Ljetne Bebe 2022 🌞🌊🤱🏻

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar missR

    missR

    Broj poruka: 643

    Prijavi adminu

    Evo i mene malo da vam se javim. Vidjela sam da Marta pita jesam li tu 😊
    Mi smo dobro, još malo i ja se vraćam na posao. Do 10. mjeseca cemo se snalaziti i improvizirati s čuvancima, a onda svakako radim od kuće tako da ga ove godine neću upisivati u vrtić, a mislim da nebi ni upao jer je velika navala. 
    Mi imamo 8 zubića, čak se i pedijatrica začudila na pregledu sad kad smo išli primiti cjepivo 😂 
    On jede baš lijepo ali dosta je smanjio mlijeko tako da vodimo borbu s tim, više mu se sviđa ova konkretna hrana. Tek se posjeo kad je napunio 10. mjeseci, trebalo mu je malo duže da uhvati ravnotežu i stekne nekakvu sigurnost. Vježbamo i dalje, ne zamaram se previše. Ima on neki svoj tempo. Dnevna spavanja imamo 2, prvo obično bude sat vremena, a popodnevni spavanac max 45 min. Noć ok, ne traži papati ali se vrtiiiii, baca po krevetu da je to za poludit. Baš nemiran spavač, a i inače je turbo.
    Cure ako citate, a ne javljate se nadam se da ste dobro 🫶🏻

    Trudimo se od 8/2020
    Missed ab 2/2021 9TT 🤍🕊
    PCOS
    13.9.2021.➕ 🌈 🐥
    05/2022. 🥰🧸❤️

  • Tasm

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    Bok cure, ja sam sa starijim sinom vise puta trazila produzenje njege i dobila. Znaci najbitnije je da vam fizijatar, neuropedijatar ili gdje vec idete napise “omoguciti majci osiguravanje prava iz Zakona o socijalnoj zastiti”. Gotovo svatko ce to napisati, evo mali tips&trick, odite kod svog doktora privatno ako radi, u tom slucaju ce zaista sve napisati 😉 uz to dobro je od pedijatra uzeti papir na kojem pise odgoda cijepljena zbog kontrole razvoja i sl. sretno!!! 

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 970

    Prijavi adminu

    Pozdrav i od nas!
    Mi smo potpuno propuzali, a nije mu strano ni dizanje na noge uz kauč ili naše noge!
    Dobro napreduje, dobro jede, mlijeka više tijekom noći nego danju, ali eto… Neznam što napraviti po tom pitanju…
    Još uvijek idemo na vježbice, ali čisto da ga se prati zbog ranijeg rođenja, ali on to sve dobro prati pa nema potrebe da idemo više od jednom mjesečno.
    Ova naša pedijatrica ga normalno cijepi bez obzira na sve, a baš sad čitam o tom produžavanju, neznam kako bi to mogla izvući…baš jučer smo drugu dozu cjepiva dobili i sad je u temp! 🤯

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 385

    Prijavi adminu

    Samoja6 i ja sam prvog sina rodila prijevremeno,dr ga je uvijek na vrijeme cijepila,prema kalendaru. Dok s drugim sinom malo kaskamo jer kad dođe sistematski je uvijek šmrkav  trebali smo sad neki dan ići,pa je stariji braco dobio vodene kozice i opet ništa. Ali dobro, bolje da je stariji i da ojača. Zbog čega je ranije rođen? Jel bilo komplikacija u trudnoći? Ne sjećam se više kaj si pisala… za prvoga sam dobila produženje 2 mjeseca jer je tolko bio ranije rođen… a onda sam poslala opet i dobila 4 mjeseca. Bez problema bi ga dobila,vjerujem.

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 970

    Prijavi adminu

    Crazypeach

    Samoja6 i ja sam prvog sina rodila prijevremeno,dr ga je uvijek na vrijeme cijepila,prema kalendaru. Dok s drugim sinom malo kaskamo jer kad dođe sistematski je uvijek šmrkavtrebali smo sad neki dan ići,pa je stariji braco dobio vodene kozice i opet ništa. Ali dobro, bolje da je stariji i da ojača. Zbog čega je ranije rođen? Jel bilo komplikacija u trudnoći? Ne sjećam se više kaj si pisala… za prvoga sam dobila produženje 2 mjeseca jer je tolko bio ranije rođen… a onda sam poslala opet i dobila 4 mjeseca. Bez problema bi ga dobila,vjerujem.


    Nije bilo komplikacija… Taj dan mi je bilo jako loše, imala sam strašne bolove, povraćala sam užasno, a cilu trudnoću nisam ni jednom povratila! Ja sumnjam na žuč, jer ti bolovi nisu bili normalni, do zraka nisam mogla doći, čak je i hitna bila, ali ništa… I tu noć, vjv od naprezanja mi je pukao vodenjak…
    A sad, nikad nećemo točno saznati od čega, otkad sam rodila više se nikad nije ponovilo…
    Ja sam dobila produženje porodiljnog za prvih 6 mjeseci, ali mi i dalje porodiljni ističe na dan kad je rođen…
    Kako bi se to moglo produžiti? Na pregled neuropedijatra još čekamo jer je ovdje u bolnici totalni kaos, čista katastrofa! Kod fizijatra idemo cca svaka 3-4 mjeseca, vidit ćemo što će biti na idućem pregledu, ali dosad je hvala Bogu uvijek sve bilo u redu, ne zaostaje za ničim.
    I mi kaskamo sa cijepljenjem, ovo je tek druga doza prvog cijepiva! S prvom smo kasnili zbog pregleda koje je sve trebalo napraviti, a s drugom jer sam ja tako odlučila! 😊
    Neka malo ojača… Ne žuri nam se…

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 385

    Prijavi adminu

    Ni moj nije kasnio,ali sam htjela zato što je bio palčić ostati malo duže s njim doma. Došli smo kod fizijatra na pregled (na Goljaku) i pitala sam ga bi li nam mogao napisati preporuku,može… napisao je bez problema. To sam poslala zajedno sa ostalim nalazima koje sam imala (na kojima nije pisalo ništa loše) ali vidjelo se da smo išli na preglede neuropedijatru,fizijatru,…posala sam i otpusno pismo iz bolnice da je dijete rođeno ranije. 

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 970

    Prijavi adminu

    Pa super!
    Vidjet ćemo, ja svakako želim ostati kući s njim…
    A nije baš ni da imam kome ga ostaviti, i kad gledam još mi je i premalen da ga ostavljam, ne želim…
    Jeste vi uvele večeru? Ja gledam kako bi jer mi se čini da će premalo mlijeka ( AD ) unositi…
    Zasad imamo doručak - ručak - i onda nekad 2, nekad 3 bočice, naravno ne popije cijele bočice jer se za ručak bome dobro najede i budi se i noću, tada iskapi do zadnje kapi…

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Tinchy300

    Broj poruka: 150

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, mi smo ok. Izasao na prvi zubić :). Ja joj jos nisam uvela večeru jer ima 8mj pa imamo vremena sa time. Za sada ima doručak i ručak. Al planiram joj uvesti kroz mjesec ,dva i to. Ja ću isto pokušati zatražiti od fizijatra da mi napise preporuku za produljeni porodiljni pa ćemo vidjeti. Idemo ovaj tjedan na kontrolu. Meni porodiljni završava krajem 7mj i rekla mi je pedica da što prije moram zatražiti to produljenje jer kao im treba dosta vremena da to obrade. Budemo vidjeli kaj ce biti od svega toga. 

  • sunchica555

    Broj poruka: 284

    Prijavi adminu

    Moja je neki dan navrsila 9 mjeseci i planiram za koji dan treći obrok. Bila mi je malo bubana pa sam odgodila, al vidim već da joj cika nije dovoljna, pa dajem neki medjuobrok. 
    Kad to ukinemo ostane još rano jutarnje dojenje i jedno ili dva dojenja u noći. Već vidim s tim nocnim će biti najveće borbe al to ću tek probati ukinuti mjesec pred povratak na posao, sad mi se neda s tim boriti. Da se barem sama odvikne

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Crazypeach

    Crazypeach

    Broj poruka: 385

    Prijavi adminu

    Pozdrav,mi već dugo imamo treći obrok,od šestog ili sedmog mjeseca. Prvo sam uvela kao doručak,ali lakše mi je ako je večera jer ponekad ako se dobro najede za večeru prespava cijelu noć. Ja imam problem jer imam osjećaj da slabo jede mlijeko…dajem mu za doručak flašicu,ali većinom odbija. Onda to mlijeko iskoristim pa mu napravim čokolino/keksolino (to pojede). Dajem mu poslijepodne 180 ml-to isto ko da se mučimo oko jela,nekak ga uspijem pridobiti… i ako se probudi po noći uglavnom pojede 180 ml ali onda ujutro opet neće…

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.