Jesenske bebe 2022. ☔🍁🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar tenaa

    tenaa

    Broj poruka: 118

    Prijavi adminu

    Megi0102

    Cure, malo ću biti sebična i zanemariti teme koje pisete sad jer sam u blagoj panici, dobila sam jučer uputnicu za trudničku amb( dakle di planiram roditi) i sad ima online naručivanje i dođe mi mail da je pregled 17.8., a meni je termin poroda 23.8., nisam još radila ctg ni jednom pa nema šanse da izdržim toliko bez da me itko pregleda. Jel vama to normalno


    Nisam bas pametna, jos nisam isla na to, ali budem valjda kad se vratim s mora. Znam da neke zene ni ne idu na to, ali ako negdje mozes privatno za svoj mir probaj se naruciti ili im vrati mail da jos nisi radila ctg i sto oni kazu na to 

  • Avatar Megi0102

    Megi0102

    Broj poruka: 132

    Prijavi adminu

    Mallla

    Megi0102

    Cure, malo ću biti sebična i zanemariti teme koje pisete sad jer sam u blagoj panici, dobila sam jučer uputnicu za trudničku amb( dakle di planiram roditi) i sad ima online naručivanje i dođe mi mail da je pregled 17.8., a meni je termin poroda 23.8., nisam još radila ctg ni jednom pa nema šanse da izdržim toliko bez da me itko pregleda. Jel vama to normalno

    A kada si zadnji put bila na pregledu?


    21.7. I uzeo mi je ginekolog moj bris na BHS-B, jučer sam isla po nalaz samo koji je uredan i pustio mi je uputnicu u za bolnicu tj trudničku amb u sustav. 

    ➕22.12.
    🤰🏽TP 23.8.
    [lilypie.com]

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Megi0102

    Mallla

    Megi0102

    Cure, malo ću biti sebična i zanemariti teme koje pisete sad jer sam u blagoj panici, dobila sam jučer uputnicu za trudničku amb( dakle di planiram roditi) i sad ima online naručivanje i dođe mi mail da je pregled 17.8., a meni je termin poroda 23.8., nisam još radila ctg ni jednom pa nema šanse da izdržim toliko bez da me itko pregleda. Jel vama to normalno

    A kada si zadnji put bila na pregledu?

    21.7. I uzeo mi je ginekolog moj bris na BHS-B, jučer sam isla po nalaz samo koji je uredan i pustio mi je uputnicu u za bolnicu tj trudničku amb u sustav.


    Po mom dosadašnjem iskustvu je to ok. Znači pregled ti je 4 tjedna od prethodnog pregleda. Izvadila si bris i dobila nalaz. Sad čekaš 17ti osim ako budeš imala neke tegobe onda odeš bilo kad. Ono što je bitno, a to je gledanje plodne vode se ionako ne radi prije termina nego nakon termina. 
    Možeš kako je tena napisala vratit mejl s upitom, al realno si pošteđena kampiranja u trudničkoj.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Tarry

    Broj poruka: 494

    Prijavi adminu

    Megi koja je bolnica u pitanju? Moj privatni mene isto narucio jos kid sebe jednom i to ce bit puni 36.tj vec cu uci u 37.a trudnicku ambulatu nije ni spomenuo.. bas sam neki dan pisala o tom, mislim da ce meni bit identicna situacija. Sto cure kazu mozda i bolje da tamo ne visimo ako nema potrebe.

  • Mima_zap

    Broj poruka: 164

    Prijavi adminu

    Meni je puno sad čekati 5 tj. između pregleda, idem  tek za 3 tj., al opet si mislim radi mi svaki put ultrazvuk i provjerava cerviks, a čitala sam negdje da je uobičajeno raditi samo 3 ultrazvuka tijekom trudnoće pa me to onda smiruje ( ja imala preko 10).  Meni je sestra rekla da će mi to biti zadnji pregled kod njih i da onda krećem u TA. 

    [lilypie.com]
    3.2 prvi pregled i otkucaji
    26.4 veliki anomaly scan uredan, curka je 🥰
    Termin: 23.9. 💜

  • Avatar Megi0102

    Megi0102

    Broj poruka: 132

    Prijavi adminu

    Tarry

    Megi koja je bolnica u pitanju? Moj privatni mene isto narucio jos kid sebe jednom i to ce bit puni 36.tj vec cu uci u 37.a trudnicku ambulatu nije ni spomenuo.. bas sam neki dan pisala o tom, mislim da ce meni bit identicna situacija. Sto cure kazu mozda i bolje da tamo ne visimo ako nema potrebe.


    Vinogradska 

    ➕22.12.
    🤰🏽TP 23.8.
    [lilypie.com]

  • Avatar Megi0102

    Megi0102

    Broj poruka: 132

    Prijavi adminu

    Hvala cure, smirila sam se malo, nabavila sam sve brojeve za sutra ujutro pa čim se probudim zovem 😂 tolko sam bila u šoku da sam htjela ujutro otići u vinogradsku u uniformi i naručiti se na normalniji datum, jer nazalost to tako ide danas. Gledam curama koje ne rade u zdravstvu fakat je koma, užasni su. Bome ću se sad izboriti za sebe i malu i naglašavati da tamo radim jer sam inače nigdje. 

    ➕22.12.
    🤰🏽TP 23.8.
    [lilypie.com]

  • jedna1

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

     da li ste primjetile cure da kako nam se trudnoća bliži kraju i kako nam valjda hormoni divljaju da smo se počele međusobno prepirati? Prije mi se čini da je sve bilo kisi kisi a sad svako malo blaga nesuglasica 🤣
    Prvo da se pohvalim da sam jučer napravila prve punjene paprike u životu i ispale su ko bakine😁
    A sad na raspravu, ono šta mene smeta šta su ljudi danas postali totalno google smart (a svi znamo da ako piše na internetu onda to mora biti tako) i strašno su pametni oko svega ali putem su izgubili zdrav razum i logiku. To naravno uključuje i mene. Npr. i ne prozivam tu nikoga od vas 🙂 ali me ova rasprava sa pre pro bioticima podsjetila na to - svi pročitamo kako je ta mikroflora crijeva otkriveno jako bitna i pijemo probiotike a onda u isto vrijeme sa tim probiotikom u crijevima u dućanu kupujemo baby šampon da peremo novorođenče da nam bude čisto i fino miriši! A i jednako tako sebe revno sapunamo svaki dan. (Ako netko nije upoznat, taj mikro svijet u našim crijevima je dio mikrobioma koji se nalazi svuda po i u nama uključujući i kožu.) Poanta je da smo svi postali veliki ‘stručnjaci’ u svim poljima koja su ugugljiva na internetu i svi smo mi tu djelomično u pravu djelomično u krivu. 
    S druge strane opet slijepo vjerovati struci…oni su isto ljudi (o kojoj god se struci radi) ima ih pametnih, glupih, naprednih, svjetskih, zadrtih…npr. plan poroda - svi ste se sprdali s tim jer valjda doktor zna. Ja ga planiram složiti (samo mi se nikako ne da🙂) čisto kao svoje preferencije stavljene na papir, naravno da to nisu upute osoblju šta i kako da radi, u slučaju ako neću bit u stanju reći nešto ili će mi biti glupo, smjena se promijeni da ne ponavljam itd. I to nije naredba NEĆU DRIP nego stav da ne želim drip ako nije medicinski opravdan ( npr mojoj frendici nisu ni rekli da će joj dati drip nego su ga tutnuli u IV bez rijeći i potrebe ali je bila puna rađaona i morali su ih se brzo rješavati). Naravno da vjerujem doktorima i osoblju gdje ću rađati jer bi inače svisnula ali ponavljam to su samo ljudi, pametni, glupi, umorni, nadrkani…sjetite se samo kako ste se zgražale na neke ginekologe kako se ponašaju na pregledima i kako znaju biti bezobrazni, ovakvi, onakvi…možda baš njima uletite u smjenu! I ne zaboravimo i Vili Beroš je završio med fakultet - jel bi mu se s punim povjerenjem dali u ruke i rekli imam povjerenja u tebe ipak si ti doktor😁

  • Mima_zap

    Broj poruka: 164

    Prijavi adminu

    Slažem se da su i doktori samo ljudi i da ponekad samo žele na brzinu riješiti se pacijenta.  Ja isto imam želje što se tiče poroda, na primjer voljela bih roditi bez epiduralne i onih lijekova koji te ošamute. No znam da ako će mi dati drip da ću vjerojatno tražiti epiduralnu jer trudovi na dripu jače bole. Opet ne želim da mi daju išta bez da me pitaju, i da mi daju drip ako nije zbilja potrebno. Vjerojatno ću i ja imati neki plan poroda ali svjesna sam da ga se  možda neće poštivati i da porod ne možeš isplanirati jer često se nešto dogodi na što ne možemo utjecati.

    [lilypie.com]
    3.2 prvi pregled i otkucaji
    26.4 veliki anomaly scan uredan, curka je 🥰
    Termin: 23.9. 💜

  • Avatar bellaru

    bellaru

    Broj poruka: 2437

    Prijavi adminu

    Pa to sta je netko dr ne znaci da zna najbolje. Rijetko koji dr ce ti se uopce posvetit kako spada. Doktori pogotovo starija garda tjeraju samo tu klasicnu medicinu i ne vide nista vam tog i forsaju gluposti kao onkologija da se izmedju kemo jede iskljucivo cesnjak i slanina i da se prehrana ne mijenja. I danas je jako tesko zivjeti skroz zdravo. Jer kako je netko napisao i zemlja vise ne valja za sadnju il susjed prska svoje a tebi vjetar nanese. I moze se otic u tolku dubinu toga da od kud je sjeme doslo koje sadis i cime je tretirano. Jedino preseliti na vrh velebita i sve svoje uzgajat i proizvodit. Btw kao nije zdravo ni svaki dan se tusirat  pa se svi tusiramo svaki dan😄 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.