Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Thinkpurple0

    Thinkpurple0

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Buhaca

    Bambi27zg čestitam na doktoratu. Svaka ti čast, ja ne bi nikad uspila. Koji si i gdje toranj uzela. Ja bi ga isto uzela ali ne znam koji. Njoj je jako zanimljivo gledati dok ja pripremam hranu i kuham. Meni ne baš toliko jer ima 12kg i teško mi ju je držat.

    Ja imam ovaj jos od starije i zadovoljna sam.
    https://djecjestvari.com/proizvod/toranj-za-ucenje/Sad ste mi dale razmislit, jos ga nisam izvadila, nekako me strah da ce se stalno penjati. Penje se po svemu. Na krevet, kauc, naslon od kauca, sekin stol, tv komodu... 🤦‍♀️
    A kak uspijete da su u tome i da rade s vama nesto? Tipa kuhate i date im onda da diraju hranu ili? Moja sve trpa u usta, bas pricam s muzem kak joj nista nemogu dat jer sve stavi u usta u 7.sekundi. Starija je u toj dobi kopala po zemlji, igrala se s kinetickim pijeskom, plastelinom, bojala (prtljala) onim bojama za ruke. Ova bi to sve pojela. 
    .
    I btw. Danas smo imali 2 slucaja skorog gusenja s hranom 😰😰 srce mi je stalo svaki puta.... 😱prvo s onom zvjezdicom hrskavom iz dm, progutala je cijelu, sva pocrvenila i hvatala zrak, uspjela progutat na kraju. Poslije s komadom kruha, cijeli je progutala opet bez zvakanja, pocrvenila, pocela cupat kosu i hvatala zrak, suzile joj oci, ispljunula na kraju, dio joj i na nos izaso. Znaci muz i ja smo protrnuli, sjurili se kraj nje i gledali u nju jel bude sama se izborila il moramo mi ju zgrabit. Oboje u hranilici sjedila. Ne kuzim kak sad, inace to jede. Bas joj moram govorit za svaki zalogaj da zvace. .Kak je prosao koncert cure? Jesu bebe zaspale bez vas? 

  • Petrica_92

    Broj poruka: 251

    Prijavi adminu

    Nama je koncert prosao fantasticno!
    Dan ranije smo imali probu - i to je bio uzas. Dosla svekrva, probala ga nakon standardne rutine prebaciti u kinderbet -
    I on drama, nece, na kraju ja morala intervenirati i uspavljivala ga pola sata.Jebiga, nije nam palo na pamet da otkazujemo koncert; rekla sam njoj i mojoj mami (obje su cuvale zajedno) da ga samo izvade iz kinderbeta ako bude drame i igraju se s njim - znala sam da koncert nece predugo. Bio mi je stres, necu vam lagati, ali muz me smirio i rekao da su petero djece odgojile, da ce prezivjeti jednu vecer s nasim 😂 raspisala im sve upute i rutinu na papir, pokazala kako i sto oko kupanja, pranja zubi, vecere, bocice itd., i bilo je drzanje figa.Na kraju, njemu bilo top. Mi smo otisli oko 18, oni se igrali do 20, kupao se skoro do 20:30, i zaspao prije 21. Ni jednom im nije zacvilio ni zakmecao. Jos su nas zajebavale da sta se mi zalimo, da imamo savrseno dijete. Valjda je problem dan ranije bio sto sam ja bila doma i sto me vidio.
    Ovo je valjda najbolji prikaz kako to ide u vrticu. Nikad u zivotu nije ostao sam s nekim doma, i eto, prezivjeli smo i to.Mozda nam se samo posrecilo, mozda mu je pasalo drustvo baka / kako god, beskrajno sam zahvalna na izvrsnoj veceri - trudit cemo se ponoviti s vremena na vrijeme!

    🤱🏽32 god
    👨🏼‍🍼 30 god

  • Buhaca

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    Thinkpurple0

    Buhaca

    Bambi27zg čestitam na doktoratu. Svaka ti čast, ja ne bi nikad uspila. Koji si i gdje toranj uzela. Ja bi ga isto uzela ali ne znam koji. Njoj je jako zanimljivo gledati dok ja pripremam hranu i kuham. Meni ne baš toliko jer ima 12kg i teško mi ju je držat.
    Ja imam ovaj jos od starije i zadovoljna sam.
    https://djecjestvari.com/proizvod/toranj-za-ucenje/Sad ste mi dale razmislit, jos ga nisam izvadila, nekako me strah da ce se stalno penjati. Penje se po svemu. Na krevet, kauc, naslon od kauca, sekin stol, tv komodu… 🤦‍♀️
    A kak uspijete da su u tome i da rade s vama nesto? Tipa kuhate i date im onda da diraju hranu ili? Moja sve trpa u usta, bas pricam s muzem kak joj nista nemogu dat jer sve stavi u usta u 7.sekundi. Starija je u toj dobi kopala po zemlji, igrala se s kinetickim pijeskom, plastelinom, bojala (prtljala) onim bojama za ruke. Ova bi to sve pojela.
    .
    I btw. Danas smo imali 2 slucaja skorog gusenja s hranom 😰😰 srce mi je stalo svaki puta…. 😱prvo s onom zvjezdicom hrskavom iz dm, progutala je cijelu, sva pocrvenila i hvatala zrak, uspjela progutat na kraju. Poslije s komadom kruha, cijeli je progutala opet bez zvakanja, pocrvenila, pocela cupat kosu i hvatala zrak, suzile joj oci, ispljunula na kraju, dio joj i na nos izaso. Znaci muz i ja smo protrnuli, sjurili se kraj nje i gledali u nju jel bude sama se izborila il moramo mi ju zgrabit. Oboje u hranilici sjedila. Ne kuzim kak sad, inace to jede. Bas joj moram govorit za svaki zalogaj da zvace..Kak je prosao koncert cure? Jesu bebe zaspale bez vas?

    2 skoro gušenja samo cu reci ajme. Bitno da je prošlo i ne ponovilo se. 
    I moja trpa sve redom u usta, a ako nema šta svoju šaku cijelu pa joj se sve digne. 
    Hvala za toranj. Nemam nekih vecih planova sa njim. Njoj je zanimljivo gledati šta ja radim pa racunam možda joj hrana postane zanimljivija. Ovako pojede min rucka, za veceru su stalne borbe. Jucer sam joj dala par krumpirica. U lidlu ima pomfrit koji ide u pecnicu i ne dodaje se ništa a ostane mekan. Svidilo joj se.. 
    Noc polovicna. Red spavanja, red kenjkanja red plakanja. A noc sparna za poludit. Jucer smo prije 8h bili na moru. Par ljudi, more čisto milina. 

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 536

    Prijavi adminu

    Buhaca hvala! 🙂 Mi smo uzeli ovaj: https://www.xxxlesnina.hr/p/pomocni-stolac-za-djecu-004940063502?color=bijela
    Bitno mi je bilo da ima razine, super bi bilo da je sklopov, ali nije bilo, a drugdhe se ceka po mjesec i vise i skuplji su. Jos smo uboli popust od 20% i narucili to kao poklon za rockas 🥳 
    Ally On se sam popne i onda “radi”, fora mu skuhati mi kavu: uzme kapsulu iz kutije, stavi u onaj dio za aparat, ubaci u aparat (obzirom da to sve ide u N pokusaja ubije se nesto vremena 😂). Kad kuham dam mu njegov nozic i nesto mekano za rezati pa to brljavi. Jedan dan sam narezala poriluk i on je kolutic po kolutic ubacivao u lonac - ugl sve potraje dulje nego li da sam solo radila, ali em njemu znaci i razvija motoriku i svijest okoline em mi ode vrijeme ww kad nije za van 😅 

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.

  • Tonkica1509

    Broj poruka: 117

    Prijavi adminu

    I mi imamo ovaj iz Lesnine toranj, odličan je! Isto se sam popne, voli jako "prati suđe" odnosno moći spužvicu pa kao briše malo sudoper i okolo. Kad kuhamo on ima svoju posudicu pa tu miješa, najčešće to završi tako da mi kuhamo a on voće jede ili nešto 😂 jedino mi je problem što imam staklokeramičku ploču i sad već točno zna gdje stavi prsti da otključa i gdje da pali/gasi. Pa u toku kuhanja 103750x palimo i gasimo ploču. Al dobro. Može on tako po sat vremena bit u kuhinji, jako to voli.
    Koncert prošao odlično, baš nam je super bilo. S tim da sam ja odradila njegovu rutinu, zaspao je u 19.15 i onda smo se pokupili. Stigli na koncert, baka i deda nisu posla imali jer se nije budio. Tak da smo baš opušteno išli i uživali

  • Avatar Vanilla Diva

    Vanilla Diva

    Broj poruka: 360

    Prijavi adminu

    Drage moje, evo da se i ja malo javim. Čitam vas tu i tamo ali teško nekako uhvatiti trenutak da i ja nešto napišem. Malecka i ja smo smo na moru maksimalno koliko možemo biti. Malo s mojima, malo svi skupa s mužem, kako on uhvati godišnji odnosno slobodne dane. Drago mi je vidjeti da se javile Cvit i Pahuljka, nekako dugo nisam vidjela nešto od vas :) 
    Što se tiče povratka na posao, meni je muka i ne ide mi se nikako. Tražila sam produljenje porodiljnog zbog njege ali nikako ne dolazi rješenje, sad je prošlo dva mjeseca, a meni porodiljni završava za koji dan. Ally jesi ti dobila rješenje? Ja sam slala mail i sjela na telefon, ali ženska koja vodi moj slučaj je na godišnjem i nitko drugi mi se ne javlja. Netko je rekao da su im odbili zahtjev, ne sjećam se tko, pa me zanima što ste naveli kao razlog za produljenje? Strašno što im toliko treba za ta rješenja... ne mogu si planirati život.
    Što se tiče bebe, evo i naš update:
    Hrana
    Moj ogromni cicoljubac je iz nekog razloga prihvatila bočicu nakon pokušavanja i pokušavanja dude i bočice koje je odbacila s 3 mjeseca. I kako je prihvatila bočicu ja sam pomalo prestajala s dojenjem. Na kraju je ispalo da dojim samo jednom dnevno i to za 2.spavanac dok jedan dan nisam rekla da je to to i prestala i s tim. Dojenje je tema za sebe ali samo ću reći da sam razvila averziju i da jednostavno više nije imalo imao smisla. Svaki dan se sjetim koliko sam zahvalna što želi bočicu (kojoj se jako veseli i baš je rado popije) jer sam se život drastično promijenio na bolje otkad pije tako. Puno bolje spava, mirnija je, bez problema zaspe u autu što je do sad bilo nemoguće i samo bi vrištala. Kad je gladna govori "papa", dobro jede i krutu hranu. Pojede 3 kruta obroka (količine kako kad) i 2 ili 3 bočice na dan po 210 ml ali nikad ne popije cijelu.  Tu i tamo se desi neki smoki, keksić ili voće za međuobrok ali to je to. Trudim se kuhati, davati domaće i sezonsko ali nekad ispadne i rižolino ili keksolino s malo banane, Frutek od vanilije joj je najdraže nešto na svijetu, pojede i našu hranu, posoljenu, dala sam pržene srdelice i domaći pomfrit na moru. Jede samo komade, osim i tih rizolino i sličnih kašica, povrtne kašice mrzi. Obožava juhe i jako oprezno i lijepo jede, još se nikad nije davila. Rijetko ima gag refleks, a ako joj je nešto preveliko ili ne može sažvakati, pljune. 

    29 god 💃 30 god 🏃‍♂️
    Curka 🎀🎂 19.08.23.

  • Avatar Vanilla Diva

    Vanilla Diva

    Broj poruka: 360

    Prijavi adminu

    predugačak komentar..
    .
    Motorika
    Još ne hoda samostalno ili ono za ruku, ali diže se po svemu, penje, hoda uz namještaj. Jako je oprezno u svemu pa i oko toga, sve radi polako nekako, uvijek polako čučne i sjedne, nikad se ne baca na guz i to tako da mi se čini da je ziheraš po tom pitanju. Zna jesti i sa žlicom i vilicom, jako se trudi ali uvijek na kraju nastavi rukama. Vodu pije iz bočice sa slamkom najčešće ali zna i iz čase i skoro uopće ne prolijeva. Maše pa-pa, šalje pusu, oponaša sve i svašta (tipa žvakanje žvake), pokazuje nos, oči, uši, kosu, stavlja si sama špangice, češlja se, pere zubiće (mama pomaže ali da). Zna sići sa kreveta ili kauča unatrag. Govori mama, tata, baba, deda, teta, pampa (lampa), vau vau (za pse ali i mačke), beba, palac i galeb (na nekom svom jeziku), buba (bubamara) i žaba (nekako između papa i baba). 
    .
    Spavanje
    Nakon što je prihvatila bočicu spava cijelu noć. Čak i kad sam još dojila, prestala je dojiti po noći kad bi navečer popila formulu tako da smo jako sretni! Tako da sad već nekih mjesec i pol ne jede uopće po noći. Popije zadnju bočicu oko 20h i onda doručak u 8h. Sad se tu i tamo budi po noći ako samo da popije vodu (ništa čudno po vrućini) ili kad rastu zubići i sad je skok pa zna malo cviliti i tražiti mene ali to je to. nema nekog buđenja, ustajanje, ponovnog uspavljivanja itd. Po danu najćešće spava dva puta.. ujutro oko 11, popodne oko 4. Spava po sat vremena, nekad drugi spavanac bude duži pa i 2 sata. Uspavljujemo se tako da pije bočicu, čitamo slikovnicu, slušamo uspavanku. I dalje je moram isključivo ja uspavati i ljubomorna sam na ove što su krenuli izlaziti na koncerte i slično. Moja ima histerične napadaje s tatom čak i kad je sve oke i rade sve prema rutini itd. Stalno mene traži i moram biti baš ja. Užas. Jučer smo bili na vjenčanju (na okupljanju i vjenčanju u crkvi to je to, u 20:30h došli doma). I negativna stvar kod spavanja je što spava s nama u krevetu, u kinderbetu poče urlat i želi k meni. Ako je prebacim nakon što zaspi na našem krevetu, probudi se baš i plače po noći pa mi to nije neka fora. Ne znam kak ću to istrenirat jer mi je stres kad spava sama, neki dan smo mi zaspali pred tvom i nismo pratili kameru pa se nekak izvrtila i pala s kreveta preko jastuka i svega. a krevet nam je baš jako jako visok. Srećom, kratko je plakala, brzo se smirila i opet zaspala, nije imala nikakvu čvorugu ništa pa je pad bio valjda lagan. 
    .

    29 god 💃 30 god 🏃‍♂️
    Curka 🎀🎂 19.08.23.

  • Avatar Vanilla Diva

    Vanilla Diva

    Broj poruka: 360

    Prijavi adminu

    I još za kraj, prvi ročkas još nismo prosavili, ali bliži se. Planiram joj napraviti tortu od mrkve s modifikacijama za nju. Proslavit ćemo na moru pa imati feštu za sve početkom 9.mj. Veselim se jer ja nisam profeštala ni njezino rođenje ni ništa poslije i želim nekako obilježiti i cijelu trudnoću, porod i njezinu prvu godinu života. Što se poklona tiče, nisam joj ništa kupila jer nisam znala što bih. Želim neki poklon koji že joj ostati ili putovanje za njezin rođ pa da to bude svake godine (inspo by Thinkpurple) ali nismo još ništa isplanirali. Čekam i to rješenje za produljenje porodiljnog.
    Eto, toliko od mene... raspisala sam se ali falile ste mi i nije me dugo bilo <3 puse svima

    29 god 💃 30 god 🏃‍♂️
    Curka 🎀🎂 19.08.23.

  • Buhaca

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    Vanilla Diva meni su odbili njegu. Njena dijagnoza je distonija, ali sam ja priložila sve šta sam imala od nalaza od uzv mozga, neuropedijatra, fizijatrice. Pedijatrica je isto svoje odradila. Kod nas u splitu to ide maalo brze, ali sam ih svejedno morala zivkati. Rješenje na kucnu adresu nisam i vjerovatno ni necu dobit. Kad spucam godišnji ici cu radit par dana, tjedan i onda otvorit bolovanje.
    Toranj hvala svima bacim pogled

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 536

    Prijavi adminu


    Thinkpurple, ne Ally sorry 🙈  
    Uzela sam mu i ovo jer je odusevljen vodom i pranjem:
    https://www.sinsay.com/hr/hr//5942m-mlc?utm_source=app_sharing&utm_medium=iOS&utm_campaign=product_share
    *
    E da sam se prije “pozalila” prije bi krenuo jest - frajer od subote jede meso i dobio je donje jedinice 😄 i to obje! Ne bih niti skuzila da nisam slucajno gurbula prst u usta i osjetim nesti ostro 🦷😁

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.