Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Pouzdano je da se izbacuju trudnicke knjizice, mnogi ginekolozi ih nemaju. Za nedajboze neke velike nesrece ionak nece nitko prvo kopati po jakni/novcaniku/torbi.
    A sto se tice ultrazvuka stav mog gin je da bije bas stetan stetan, ali da nije ugodan bebi jer su to valovi koji “udaraju” u bebu i odbija ju se od nje da bi se dobila slika. I dalje ih radi jednom mjesecno iako su obavezna samo 3 (12, 20 i jos neki tjedan pred kraj, zaboravih koji, mozda 32). I u vecini zapadnih zemalja (uključujući sloveniju) zdravstveno pokriva samo ta tri uzv kod urednih trudnoca. 


  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    Ne znam, meni je osobno drago što idem svaki mjesec kako bi se pratila beba, a i zato da vidim svojeg medeka. Ne znam sad koliko to može biti štetno s obzirom da uzv traje par minuta. Doslovno. 

    [lilypie.com]

  • Lady33

    Broj poruka: 303

    Prijavi adminu

    Zene pomozite mi molim vas mnogo sam se prepala,8 tjedan trudnoce sam , dobola sam neku prehladu sinoc ali nista opasno ali sada mi je teperaura skocila na 37,7 sad sam je mjerila sutra mi je kontrola ali cime da ja spustim temperaturu do sutra sta da radim mnogo me strah da nece ici jos gore :/

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    Lady možeš sa lupocetom od 500  Deja drži se curo, imaš u sebi nešto najdragocjenije za sto se vrijedi boriti. Ne daj se 💖

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    Bome ste se raspisale… Ja si danas gledam tjedne i skontam da sam sljedeci tjedan vec 10 tjedana… A mislila sam da mi nikad nece proci vrijeme.. Jedva cekam uci u 12ti tj i da vidimo bebu malo bolje i da se konacno mogu malo opustiti jer mi i dalje svi govore da mi je jos rano da se veselim.. Nevolim to i samo se rastuzim zbog toga.. No kako hormoni luduju u danu se rasplacem doslovno svakih sat vremena pa bas i ne trebam veliki razlog za plakanje haaha.. Novim curama zelim urednu i skolsku trudnocu. 

  • Avatar felicita28

    felicita28

    Broj poruka: 678

    Prijavi adminu

    teresita

    Pozz cure, malo se javljam , ali citam svaki dan,vezano za aktualnu temu koliko puta uzv dokazano je da nema nikakve stetnosti za bebu tako da svaka 3-4 tjedna je relevantno, ja sam do sad bar 5 puta bila i nije mi zao bilo za niti jedan put. 10.4 imam kombinirani, pa eto ceka me jos jedan.
    @felicita jel ti to provjerena informacija da izbacuju trudnicke knjizice, koje su po meni zaista puno bolja stvar od hrpe papira, naime trudnicka se nosi uz sebe cijelo vrijeme i nedaj boze nekog problema, prometne ili nesto , onaj tko je vidi odmah zna u kom je tjednu trudnica i sl…


    Da da provjereno je sve vise i vise ginekologa to prakticira…to sto kaze frajla isto, nece ne daj Boze za neku nesrecu trazit po torbi trudnicku nego samo upisu podatke u kompjuter i tamo sve imaju i sve pise, sve je dostupno, svaki nalaz i dokument. Po meni bi npr. Krvna grupa trebala biti obavezan podatak koji pise na svakoj osobnoj iskaznici. Ja osobno, a vjerujem i dosta vas nije znalo koja ste krvna grupa dok niste ostale trudne. I sad si ja razmisljam tako neko sad ne zna koja je krvna grupa i u slucaju ne daj Boze nesrece i treba covjek primit krv, dok oni otkriju koja si gru0a svasta se dogodi. U nekim europskim zemljama to pise na dokumentima kao vazan i relevantan podatak poput godine rodenja…

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    felicita28

    teresita

    Pozz cure, malo se javljam , ali citam svaki dan,vezano za aktualnu temu koliko puta uzv dokazano je da nema nikakve stetnosti za bebu tako da svaka 3-4 tjedna je relevantno, ja sam do sad bar 5 puta bila i nije mi zao bilo za niti jedan put. 10.4 imam kombinirani, pa eto ceka me jos jedan.
    @felicita jel ti to provjerena informacija da izbacuju trudnicke knjizice, koje su po meni zaista puno bolja stvar od hrpe papira, naime trudnicka se nosi uz sebe cijelo vrijeme i nedaj boze nekog problema, prometne ili nesto , onaj tko je vidi odmah zna u kom je tjednu trudnica i sl…

    Da da provjereno je sve vise i vise ginekologa to prakticira…to sto kaze frajla isto, nece ne daj Boze za neku nesrecu trazit po torbi trudnicku nego samo upisu podatke u kompjuter i tamo sve imaju i sve pise, sve je dostupno, svaki nalaz i dokument. Po meni bi npr. Krvna grupa trebala biti obavezan podatak koji pise na svakoj osobnoj iskaznici. Ja osobno, a vjerujem i dosta vas nije znalo koja ste krvna grupa dok niste ostale trudne. I sad si ja razmisljam tako neko sad ne zna koja je krvna grupa i u slucaju ne daj Boze nesrece i treba covjek primit krv, dok oni otkriju koja si gru0a svasta se dogodi. U nekim europskim zemljama to pise na dokumentima kao vazan i relevantan podatak poput godine rodenja…


    Svima se daje u tim situacijama nula negativna jer to sve krvne grupe smiju primiti 
    Ali slazem se s tobom, ako ne u dokumetima bar da u kartonu lijecnickom postoji taj podatak. Meni recimo za malog nisu rekli koja je grupa, pa pretpostavljam da mu nisu ni određivali. A vadili mu krv vec tolko puta, mogli su stvarno i to ubaciti 


  • samy_lo

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    Frajla

    felicita28

    teresita

    Pozz cure, malo se javljam , ali citam svaki dan,vezano za aktualnu temu koliko puta uzv dokazano je da nema nikakve stetnosti za bebu tako da svaka 3-4 tjedna je relevantno, ja sam do sad bar 5 puta bila i nije mi zao bilo za niti jedan put. 10.4 imam kombinirani, pa eto ceka me jos jedan.
    @felicita jel ti to provjerena informacija da izbacuju trudnicke knjizice, koje su po meni zaista puno bolja stvar od hrpe papira, naime trudnicka se nosi uz sebe cijelo vrijeme i nedaj boze nekog problema, prometne ili nesto , onaj tko je vidi odmah zna u kom je tjednu trudnica i sl…

    Da da provjereno je sve vise i vise ginekologa to prakticira…to sto kaze frajla isto, nece ne daj Boze za neku nesrecu trazit po torbi trudnicku nego samo upisu podatke u kompjuter i tamo sve imaju i sve pise, sve je dostupno, svaki nalaz i dokument. Po meni bi npr. Krvna grupa trebala biti obavezan podatak koji pise na svakoj osobnoj iskaznici. Ja osobno, a vjerujem i dosta vas nije znalo koja ste krvna grupa dok niste ostale trudne. I sad si ja razmisljam tako neko sad ne zna koja je krvna grupa i u slucaju ne daj Boze nesrece i treba covjek primit krv, dok oni otkriju koja si gru0a svasta se dogodi. U nekim europskim zemljama to pise na dokumentima kao vazan i relevantan podatak poput godine rodenja…

    Svima se daje u tim situacijama nula negativna jer to sve krvne grupe smiju primiti
    Ali slazem se s tobom, ako ne u dokumetima bar da u kartonu lijecnickom postoji taj podatak. Meni recimo za malog nisu rekli koja je grupa, pa pretpostavljam da mu nisu ni određivali. A vadili mu krv vec tolko puta, mogli su stvarno i to ubaciti


    Na otpusnici iz porodilista kod mog sina pise koja je krvna grupa.Bas cu sutra opet provjeriti,jer mi je na um palo da nemam pojma gdje mi je otpusno pismo iz porodilista,i da moram sve nalaze od ginekologa u jednu fasciklu smjestiti.

  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    Jutro curkeeee….. evo ja se danas opet naspavala, bojim se pomalo hvalit time da me ne zaskoči opet sve  😂😂😂😂 kakvi su planovi za vikend, čeka nas predivno vrijeme pa to treba iskoristiti 🥰

    [lilypie.com]

  • samy_lo

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    Kod mene se uvijek sve desava spontano.Jedino sto znam da cu sad staviti grah da je gotov i rucku i veceri,da se ne bakcem oko toga.I onda oko podne idrm malog otpeljati do igralista.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.