Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Unname13

    Broj poruka: 247

    Prijavi adminu

    Ja sam vjerojatno smirena, jer sam ja te misli prošla kad ona nije imala ni 6 mjeseci 😅
    Sjećam se da je nekako čudno radila s rukom i ja naravno guglala, kad ono op autizam.
    I od tad je to dijete bilo pod povećalom.
    Sama sam sebe izludila
    Plus društvene mreže, u Amerikanaca je to trend, doslovno.
    Razumijem vas, strah, brigu, praćenje svakog pokreta itd., ali mislim da stvarno je sve to normalno.
    Ako se baš brinete svakako spomenite pedijatru.

  • Avatar Pahuljka

    Pahuljka

    Broj poruka: 530

    Prijavi adminu

    Ja sam valjda milion puta sve simptome iscitala na netu, i svaki put sebim kaze da samo umisljam, i onda ona naredni dan uradi neki pokret ili se ne odazive na prvu i ja ponovo padnem psihicki i izludim uzas. A jos vise me uzasava cinjenica da je to spektar i da sto jedan ima drugi mozda nema, kao npr brbljanje i pricanje, ili kontakt ocima. Moze biti a i ne mora. Ta misao me proganja odjednom nakon sto sam cula da poznanica ima dijete sa autuzmom a pri tome sam vidjala to dijete a nisam nis primijetila… Bas ono da ti mozak i dusu pojede. 

    28 💁‍♀️
    👨‍👩‍👧 Pokusavamo 10/21 11dpo 22.11.2022 prvi ➕

  • Avatar belinda09

    belinda09

    Broj poruka: 763

    Prijavi adminu

    Curee, bas ste me razveselile s toliko stranica🎉🎉 svima cestitam prvi rockas koji su proslavili. Imamo vec velike bebice♥️
    Evo me u klubu brige za autizam- kad su krenuli silni reelsevi na intagramu za autizam doslovno sam svaki citala i nalazila normalno simptome. I jako me strah ovog zadnjeg cjepiva, znam da mora, ja sam za cjepiva inace al bas me strah. Jos smo na moru pa nije jos primila i brijem da cu tih dana bit u strasnom stresu. 
    — 
    Kod nas sve ok, zapravo nakon toliko vjezbica, doktora, straha se nadam da cu s drugom bebom bit opustenija u toj prvoj godini. Tek sad zapravo istinski i pomalo opusteno uzivam u njoj.
    Puno pozdrava svima

    🧍‍♀️37; AMH 10,9 pmol/l 🧍40; spermio odlican
    IVF 12/2021: 9🥚🪄3 oplodjena, 2 vratili beta😴
    Blago stimulirani/ 7.2022- vratili 2, beta😴
    Fet 9.2022 ❤️

  • Avatar belinda09

    belinda09

    Broj poruka: 763

    Prijavi adminu

    Pahuljka

    Ja sam valjda milion puta sve simptome iscitala na netu, i svaki put sebim kaze da samo umisljam, i onda ona naredni dan uradi neki pokret ili se ne odazive na prvu i ja ponovo padnem psihicki i izludim uzas. A jos vise me uzasava cinjenica da je to spektar i da sto jedan ima drugi mozda nema, kao npr brbljanje i pricanje, ili kontakt ocima. Moze biti a i ne mora. Ta misao me proganja odjednom nakon sto sam cula da poznanica ima dijete sa autuzmom a pri tome sam vidjala to dijete a nisam nis primijetila… Bas ono da ti mozak i dusu pojede.

    Pahuljka kaj znaci brbljanje i pricanje🙈😅

    🧍‍♀️37; AMH 10,9 pmol/l 🧍40; spermio odlican
    IVF 12/2021: 9🥚🪄3 oplodjena, 2 vratili beta😴
    Blago stimulirani/ 7.2022- vratili 2, beta😴
    Fet 9.2022 ❤️

  • Avatar Thinkpurple0

    Thinkpurple0

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    #kukanjealert umorna saaammm!!! Pa ova mala nis ne spava, ja neznam od kud njoj snage jer ja padam s nogu 😭😭
    Ally isto nespavanje kakavo opisujes je i kod nas. Ja ne spojim pola sata u komadu. Nocno budenje svakih 15-20 min, cendranje, deranje, budnost po par sati, urlanje u kinderbetu, kod mene se igra u krevetu i penje ili ide odma dolje i krene u boravak. S tim da dodaj da moja ne spava ni preko dana. Evo jedno spavanje od 15 min u cijelom danu. Wtf???!!!??? Budi se u 6  nerjetko i prije. Ja doslovno klipsam ko zombi. A imam i drugo dijete na koje se izderavam jer sam preumorna da njene potrebe i musice hendlam. Uzas... osjecam se grozno.
    Uzet ce muz iduci tjedan go neplanski jer ja nemogu vise. 
    A neznam sta raditi vise. Kako god da ju pokusamo produzit spavanje neide i neide. 😭
    Ponasanje oni se prije 3.godine ne igraju s drugom djecom, mi smo im broj 1. Bude neke interakcije al nije to igra. 
    I ja sam bila u strahu od svih dijagnoza i rekla sam muzu al me on spusti na zemlju svaki puta. 
    Buhaca zao mi je da nisu htjeli pomoci, al evo, moja mama mi je rekla da ne zeli dolazit k meni mi pomoc jer joj je vruce pa ako trebam pomoc da ja dodem s njih dvije tamo. Jer da, meni je lakse s dvoje djece i kolicima i svime ic na javni prijevoz i klipsat po vrucini do njih i nazad samo da bi imala skuhan rucak. Nije mi jasno al evo. Pisala sam vec da od obitelji nema neke pomoci. Evo moja sestra (32 godine) njima pusta filmice na ig kad ih vidi 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ to je njena igra s necakinjama. Neki dan smo otisli kod njih, moj tata se nije spustio vidjet oh uopce jer je gledao olimpijadu. Ne nase, nesto rendom. Nemozes protiv toga. Tuzna sam i ljuta istovremeno zbog toga. 

  • Buhaca

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    Svim slavljenicima koje sam preskocila Sretan Rođendan! 
    Svim mamama koje se bore s mislima o autizmu samo preskacite te relse i sve jer se samo ubijate psihicki. Moja dosta malo prica ali je bistra i sve kuzi i zna pokazati. Postale su joj jako zanimljive slikovnice imamo par onih sa zvukovima, jucer sam joj u lidlu uzela jos nekih 4. Pa to lista, vrti. Sad kad vidi pasica radi sama vau vau. Sve se brinemo zbog necega.
    Pomoc/nepomoc nisam ocekivala nista jer kad sam rodila i mala imala 10dana niti jedna se nije ponudila da ce pomoc. To je moja greska u glavi sta cu ja kod bilo koga pocistiti za sobom, oprat sude ako ga je previše. Necu sigurno kao njegova sestra šišat nokte i ostaviti ih na komodi bez obzira sta ima dvoje klinaca. Moji kad dođu znaju da se sami kavu kuhaju. Moja mama je bila bolesna i nemocna pa mi nije ni mogla pomoc. Još mi je on prije rođendana rekao kao pa imat ćeš pomoć neće moja mama sjedit i gledat. Moš mislit. Pecem pomfrit i odem ju presvuc nije ni primirisala tavi. Da on nije nakon ruckova pokupia suđe i ubacia u perilicu ne bi ni one. Sreca da sam u subotu ja bila u elementu a kad je tako u sat vremena mogu cuda napraviti. I rekla sam sebi da mi ništa nece taj dan pokvariti. Imam najbolju, najljepšu curicu i to mi je dovoljno. 

  • Unname13

    Broj poruka: 247

    Prijavi adminu

    Slažem se s Buhaca, samo preskočite
    Uživajte u trenutku, ne brinite se o onom što će biti. Nitko od nas ne zna šta nas čeka.
    Također, da autizam je spektar, ali sigurno je lakše i kad ti dijete ima kontakt očima i verbalno je.
    Stvarno smatram da su to sve razvojne faze i da sva ta cudna ponašanja, zapravo su normalna.
    Moja se npr. Čupa od živaca, meni je to smiješno, jer takva sam I ja🤣
    Buhaca ja se isto mogu osloniti samo na svoju obitelj, tj.moju mamu, nikom drugom je i ne mogu ostaviti.
    Svekrva se nikad nije ponudila da bi je čuvala ako mi nismo tu.
    Također primijetim da svim cuvalicama iz obitelji (ne moje, nego npr. Kad čuvaju kuminog malog, ljudi nemaju strpljenja ni živaca s djecom, pa idu linijom manjeg otpora, a s djecom se treba baviti, a eto nekima je teško i to 2,3 h, pa je rješenje dat im mobitel ili tv, na to i ja ispalim.

  • Avatar Pahuljka

    Pahuljka

    Broj poruka: 530

    Prijavi adminu

    belinda09

    Pahuljka

    Ja sam valjda milion puta sve simptome iscitala na netu, i svaki put sebim kaze da samo umisljam, i onda ona naredni dan uradi neki pokret ili se ne odazive na prvu i ja ponovo padnem psihicki i izludim uzas. A jos vise me uzasava cinjenica da je to spektar i da sto jedan ima drugi mozda nema, kao npr brbljanje i pricanje, ili kontakt ocima. Moze biti a i ne mora. Ta misao me proganja odjednom nakon sto sam cula da poznanica ima dijete sa autuzmom a pri tome sam vidjala to dijete a nisam nis primijetila… Bas ono da ti mozak i dusu pojede.
    Pahuljka kaj znaci brbljanje i pricanje🙈😅

    Ma mislila sam na mrmljanje mama, baba i to, a kasnije odsustvo govora tj pricanje. Ali onda vidim da nije ni to kjerilo, jer neka djeca sve to rade a ipak autisticna 🥹
    I daaa instagram me ubio sa algoritmom, svaki drugi video o autizmu, i ja debil jos nastavljam gledat i postavljat dijagnoze sigurno zdravom djetetu, jer eto umisljam kao i sve mi, i jer mi je prvo dijete i jer ne znam sta je nirmalno a sta ne i propustam uzivati s njom u nekim neponovljivim situacijama 🙄

    28 💁‍♀️
    👨‍👩‍👧 Pokusavamo 10/21 11dpo 22.11.2022 prvi ➕

  • Avatar Ally007

    Ally007

    Broj poruka: 416

    Prijavi adminu

    Hvala svima na utjesi, nekako mi je lakše kad vidim da u tim paranoičnim mislima nisam sama (Pahuljka - tvoj komentar je točno ono kaj si ja svaki dan iznova mozgam, pa si svaki put kažem da neću razmišljati o glupostima,al si ne mogu pomoći. Mužu se požaliti ne mogu jer on odmah ispizdi i kaže mi da radim pacijenta od djeteta i prizivam vraga). A kaj bude bude, bit će voljen kakav god da bude.
    Belinda - sramotno priznajem da, iako sam doktor, je i mene malo trta od MoPaRu cjepiva,kad krenem po glupim forumima citat ta iskustva. Al svi radovi i studije koje sam pročitala nisu našle povezanost. Ja se više bojim da to nije genetski u njemu, a ovo da bude samo okidač. Plus cijeli stres u trudnoći, ablacija posteljice, prerano rodjenje - sve su to rizični čimbenici. Al cijepiti ću ga, naravno (sad u 9.mj, naša pedijatrica je na godišnjem). Koliko se lakše čini o tim stvarima racionalno razmišljati dok i sam ne postaneš roditelj, ne mogu vjerovati... Jel zna netko jel se sa MoPaRu u isti cas još nešto dobiva ili? Na kalendaru cijepljenja je u 1.godini hrpa toga ali zvoni mi da nije sve u isti cas.
    Thinkpurple i Buhača - ja sam sad bila 7 dana kod svojih staraca u Karlovcu. I hrpu su mi pomogli, ali stara me izludila jer se nije htjela ići kupat na gradsko kupalište (gdje je plitka voda da mogu stajati i brckat se s njim), nego je inzistirala da idemo na ploču gdje je bebača teško za spustiti u vodu i di imamo doslovno 1m2 za stajati, a dalje je duboko. Samo zato kaj ona tu ima već svoje ljude, svoju rutinu i kao nije prljavo. A razlika je doslovno ni 500 m rijeke. A ni gradsko kupalište nije prljavo nego ako djeca skaču i hodaju po plićini povremeno dižu šljunak. Jbg. Al ne, bitnije je njoj da bude po njenom nego da nama ugodi jedinih 7 dana ljeta kad dodjemo. I na kraju se nije htjela kupati nego nas je čekala na obali (došla samo 1 dan) umjesto da s bebacem uživa u vodi. Po meni fakat sebično. Al pomagala je oko pranja, uspavljivanja, igranja i ostalog pa sam odlučila prijeći preko toga. Al da je fora - nije. Ja imam osjecaj da svi što su stariji postaju sebicniji i gube osjećaj za druge. 

    👨‍🦱 35g, oligoteratoastenozoospermia
    👱‍♀️35g, endometrioza, 2x operacija, niski AMH, visoki FSH
    08/2022- uspjeli dobiti 2 zigote u prirodnom cikusu
    09/2022- vraćanje 1.blastociste ❌
    11/2022-vraćanje 2.blastociste 🥳

  • Avatar runolist

    runolist

    Broj poruka: 53

    Prijavi adminu

    Buhaca Sretan prvi rođendan!
    Zao mi je zbog mama koje ne pomazu. I ja sam u istom kosu. Ni mama ni sestra kad sam rodila nisu ponudile doci pomoc. Ne zive blizu ali ono, prvo unuce. Doduse muz i ja smo htjeli prve dane sami provest s njom tako da ni ne bi prihvatili pomoc, ali bar ponudi... Ni sad je nisu vidili preko pola godine, jest da nismo blizu, ali prvo je unuce. Al me zato cijepe  "pa moras joj organizirat rođendan, prvi je". Rastuzuje me, ne radi mene vec bebe. Na sreću, muzevi su suprotna prica pa barem to. Autizam mi uvijek nađemo razlog za brigu, da nije autizam i iduce cjepivo bila bi neka treća briga. Da sad odem procitat simptome za rak bih sigurno imala njih nekoliko... Suvislih rijeci nema, samo brbljanje. Imam osjecaj da pokusava nekad nesto ponovit ali ne znam jel umisljam. 
    Za neodazivanje sam mislila da me ignorira jer se igra i zabavlja, kao i veca djeca  - i stvarno mi se cini tako. Jer ako se ne odazove i ja joj kazem nesto sto voli "gle galeb ili maca" odmah se odaziva i gleda gdje je.I moja je postala nepodnosljiva na momente, kao da ima tantrume, ne prestaje dok ili ne dobije ili joj paznju ne prebacimo na nesto drugo. Jucer se vracamo s plaze, ona vristi jer ne zeli ici doma. Prestala je tek kad je skuzila da ne idemo u auto vec dalje u setnju. Kad idemo iz stana bez problema ide u auto, za doma su izvijanja i vristanja. A spavanje, ona je vec 2 tjedna na jednom dnevnom od 2-3 sata sa 3-4 douspavljivanja - nekako je prirodno presla jer je douspavljujemo ako place, ako se probudi sretna i energicna je vadimo iz kreveta. Muž to obavlja. U kolicima ne zeli spavat vec duugo. Ja sam vikendom probala, ne mogu je douspavat. Spavanje nocno od cca 21-22 do 8-9, obicno s 3 buđenja Pokusavam to pomicat unazad ali i kad uspijem uvijek otklize pa u krug. Citam da je 12 mjeseci prerano pa cu pokusat opet na 2 dnevna, vidjet cu kako ce ici.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.