Kilaža u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Tinčica3

    Tinčica3

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    nutrizone

    33 tjedan +8kg - doktor predviđa bebu od 4kg 😩


    Ja sam 34+4 a jucer mi procijenili bebu na 3400. Kaze da ce do 37tt biti preko 4200. Preplasili su me jako. I stalno govore da je velika beba.
    Dobila sam ja 15ak kila, ali svi nalazi su uredni. Nema
    Gestacijskog, nema nista.
    Koliko su Vam procijenili sad bebu, sa 33tt?

  • Jeja4

    Broj poruka: 449

    Prijavi adminu

    Sutra 36 tj trudnoce, na +7 kg. S prvim djetetom sam dobila ukupno 9 kg.

  • Avatar marinaaaa

    marinaaaa

    Broj poruka: 177

    Prijavi adminu

    Dobila 17 kila u trudnoci, dan nakon poroda otislo 10kg,2 tjedna nakon se vratila na staru kilazu prije trudnoce 🙂 beba procjenjena sa 36 tjedana na 2700 rodena na termin sa 3650 dok nije izasla su govorili da ce biti mala..eto im njihove procjene ☺️

  • missH

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Drage mame i trudnice :) Predpostavljam sa je ovo pitanje vec postavljeno, ali previse stranica, a ja lijena :) pa ako neka bude ljubazna da mi odg, eventualno posavjetuje. 11a sam sedmica, te sam se vec udebljala 2kg. Ne znam jel vama to previse, i koliko je normalno da se debljam :/ plasim se da ne predjem granicu, mada sam ostala trudna sa 54kg na moju visinu od 169cm. Kako se vi savladavale zelju za slatkisima ili bilo cim drugim nezdravim zudnjama? Hvala unaprijed na odgovorima

  • Avatar 🌼TiKi🌼

    🌼TiKi🌼

    Broj poruka: 1834

    Prijavi adminu

    missH identicna stvar kod mene, 11tj i +2kg. Ostala sam trudna sa 49, a visoka 158. Uz to imam i inzulinsku rezistenciju i stvarno pazim da ne jedem slatkise. Meni su problem ugljikohidrati, jer mi samo oni pasu kad imam mucnine, ali i njih izbjegavam. Jedem dosta salata i voća. S tim da moram napomenuti da sam te dvije kile dobila u prvih mjesec dana dok mi nisu pocele mucnine, jer sam znala imati grozne napade gladi i jela sam svakiv sat, dva. Sad stagniram i variram na plus, minus 500g. Dr. mi nije nista rekla za to, cak stovise, rekla je da je to taman za moju visinu sada, ali da cemo u drugom i trecem tromjesecju malo pripaziti i da ce me mozda staviti na dbt dijetu da ne bih dobila previse ili da ne bi ta IR presla u gestacijski dijabetes. 

    👨‍🔧 ‘91., bez dijagnoze
    👩‍⚕️’ 92., PCOS, endometrioza, IR, blagi oblik trombofilije
    Poliklinika BetaPlus
    1.AIH 7/2019. Beta 0
    2.AIH 9/2019. Beta 201, abrup. placente u 24.tt 👼
    3.ICSI 9/2020. 1js,1 zametak, transfer 2.dan, Beta 0
    4.ICSI 11/2020. 3js, 2 zametka, transfer 3.dan =👶💗
    1🐧
    [lilypie.com]

  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Svaka trudnica drugacije reagira na trudnocu, sto se tice kilaze, mislim da se ne moras brinuti, iako slobodno se savjetuj sa svojim ginekologom. Da li si provjeravala mozda hormone stitnjace? Kakva ti je KKS, secer na taste? Jesi li imala mucnicne u pocetku? Vecina trudnica prva dva tri mjeseca nema bas neki pojacan apetit, iako moze biti sasvim obrnuto, nema pravila, netko izgubi kilu dve, netko dobije. Pocetna kilaza na tvoju visinu djeluje skroz ok! Probaj ponekad umjesto nezdravih grickalica uvesti neke zdravije zamjene, bademi, orasi, sjemenke bundeve.. 

    Kad smo kod kilaze, mi smo trenutno na +8 (27+4 danas). Pocetna 45kg na 162cm.

    Be the change you wish to see in the world..


  • missH

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Ja se trudim stvarno da sto vise voca i povrca jedem, ali eto, prosto ne mogu da odolim nekad tim nezdravim stvarima. Mucninu nisam imala uopce, naprotiv, apetit divlja :) ginekolog mi je rekao 1kg mjesecno max da se smije dobijati, sve kao preko nije dobro ni za mamu ni za bebu. I da, kaze takodje da nakon 3eg mj apetit pocinje da raste, zbog toga sam se uplasila :) uglavnom, definitivno treba ukinuti te gluposti bez ikakvih nutrutivnih vrijednosti, koliko god tesko bilo :) hvala vam na odgovorima tiki i omerta, zelim cam da ostanete tako fit :)

  • missH

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    P.s. meni to sto je rekao dr, 1kg mjesecno je zvucalo malo, jer se to odnosilo na period od 12e nedelje. A kako sam citala 12 kg je optimalno.  
    Hormone stitne nisam radila jos uvijek, ali su ostali nalazi svi uredni

  • Avatar Lavica27

    Lavica27

    Broj poruka: 3400

    Prijavi adminu

    MissH meni ovo zvuci smijesno. Nit je svaki metabolizam isti nit svi dobivamo istim tempom. Imam prinateljicu 4 trudnoce iza sebe, oduvijek mrsavica,u svakoj trudnoci dobije po 20-25kila. Jede isto,nista vise. Al joj jako brzo ode sva tezina. Netko dobije najvise u startu (ja sam u prvoj T dobila do 20.tjedna 5 kila, do kraja jos 4 a apsolutno svi su mi govorili da cu tek pocet dobivat iza 30.tjedna trudnoce),netko pri kraju. Naravno da se podrazumijeva da se ne trpas svaki dan s junkom i nezdravim ali normalna prehrana i da sr ponekad pocastis bezbda trcis na vagu. Ja sad jedem isto kao u prvoj T, u 29.tjednu sam i vec sam dobila 7kila,a naizgled se cinim mrsavijom. Opusti se i umjereno. 

    [lilypie.com]

  • Avatar mama_puta_1

    mama_puta_1

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Evo i mene trudna sam 6+2 najvise me brine to sto sam zatrudnela sa 94 kg na 170 visine … samo da kazem da ne izgledam ogromno, inace sam krupne gradje pa kako kazu niko mi na izgled ne bi dao vise od 80 kg. Brine me koliko cu jos dobiti, iskreno strah me je preci 100kg. U prvoj trudnoci sam ostala trudna sa 88 i isla roditi sa 98kg sada bi volela i manje se ugojiti, al kako !? Jer ima neko iskistva da je ostao trudan sa 90 i plus kg 😊 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.