Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Tonkica1509

    Broj poruka: 117

    Prijavi adminu

    Ally ma imam i ja takvih večeri. I mislim da je to normalno, svakome treba pauza.
    A ova clingy faza ti vjerojatno ima veze sa skokom u razvoju, taman je u ovoj dobi. To u kombinaciji sa sramežljivošću prema strancima

  • Avatar Pahuljka

    Pahuljka

    Broj poruka: 530

    Prijavi adminu

    Ally, Think i sve ostale mame nespavalice, tjesi ki vas to da sam se sinoc probudila najmanje 20x i da je u toku noci popila 500ml mlijeka 😎 Ona ne pije ona se zaljeva mlijekom, a pri tome ima solidna 3 obroka, od kojih jedan jede fino a druga dva brlja ali nesto ipak pojede. Na tih 500+200ml dnevna flasica. Pije li jos neka beba te kolicine, kako im smanjiti a da komsije ne posumnjaju na zlostavljanje djeteta (vodu skonta odma) ? Taman smo bili dosli na 3x90, al ovo sad… 
    I da, isto pozelim pauzu i zivot prije bebe. Koliko god je volim i sve mi je na svijetu jel moze malo bleje ispred tv-a sa muzem u cistom i mirisnom stanu… Ma moze li samo snaa i kada je za ocekivat da se ovo zavrsi ???? Kad se zavrsavaju te sve faze, skokovi i sve ostalo, umrijet cu.

    28 💁‍♀️
    👨‍👩‍👧 Pokusavamo 10/21 11dpo 22.11.2022 prvi ➕

  • Avatar Thinkpurple0

    Thinkpurple0

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    Ally moja ti je tak clingy. Znaci stojim pored nje ona mi se drzi za nogu i jeca. Sve isto kako opisujes. Ocito je neka separacijska jer i kad sjedim i drzim ju nije dovoljno nego mi se penje jos na glavu. Valjda bi se u trbuh vratila da moze. 
    Tonkica sve ti je ally napisala. Kad su takvi dani treba si olaksati maksimalno. Nis mu nece bit od krumpirica iz mcdonaldsa, nebude ih jeo svaki dan. 
    Ja isto imam griznju savjesti jer joj vec mjesec dana ujutro dajem instant kasu, ne kuham ju sama. Starija jede cokolino i nutelu. Ne stignem. Umorna sam od noci. Jedva ustanem ujutro. Sva sreca mi svekrva donese rucak jer inace ni to nebi jeli. Skuha za sve nas, zacinjeno samo malo slabije, i mala jede isto to. Ne kuhamo joj nista posebno. Izgorila bi da jos i to pazim.
    Vrijeme s muzem nisam imala 4 i pol godine, a posebno zadnjih godinu dana. Imam 2 nespavalice. Navecer obavezno bar jedan od nas zaspe dok ih uspavljujemo. Tv neznam kad smo gledali, pricali na balkonu uz cugu, setali po mraku... fali mi to sve jako. 

  • Avatar Cvit

    Cvit

    Broj poruka: 230

    Prijavi adminu

    Afrodita 16 zubi? 😍 sta fali, petice?
    Kod nas su zadnja dva tjedna aktualne cetvorke, svima su izbile. Sofija nema ni dvojke al cetvorke su tu 😂
    ...
    Hodaju sve tri naveliko vec, isto vole prati zube. Mi koristimo dr browns cetkice i pastu.
    Jedu sve, hranilice vole jer ih asociraju na hranu, cim kazem idemo papat, sve tri idu hranilicama. Zlice vole, ne znaju jos same grabit al ja im punim, one stavljaju u usta i onda mi vracaju da opet napunim.
    Clingy - da. Sad je Marcela imala bas jednu fazu od 2 tjedna di nisam nista mogla. Usla bi u mene da moze. Dok su joj iz ile cetvorke smirila se malo. Nemam pojma jel povezano. Sofija je clingy na dane.
    Brbljanje - Marcela ima pokazne geste i pocela je mama, tata, papa, mase papa. Ema brblja puno al sve na svom jeziku, uz pokazne geste. Sofija sve upija, prica mama, tata, baka, dida, duda, beba, buba (bubamara), ba (banana), ko (kosa) i pokazuje..no (nos), pupaaaa za pupak, trenutno je opsjednuta, bibi za autic guralicu, va va, daga za draga, i mazi kosu sekama, psa mazi..
    Spavanje - nekad jedno, nekad dva spavanca..zadnjoh par dana cesce jedno. Bude se oko 7, ja ustanem u 6, sprwmim dorucak koji mi sluzi kao vecera..dok spavaju radim rucak ili sveki donese.ako jedu i kasicu i kupovno nema veze, potpisujem sve sto je Ally napisala.
    Boce imamo ujutro i pred spavanje, povremeno jednu po danu, ovisi koliko i kako su jele za rucak. Rutine se drzimo kao i prvog dana, noci su sad super. Zaspu oko 19, 20 ovisi kad su po danu, i bude se u 7.
    Na srecu moje od pocetka brzo zaspu, uz nunanje i mazilicu..
    Ono sta je nama pomoglo da neke stvari izbacimo je cisto odluka da smo izbacili, one su se nakon par dana plakanja navikle da je sad tako. Mislim prvenstveno na nocnu bocu. Jedno vrijeme su zamijenile dan za noc s bocama. Prestala sam i dok su par noci plakale jednoatavno nisam dala, ni vodu ni bocu, i navikle su, sad se ne bude uopce.

    37 👩‍❤️‍👨 33 🌠 5/2020 biokemijska
    🧔 teratozoospermija, 👩🏼‍🦰 zacepljen jajovod
    9/2021 AIH ❌️
    2/2022 Gonal, 2 folikula, 1 js ❌️
    10/2022 Menopur, 7 folikula, 7js, 6 blastocista
    5.11. ET 2 blastice, 4 ❄️ 🥰 6dnt + 🤞🍀
    Beta 21.11. 4607 ✨️ 23.11. 8613 ✨️ UZV 5.12. ✨️ 6+4 ❤️❤️❤️ 16.6.2023. 💖💖💖

  • Buhaca

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    Moja je zadnjih par dana na rucku iz staklenke bez imalo grižnje savijesti. Izbija joj donja 4ka pa se ne zna oce li ili nece jesti a ne da mi se kuhat i bacat. I nas dvoje smo na polugotovim jelima. Ona je u turbo pogonu. Danas je uspila otvoriti 5 ladica u kuhinji i sve pobacati. Tu mi stoje ugl vrecice, folije i tako te stvarcice. Pricepila si je prste plakala je minutu i nastavila dalje. Dočepala se i mojih ključeva. Urla pred vratima id wc-a jer ne može uci. Stol ju isto nervira jer se ne noze docepati svega sta pozeli. Na moru vreba ko macka, kad ugleda nesto zanimljivo samo otpici.
    Vrijeme za nas dvoje postoji kratko uvecer kad si svak uzme svoju kanticu sladoleda i navalimo na njega. Sve ostalo je usputno. 

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 536

    Prijavi adminu

    Drage moje zene majke kraljice, long time no hear od nas. Mea culpa, trebala sam nadoci poslije obranjenog doktorata (👩🏽‍🎓), a odmah je bila i proslava prvog rockasa pa me pokosila upala sinusa i more i ode vrijeme… Cituckala sam povremeno, tako da svima sretan veliki prvi rockas, sretni povratci na posao i udaja, a i nove bebe 🥳 isprike na poduljem postu/postevima
    *
    M je sad skoro 13 mjeseci, ima 81 cm i 10 kg (jegulja i dalje 😄). Obavili smo cijepljenje i sistematski za jaslice i cekam rujan. Ima ravno 0 zubiju i mislim da je “rekorder” po tome 😅🦷Spavanje - neki dani jedan spavanac, neki dva - ludilo za organizaciju dana, meni iskreno pasu dva obzirom da ustaje oko 6 max 7 😴 ali cemo probati do rujna prema jednom. Na spavanac ide oko 20-21. Nocu se i dalje budi 2-3 puta za bocicu i to bih probala smanjiti/izbaciti, ali je zeznuto jer bas ne klopa po danu i jasno nam je da nadoknaduje nocu, a rekli nam da preko dana ne dajemo da krene jesti - zacarani krug 😵‍💫

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 536

    Prijavi adminu

    Hranjenje je i dalje problematicno, no zivim u nadi ds ce s jaslicama i to krenuti. Hrana mu je grcki jogurt, kifla, neka vocka, one kasice iz vrecice, zobene, gris, zobelino… Ima 3 obroka i toga se drzimo, ali slabo pojede. Jako ga sve zanima kod kuhanja i hranjena i sve mu dajem da proba, ali nista 😫 imamo i onaj toranj za ucenje i to mi je top investicija jer mi pomaze oko svega i sam si “skuha” i jede, a i meni otvara prostor da lakse neke stvari odradim. Smjesan mi je jer se sam popodne na to i krene plesati ko da je na onim podijima na festivalima (jako voli CD s djecjim pjesmicama koje imamo) 😁 
    *
    Igranje/pricanje - sve cesce se sam zaigra i to po 15-20 min, knjige i Modu kocke oblikovane u autic su mu super, obicne kocke, loptice i jos koja sitnica. Prica na veliko na svom jeziku, pokazuje stvari, odaziva se na ime, pravi se bedast kad nest zezne, govori mam (mama), gaga i dada (tata), a daj, ne i nje(kad bas ne zeli onda je njeee).
    Hodanje - hoda i trci ko veliki, penje se na tobogan naopacke, doma na i sa kauca - ugl nema gdje ga nema i kad smo doma i po igralistima 🛝 dosta je drustven i lako prilazi klincima i ljudima, prvih 10ak min je obako malo suzdrzan, gleda nas kako smo s nekim i onda se opusti i mala posvudusa je 😄

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 536

    Prijavi adminu

    Rockas je slavio i kod mojih i sa muzevima i s malim prijateljima iz kvarta/parkica. Tema je bila Mickey i barucila sam sve s Temu, plate i torte - polizao je malo svake torte i svidjelo mu se 😄 
    Od muzevih i dalje apsolutno nikakve pomoci ni koristi (kvart do su), da nema moje mame (100 km od nas) ne znam kak bih ishendlali zadnjih par mjeseci (bila je solo s njim 2 dana i jednu noc dok sam ja isla u Split obraniti, sve super proslo, ali oni nisu cak ni poruku poslali da tipa dodu na sat vremena da joj malo pomognu ili nesto) I dalje me to smeta i tvrdoglaca kakva jesam razrijesit cu to prije ili kasnije - pred drugima se preseravaju i glumataju, a ovak nista. Ugodniii mi je bio rockas s 5 malaca i 10 roditelja z stanu nego s njih 6 🙈 
    *
    Vratila sam ae s 1.7.raditi i koristim GO jer mi moramo sve u dane kad nema nastave, s rujnom se vracam u nastavu poslije skoro 2 godine - veselim se povratku “na staru” mada sam svjesna da je to daleko od onog kako je bilo. To sam vjezbLa i sad na moru da to vise nije odmor i kava i knjiga, ali uz dobru organizaciju ulovili samo muz i ja po sat dva dnevno za me myself and I time. 💪🏼🏄🏼‍♀️⛵️

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 536

    Prijavi adminu

    Marka nastojim odgajati po Montessori nacelima tako da je ukljucen u dosta stvari po stanu sto mi olaksava i kucanske poslove - jest da malo sve dulje potraje, ali koristim to za ww kaf je vani zvizdan i u stanu smo #nemajka 😁 
    *
    More smo bili 7 dana u hotelu na punom pansionu, iskombinirali njegova hranjenja i spavanja, hotel 2 min do plaze, svi nas znaju jer godinama tamo ljetujemo, M je uzivao, bos hodao po cijeloj plazi, kupao se (jedan dan se toliko opustio u slauficu da je zaspao 🙈), svaki dan sladoled (kornet i zlicica moje kuglice) - bas sam sve pustila pa kak bude bit ce. Evo bas se vratili pa sad cekam “posljedice” 😅 
    *
    Raspisala sam se poslije duljeg vremena, vjerujem da cu biti sad malo redovitija 🙈 
    I da, ne mogu vjerovati da se druzimo vec kojih godinu i pol, sjetim se cesto i nekih koji su prije bili cesci u pisanju i bas se zapitam sto je s njima i kako su pa ako citati - dajte barem koji redak 📝 

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.

  • Buhaca

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    Bambi27zg čestitam na doktoratu. Svaka ti čast, ja ne bi nikad uspila. Koji si i gdje toranj uzela. Ja bi ga isto uzela ali ne znam koji. Njoj je jako zanimljivo gledati dok ja pripremam hranu i kuham. Meni ne baš toliko jer ima 12kg i teško mi ju je držat.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.