Kiretaža

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Nevena94

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, ja sam u martu mesecu ove godine greškom mog ginekologa izgubila djevočicu i otišla na kiretažu. Mjesec dana nakon toga sam dobila menstruaciju koja je 7 dana trajala, i moj beta HCG hormon se za to vrijeme spustio na 4,45, i prije no što ću dobiti drugu menstruaciju dobila sam jak bol u predjelu bubrega i bila sam naduta kao balon i još uvijek mi je tako i istripovala sam si sebi da je još jedna beba unutra ali je logički gledano to i nemoguće i konstantno osjećam neke pulseve u raznim predelima stomaka. Da li mi može netko reći da li je to normalno jer čitavo vrijeme paničim. Nevena Beč

  • StashaNo

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Ok, hvala ti puno na odgovoru! Tako ce i da bude, sto je sigurno sigurno je :) moze more da ceka…

  • StashaNo

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Tinchyca

    StashaNo

    Drage zene…nadam se da vas ima aktivnih, pa da mi mozete pomoci prije petka :D nova sam na forumu, tek sam danas naletila na post, pa mi je taman dobro doslo.
    Prije 23 dana sam imala kiretazu nakon misseda, prva trudnoca u pitanju. 4 dana nakon toga sam imala skrooooz slabo krvarnje, zapravo roskasto, uopce nije bilo pravo crveno. I to je krvarenje bilo samo kada odem na wc, inace tokom dana i noci na ulosku nista. Bolove sam takodje imala jako slabe samo prva dva dana. Nakon 5 dana sam imala kontrolu i sve je bilo ok, samo je sluznica maternice bila slabog intenziteta (sto je i logicno). Sad sam super, extra se osjecam, nemam nikakve posljedice. Odnose sam imala tek 20. dan nakon kiretaze, sa zastitom naravno.
    S obzirom da sam se igrom slucaja zadesila u Tuzli (BiH) i da mi je tamo radjena intervencija, u ocajnim uslovima i sa jos gorim doktorima i sestrama, ja nisam dobila bas nikakve info sta i kako dalje. Doktorica sto me pregledala nakon 5 dana je rekla da malo pricekamo sa odnosima, a 2-3 mjeseca da cekamo za bebu ponovo. Da nije bila mama tu, ne bi znala ni da treba da lezim, ne dizem tesko, ne sjedim itd..
    E sada…sorry na dugacnom uvodu…zanima me kupanje u moru. Treba da idem u petak u Porec, i ne znam da li smijem da se kupam ili ne. Moj gin je trenutno na godisnjem, sestrica nece nista da mi kaze jer nije sigurna. Zamjenski gin. nema slobodan termin do petka, a nece nista da mi kaze bez pregleda -.- tako da ne znam da li da samo nogice i prstice kvasim u moru ili smijem da se kupam. :D Za bazen znam da ne bi trebalo, jer je stajaca voda, ali more je ipak nesto drugo…

    Ja sam proslo ljeto imala isto missed ab i kiretažu. Rekao mi dr u bolnici i moja dr potvrdila, da bi za kupanje u moru trebalo pričekati prvu menstruaciju nakon kiretaže i kad ona prođe. Znači odprilike nakon nekih 30 dana nastupa menga. Isto su mi rekli i za odnose. Ja sam se toga držala i bilo sve ok.


    [klokanica.24sata.hr]StashaNo
    22:13 14. LIPANJ 2018. [klokanica.24sata.hr]

    ČLAN OD:LIPANJ 2018

    BROJ PORUKA: 2

    Ok, hvala ti puno na odgovoru! Tako ce i da bude, sto je sigurno sigurno je :) moze more da ceka…

  • malina37

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drage žene, na žalost evo i mene na ovoj temi. Prije 4 dana bila sam na kiretaži uslijed missed ab ( 9 tj. trudnoće, plod se nije razvijao nakon 6 tj. ). O psihičkom stanju ne moram pisat - sve vam je jasno, al čitanje ove teme na forumu, moram priznati, puno mi je značilo. Uvidjeti kako postoje mnoge žene koje su prošle kroz što sam i sama prošla, te kako je većina tih žena danas ipak ponosna majka - veoma je utješno i ohrabrujuće. Prije svega hvala vam. Moje pitanje je vezano uz fizički oporavak ( da barem on prođe brzo kad već psihički neće ). Dakle 5. dan više baš i ne krvarim, međutim, iz mene je izašlo par većih ugrušaka i osjećam pomalo neugodan miris. Imam li razloga za brigu?

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    Pozdrav, i ja ovdje… nazalost… Druga trudnoca lose zavrsila… Dosla na pregled kad sam bila 12+1, doktor slozio neku facu, nista nije rekao osim da odem u bolnicu na jos jednu kontrolu da se tocno ustanovi sve… Nije mi htio odg na pitanje: Da li je sve u redu? A ja kao da sam znala da je gotovo… Bilo je to 27.7. Isla sam u bolnicu gdje su mi napravili uvz i ustanovili da je bebi srce stalo  u 10.tj (9+6). . Dogovorili kiretazu za 30.7. Proplakala sam cijeli dan i cijelu noc… Dosla 30. u bolnicu u 7:30 kako mi je bilo i receno… Tek iza 8 su me primili, poslali na odjel i do 12:45 cekala… Odveli me u salu i nakon 20-30min bila budna… Opca anestezija u pitanju… Bila sam do 20h i onda su me otpustili. 8.8. isla na pregled kod zamjenske ginekologice koja je rekla da postoji mogucnost da me nisu dobro ocistili i poslala na pregled u bolnicu. Tamo su ustanovili da je nesto i pitali me ako cemo to obaviti isti dan ili tek danas… Rekla sam da ako me otpuste isti dan, ostajem (bilo je 16h i morali su cekati da prodje 6h otkad sam zadnji put jela) i da imam 10omjesecno dijete doma koje me treba… Obecali su da ce me otpustiti… i tako je i bilo… Proplakala sam dosta ovoga puta… U 19:10 je sve bilo gotovo..
     Nakon 21h sam mogla otici… To je bila moja druga trudnoca… Za 2tj moram na pregled u bolnici… Nadam se da ce mi onda potvrditi da je sve gotovo! Nisu mi objasnili radi cega je to doslo osim: desava se! Prva trudnoca bila uredna, super prosla, a onda je uslijedila samarcina… Kad se oporavim, imam u planu zahtjevati od ginekologa da me posalje na sve pretrage posto mi nije jasno kako je do toga doslo… a malo sam i razocarana u novog ginekologa (do sada su me pregledavali oni iz bolnice) jer nije odmah rekao sto se desava… Slabo krvarim, povremeno imam smečkasti iscjedak… Odmaram koliko mogu…

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    malina37

    Drage žene, na žalost evo i mene na ovoj temi. Prije 4 dana bila sam na kiretaži uslijed missed ab ( 9 tj. trudnoće, plod se nije razvijao nakon 6 tj. ). O psihičkom stanju ne moram pisat - sve vam je jasno, al čitanje ove teme na forumu, moram priznati, puno mi je značilo. Uvidjeti kako postoje mnoge žene koje su prošle kroz što sam i sama prošla, te kako je većina tih žena danas ipak ponosna majka - veoma je utješno i ohrabrujuće. Prije svega hvala vam. Moje pitanje je vezano uz fizički oporavak ( da barem on prođe brzo kad već psihički neće ). Dakle 5. dan više baš i ne krvarim, međutim, iz mene je izašlo par većih ugrušaka i osjećam pomalo neugodan miris. Imam li razloga za brigu?


    jesi išla na pregled nakon kiretaže?

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Jedno “brzinsko pitanje”.. vise napisem za koji dan kad dodjem k sebi. :(
    Naime potvrdjen mi je missed miscarriage. Srca su kucala na prvom uzv, a sa 9tj nista (stala sa 8+2). Danas dopodne su me narucili na kiretazu odnosno vakumsku aspiraciju. Kazu da je riskatno pustiti da tijelo samo odradi svoje zbog tjedana i zbog previse tkiva (dva ploda) da ne dodje do infekcije. Ja do sad nikakve bolove nisam imala niti sam krvarila. Receno mi je da ujutro prvo uzmem oralno ili vaginalno (ja odlucila ovo drugo jer navodno malo manja mucnina??) 2 tablete Cytoteca (Misoprostol) za omeksavanje cerviksa, odlezim sat vremena i nakon toga moram popiti 2x500mg Paracetamola i 2x200mg Ibuprofena. Zatim treba doci u bolnicu gdje ce me zaprimiti i obaviti sve pod kratkotrajnom opcom anestezijom. Da napomenem u Danskoj sam, pa ne znam da li je ista procedura i u Hr? Da li je normalno da se daju prije kiretaze te tablete za omeksavanje grlica i da mjesam zajedno Paracetamol i Ibuprofen i to u takvim dozama?? Bojim se kako cu reagirati na sve to. I ovako sam mrsava (45 kila) i imam prirodno nizi tlak. Sve oni to znaju, al me uvjeravaju da ne brinem. U zivotu sam mozda jednom uzela neku tabletu protiv bolova, a sad u ovoj kolicini odjednom. Pretpostavljam da su tablete u slucaju jacih bolova za vrijeme omeksavanja grlica prije same procedure? Jer za par sati me misle ionako uspavat pa u tom slucaju nebi trebala nista ni osjetiti, znaci nikakvu bol. Eventualno nakon budjenja. Pa eto ako ima koja dobra dusa da me malo ohrabri. Vise me strah svih tih tableta i anestezije… uzasavam se nuspojava i manjka kontrole nad vlastitim tijelom. Bojim se da nesto ne podje po zlu, da mi bude toliko lose da ne znam za sebe. Mozda pretjerujem, ali panicar sam po prirodi i lako se unervozim.

    Be the change you wish to see in the world..


  • Avatar Monikaharmonika

    Monikaharmonika

    Broj poruka: 247

    Prijavi adminu

    Prilikom mog zadnjeg boravka u bolnici u 9 mjesecu ove godine zbog uroinfekta u istoj sobi je bila i cura u 8 tj trudnoće kojoj je plod stao s razvojem u 6 tj. Došla je pred podne u bolnicu. Oko 14h dobila 2 tablete tog lijeka Misoprostola da ih otopi pod jezikom. Odreagirala je jako brzo, i već oko 15 h su joj počele mučnine,  povraćanje i bolovi. Ona se previjala od bolova sve dok nije bila vizita kad joj je dežurni doktor ordinirao Analgin intravenski. Plod je izašao oko 20/21h. A kako to sve znam, znam jer pored nas 5 relativno zdravih  trudnica (povraćanje, tlak) koje su bile u toj sobi su doveli i nju. Muku i bolove smo prolazili uz nju, brisali joj znoj sa čela, hrabrili je da izdrži jer je ona počela posustajati i tražiti anesteziju i kiretažu.  Sve smo bile uplašene gledajući nju. Na kraju se nije dobro očistila i ponudili su joj opet tablete. Odbila je i tražila anesteziju i kiretažu. Dalje ne znam što se događalo jer sam otpuštena kući.  

  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Strasno.. upravo toga sam se bojala. Citala sam samo losa iskustva sa tim tabletama. Mislim, koliko znam u Hr rade ili/ili. Ili samo tablete ili samo kiretaza. A ovdje su mi dali kombinaciju. Ne zato da meni sve izadje sa tabletom vec kao samo da grlic omeksa prije kiretaze. Ocito misle da je tako bolje, efikasnije?? Ali koji uzas, zasto se tako muciti?? Procitala sam cijelu temu i nidje nisam vidjela da je neka napisala da je dobila tu tabletu prije zahvata i to jos doma. Sve pisu dosle u bolnicu, uspavane, zahvat obavljen i to je to.

    Be the change you wish to see in the world..


  • Avatar Monikaharmonika

    Monikaharmonika

    Broj poruka: 247

    Prijavi adminu

    Omerta

    Strasno.. upravo toga sam se bojala. Citala sam samo losa iskustva sa tim tabletama. Mislim, koliko znam u Hr rade ili/ili. Ili samo tablete ili samo kiretaza. A ovdje su mi dali kombinaciju. Ne zato da meni sve izadje sa tabletom vec kao samo da grlic omeksa prije kiretaze. Ocito misle da je tako bolje, efikasnije?? Ali koji uzas, zasto se tako muciti?? Procitala sam cijelu temu i nidje nisam vidjela da je neka napisala da je dobila tu tabletu prije zahvata i to jos doma. Sve pisu dosle u bolnicu, uspavane, zahvat obavljen i to je to.


    Nije mi jasno zašto tebi nude kombinaciju i tableta i kiretaže. Možda su  nešto slabijeg djelivanja od ovih što daju u RH. Ali ako brzo odreagiraš kao što je ova cura, kako ćeš u bolovima doći do bolnice nije mu jasno

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.