Kiretaža

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Evo me! Na kraju je sve bilo ok. Jutro nakon doticnih tableta proteklo zacudo bez ikakvih nuspojava pa sam bila puno smirenija i pred sam zahvat. Moguce da svatko drugacije reagira. A ja sam svoje stavila vaginalno. Ocito su u mok slucaju obavile to sto su trebale, samo da se omeksa cerviks. U bolnici svi dragi, ljubazni, suosjecajni bas vidis da te gledaju ko covjeka, a ne samo kao broj na traci. Operacija protekla uredno, probudila se u sobi za oporavak i dobro sam se osjecala, osim sto me ulovila neka tresavica pa su mi stavili grijanje ispod deke. Nakon toga dobila nesto za popiti, pojesti i jos tableta protiv bolova iako me nista nije bolilo. Odlezala jos, pa se otisla presvuci i sacekati doktoricu sa dragim da nam objasni kako je sve proteklo. Da ne idem u detalje, stvarno nemam nikakve zamjerke. Malo sam panicarila nakon toliko guglanja, ali eto na kraju stvarno nije bilo razloga za strah. Tijelo ce se oporaviti, a za ovo drugo, gubitak, ce trebati ipak malo vise vremena.

    Be the change you wish to see in the world..


  • Iva2

    Broj poruka: 68

    Prijavi adminu


    Drage zene,
    u 11.tjednu sam saznala, zbog bolova u trbuhu, da maleno srce vise ne kuca, nakon 4 godine zelje i truda.. Prije pet dana mi je odradjena kiretaza. Jos lezim uz slabije krvarenje i povremene bolove u trbuhu i ledjima, i stalnu bol i prazninu u srcu.
     Cudno mi je sto mi nitko nije dao nikakve lijekove. Dobila sam antibiotik u venu prije kiretaze i nesto protiv bolova nakon. I to je to.. Ima li netko slicna iskustva?
    Rekli su mi da mi je pregled nakon 1.menstruacije.. 

  • Avatar Mika111

    Mika111

    Broj poruka: 617

    Prijavi adminu

    Iva2

    Drage zene,
    u 11.tjednu sam saznala, zbog bolova u trbuhu, da maleno srce vise ne kuca, nakon 4 godine zelje i truda.. Prije pet dana mi je odradjena kiretaza. Jos lezim uz slabije krvarenje i povremene bolove u trbuhu i ledjima, i stalnu bol i prazninu u srcu.
    Cudno mi je sto mi nitko nije dao nikakve lijekove. Dobila sam antibiotik u venu prije kiretaze i nesto protiv bolova nakon. I to je to.. Ima li netko slicna iskustva?
    Rekli su mi da mi je pregled nakon 1.menstruacije..


    Pozdrav,
    Ja sam u 2.mj.ove godine imala inkompletni spontani i kiretažu, također sam dobila antibiotik venski prije samog zahvata i poslije ništa, nisam imala nekih jakih bolova, blago krvaruckala jos nekoliko dana poslije, 10 dana poslije sam bila kod svoje doktorice ba kontroli i sve je bilo ok. Slijedecu menstruaciju sam dobila za 36 dana, tako da mislim da je i kod tebe sve dobro odrađeno ako nemas jakih bolova i jako krvarenje ne treba dodatni antibiotik, bar je kod mene bilo tako.

  • Iva2

    Broj poruka: 68

    Prijavi adminu

    Puno hvala na odgovoru! 
    Otici cu i ja na kontrolu sad za par dana, cisto da sam mirnija. 

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    Iva2

    Drage zene,
    u 11.tjednu sam saznala, zbog bolova u trbuhu, da maleno srce vise ne kuca, nakon 4 godine zelje i truda.. Prije pet dana mi je odradjena kiretaza. Jos lezim uz slabije krvarenje i povremene bolove u trbuhu i ledjima, i stalnu bol i prazninu u srcu.
    Cudno mi je sto mi nitko nije dao nikakve lijekove. Dobila sam antibiotik u venu prije kiretaze i nesto protiv bolova nakon. I to je to.. Ima li netko slicna iskustva?
    Rekli su mi da mi je pregled nakon 1.menstruacije..


    Meni je odrađena kiretaža 30.7. prvi put, a rekiretaža 8.8. jer nisu dobro očistili prvi put. Oba puta opća anestezija i venski sam dobila antibiotik nakon kiretaže. Pitala sam ih nakon prvog puta jesam li trebala dobiti neki antibiotik da pijem kod kuće i rekli su da ne. Inače, meni su nakon prvog puta rekli da idem na kontrolu ginekologu nakon 10 dana, a nakon druge kiretaže sam trebala doći u bolnicu 2tj kasnije. 

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    Iva, i žao mi je što si kroz to morala proći :( 

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    Iva, ja sam drugi put krvarila, ali ne previše… i imala lagane bolove kao tijekom menstruacije. Nije dugo trajalo niti sam previše krvarila. Menstruaciju sam dobila 31 dan nakon prve kiretaže.

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Iva2

    Broj poruka: 68

    Prijavi adminu

    Drage zene,
    hvala vam na odgovorima.❤️
    Dobila sam menstruaciju 28 dana nakon kiretaze i tek sam tada isla na kontrolu. Krvarila sam samo 2 dana, vjerojatno se sve poremetilo.
    Bila sam na pregledu, maternica se super oporavila, ali su mi pronasli trombofiliju i spolni hormoni su losi. 
    Ako dodje do sljedece trudnoce, morat cu se bockati. Ne znam ni sto ni kako, al eto tako mi je receno.

    Nadam se da cemo sve sto prije imati male misice❤️

  • Deleted user

    Broj poruka: 475

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima. Unaprijed se ispricavam na malo duzem postu, ali mozda nekome moje iskustvo pomogne…
    * Prije 4 tjedna sam saznala da mi beba vise nije ziva, stala je s razvojem u 7tt. Nakon toga su mi preporucili cekanje da pobacaj krene sam, prihvatila sam (rekli su mi da nema rizika od sepse, a da je punoo bolje za buduce trudnoce da se “ocistim sama”)… 4 dana nakon prestanka uzimanja utrogestana poceo mi je smedi iscjedak. On se svakim danom sve vise pojacavao da bi nakon 6 dana presao u krvarenje sa malim ugruscima. Bolovi su bili dosta jaki (trbuh i kriza)-ovdje sam se poveselila i mislila da je to to, da necu morat u bolnicu na kiretazu. Krvaruckala sam 4 dana-4.dan mi je ispao ugrusak velicine cca2cm i od onda boli ni na vidiku. 
    Nakon toga se nastavio smedi iscjedak nekih 5-6dana. Taman sam dan nakon prestanka smedeg iscjetka isla na pregled mojoj ginekologici koja me pregledala na uzv i ustanovila da skoro NISTA nije otislo. U tom trenu mi se sve srusilo. Ali, doktorica je bila toliko susretljiva (vidjela je valjda da sam van sebe nakon te vijesti) da mi je telefonski odmah dogovorila pregled za drugi dan u bolnici. Otisla sam u bolnicu i narucili su me za kiretazu za sljedeci dan-srijedu 21.11.. kiretazu sam trazila da mi rade pod opcom anestezijom, kad su me probudili osjetila sam ponovno onu groznu bol u trbuhu i krizima ko kada je krenuo spontani. Bol je prestala nakon nekih sat vremena. Iz bolnice sam pustena za 2 i pol sata. Krvarenje je tog dana poslije kiretaze bilo jace,a jucer i danas skroz slabo i to je ona svijetla  i rijeda krv, nije ko menstrualna. Bolova skoro pa i nemam. Po otpustu iz bolnice sam dobila samo doksiciklin 5dana preventivno. Kontrola u bolnici za 3-4tjedna. Iskreno se nadam da su uspjeli sve ocistiti iz prve i da necu morat ponovno na kiretazu (citala sam na forumima da dosta zena nisu ocistili do kraja iz prve-nadam se da nisam jedna od njih)

  • Avatar Smješkica

    Smješkica

    Broj poruka: 27

    Prijavi adminu

    Evo i mene na ovoj temi nažalost. Na samom početku trudnoće krvarila sam i otišla na hitnu gdje je doktorica rekla da je sve u redu, 6.tjedan trudnoće i da se vec vidi lagano kuckanje. Rekla mi je da je to oskudno krvarenje i vjerojatno implantacijsko krvarenje. Dobila sam tablete Duphaston. To je bilo 23.11. Za dva tjedna sam bila naručena kod svog ginekologa (6.12.). Na UZV-u je rekao da nije u redu, da se plod ne razvija i da srce ne kuca. Otišla sam u Zabok gdje sam čekala od 11 ujutro do 5 popodne na pregled i dogovor za kiretažu. Kiretaža je dogovorena za sutra - ponedjeljak 10.12. Žalosna jesam i samo razmišljam o tome što se moglo učiniti samo da ne bi ovako ispalo, ali valjda je tako moralo biti. Imam već jednogodišnjeg sina tako da je ipak malo lakše. Upravo radi savršene prve trudnoće bez ikakvih problema bila sam uvjerena da se meni to ne može dogoditi i da će i ova druga biti takva evo mi šaka u glavu sad. Strah me užasno same kiretaže jer znam da u Zaboku na Bračku ne daju opću anesteziju, nego valjda neku lokalnu (venska injekcija i injekcija koja umrtvi maternicu). Za Bračak sam čula samo loše stvari ali se nadam da ipak nije tako. Ovih dana napišem svoje iskustvo. Držite mi fige sutra!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.