Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mc_zgb

    mc_zgb

    Broj poruka: 542

    Prijavi adminu

    Venus

    Hvala cure na dobrodoslici. Jos nesto sto me zanima, koliko uzv i koje testove ste radile u prvom tromjesjecju? Ja za sad samo 2 ultrazvuka sa 6 i 8 tj.
    I slijedeci je s 12.tj. Pitala sam dokt.za nalaze krvi urina i ostalo i rekla mi je da pricekam jos sa tim dok prodje sezona gripe. Sad sam usla u 11.tjedan i ne bih volila propustiti neku bitnu pretragu. Nisam dobila ni trudnicku knjizicu jos. I kad obavim taj uzv u 12.tjednu mogu li onda uzeti pauzu od ultrazvuka sve do onog velikog screena u 20.tjednu?


    Ja sam vadila krvnu sliku (šećer, željezo, tsh), urin testirala, radila briseve i još dodatno vadila krv za tsh zbog problema sa štitnjačom. Što se ultrazvuka tiče, sigurno da možeš raditi ultrazvuk kako tebi odgovara. Ako je sve u redu, obično se rade svakih mjesec dana (ja sam primjerice radila sa 6 tjedana, pa sa 10, idući idem u 14. tjednu). Realno, nitko te ne može prisliti na ijednu pretragu, ultrazvuk, tako da kako god ti odlučiš. 
    Jedino mislim što se mora napraviti od testova je krvna grupa, ako nemaš od prije, a to se čini mi se kasnije radi. Ili kako tko odluči, ne znam ni sama.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar fairy_

    fairy_

    Broj poruka: 72

    Prijavi adminu

    Venus

    Hvala cure na dobrodoslici. Jos nesto sto me zanima, koliko uzv i koje testove ste radile u prvom tromjesjecju? Ja za sad samo 2 ultrazvuka sa 6 i 8 tj.
    I slijedeci je s 12.tj. Pitala sam dokt.za nalaze krvi urina i ostalo i rekla mi je da pricekam jos sa tim dok prodje sezona gripe. Sad sam usla u 11.tjedan i ne bih volila propustiti neku bitnu pretragu. Nisam dobila ni trudnicku knjizicu jos. I kad obavim taj uzv u 12.tjednu mogu li onda uzeti pauzu od ultrazvuka sve do onog velikog screena u 20.tjednu?


    U 6. i 8.tt radio mi je vaginalni uzv, u 12.tt sam isla na test kombiniranog probira (nije obavezno, ja sam na to gledala kao na dodatni pregled i sansa da na boljem uzv vidim svoju bebicu), u 13.tt abdominalni uzv i od tad svako 4tj mi je pregled, vaginalni pregled mi ne radi jer smatra da nije pametno previse “prckati” ukoliko je sve ok, a meni je. Sad smo skoro 25.tt 😁 Trudnicku knjizicu sam dobila u 8.tt. 

    A zasto bi htjela uzeti pauzu do 20.tt? Ja sam do 17.tt umirala od brige od pregleda do pregleda jer ne znas je li sve ok makar sam se super osjecala, otkad osjetim bebu puno mi je lakse, ali svakako se veselim svakom pregledu.😍

    [lilypie.com]

  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    Ja sam dosla na utvrdivanje trudnoce u 5 tj i tad mi je napravljen prvi uzv, nakon toga u bolnici sa 7 tjedana i s obzirom da sam izabrala doktora iz bolnice koji će mi voditi trudnoću on me naručio u 11. tjednu i sad u 15. To ispada svaka 4 tjedna, slijedeći mi je opet za 4 tjedna, to je otprilike kod trudnoca koje su uredu. Od pretraga sam vadila betu na početku, radila papu jer mi je taman bilo vrijeme od prošle, opće krvne pretrage i urinoloske i sad sam u 15. tjednu radila briseve. Oni se rade ukoliko postoji indikacija za upalu po mišljenju mog ginekologa inače ne, ja sam neki dan završila na hitnoj zbog grceva pa da otklonimo sumnju na upalu radila sam briseve, premda on misli da mi je bol došla od mioma. To je to, ja čekam slijedeći uzv s nestrpljenjem jer mozda saznamo spol. 😍

    [lilypie.com]

  • Avatar fairy_

    fairy_

    Broj poruka: 72

    Prijavi adminu

    I da u 6.tt sam vadila krvnu sliku, provjeravala urin i u 8.tt vadila krv za provjeru krvne grupe.

    [lilypie.com]

  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    I zaboravila sam na probir, to sam radila sa 11. tjedana, naravno to sama odlucujes zelis li ili ne. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Venus

    Venus

    Broj poruka: 891

    Prijavi adminu

    Jel se probir radi negdje na uputnicu? 
    Ma citala sam puno puta ukoliko je trudnoca uredna da nema potrebe za vise od 3-5 uzva u cijeloj trudnoci…da uznemiravaju bebu i nije bas najbolje radit ih precesto. Naravno da je olaksanje vidit bebicu. :-)

    [lilypie.com]

  • Avatar fairy_

    fairy_

    Broj poruka: 72

    Prijavi adminu

    Venus

    Jel se probir radi negdje na uputnicu?
    Ma citala sam puno puta ukoliko je trudnoca uredna da nema potrebe za vise od 3-5 uzva u cijeloj trudnoci…da uznemiravaju bebu i nije bas najbolje radit ih precesto. Naravno da je olaksanje vidit bebicu. :-)


    Tvoj ti gin.daje uputnicu. Radi se izmedu 11.i 14.tt. Ja sam inace iz Zg, ali sam ga radila u St posto sam poslom bila dole

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    Ja sam bila sa 7,9,12,15  i 18 tt na uzv i sad idem za 3 tj i jedva cekam da vidim bebicu  i radila sam nifty u 11 tt  … do sad sam 2 put vadila krv i urinokulturu i briseve sam radla..al kod moga doktora sam trazis kad nesta zelis..

  • Avatar felicita28

    felicita28

    Broj poruka: 678

    Prijavi adminu

    Ja sam bila dvaput zasada, jednom u 7. Tjednu drugi puta u 11. I sad idem u 15. Tjednu. Radila sam dosada urinokulturu, kompletnu krvnu sliku i urin, briseve, krvnu grupe i neke testove imunizacije, kombinirani probir. Mozda neces ni dobiti trudnicku knjizicu, ja je npr. Nemam nego sve nalaze imam kod sebe a oni u kompu jer te trudnicke knjizice pokusavaju izbaciti iz uporabe. Sad sve ovisi imas li kompjuterski obrazovanog ginekologa ili to jos rade na stari nacin

    [lilypie.com]

  • Avatar teresita

    teresita

    Broj poruka: 144

    Prijavi adminu

    Pozz cure, malo se javljam , ali citam svaki dan,vezano za aktualnu temu koliko puta uzv dokazano je da nema nikakve stetnosti za bebu tako da svaka 3-4 tjedna je relevantno, ja sam do sad bar 5 puta bila i nije mi zao bilo za niti jedan put. 10.4 imam kombinirani, pa eto ceka me jos jedan. 
    @felicita jel ti to provjerena informacija da izbacuju trudnicke knjizice, koje su po meni zaista puno bolja stvar od hrpe papira, naime trudnicka se nosi uz sebe cijelo vrijeme i nedaj boze nekog problema, prometne ili nesto , onaj tko je vidi odmah zna u kom je tjednu trudnica i sl…



    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.