Kiretaža

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Ines2410

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drage žene,
    evo i mene sa iskustvom kiretaze. 
    U petak sam u 10+3 zbog par smeđih flekica otišla u bolnicu provjeriti da li je sve ok, missed ab.. upute me da u utorak dođem popiti prvu tabletu, a četvrtak drugu i lezanje taj dan.
    U nadi da će krenuti samo provodim vikend, a u ponedjeljak ujutro kreće krvarenje. Hitnom završavam u bolnici s obilnim krvarenjem (uvz pokazuje da je još ostalo unutra) pa mi daju i tablete za kontrakcije. Nakon nekoliko sati agonije, porođajnih bolova i padanja u nesvijest, uvz ponovno prikazuje da je ostao dio u desnom rogu, te me šalju na kiretazu. Uspavali su me. Kad čitam vaša iskustva, pitam se da li sam luda. Najbolji dio dana je bio nakon kiretaze kad su me probudili, a ja sam još bila drogirana i više nisam imala sve te bolove. Da se razumijemo, godinu dana smo radili na bebi i u petak mi se srušio svijet, dok sam taj dan kad se desila kiretaza bila sretna što sam živa i vise me nije bilo briga za nikakvo dijete.
    Sad sam anemicna zbog gubitka krvi i ležim doma i čekam da bude bolje. Mislila sam da više nikada neću htjeti niti pokusati, no tek sad vidim koliko sam snažna i smatram da ću htjeti i moći imati dijete. 
    Nisam takva da se pitam zašto ja, neću se pomiriti s tim da je to normalno, mogu prihvatiti da je učestalo. Bilo bi mi draže da sam samo ja, nego kad vidim toliko sudbina i truda i boli.
    Ovo pišem jer želim da netko tko ovo prolazi zna da nije sama, da nije jedina i da smo toliko snažne da možemo to sve prebroditi. Sretno svima! 

  • Anika333

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozz,
    Ima li netko slično iskustvo? Bila na ultrazvuku u 6tt i vidi se beba i otkucaji . Nakon toga prijavljuje se za vođenje trudnoće na Sv duhu i idem u ambulantu 9tt i dr kaže da nema ništa. Prazna vrećica.ja pokažem nalaz di se vidi plod i otkucaji a on to ne vidi i šalje me na kiretažu.
    Pa ako je i beba umrla , vidio bi bar to ??? Ili? 
    Ja i dalje imam mučnine, nemam nikakva krvarenja i zadnji mjereni beta hcg mi je bio 22500 u 6 TT kod prvog pregleda 

  • Avatar Arsancres

    Arsancres

    Broj poruka: 1250

    Prijavi adminu

    Anika333

    Pozz,
    Ima li netko slično iskustvo? Bila na ultrazvuku u 6tt i vidi se beba i otkucaji . Nakon toga prijavljuje se za vođenje trudnoće na Sv duhu i idem u ambulantu 9tt i dr kaže da nema ništa. Prazna vrećica.ja pokažem nalaz di se vidi plod i otkucaji a on to ne vidi i šalje me na kiretažu.
    Pa ako je i beba umrla , vidio bi bar to ??? Ili?
    Ja i dalje imam mučnine, nemam nikakva krvarenja i zadnji mjereni beta hcg mi je bio 22500 u 6 TT kod prvog pregleda


    Obavezno odi po drugo mišljenje, barem bi ja tako. Kod nekog privatnika. 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Iv48_

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima,  danas ujutro morala sam na kiretažu zbog zadrzanog pobacaja, negativnih otkucaja …
    Nisam vješta s riječima, a ni s pravopisom kak se cini. Htjela bih samo podijeliti iskustvo s onima koje sad možda traže, googlaju i pripremaju se u strahu za to. Meni je to bio veliki strah jer nisam znala sto me čeka, kakav ce doktor biti prema meni i koliko ce boliti. E pa nakon sto su me u bolnickoj ambulanti nadrogirali sa svacim hvala Bogu i jos mislim da je isla neka injekcija unutra kao lokalna anestezija sam postupak bio je neugodan ali podnošljiv. Brzo se završilo pa sam jos kojih 2 sata morala odležati tamo. Znaci sve je jako brzo prošlo. Znam da je to iskustvo individualno al mene je drzao svaki pozitivan komentar pa mozda ovo barem nekog smiri malo. Nadam se da ce sto manje cura ovo uopće trebati pročitati tj da nikad to ne prođu.  

  • anna882008

    Broj poruka: 93

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure,bila bih zahvalna kad bi me neko malo ohrabrio,i prepoznao moju situaciju..
    20.12.bila sam 6+1 i na ultrazvuku se culo srce 💕
    22.12 neki svijetlo smedji iscjedak popodne i kroz noc.
    23.12 odem kod ginekologa na ultrazvuk-plod napreduje sve ok necuje se srce 💔.
    Dobila uputnicu za bolnicu u slucaju jakog krvarenja i/ili bolova. Sve ok se nastavlja.
    Jucer na Bozic,prokrvarim svjezu krv,svijetlo crveno..ono na dnevnom ulosku promjera 2,5-3 cm,popodne,do navecer jos koja kap,bolovi minimalni,zvala u bolnicu objasnila situaciju kaze dokt da to je priprema za spontani,i da dodjem kad pocne jako da sad jos nema smisla..ja se mislim pa kako me vidi kroz telefon? Ajd dobro smirim se ja.. 
    Nocas noc mirna bez krvi nikakvi bolovi nista,a ginekolog mi rekao da ako ne prokrvarim da dodjem u utorak da vidimo cuje li se srce ako ne kiretaza..
    Pomagajte zene.. Jako sam uplasena

    Kada Bog kaze “budi”,ono biva 😇

  • Avatar SAYURI

    SAYURI

    Broj poruka: 1387

    Prijavi adminu

    anna882008

    Pozdrav cure,bila bih zahvalna kad bi me neko malo ohrabrio,i prepoznao moju situaciju..
    20.12.bila sam 6+1 i na ultrazvuku se culo srce 💕
    22.12 neki svijetlo smedji iscjedak popodne i kroz noc.
    23.12 odem kod ginekologa na ultrazvuk-plod napreduje sve ok necuje se srce 💔.
    Dobila uputnicu za bolnicu u slucaju jakog krvarenja i/ili bolova. Sve ok se nastavlja.
    Jucer na Bozic,prokrvarim svjezu krv,svijetlo crveno..ono na dnevnom ulosku promjera 2,5-3 cm,popodne,do navecer jos koja kap,bolovi minimalni,zvala u bolnicu objasnila situaciju kaze dokt da to je priprema za spontani,i da dodjem kad pocne jako da sad jos nema smisla..ja se mislim pa kako me vidi kroz telefon? Ajd dobro smirim se ja..
    Nocas noc mirna bez krvi nikakvi bolovi nista,a ginekolog mi rekao da ako ne prokrvarim da dodjem u utorak da vidimo cuje li se srce ako ne kiretaza..
    Pomagajte zene.. Jako sam uplasena


    Ako se sa 6 tjedana culo srce, a ti bila opet na pregledu 2 tjedna kasnije, to je znaci nekih 8 tjedana, a nije se culo srce, kako ti je doktorica mogla reci da je sve ok?? 🤔 po svemu napisanom, nazalost rekla.bi da je pobacaj u toku, ali svakako ces sve znati na pregledu u utorak ali budi spremna na tu opciju. Voljela bi da te ohrabrim ali ovo ne zvuci dobro… Za kiretazu ce te uspavati tako da se nemas cega bojati…

    👱‍♀️- 34g
    👨-42g
    👶-7g
    09.10-missed ab.
    Papa✅ Brisevi ✅
    ➕ 16.03.2021
    [lilypie.com]

  • plačko

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozz sve drage ženice,evo meni jučer napravljena kiretaža pošto se nije očistilo samo kako su reklinda bi bilo najbolje
    9 tj sam bila trudna no srčeka jednostavno nije bilo😥 Psihički sam ok kolko tolko al me zbunjuje fizicki ppsto imam vrtoglavice,i slabljina mi organizma,jučer krvarila onako normalno kako su rekli,međutim danas ništa,jel to normalno ili?

  • Vesela123

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima 
    Neznam da li je za temu ili ne no molim pomoc.Prije mj dana imala sam spontani pobačaj bila na kiretazi mengu jos nisam dobila samo ta prva 2 dana lagano krvarenje sad me vec 3 dana probada kao da cu dobiti no  jos nista.kako mi se tada radio papa test neki dan su me zvali od dok da ima neka odstupanja i da uzmem papilocare gel od 21 i da poslje menge pocnem koristiti  no nisu mi rekli koja su odstupanja samo da nije nista strasno pa me zanima da li ste se koja susrele s time i da li su vam rekli za sto je on

  • Avatar SAYuRI

    SAYuRI

    Broj poruka: 1161

    Prijavi adminu

    Vesela123

    Pozdrav svima
    Neznam da li je za temu ili ne no molim pomoc.Prije mj dana imala sam spontani pobačaj bila na kiretazi mengu jos nisam dobila samo ta prva 2 dana lagano krvarenje sad me vec 3 dana probada kao da cu dobiti no jos nista.kako mi se tada radio papa test neki dan su me zvali od dok da ima neka odstupanja i da uzmem papilocare gel od 21 i da poslje menge pocnem koristiti no nisu mi rekli koja su odstupanja samo da nije nista strasno pa me zanima da li ste se koja susrele s time i da li su vam rekli za sto je on


    Nasli su ti HPV virus na papa testu i dobila si gel da sprijecis papilome ili ako se vec desilo formiranje ili je doslo do celijske promjene da se to tretira. Ja bih ti savjetovala kolposkopiju kada prodje menga cisto da se provjeri grlic jer najcesce napada njega…

    💃36 🏋️‍♀️ 44
    👦8
    👶1
    08/20 spontani 8tj
    08/22 biohemijska
    10/22 biohemijska 🤷‍♀️
    15.11.2022➕👶
    Fuck that little mouse, I’m an albatros 😁
    [tickerfactory.com]

  • Avatar SAYuRI

    SAYuRI

    Broj poruka: 1161

    Prijavi adminu

    Nije strasno moras podizati imunitet..

    💃36 🏋️‍♀️ 44
    👦8
    👶1
    08/20 spontani 8tj
    08/22 biohemijska
    10/22 biohemijska 🤷‍♀️
    15.11.2022➕👶
    Fuck that little mouse, I’m an albatros 😁
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.