Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar luce35

    luce35

    Broj poruka: 1433

    Prijavi adminu

    U Splitu nema tecaja za trudnice u domu zdravlja, kbc organizira i to kosta 400 kn, dobije se potvrda za pratnju a klub trudnica organizira besplatni tecaj ali u 8 mj ne odrzavaju i taj tecaj ne vrijedi za rodiliste.
    ….
    Ja sam.obavila sve preglede, sad samo bockanje za secer.
    Curica je bila jako zivahna pa su ju jedva izmjerili, ima 900 gr, sve mjere odgovaraju tjednima tako da sam odahnula

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    luce35

    U Splitu nema tecaja za trudnice u domu zdravlja, kbc organizira i to kosta 400 kn, dobije se potvrda za pratnju a klub trudnica organizira besplatni tecaj ali u 8 mj ne odrzavaju i taj tecaj ne vrijedi za rodiliste.
    ….
    Ja sam.obavila sve preglede, sad samo bockanje za secer.
    Curica je bila jako zivahna pa su ju jedva izmjerili, ima 900 gr, sve mjere odgovaraju tjednima tako da sam odahnula


    Super za curku. Jesi probala vidjeti sa svojom gin da te poštedi vaginalnih pregleda kad te ovi već čačkaju?
    Evo ima tečaj
    https://www.dz-sdz.hr/dzsdz-patronaza-trudnicki.html [dz-sdz.hr]
    Doduše, moguće da se u bolnici i dalje mora platiti za prisutnost partnera….


  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    ReginaP

    Frajla

    Besplatnih tecajva ima posvuda po domovima zdravlja, ne samo u zg….istina, preko ljeta vecina ima pauzu, a zene se kasno informiraju, pa izvise, al moraju i medicinski djelatnici nekad na godisnji. A nije da su ljudi manje bolesni/rađaju, pa se tu biraju prioriteti.

    Ai ljudi vole sve u zadnji tren, ja kad sam bila na tecaju je bilo par cura koje su bile pred sam termin pa su se ljutile sto nece odmah u par dana biti savjetovanje o dojenju zbog godisnjih jer su se podijelile patronazne i odrzavaju rjeđe sad preko ljeta jer ne mogu bit na 5 strana istovremeno. Ja sam kao pravi ziheras odradila i tecaj i sve radionice prosli mjesec i sad samo cekam bebu da stigne :D


    A dobro, ne bih možda baš rekla da vole u zadnji tren, često se i ne sjete. Tipa ako ti je termin krajem 9 mj ti se trebaš sjetiti pogledati i prijaviti se već u 4 mj da u 5 mj slušaš tečaj. A većini u to vrijeme porod nije još ni na kraj pameti. Ali opet, ne mogu ti u tom slučaju biti svi drugi krivi…


  • Avatar luce35

    luce35

    Broj poruka: 1433

    Prijavi adminu

    Frajla

    luce35

    U Splitu nema tecaja za trudnice u domu zdravlja, kbc organizira i to kosta 400 kn, dobije se potvrda za pratnju a klub trudnica organizira besplatni tecaj ali u 8 mj ne odrzavaju i taj tecaj ne vrijedi za rodiliste.
    ….
    Ja sam.obavila sve preglede, sad samo bockanje za secer.
    Curica je bila jako zivahna pa su ju jedva izmjerili, ima 900 gr, sve mjere odgovaraju tjednima tako da sam odahnula

    Super za curku. Jesi probala vidjeti sa svojom gin da te poštedi vaginalnih pregleda kad te ovi već čačkaju?
    Evo ima tečaj
    https://www.dz-sdz.hr/dzsdz-patronaza-trudnicki.html [dz-sdz.hr]
    Doduše, moguće da se u bolnici i dalje mora platiti za prisutnost partnera….


    Zvala sam za ovo u dz i nema tecaja nego u klub trudnica.

    Ginicu sam pitala za te dvostruke preglede, kaze prije je bilo dovoljno jednom al sad traze da pregledavaju i primarni dr i oni na profilima

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Gledam malo po netu te popise razne za rodiliše što treba, da si lagano počnem popis raditi što kupiti i svi navode časopis/knjigu. Kada te žene čitaju?! Ja sam ili nešt oko malog radila ili jela ili spavala prvih tjedana  Naravno, nije loše imati nešto ako vas prije poroda ostave u bolnici, ali onda si i možete prošetati do kioska.
    Što se opisa poroda tiče, kolko god se čovjek trudi to skratiti, to je litanija za natipkati….Tak da treba naći vremena za napisati, a malo ti bude i dosta svega dok prepričaš svima koji ispituju (uživo). Ja sam svoje pisala nekada kasnije na nekoj temi o porodima, sad jel bila općenita ili baš na sv. Duhu ne sjećam se


  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Svaki porod je drugačiji i koliko god bismo se mi željele pripremiti na sve, čitajući tuđa iskustva, neće nam biti isto…kao i za dojenje i oporavak…ja sam odustala od čitanja tuđih priča i pripremam se na svakojake moguće scenarije…i opet, koliko god bila spremna u glavi, kad dođe do toga, ziher će me uhvatiti frka. 
    Zadnja dva dana sam baš onak, u nekom bezveznom stanju, sve mi ide na živce, niš mi se ne da…kad vidim koliko stvari sam spakirala i da ću to kroz koji dan morati sve opet raspakiravati, dođe mi slabo  
    Jučer sam bila na plaži, ali baš mi je bilo bezveze tak da više ne planiram ići ove dane…i poludjela sam jer je more bilo prljavo od nevremena neki dan i jer ljudi zakrcaju plićak sa luftićima i jer neki zauzmu cijelu plažu pa onda neki drugi stave ručnik previše blizu mojem….ah hormoni…pa sam počela zaboravljati, najčešće kad idem u dućan i prvo zaboravim doma popis, a nakon toga kad dođem tamo zaboravim po što sam došla…

    [lilypie.com]

  • pahuljicaa

    Broj poruka: 118

    Prijavi adminu

    Evo nas s pregleda… danas smo 28+5, curka ima 1390 grama… jedino nam je bdp mjera malo veca –  za 30+3.. 

    [lilypie.com]

  • ReginaP

    Broj poruka: 506

    Prijavi adminu

    DijMar, ah ti hormoni :D Ja od jutra do popodne vec prodjem cijeli spektar emocija, ko da sam na ringišpilu cijelo vrijeme, zbog toga i zaboravljivosti jedva cekam da rodim iako znam da to jos moze mjesecima trajati i nakon poroda
    Pahuljice, drago mi je da je sve dobro s curkom :)

    [lilypie.com]

  • pahuljicaa

    Broj poruka: 118

    Prijavi adminu

    Regina - hvala 😊 ooo zaboravljivost 🤣 to mi je postalo drugo ime 😂😂 ne mogu se ponekad sjetit imena kolega s kojima radim, a odlazak po namirnice u ducan za rucak/veceru vise ne funkcionira bez popisa 🙈🙈

    [lilypie.com]

  • pahuljicaa

    Broj poruka: 118

    Prijavi adminu

    Ako netko zeli naruciti - Boutique intimno ( fb profil ) ima trudnicke spavacice po 90 kn.. makar sam ja takve vidjela na trznici po 50-60 kn. Al evo ako netko zeli naruciti online :)

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.