Ljetne bebe 2023. 🌅🌊🏖️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Buhaca

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    Ja svoju bez problema stavim ujutro spavat nakon 2.5-3 sata jer kad se probudi super rano zna biti super kenjkava pa ne možeš ništa s njom nego je stavit spavat ranije. A da izlazim iza 10h nema šanse jer je prevruće. A ona ne miruje ni dok spava.
    Jagoda ako dojiš mislim da je to u redu nisam sigurna. Ja bi se potpisala odma da stane. Trudnoca mi je bila najbolji period šta se menge tice. Milina. Inace su bile super redovite, ciklus od 25dana i super obilne zbog mioma

  • Unname13

    Broj poruka: 247

    Prijavi adminu

    Buhaca

    Ja svoju bez problema stavim ujutro spavat nakon 2.5-3 sata jer kad se probudi super rano zna biti super kenjkava pa ne možeš ništa s njom nego je stavit spavat ranije. A da izlazim iza 10h nema šanse jer je prevruće. A ona ne miruje ni dok spava.
    Jagoda ako dojiš mislim da je to u redu nisam sigurna.Ja bi se potpisala odma da stane. Trudnoca mi je bila najbolji period šta se menge tice. Milina. Inace su bile super redovite, ciklus od 25dana i super obilne zbog mioma

    I.moja bi spavala oko 10 h ali onda mi se ustane u 12 i onda mi drugo spavanje bude prekasno.
    Mi prosetamo 2 min do rođaka, pa se njih dvoje igraju, čupaju i tule do spavanja🤣
    Ponavljam znam da nisu bebe roboti, ali moja stvarno treba rutinu, a možda više ja nego ona😅
    Ali evo taj mali rođak je na adaptiranom od rođenja pa i dan danas svako 10ak dana ima par noci gdje je budan u noći po 2,3 h, tako da vjerujem da jednostavno ima takve djece.
    Moja je spavač oduvijek, po noci (po danu je do 8og mjeseca bila grozna), tako da stvarno ne znam šta je bit nenaspavan pored nje.
    Držite se, sve će to proci❣️

  • Avatar Thinkpurple0

    Thinkpurple0

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    Meni je problem jer su sad obje doma a razliciti ritmovi. Mala se budi u 5.30-6, a starija u 7.30-8. Dok starija pojede dorucak i digne se mala ide vec spavat. Dok se ona probudi vec je prevruce za ic van. A i dok spremim nas 3 prode vjecnost i izgubim volju za zivotom 🤣 I u krug. 
    A i nemam kud s njima osim u park. A u parku ko rakova djeca svaka na svoju stranu a nemogu ih sama lovit obje. 
    A navecer pak isto ide oko 19.30 na spavanje jer odradi drugi spavanac (ako ga ima, ako ga nema ide i oko 18.30 na spavanje nekad) do 14,15h i nemozemo ni navecer van. Ugl jedva cekam jesen 🫣
    Kad starija krene u vrtic moci cu se vise posvetiti maloj i promjeni ritma. Sad je tako kako je. 
    .
    Menga - po meni normalno ako dojis jos. Da bar ju ja nemam. Nije mi falila nimalo. Dobila sam nakon prvog poroda nakon 4 mj a dojila sam godinu i 7 mj, a sad nakon 6 mj a dojim i dalje. Inace su mu bile obilne i bolne al sad nakon ovog poroda to je katastrofa, obilni izljevi, 10 dana traje, na onim najdebljim nocnim uloscima sam cijelo vrijeme, uzas, sve mi se upali dolje. I dode za 25 dana. Znaci 2 tjedna sam bez menge. 

  • Avatar Ally007

    Ally007

    Broj poruka: 416

    Prijavi adminu

    Petrica i Tonkica - zaboravih reci - sretni vam 1.rodjendani!
    Saga zvana nespavanje - eto, thinkpurple, kod vas je definitivno gore. Kod mene bar ugl ne bude duge budnosti po noći, nego puno puta kratka buđenja. Ma znam da je ww od 7h puno, ali jednostavno ne želi spavati prije 21 otkad je vani dugo dan (unatoč spuštenim roletama). Evo, nadobudno ga uspavljujem od pol 9, sad je 10 navečer. Probala sam izbaciti dudu, jer ga je moja mama jučer uspjela bez dude uspavati i po noći se samo 2x probudio. Sad sam mu na kraju očajna ipak gurnula dudu, jer vidim da je vec toliko premoren i živčan da se bojim da ni neće moć zaspati ako sad ne zaspi. Trudim se da mi ne zaspi na flašici, makar mi se i to u zadnje vrijeme dešavalo. Jasno mi je da ne može spojiti, ali mi nije jasno kako je to sa 9 mj bar donekle znao, a sad više ne zna. Dala sam mu i dekicu da si je drzi da bude umjesto dude i opet nista. Nis, probavati ću svaku večer pa kako mi bog da. I meni je užasno što imam osjećaj da pola vremena ne mogu kvalitetno provesti s djetetom jer sam fizički skroz iscrpljena. Trudim se fakat imat neku rutinu i za dan to funkcionira, a noć više ne (a prije je bilo obrnuto). Nis, čini mi se po zvuku da je zaspao, idem mu sad iščupati dudu iz usta (makar mislim da to nema svrhe jednom kad zaspi s njom).
    Lakše mi je što čujem da nisam jedina. Neće mi pomoći da imam više sati sna, ali barem znam da nas ima još. Muka mi je što se svi oko mene čude da kako još ne prespava noć.  

    👨‍🦱 35g, oligoteratoastenozoospermia
    👱‍♀️35g, endometrioza, 2x operacija, niski AMH, visoki FSH
    08/2022- uspjeli dobiti 2 zigote u prirodnom cikusu
    09/2022- vraćanje 1.blastociste ❌
    11/2022-vraćanje 2.blastociste 🥳

  • Unname13

    Broj poruka: 247

    Prijavi adminu

    Ally007

    Petrica i Tonkica - zaboravih reci - sretni vam 1.rodjendani!
    Saga zvana nespavanje - eto, thinkpurple, kod vas je definitivno gore. Kod mene bar ugl ne bude duge budnosti po noći, nego puno puta kratka buđenja. Ma znam da je ww od 7h puno, ali jednostavno ne želi spavati prije 21 otkad je vani dugo dan (unatoč spuštenim roletama). Evo, nadobudno ga uspavljujem od pol 9, sad je 10 navečer. Probala sam izbaciti dudu, jer ga je moja mama jučer uspjela bez dude uspavati i po noći se samo 2x probudio. Sad sam mu na kraju očajna ipak gurnula dudu, jer vidim da je vec toliko premoren i živčan da se bojim da ni neće moć zaspati ako sad ne zaspi. Trudim se da mi ne zaspi na flašici, makar mi se i to u zadnje vrijeme dešavalo. Jasno mi je da ne može spojiti, ali mi nije jasno kako je to sa 9 mj bar donekle znao, a sad više ne zna. Dala sam mu i dekicu da si je drzi da bude umjesto dude i opet nista. Nis, probavati ću svaku večer pa kako mi bog da. I meni je užasno što imam osjećaj da pola vremena ne mogu kvalitetno provesti s djetetom jer sam fizički skroz iscrpljena. Trudim se fakat imat neku rutinu i za dan to funkcionira, a noć više ne (a prije je bilo obrnuto). Nis, čini mi se po zvuku da je zaspao, idem mu sad iščupati dudu iz usta (makar mislim da to nema svrhe jednom kad zaspi s njom).
    Lakše mi je što čujem da nisam jedina. Neće mi pomoći da imam više sati sna, ali barem znam da nas ima još. Muka mi je što se svi oko mene čude da kako još ne prespava noć.


    I moja zaspe na boci, pa i ako se probudi u noći (a uvijek se oko 1 oglasi) popije vode ili vrati dudu. Tako da ne mora značiti ni da je do boce. Možda je stvarno regresija, moja bude nervozna po danu kad smo u rePresiji 🤣
    Inače joj je duda služila samo za uspavati se, a u zadnje je baš traži. Izbjegavam joj je davat po danu, jer joj nije ni do sad trebala, pretpostavljam da joj paše za desni, tj.idu joj zubi, ali svejedno, di ćeš mi se sad vezat za dudu🤣

  • Buhaca

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    Ally i thinkpurple organizam se nauci funkcionirat sa minimumom spavanja ali bukne na drugi način. I tek kad odspavate više sati tokom noći ćete skužit koliko ste umorne i preumorne. Moja spava na dane tj noci. Sinoc je zaspala oko 21 jutros budna od 6 isto bez obzira na totalno zamracenje u sobi. I evo vec spava.
    Rođendan svima koji su ga proslavili Sretan Rođendan sa zakašnjenjem.
    Ja se i dalje dvoumim kupiti onu ledovu sladoled tortu ili napraviti smash od čvrstog jogurta pa samo ubaciti voćke da bude kao smrznuti jogurt. 

  • Avatar Thinkpurple0

    Thinkpurple0

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    Joj i moja je pocela trazit dudu mimo spavanja. Zna gdje stoje na pultu u kuhinji i samo ode objesi se za pult i vice gugu (dudu). A ja nedam nego za spavanje. 
    Isto sam mislila odvikavat pomalo oko 1.rodendana a nama spavanje nikad gore. Prije sam ju mogla uspavat samo nosenjem a sad mora bit i sisa i duda. Bas par koraka unazad. 
    Isto zaspe za dan na sisi uvijek osim ak smo u autu pa zaspe samo s dudom, al i to su borbe i protestira. A noc ide sisa, duda pa jos ja i muz nosimo, nunamo, mazimo, spustamo, dizemo po sat vremena uz urlanje. 
    Nekako se nadam u sebi da je ovo regresija i da kad prode da ce bit bar malo bolje i da cemo nac neki normalan ritam onda.
    Ally izdrzi 💪 kad se vracas raditi?

  • Avatar Thinkpurple0

    Thinkpurple0

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    Buhaca

    Ally i thinkpurpleorganizam se nauci funkcionirat sa minimumom spavanja ali bukne na drugi način. I tek kad odspavate više sati tokom noći ćete skužit koliko ste umorne i preumorne. Moja spava na dane tj noci. Sinoc je zaspala oko 21 jutros budna od 6 isto bez obzira na totalno zamracenje u sobi. I evo vec spava.
    Rođendan svima koji su ga proslavili Sretan Rođendan sa zakašnjenjem.
    Ja se i dalje dvoumim kupiti onu ledovu sladoled tortu ili napraviti smash od čvrstog jogurta pa samo ubaciti voćke da bude kao smrznuti jogurt.

    Ja sam radila obican biskvit i gore krema vocni jogurt (2 kom) sa 3 dcl slaga i ubacila unutra kupine i borovnice svjeze i da je cvrsci za rezanje 1 zelatinu ubacis. Odlican osvjezavajuc i lagan. Mozes umjesto biskvita samljeti kekse i povezati otopljenim maslacem i utisnuti u kalup. Jako jednostavno a fino i osvjezavajuce. 
    I moja vec spava, isto budna od 6 a cijeli stan zamracimo do kraja. 🤷‍♀️

  • Avatar Ally007

    Ally007

    Broj poruka: 416

    Prijavi adminu

    Buhaca - na sam dan roćkasa (padao je u tjednu) su baka i deda mom haharu u Spar u uzeli neku sladoled tortu (mislim da je baš ta ledova, sa bijelom kremom, nekim vocem i biskvitom.). Meni je bila super, bas sam ugodno iznenađena. Moj savjet je da si pojednostavis. Ako ti je bas zelja/gust raditi rođendansku tortu ili želiš da bude zdrava, peci je. Inace mislim da su ti i gotove varijante i više nego ok, bebači i tak uzmu par žlica toga ili samo polizu prste.
    Thinkpurple - ma nemam pojma kad se vraćam raditi i to me dodatno nervira. Sad od 1.8. iskorištavam stari godišnji, koji mi traje do sredine 9.mj. A jos mi sa HZZOa nisu dali rješenje jesam li dobila produžetak ili ne. Sad u 1.tj 8.mj će proći 2 mj otkako je predan zahtjev, netko mi je rekao da im je to zakonski rok za odluku. Voljela bih znati kako i što da si znam planirati život. 
    Duda - ja dam samo za spavanje ili u situacijama kad je jako kenjkav po danu, a ja više nemam živaca (tipa danas kad je urlao i bacakao se dok sam ga pokušavala obrisati od tuširanja). Pa cisto da se malo primiri. On je ne traži, ali ako je vidi će je obavezno uzeti i turnuti si u usta. Tako da ih sklonim na visoko do spavanja.
    Moj gospodin se jutros probudio u 7 i tek iza 12 išao spavati, ja zbilja ne znam otkud mu snage. Krenuo je biti oko 10 ultra kenjkav pa sam ga stavila u kolica i otišla u šetnju i do bake i dede. Jer da sam ga tad stavila spavati bi opet spavao 30 min i posemerio cijeli dan. Kad smo došli kod njih je opet skroz živnuo (valjda sam mu ja dosadna već) pa sam ga na kraju morala na silu vodit spavat. 

    👨‍🦱 35g, oligoteratoastenozoospermia
    👱‍♀️35g, endometrioza, 2x operacija, niski AMH, visoki FSH
    08/2022- uspjeli dobiti 2 zigote u prirodnom cikusu
    09/2022- vraćanje 1.blastociste ❌
    11/2022-vraćanje 2.blastociste 🥳

  • Avatar Pahuljka

    Pahuljka

    Broj poruka: 530

    Prijavi adminu

    Cao drugari nespavaci pravi, a ovi drugi jarani ne bas slavni. Nisam vam se dugo javila, valjda otkako sam izasla iz maminog stomaka, njoj najbolji period a ja pamtim i bolje dane. Sad vec kao jednogodisnjakinja imala bih ja tu sto sta napisati, ali forum me sputava bas kao i mama u mojim spackama. Za rockas su me ispostovali pravo, ili mozda sebe. Ako je ono bio rodj ne znam kakva ce mi biti svadba. Njih dvoje su oravi veseljaci a bit ce da sam i ja. Uzivala sam, plesala i pjevala i sve to do pola 9 uvece, mozete si misliti. Nadam se da se tad slavlje zavrsilo jer se mama negdje vratila nakon sto me uspavala (citajte trajalo cijelu noc). Za njihov gust pretpostavljam. Prodje i to, prodje i odmor al ja jos nikako ne spoji noc ni duze od 2h. Eh sta cu, tako im je kako im je. Stalno trazim da jede i izbacila sam sve flasice u danu, valjda moram nocu nadoknadit. Mama je umorna, preumorna, i kaze da jedva ceka septembar, spominju neke Krippe, ne znam dal da se plasim i sta znaci ta rijec na nasem. Nije valjda vrtic, recite da nije. Vjerovat cu da nije i nastavit po svom, pa nece oni svoje jedino dijete valjda tamo poslati (jedvacekanje). Eto deugari sad smo veliki ali nista oametniji, jeeej, valjda je to bit zivota, kako rastes vise otkrivas i manje slusas he he. U potpisu baby D.

    28 💁‍♀️
    👨‍👩‍👧 Pokusavamo 10/21 11dpo 22.11.2022 prvi ➕

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.