Jesenske bebe 2022. ☔🍁🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Baš sam i ja htjela pitati zašto prebiotik i probiotik, hvala na pojašnjenju, ima smisla….pretvorit će mi se život u tablete 🤦🏻‍♀️ Slažem se i ovo za bio i eko…je ahaaa!
    Ja imam medela calma bočicu. Iz nje sam maloj davala svoje izdojeno kao da je ne zbuni s dojenjem i funkcionira kao dojenje, ako ne vuče ništa ne izlazi, a kad vuče izlazi kao krz dojku na više rupica. Tako da mi je ona sad spremna isto za početak, zlu ne trebalo!

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    E a sad jedna digresija i polu pitanje!
    Onda je zapravo ok davati bebi odma probiotik iako dio struke tvrdi da ne treba ništa. Ili je bolje da dojilja uzima probiotik pa tako do bebe dolazi…sad mi se takve misli motaju po glavi. Ovaj put planiram malo sebe više “podržat” dodatcima u procesu dojenja. Ono što se kod mene dogodi je puno mlijeka prvih mj dana, jak otpust, beba gotovo ne mora vući. A onda kad se uspostavi ponuda i potražnja mlijeka i dalje ima, beba jede ali prirast težine uvijek bude lagano prema ispodprosječnom. Ne znam do čega je to, al evo obje cure su mi prvi mjesec dobile 800-900g a onda iza 500 i jedva preko 500…s drugom pogotovo, kad bi bilo 500g to bi bilo slavlje…pa evo računam da ono što nisam radila nisam podržala.organizam dodatcima bar ne u dovoljnoj mjeri

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar bellaru

    bellaru

    Broj poruka: 2437

    Prijavi adminu

    Zvonkobonko nebi ti  bila smijurija da malo krenes proucavat to i raspitas se kod dr koji se bave sa tim. 

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    A čuj ne može ni vlastiti vrt opstat bez kemije jer evolucija je učinila svoje i ako ne poprskaš xyz puta biljku od nje ploda bit neće ili će taj plod pojesti bube. Isto za životinje, jest će one travu al ćeš opet kupiti prekrupu koja je tamo negdje uzgajana o adaptirana. 
    Možda i uspiješ nešto izgojiti al to je taman što se kaže “za zuba”.
    Jedino što raste ko ludo bez dodataka su tikvice, one se razbenaju doslovno.
    A ja vjerujem da sve polazi od hrane tj temelj, a onda i vanjski utjecaji pa u kombinaciji s našim stilom života i genima nikad ne znaš što će biti okidač.
    Iako ne razmišljam u dubine o tim stvarima jer bi onda bila.zabrinuta, preplašena i nezadovoljna, život bi mi prošao bijući bitke koje su unaprijed izgubljene.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar bellaru

    bellaru

    Broj poruka: 2437

    Prijavi adminu

    Ma moze i tako😄

  • Tarry

    Broj poruka: 494

    Prijavi adminu

    Zvonko hvala na savjetu ali zaista pokusavam ostati smirena u tim situacijama, mislila sam da ovdje mogu reci svoje probleme i dobiti neke umirujuce rijeci kao sto i ja drugima pokusam dati savjete i ohrabriti ih oko njigovih problema. Svatko ima svoje probleme i mislim da zato i jesmo tu da bismo jedna drugu ohrabrile i pomogle da sto bolje prodemo ovo razdoblje sve skupa :) 

  • Avatar bellaru

    bellaru

    Broj poruka: 2437

    Prijavi adminu

    E al cek  ne mislim janda ti hrana uzrokuje bolest al  uzasno utjece na tijek i ozdravljenje. A ono sta uzrokuje bolesti su nasi nerazrijeseni konflikti u zivotu i to sta nas zivot jede

  • Avatar Megi0102

    Megi0102

    Broj poruka: 132

    Prijavi adminu

    Cure, malo ću biti sebična i zanemariti teme koje pisete sad jer sam u blagoj panici, dobila sam jučer uputnicu za trudničku amb( dakle di planiram roditi) i sad ima online naručivanje i dođe mi mail da je pregled 17.8., a meni je termin poroda 23.8., nisam još radila ctg ni jednom pa nema šanse da izdržim toliko bez da me itko pregleda. Jel vama to normalno 

    ➕22.12.
    🤰🏽TP 23.8.
    [lilypie.com]

  • Avatar tenaa

    tenaa

    Broj poruka: 118

    Prijavi adminu

    Što se probiotima tiče prva 4 mj trudnoce sam zivjela na jogurtu i kefiru zbog mucnina, sad jako rijetko, a u tabletama ili kapsulama ne planiram piti
    To sam i ja cula da sve krece od crijeva i prehrane i djelomicno se slazem s tim. Pojam “zdrava prehrana” se koristi konstantno, a sto je uopce zdravo? Umjereno je zdravo. Nisi necovjek ako pojedes kebab i colu ili ako trebas dobit pa smazes milku oreo od 300g ili ako si u svatovima i popijes sve sto se nudi. Treba pripaziti na prehranu i slusati svoje tijelo. 
    Ako ti je krvna slika uredu, imas normalnu kilazu, nemas problema sa stolicom, kozom, noktima, kosom ne trebas si stvarati presenig na jedenje 2x tjedno plavu ribu jer tako pise ak ti se riba gadi, al ne moras ni trcati po suplemente jer ocito ti ni ne trebaju.
    Slazem se da je skoro sbve gmo, kemija, spricano ali i sva hrana po ducanima mora proci testove da je sigurna za konzumirati

    Tarry fkt malo popusti kocnicu, zbog sebe i bebe. Naravno da ako se ne preporucava unosenje zive u trudnoci nitko nije lud da stavi u tablete za trudnice zivu, pa nisi ti jedina koja bi se tog sjetila da je to neki propust. A i taj doktor bi ti rekao sve sto ti je potrebno (kao sto ti je dao prenatale) znaci ako ti nije dao nije ti ni potrebno. 

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Megi0102

    Cure, malo ću biti sebična i zanemariti teme koje pisete sad jer sam u blagoj panici, dobila sam jučer uputnicu za trudničku amb( dakle di planiram roditi) i sad ima online naručivanje i dođe mi mail da je pregled 17.8., a meni je termin poroda 23.8., nisam još radila ctg ni jednom pa nema šanse da izdržim toliko bez da me itko pregleda. Jel vama to normalno


    A kada si zadnji put bila na pregledu?

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.