Kiretaža

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Kristina-39.Zg

    Kristina-39.Zg

    Broj poruka: 254

    Prijavi adminu

    Ajmeeee…Smjeskica..Bas se poveselila kad rekla srceko kuca,a sad ovo..uff,rasplakala si me.. Zao mi je od svega srca.. Drzi se sutra draga.. Zagrli svoje djete I ljep San ti zelim.. Bog bu sutra Sa tobom,da izdrzis.. Ljubim te

    [lilypie.com] [daisypath.com]

  • Avatar Smješkica

    Smješkica

    Broj poruka: 27

    Prijavi adminu

    the

    Ajmeeee…Smjeskica..Bas se poveselila kad rekla srceko kuca,a sad ovo..uff,rasplakala si me.. Zao mi je od svega srca.. Drzi se sutra draga.. Zagrli svoje djete I ljep San ti zelim.. Bog bu sutra Sa tobom,da izdrzis.. Ljubim te


    Sve je to dio života, kažem meni je ipak malo lakše kad već imam jednog malog anđela pokraj sebe tako da si mogu samo misliti kako se osjećaju žene koje silno žele dijete, a nikako ne uspjeva i moraju više puta prolaziti kiretažu. Što se tiče same kiretaže boljelo me kao neki menstrualni bolovi, dakle ništa strašno. Doktor i medicinske sestre su bili jako ljubazni. Doktor me svako malo pitao kako sam, a sestra me drzala za ruku i gladila. Mogu reći samo pozitivne stvari i jako mi je pomoglo psihički što je osoblje bilo jako ljubazno i moglo bi se reći suosjećajno - barem što se sestara tiče. Hvala ti puno na podršci the ❤

  • Avatar renny

    renny

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Ne znam dali ima jos netko ovdje,ali…..
    Iza sebe imam 3 izgubljene trudnoce ,dvije prošle godine, jedna u 5 mj,u 11 tt, a druga u 11 mj,u 6tt. Obadva pobacaja sam imala kod kuće,bez doktora.Hvala Bogu sve je prošlo bez posljedica.Nakon drugog gubitka sam obavila sve pretrage koje su doktori zahtijevali,sve je u redu osim krvi i pritiska. Krv pregusta,dobila tablete,Aspirin 100, i lijekove za snižavanje pritiska.Sljedeci plus se desio tek krajem 10 mj, iznenađena ,sretna ali i uplašena odlazim svom ginekologu. Dobila sam Utrogestan 3×1 vaginalno, otvorila komplikacije…. Trudnoca uredna, otkucaji malog srca u 6tt, nitko sretniji od nas! Pregledi svaki tjedan,sve super…. do 6.12….Tada nije više bilo otkucaja, odmah u bolnicu po drugo mišljenje,na žalost mogli su samo potvrditi, naša mrvica više ne živi 
    Sljedeći dan kiretaza, koju sam preživjela ne znam ni ja kako.Nisam ništa osjetila,uspavali su me. Ali kad su me probudili taj osjećaj boli i praznine….. nema riječi za opisati 
    Cijelo vrijeme razmišljam možda da sam ipak dobila injekcije koje se daju trudnicama sa dijagnozom trombofilija,možda bi naša mrvica još uvijek bila tu. Ne ne krivim ginekologa koji je rekao da su tablete dovoljne, samo nekako mislim da bi to bilo dovoljno da se ne desi šta se desilo. Sada smo odlučniji nego ikada još jednom pokusati, toliko oboje želimo bebaca, a vrijeme nije baš na našoj strani. Bolje rečeno godine, meni su 41 a MM 44. Ima li ovdje možda netko sa istim ili sličnim iskustvom? Kako je bilo kod vas? Podijeliti svoje iskustvo ili mišljenje sa mnom. Uhhh što sam se raspisala ……

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Renny zao mi jw jako sto si to dozivjela zelim brzi oporavak i fizicki i psihicki. Koju trombofliju imas? 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    renny

    Ne znam dali ima jos netko ovdje,ali…..
    Iza sebe imam 3 izgubljene trudnoce,dvije prošle godine, jedna u 5 mj,u 11 tt, a druga u 11 mj,u 6tt. Obadva pobacaja sam imala kod kuće,bez doktora.Hvala Bogu sve je prošlo bez posljedica.Nakon drugog gubitka sam obavila sve pretrage koje su doktori zahtijevali,sve je u redu osim krvi i pritiska. Krv pregusta,dobila tablete,Aspirin 100, i lijekove za snižavanje pritiska.Sljedeci plus se desio tek krajem 10 mj, iznenađena ,sretna ali i uplašena odlazim svom ginekologu. Dobila sam Utrogestan 3×1 vaginalno, otvorila komplikacije…. Trudnoca uredna, otkucaji malog srca u 6tt, nitko sretniji od nas! Pregledi svaki tjedan,sve super…. do 6.12….Tada nije više bilo otkucaja, odmah u bolnicu po drugo mišljenje,na žalost mogli su samo potvrditi, naša mrvica više ne živi
    Sljedeći dan kiretaza, koju sam preživjela ne znam ni ja kako.Nisam ništa osjetila,uspavali su me. Ali kad su me probudili taj osjećaj boli i praznine….. nema riječi za opisati
    Cijelo vrijeme razmišljam možda da sam ipak dobila injekcije koje se daju trudnicama sa dijagnozom trombofilija,možda bi naša mrvica još uvijek bila tu. Ne ne krivim ginekologa koji je rekao da su tablete dovoljne, samo nekako mislim da bi to bilo dovoljno da se ne desi šta se desilo. Sada smo odlučniji nego ikada još jednom pokusati, toliko oboje želimo bebaca, a vrijeme nije baš na našoj strani. Bolje rečeno godine, meni su 41 a MM 44. Ima li ovdje možda netko sa istim ili sličnim iskustvom? Kako je bilo kod vas? Podijeliti svoje iskustvo ili mišljenje sa mnom. Uhhh što sam se raspisala ……


    Zao mi je radi gubitka. 
    Ja imam iza sebe izgubljene 3, 4.je iznesena uspjesno. 
    Ja imam faktore za trombofilije, pikala sam se heparinom i uzimala Andol, i u 4.T, ali i u 3.koja je zavrsila spontanim.
    Smatram da kod mene, a i dokt kazu da su rani spontani isključivo kromosomske greske ploda, tako se priroda rijesava, nisi napisala sto imas od nalaza koje si napravila i sto je pronadjeno sto se tice trombofilije. 
    S obzirom na 3 spontana, u svakom slučaju mislim da trebas pronaći gin koji ce ti bar preventivno uvesti Heparin u iducoj… 

    [lilypie.com]

  • Avatar renny

    renny

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Ja nalaze nikada u ruke dobila nisam,tako da ne mogu točno da kažem šta piše. Ali po riječima ginekologa Heparin nije potreban jer gustoća krvi nije tako jaka. Dok je doktorica opce prakse,koja je pretragu i uradila, rekla da trebaju injekcije. 
    Sad budi pametan tko je tu u pravu. Kako god, mrvice više nema….

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Renny ne znam zasto i kako je to moguce al trazi svoj nalaz. Ti imas pravo dobiti sve svoje nalaze. Tvoj dr opce prakse ako smatra da trebas injekcije moze te poslat kod hematologa. Svakako mislim da bi trebala drugi put od pocetka imat heparinsku terapiju

    [tickerfactory.com]

  • Iva2

    Broj poruka: 68

    Prijavi adminu

    Drage zene,
    i meni je otkrivena trombofilija.. Hematologinja mi je rekla da u slucaju druge trudnoce odmah, cim saznam da sam trudna, pocnem uzimati fragmine. 
    Nadam se da ce to biti rjesenje za moje probleme, iako citam da ni to nije bas sigurno..🤕
    Znam da treba biti pozitivan, al je jako tesko..

    Draga Renny, obavezno trazi nalaze. Ja sam isla po 2 misljenja jer mi je prva hematologinja rekla da mi ne moze napisati da trebam uzimati fragmine jer sam radila nalaze neposredno nakon spontanoga. Druga se na to samo nasmijala i rekla da se geni ne mijenjaju i odmah mi napisala da MORAM uzimati fragmine i redovito se kontrolirati.. Pa ti sad budi pametan..

  • Avatar renny

    renny

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Eh cure, evo sam i ja došla do mojih nalaza. Puno toga tu piše,što ja naravno ne razumijem. Uglavnom piše da trebam prije ne trudnoce uzimati Aspirin ASS 100 i od kada trudnoca nastupi obavezno Heparin. Piše tu koliko čega ima ili nema, sad iskrena da budem nemam pojma šta je najbitnije. U svakom slučaju kod sljedeće trudnoce ću inzistirati na Heparinu. Hvala svima na porukama,želim vam svima lijepo vece i sada već Sretan i blagoslovljen Božić 

  • Iva2

    Broj poruka: 68

    Prijavi adminu

    Hvalaa, također svima želim sretan i blagoslovljen Božić!💓

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.