Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Buhaca

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    Pahuljka

    Buhaca

    ThinkpurpleMoja se igra sa tim kasicama u vrecici. Pogledaj lilli sabri na ytubu ima raznih vjezbi ne traju dugo. Ja sam uz pomoc nje jedne godine imala plocice na stomaku a vjezbe su trajale 5min.
    Vjezbala ja ili ne, pazila na ishranu ili ne, jedine plocice koje imam su u wc u i kuhinji 🙄

    Ja i u hodniku! Ali da budem iskrena ne zamaram se više. Kad vidim kakve sve žene/cure šetaju bez pardona ja sam dobra. Da vratim bar 5kg bila bi još bolja ali šta je tu je. 

  • Buhaca

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    Moja je danas posebno gritnava baš je muce zubici. Sve trpa u usta i onda se udari di ju boli pa urla.
    I napokon sam našla zaštitu za pecnicu. To i suđerica me najviše muce

  • Avatar Thinkpurple0

    Thinkpurple0

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    Pahuljka 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 
    Ma netrebaju mi plocice, nisam ih nikad nimala nit mi trebaju, samo da se bolje osjecam, mozda bi me manje leda bolila da se razgibam 5 min dnevno. Imam jos 5 kg viska koje me ne smetaju toliko nego sto se to sve nekako omlohavilo, misica nigdje. 
    Buhaca ja odustala od zastita jer ih je sve koje smo stavili skinula 🤦‍♀️
    Popne se na kauc, pa na naslon i ustane do komode pored kauca. Nemam kaj vise stiti jer je svugdje. Sto vise stitim to joj je vise primamljivo tak da sam odustala. 

  • Buhaca

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    Thinkpurple0

    Pahuljka 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
    Ma netrebaju mi plocice, nisam ih nikad nimala nit mi trebaju, samo da se bolje osjecam, mozda bi me manje leda bolila da se razgibam 5 min dnevno. Imam jos 5 kg viska koje me ne smetaju toliko nego sto se to sve nekako omlohavilo, misica nigdje.
    Buhaca ja odustala od zastita jer ih je sve koje smo stavili skinula 🤦‍♀️
    Popne se na kauc, pa na naslon i ustane do komode pored kauca. Nemam kaj vise stiti jer je svugdje. Sto vise stitim to joj je vise primamljivo tak da sam odustala.

    Ma meni su pecnica i suderica jeza. Kad se otvore ima jako malo prostora pa ako padne past ce gadno i na plocice. I ja se svaki put odalamim kad ju praznim

  • Tonkica1509

    Broj poruka: 117

    Prijavi adminu

    Uvijek mi je drago vidjeti kad se raspišete 🥰🥰
    Thinkpurple na yt Pamela Rf, ima super vježbice po 10 min. Ali prvo radi one za razgibavanje (npr. Office i Stressful day su mi odlične baš za ukočenost). Ili yogu, toga bar ima. Neku za početnike da se ozlijediš.
    Kile bome imam manje nego prije trudnoće, iscjedino me mali terminator koji je 200 na sat.
    Dojenje nakon godinu dana on meni napravio ragade 🙄🙄 znači ne znam na koju foru, valjda jer su mu zubići toliko narasli pa me zakači ili kak. Doslovno mi jaako malo fali da samo zatvorim butigu i kažem mu nema više, pa nek urla
    Zubi imamo ih 10, curaprox četkica ili ona Frida baby. Al mi ne da da mu ja četkam, on to sam. Zna već, svako jutro i večer odleti u kupaonu i zahtijeva svoju četkicu. Biorepair pastu koristimo, onu 0-2 god. Jagoda 🥰😂
    Hrana naučio je jesti na žlicu pa imam suprotni problem - ništ neće prstima više jesti. Gospodin niti ne želi jesti ako nema beštek, toliko je fina guzica. Većinom više ne baca hranu, jedino ako se najeo i ostalo mu je dosta na tanjuru, onda krene bacati, al onda znam da je gotov pa mu samo maknem.
    Autizam sve isto, isti strahovi i panike. Da bar zabrane društvene mreže i algoritme 😂
    Posao na go sam, slušam već mjesecima kak je grozno u našoj bolnici, da svi s grčem u želucu idu na posao. Pa sam zaključila da mi to ne treba u životu, obavila razgovor i dobila novi posao. Još otkazni rok i onda odoh. Idem raditi s dječicom, wish me luck 🤞🏻🤞🏻🤞🏻

  • Tonkica1509

    Broj poruka: 117

    Prijavi adminu

    Imali smo baš par jako nakrcanih dana s puno obaveza. L mi je spavao u autu, u kolicima. Jeli smo puno s nogu, snalazili se za obroke. I večeras evo plačem nad samom sobom, osjećam se kao najgora mama na svijetu jer sam premorena, nisam mu bila posvećena, nisam mu kuhala kvalitetne obroke. Baš me sve to pogodilo, osjećam se ko promašaj. Ono, nisam svom djetetu osigurala ni neki pošteni kvalitetan obrok, doslovno je za jedan ručak krumpiriće jeo 🙄🙄 i to iz megića, najgore moguće.
    Tak da eto, da. Apsolutno razumijem kako je kad nemaš nikoga da uskoči, pomogne, kad imaš obaveze pa moraš siroto dijete nosat sa sobom prek pola grada i tak.
    Mislim da sam samo preumorna od ovog turbo tempa pa me sve dira tako. Sad slijedi par dana odmora pa se nadam da budemo natrag na naš tempo

  • Avatar Thinkpurple0

    Thinkpurple0

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    Tonkica bravo za novi posao! Nek bude bolje i da budes zadovoljna 🤞🤞
    A za dojenje i ragade isto, ona me prasica jos stisne zubima kad neda da ju odvojim kad hoce spavat na cici 😵‍💫 koristim multimam komprese vise nego na pocetku... a i ja sam si bas neki dan narucila od une bridged knjizicu o mastitisu 🤦‍♀️  ova mala me cjedi van svakog ritma i pocele su mi se kvrge javljat i prepunjavat se cice pa se uzasno bojim mastitisa. Sa starijom sam ga imala i to je jedna uzasna posebna bol al odma prvih dva mjeseca jer je ona bila sitna i nije mogla vuc dobro mlijeko. Bome nisam mislila da cu sad nakon godinu dana imat borbe s time. 

  • Avatar Ally007

    Ally007

    Broj poruka: 416

    Prijavi adminu

    Afrodita - 16 zubića ?! Ajme, mislim da si ti rekorder, tj tvoj mališa.
    Tonkica - sve kaj pišeš zvuči super i ultra napredno. Skroz mi je neobično kad vidim da tvoj mali sa godinu dana sam trči u kupaonu i traži nešto, to mi se baš napredno čini (kao i beštek). Moj je i dalje nekakva beba, ne hoda (osim vodanje za ruke i guranje guralice), u kupaoni hoće četkicu ali samo mi se bacaka u rukama i pokazuje rukom na četkice. Ugl, čini mi se još puno više beba nego dečkic. I nemoj se osjećati loše zbog ovog s hranom. Opusti se. Glavno da većinu vremena ne jede junk, sve ostalo je ok. Pa dobro ti je da povremeno i tako nešto proba, jer znaš da je zabranjeno voće najslađe. I tako će za koju godinu doći na rockas i svu tu zabranjenu hranu probati, a onda će se još više navući nego ako mu sad povremeno malo das. Mislim da su nekad starci bili puno opušteniji pa smo mi ok ispali. Sve više uviđam da ovaj moderan način odgoja možda je dobar za djecu, ali je definitivno puno lošiji za roditelje, naročito majke. Stalno smo opterećene nekim motorickim/kognitivnim ciljevima djece, 100%tnom prisutnosti cijeli dan, 3 kuhana obroka itd. Ja sam sad isla čitati i vidjela da moj mali još nema pincetni hvat (hvata šakom sve) i krenula to vježbati s njim. Moja mama me pitala da kaj radimo, ja sam joj rekla, a ona i tata su rekli "je...o te pincetni hvat, pusti dijete na miru!". Ugl, oni to samnom nisu vježbali, a ipak ga imam. Isto tak ona grupa na fejsu s domaćim kasicama. Brate mili, pa to bih cijeli dan trebala nakuhavati ko budala. Kad vidim recepte za večeru pozli mi. Potrudim se skuhati ručak, doručak, a za večeru jede kruh+nesto/ostatke rucka/voćnu kašicu sa zitaricama/cokolino. Moj je jeo krumpirice ne jednom. Kad se uzme u postotku, to je manje od 5% njegove prehrane i prilično sam sigurna da će preživjeti. Poanta je - prestanimo si nabijati nenormalan tempo baš svaki dan. Svaki dan daš najbolje od sebe (a da ipak sebe ne iscrpis do krajnjih granica) - jedan dan to su krumpirici, drugi dan nešto ultra zdravo. Ps. Čestitke na novom poslu!! 

    👨‍🦱 35g, oligoteratoastenozoospermia
    👱‍♀️35g, endometrioza, 2x operacija, niski AMH, visoki FSH
    08/2022- uspjeli dobiti 2 zigote u prirodnom cikusu
    09/2022- vraćanje 1.blastociste ❌
    11/2022-vraćanje 2.blastociste 🥳

  • Avatar Ally007

    Ally007

    Broj poruka: 416

    Prijavi adminu

    Nego, ja sam svom danas kupila 2 tješilice, da probam s tim po noći. Luda sam više od nespavanja. Ježim se dolaska večeri. 
    Da li je ičije dijete extra clingy? Znači, mi otkad smo došli s mora je stanje koma. Vec je jednom imao neku clingy fazu, ali ovo je nova razina. Znaci ne igra se sam niti 5 min. Čim me vidi da idem u drugu sobu ide zamnom i place. Često nije dovoljno ni da sjedim pored njega dok se igra, nego se nakon vrlo kratkog vremena odluči penjati po meni. Urla neviđeno ako ga ne želim primiti u ruke dok, npr kuham. Ako stojim, stalno mi se drži za noge. Moze ostati s drugim ljudima, ali čim me vidi gotovo je. I zbog toga sam dodatno luda. Neispavana, a ne mogu dobiti ni 5 min da se ne bavim njime. Ako je separacijska anksioznost, zar nije da to kreće ranije(tipa 9 mj) i kasnije (oko 18 mj)? Kako se postaviti oko toga?
    I ovaj tj je počeo imati prave tantrume. Baci se ili krene izvijati u rukama i urla. Užas. Odvukla sam ga iz parka zbog toga.
    Baš sam zasićena sa svime. Čini mi se da bi bilo još podnosljivo da je sve posebno, ali zajedno nespavanje, neodvajanje od mene i tantrumi su katastrofa. Samo želim malo mira. Tonkica - ako te tjesi, ja sam večeras pozeljela da smo malo muž i ja sami opet, bas mi to fali. Samo da ležimo na kauču i čilamo, dovoljno odmorni da to i doživimo, a ne da iscrpljeni kao što smo sad samo postojimo. Znaci, ako ti misliš da si loša majka zbog par loših ruckova, kaj sam onda ja koja je poželjela da ima pauzu od djeteta?

    👨‍🦱 35g, oligoteratoastenozoospermia
    👱‍♀️35g, endometrioza, 2x operacija, niski AMH, visoki FSH
    08/2022- uspjeli dobiti 2 zigote u prirodnom cikusu
    09/2022- vraćanje 1.blastociste ❌
    11/2022-vraćanje 2.blastociste 🥳

  • Tonkica1509

    Broj poruka: 117

    Prijavi adminu

    Ally hvala ti što si glas razuma 😁 slažem se apsolutno sa svime, al valjda to tako i bude u ovo moderno doba+ prvo dijete. Vjerojatno ću se s drugim kad i ako dođe puno više opustiti. Inače sam malo previše perfekcionist (ne u pozitivnom smislu, nego baš velika mana) i onda tak neke stvari guram a ne treba. Na kraju dana njih boli briga jel stan čist, jel on čist, jel jeo kvalitetno. Bitno mu je da je sit, da se naigrao, natrčao, pomazio i to je to. Doći će mi valjda iz dupeta u glavu.
    A ovo da je napredan... Ne znam jer ga nemam s kime usporediti, ali nije da smo mi išta to vježbali ili posebno radili/učili. On je baš onako tip da jaako gleda i proučava druge ljude ili nas što radimo i to ponavlja. I hoće sve ko i mi. Trudim se samo da je uključen, da sudjeluje u svemu s nama koliko može, a ostalo on sam.
    Isto što kažeš, naši s nama ni u pola nisu radili ili vježbali nešto, pa opet imamo sve te vještine i motorike koje nam trebaju. Tak to sve dođe na svoje.
    Thinkpurple znači držim fige na najjače da se nimalo ne približiš mastitisu. Meni je zasad plan mijenjat položaje skroz pa možda bude ok. Ako ne, dosta mi je svega 😮‍💨

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.