Jesenske bebe/mame 2018.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Rorry

    Broj poruka: 135

    Prijavi adminu

    Mi smo bas danas bile na cijepljenju s tim da cu ju ja jos cijepiti prevenarom (protiv pneumokoka) 

    [lilypie.com]

  • Josey2807

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Mi smo isto danas obavili obvezna cijepiva. Ono sta znam za rota virus jest da idu dvije doze (svako je cca 500kn) i trebali bi prvu dozu dobiti odmah (2mj), a cijepivo za pneumokok koliko sam citala postaje obvezno od 1.1., ali pretp za bebace rodjene poslije tog datuma jer bi njega isto trebali nadoplatiti…
    S obzirom da i mene brinu nuspojave rekoh da pitam iskusnije mame na forumu pa da se mogu odluciti da li je pametno to uopce nadoplacivati…

  • Avatar Looda_vila

    Looda_vila

    Broj poruka: 725

    Prijavi adminu

    Justme123 da, da..jako sam zadovoljna pregledom u poliklinici. Nekih 1,5h smo bili unutra i uz pregled razgovarali o svemu. Bili smo na pregledu kod doktorice Jaklin. Jako draga i ljubazna doktorica. A ispitala sam sve zivo, od soora, udubljne i pulsirajuce fontanele, hroptanja, nosa, upale oka, refluksa, dojenja, moorovog refleksa koji dosta muci Helenu (preko dana nema sanse da spava na ledima, budi se kroz 10 min s rukama u zraku), pricali smo o cijepivu, prehrani mami i utjecaju iste na mlijeko i bebu.. potvrdila je samo moje misljenje, da mama mora i treba jesti sve zivo i da su teorije o hrani koja napuhava itd da kod beba izaziva grceve , napustene i da brojne klinicke studije to potvrdjuju. Inace, uza specijalnost joj je pedijatriska gastroenetrologija!
    Sve u svemu super, ja zadovoljna. Sad komuniciramo emailom. Na svaki moj upit dobivam odgovor u roku par sati. Heleni je pocelo suzit desno oko i poceo se stvarati zutkasti sekret. Preporucila je prvo kapi sa prirodnim ekstraktom biljke vidac, Ocuflash blue 3x na dan i masiranje suznog kanalica. Proslo je za 2 dana , sva sreca.. vec sam se bojala da nebi bio pocetak konjuktivitisa.
    Cijepit cemo malu kod njih jer oni narucuju cijepivo od GSK-a koje je prociscenije od ovog koje narucuje nas zavod.
    Moja zvrkica vec par dana ne spava nista preko dana…sve nesto po 10 min. Sva sreca pa se voli sama zabavljat u gymu i koljevci..inace ne znam kako bi sta stigla preko dana. Ne znam od kud jooj energija za cijeli dan.:) I dalje opsesivno gura sakice u usta…sline joj cure do poda. Nadam se da je to faza..
    Cure, jel idete van s bebicama? Jel ima koja prepruku gdje da kupim neku vrecu za kolica ili dobar skafander?

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    Looda_vila

    Justme123 da, da..jako sam zadovoljna pregledom u poliklinici. Nekih 1,5h smo bili unutra i uz pregled razgovarali o svemu. Bili smo na pregledu kod doktorice Jaklin. Jako draga i ljubazna doktorica. A ispitala sam sve zivo, od soora, udubljne i pulsirajuce fontanele, hroptanja, nosa, upale oka, refluksa, dojenja, moorovog refleksa koji dosta muci Helenu (preko dana nema sanse da spava na ledima, budi se kroz 10 min s rukama u zraku), pricali smo o cijepivu, prehrani mami i utjecaju iste na mlijeko i bebu.. potvrdila je samo moje misljenje, da mama mora i treba jesti sve zivo i da su teorije o hrani koja napuhava itd da kod beba izaziva grceve , napustene i da brojne klinicke studije to potvrdjuju. Inace, uza specijalnost joj je pedijatriska gastroenetrologija!
    Sve u svemu super, ja zadovoljna. Sad komuniciramo emailom. Na svaki moj upit dobivam odgovor u roku par sati. Heleni je pocelo suzit desno oko i poceo se stvarati zutkasti sekret. Preporucila je prvo kapi sa prirodnim ekstraktom biljke vidac, Ocuflash blue 3x na dan i masiranje suznog kanalica. Proslo je za 2 dana , sva sreca.. vec sam se bojala da nebi bio pocetak konjuktivitisa.
    Cijepit cemo malu kod njih jer oni narucuju cijepivo od GSK-a koje je prociscenije od ovog koje narucuje nas zavod.
    Moja zvrkica vec par dana ne spava nista preko dana…sve nesto po 10 min. Sva sreca pa se voli sama zabavljat u gymu i koljevci..inace ne znam kako bi sta stigla preko dana. Ne znam od kud jooj energija za cijeli dan.:) I dalje opsesivno gura sakice u usta…sline joj cure do poda. Nadam se da je to faza..
    Cure, jel idete van s bebicama? Jel ima koja prepruku gdje da kupim neku vrecu za kolica ili dobar skafander?


    Mi smo u Bubamari u King Crossu uzeli skafander i zadovoljna sam. HM ima bas po velicinama za svaki mjesec, a ovaj moj je 1-3 mj pa mu je malo velik jos, tj noge i ruke su mu unutar rukava i nogavica 😄
    Nisam znala da oni narucuju od GKS-a, koja je cijena onda tog cjepiva? To je onda 5 u 1 ili? Van toga sam vec godinu dana i sve sam pozaboravljala, dok ne pogledam cjepnu knjizicu ni ne znam kak se zove to sta su moji primili. Ti si rekla da imas nekoga od prijatelja ili obitelji s kim si o cjepivu pricala jer joj je to struka, mene zanima sta si saznala. Mislim, ja sam za cijepljenje, ali me zanimaju misljenja ljudi koji su u tome, ne samo ovo sta je u medijima. Ako neces tu, na mail mi mozes napisati

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    Ovaj forum treba unaprijediti, staviti opciju slanja privatnih poruka da ne moras javno objavljivati mail ili br telefona kad zelis s nekim komunicirati 🙄

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    Looda_vila msu.justme@gmail.com je mail pa ako ces uloviti vremena da mi se javis

    [lilypie.com]

  • Anđeo_

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    Looda_vila- oprosti možda nisam popratila ali zašto si bila u poliklinici?
    Jel imala neka ovakvu situaciju? Nika je bila baš dobra opet po noći bila ovo nam se desilo vec al ne u ovoj mjeri bilo je izdržljivije Al je zato danas uzas nemogu vise od 8 ujutro do 14 i 30 bila na cici to vam ovako izgleda aktivno jede nezz nekad 5 nekad 10 min i onda  cucla samo uopće ne vuče pa opet malo vuče i nakon nekakvih sat i pol kad je maknem sa cice spava 10-ak min i vrisak ruke usta i opet ispočetka… Muž  je griz  skuhao oko 9h a ja sam do cca 12h   2 zalogaja pojela krenem jest i plac znači do pol 3 (tad je zaspala) nebi ništa stavila usta da mi on nije nakraju u krevet donio 😓 (dobro dok je još ovaj tjedan on na godišnjem) spavala je 3 i pol sata pa je jela opet oko sat i 40 min onda je spavala 2 sata i sad je opet od negdje 22 sata na cici 😭 evo spava ko top bradavica joj ispadne van al za 10 min je budna i trpa ruke usta, IMA KO NEKI SAVIJET?? Probala sam se izdojit iz obje cice sam u nekih 15 min navukla nekih malo manje od 20 ml i nejde više i to uz stiskanje i masažu 

    [lilypie.com]

  • Anđeo_

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    Bingooo spava 20 min nadam se da je to to 😂😂😂 uspjela sam se otuširat 👏 mirnu noć vam želim 😊

    [lilypie.com]

  • Avatar petrapp2605

    petrapp2605

    Broj poruka: 1063

    Prijavi adminu

    Anđeo_

    Bingooo spava 20 min nadam se da je to to 😂😂😂 uspjela sam se otuširat 👏 mirnu noć vam želim 😊


    Može biti malo raniji skok u razvoju 

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 141

    Prijavi adminu

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.