Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Kad ste vec pocele o porodima, nama su poslje poroda stalno sestre nudile tablete. A moglo ih se zvati i izmedu tih dolazaka. Imale su par vrsta (lekadol, ketonal i sl, ne sjecam se vise). Ugl, ako vas boli tih prvih dan-dva slobodno se drogirajte 🤪 najcesce nemate mlijeka jos, a i ono malo sto beba povuce su stvarno kapljice.
    Gledam sas neki popis za rodiliste, pise lekadol, pa se sjetila….
    Inace, na puno mjesta sam citala da u trudnoci ide paracetamol (npr lekadol, panadol), a dok se doji bolje ibupofen (npr neofen ili brufen) jer se manje izlucuje u mlijeko, pa si proguglajte jos malo.


  • Avatar Angelina

    Angelina

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    Julie

    Angelina

    Julie koliko kosta taj komplet u ljekarni?

    45 kn i plavi je sto me je razveselilo jer onaj zeleni mi tjera strah u kosti 😂🙈
    Ja cu oprati sam oko 10.8 robicu jer tad cu doci s mora i obaviti preglede pa imam onda malo vremena


    Haha 😆 a gdje si nasla plavi? Koja je ljekarna u pitanju, mozda mi nije daleko posto smo relativno blizu

    [lilypie.com]

  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    Angelina tu kod nas preko puta Kauflanda, ugl oni naručuju iz Medike to znam.
    Frajla ne treba meni Google, ja imam tebe i ovaj forum 😂 nemam pojma o tabletama kako koje djeluju ali želim sve od čega ću se osjećati high-mozak bye bye 😂😂😂😂 

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Angelina

    Mene trenutno nije strah poroda nego toga sto nisam jos nista pripremila. U biti veliki dio stvari jesam kupila, ali jos ponesto moram nabaviti. Nista nisam oprala ni slozila. Ja ne znam sta ja cekam. Osjecam se kao da sam na nekoj granici, jedan dan pomislim da mogu sad rodit, a drugi da cu napravit to sve prerano pa ce predugo stajat. Luda sam vec 🤪


    Potposujem. Sve kao sutra ću. A to sutra nikako da dođe. Ne znam zašto je to tako, inače sam teški štreber. :/

  • Avatar fritula

    fritula

    Broj poruka: 130

    Prijavi adminu

    Frajla

    Deja1988

    Ma da, to je za prvu ruku…. Ako nešto i zafali, ducani su blizu…😁 Lako dragi skoci i pita tete u ducanu ili ljekarni… A i ja se nadam da cu se brzo oporaviti🙈
    Napisala sam si i ja Lupocet baby cepice, Espumisan kapi za grceve(to cu naravno vidjeti ako ce ih imati, ja se nadam da neće biti potrebno😁) ali čisto da znam kaj se koristi u tom slucaju….i mislila sam uzeti mozda jedan paket onih nepropusnih podloga za previjanje, cisto da imam za u bolnici, doma cu ostatak potrositi i to je to….

    Pogledaj si malo probiotike, ja sam davala biogaia…to im navodno pomaze da crijeva brze sazriju, pa brze produ grcevi/bolno prdenje. E sad jel stvarno pomaze ili ne ne mogu reci, vjerujem da ne moze stetiti. Ima puno vrsta, od marki mi jos pada na pamet waya, mislim da ima i od linexa nesto tako u kapima…
    Meni su je fora bila ta biogaia u easy dropper bocici (to je zapravo kao tubica), jer se lagano stisne, pa fino kapa, ne moras drzati 5 min da krene kao obicnu staklenkicu.
    A ove podloge za previjanje su super, ja to uvjek koristim, cak i na prematalici. Da ne spominjem kad ga negdje dalje presvlacim, od trgovackih centara, tudih kauca i sl.
    Tipa na prematalici kad se popiski, pokaki ili ako slicajno pobjegne malo kakice iz pelene samo dignes djete, to primijenis i opet je na suhom i cistom. A ne stalno ribati prematalicu i gledat di ces presvuci dijete kad zapisa okolo i sve bude mokro 🙈
    Ugl, 20 kn za 10 kom, meni skroz isplativo. Kad su manji cesce bude nereda, pa sam ih trosila. Sad mi jedna (ne jedan paket, nego jedna), potraje i po tjedan dana, pogotovo ak je u vrticu kroz dan


    I mi smo pili BioGaia, samo se ne sjećam više kad smo krenuli s tim i nismo imali kolike. Vjerujem da je pomoglo.
    Potpisujem ovo za podloge, stvarno su korisne dok je manja beba, ja sam ih držala na prematalici jer su i ugodnije za bebu nego plastika na onoj podlozi. Plus dobro su mi došle jer mi je pukao vodenjak i stavila sam ih na sjedalo auta kad smo išli prema bolnici da se ne smoči. Svakako preporučujem uzet jedan paket.

    [lilypie.com]

  • petrica1209

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Termin nam je 02.12.2019.. 😀😀
    Još nezz što nam dolazi jer se poprečilo ii nogice skupilo pa nevidimo… 🤭🤭

  • Noemi1

    Broj poruka: 2931

    Prijavi adminu

    Moram se vratit na komentar od prije jedno 10 stranica 😂 netko je napisao da je trudnicki tecaj besplatan i da ga pohađa 10% trudnica. Pa zapravo i nije, u Osijeku se placa 400kn. Bude u 7mj besplatan, ako organiziraju zbog tjedna dojenja. Inace se placa. Da ne pricamo o navali na tecaj npr. U 6mj popunjen tecaj, pa su rekli da u 7.i 8mj nema tecaja zbog godisnjih. Na kraju evo ima u 7mj tecaj, koji je uz to besplatan. Da ne spominjem da je prijavljeno Bilo 50 parova, a prima se 30. Recimo, sad da neka buduca majka zeli na tecaj, mislis li da bi upala na tecaj bez muza (sto je svrha tecaja -potvrda da moze na porod). Tako da je meni to bezveze organizirano. Pogotovo sto se negdje placa, negdje ne. Onda za neke bolnice je potreban tecaj, za neke nije. Nema smisla 🙄 i da se referiram jos malo na to - vjezbe na tecaju su totalna glupost za muske (ok za trudnice, ali muski zjape jadni dok zene vjezbaju, znaci dosli su realno bezveze tamo)

    [lilypie.com]

  • Noemi1

    Broj poruka: 2931

    Prijavi adminu

    Aurora, vidim da si rekla da si zapisivala na tecaju ko streberica, pa pretpostavljam da si i platila parking koji se ne placa 😂😂 ste dobili kaznu na kraju? 😂😂😂

    [lilypie.com]

  • Noemi1

    Broj poruka: 2931

    Prijavi adminu

    Mislim da idemo 😁 da, ni ja nisam ocekivala da cemo zapravo vjezbat tamo. Jos mi muz kaze dobro da sam obuo citave carape, nisam ocekivao da se moram izuvat 😂😂😂

    [lilypie.com]

  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    Curke pa kaj vi tamo radite da se skidate 😂🙈

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.