naspavati.

  • Buhaca

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    Afrodita06

    Žene, majke, kraljice!
    Evo da se i mi javimo malo.
    Očito nas sve muče isti strahovi, i meni iskaču simptomi autizma maksimalno na svim platformama. Potužila mi se kolegica da i njoj isto. Kad te stanu bombardirati kao da nema kraja. A vjerujem da su ustvari to sve normalne faze rasta i razvoja i da ovi simptomi koje svi tražimo u stvari trebaju biti baš uočljivi a ne ono jel je ili nije.
    Na kraju se ustvari sve svede na to kako je da je, moji su i nebi ih mijenjala za ništa na ovom svijetu.
    ZUBI - kod nas je jedan blizanac na 16 zubi, drugi na 9. Svi u ti zubi uzeli danak u spavanju 😩
    Bili smo na moru, kupali se i spavali na plaži u hladovini. Jedino smo tamo imali 2 dnevna spavanja dok kod kuće je 1.
    Jedan blizanac hoda, drugi samo što nije.
    Evo to je jedan kratki update.
    Sve vas pozdravljamo i držimo fige za noćna spavanja.

    👏 za malce

  • Avatar Thinkpurple0

    Thinkpurple0

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    Buhaca hvala! 🩷 A moja sve hoce sama, ljuti se ako ja i pokusam hraniti. Doslovno jede cuspajz sa rukama, to se cijedi na sve strane. Pojede lijepo, ali taj nered mi je 🤯🤯🤯
    Doma sam nekako i zastitila sta se zastititi da, al tusiranje svega je skoro nakon svakog obroka. A i pranje kose je svaki dan. Ali to kad idemo negdje je ajme meni. Ja pola torbe nosim krpi, tetri i neznam cega da zastitim stol, pod i sebe i druge. 
    Pocela je koristiti vilicu, lijepo nabode al ne dovoljno cvrsto pa dok prinese ustima joj ispadne s vilice pa se ljuti. Zlicu umoci pa lize, to je ok kad ima nesto ljepljivo. Al i dalje su ruke alat broj 1. Cesto zagrabi zlicom/vilicom pa skine rukom s nje i rukom stavi u usta. 
    Te kasice u vrecici vec dugo cucala, a posto od pocetka pije na slamku nije joj problem, u 5 gutljaja je gotova. 
    .
    Jel imate za preporuku neke laganije i brze vjezbe s yt ili nesto? Trebam se malo dovest u red, iako neznam kad, al morat cu promjenit i prehranu i pokrenut se jer se bas lose osjecam. 

  • Buhaca

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    Thinkpurple Moja se igra sa tim kasicama u vrecici. Pogledaj lilli sabri na ytubu ima raznih vjezbi ne traju dugo. Ja sam uz pomoc nje jedne godine imala plocice na stomaku a vjezbe su trajale 5min. 

  • Avatar Pahuljka

    Pahuljka

    Broj poruka: 530

    Prijavi adminu

    Buhaca

    ThinkpurpleMoja se igra sa tim kasicama u vrecici. Pogledaj lilli sabri na ytubu ima raznih vjezbi ne traju dugo. Ja sam uz pomoc nje jedne godine imala plocice na stomaku a vjezbe su trajale 5min.

    Vjezbala ja ili ne, pazila na ishranu ili ne, jedine plocice koje imam su u wc u i kuhinji 🙄 

    28 💁‍♀️
    👨‍👩‍👧 Pokusavamo 10/21 11dpo 22.11.2022 prvi ➕

  • Unname13

    Broj poruka: 247

    Prijavi adminu

    Pahuljka

    Buhaca

    ThinkpurpleMoja se igra sa tim kasicama u vrecici. Pogledaj lilli sabri na ytubu ima raznih vjezbi ne traju dugo. Ja sam uz pomoc nje jedne godine imala plocice na stomaku a vjezbe su trajale 5min.
    Vjezbala ja ili ne, pazila na ishranu ili ne, jedine plocice koje imam su u wc u i kuhinji 🙄

    🤣🤣🤣
    Ma pomalo žene, imamo vremena za sve😅
    Mislim ja imam manje kg, nego prije trudnoće, jer eto imam malog hahara koja je 100 na sat, trbuh mi nije ostao (Bogu hvala na genetici), ali volila bi skinuti još koji kg, ali ne opterećujem se, doc će sve na svoje 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.