Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • lalolitala

    Broj poruka: 169

    Prijavi adminu

    I da.. voda se bez problema mogla pit. Jos su mi i nadopunili bocu 😊

    [lilypie.com]

  • Avatar teresita

    teresita

    Broj poruka: 144

    Prijavi adminu

    Poozzzz cure, tu sam na dnevnoj bazi ali ne komentiram previse, no sad moram na temu hrane i vode u radaoni i poslije. Naime prije 4 godine kad sam radala mog djecaka sam ponijela malu bocu vode u radaonu, mama u pratnji  koja je medicinska sestra 40 god i ima 3 poroda iza sebe negodovala je cijelo vrijeme upravo zbog odvijanja daljnje situacije i carskog , na kojem sam zavrsila na kraju svega jer se nisam otvarala….bila sam malo ljuta na nju zbog te vode, no nakon dva dana je u sobu dosla pametnica kojoj je mama donjela juhicu u recovery room odmah isti dan nakon carskog, ženi su ispumpavali zeludac kroz nos ispred sviju nas, jaukala je od bolova cijelu noc i cijeli taj dan dok god joj nisu tu juhicu izvadili van.
    Tu sam shvatila da sve ima svoje zašto u bolnici i da treba slusati ljude koji su se školovali za taj posao, dakle sve je sa razlogom.



    [lilypie.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Manich nista ti manje ne vrijedis. Ti si neka temperamentma zenska, ja ti samo pokusavam reci da radi sebe ne psujes na osoblje. Samo ce ih razjariti, a i sebe. Necu ti pametovati kako da se ponasas (dobro samo malo), ali nije uvijek dobro sto na umu to na drumu. Ni u ljudskim odnosima. Vjeruj i iz Petrove ima horor prica i zvih dr zagrebackih bolnica, ali i prelijepih prica. U Petrovu ide skoro svaka patoloska trudnoca i zapravo je logicno da ce od tamo ici najgore price. 
    Inace ja sam dolantin primila na jednoj punkciji jajnika, ali skupa s normabelom. Mene to nadrogiralo majke mi, al mi bilo ugodno 😀. Ne znam bas za porod kako bi to izgledalo. 

    [lilypie.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Zaboravih reci za pribadanje u rodnici. Prvo me to mucilo u nekim prvim tjednima pa od 16. do recimo 18. i to tako da mi zna ko sijevati cijelu noc i dan. Doktor kaze ligamenti, davala urin, pregledi uredni.. 

    [lilypie.com]

  • pahuljicaa

    Broj poruka: 118

    Prijavi adminu

    Mc_zgb – laicki dobro napisano 😂 dode do aspiracije zelucanog sadrzaja u pluca.. to je ko onda dok ode u “krivu ulicu” ( a otide koliko malo sline, a sad zamislite par casa vode) a vi uspavani… ne znam vise da li smo ucili ili sam negdje to procitala - za vrijeme op 1 casa vode ima tezinu kao 1 kg krumpira 🤔 naravno da je dopusteno popit gutalj vode prije op da popijete lijek, ali litra vode ne…

    [lilypie.com]

  • ReginaP

    Broj poruka: 506

    Prijavi adminu

    Ja sam zato probadanje prvo mislila da je simptom neke infekcije, ali sve uredno i urin sterilan. Pa kak su rekli da se otvaram pomislila sam možda je to ta bol, ali sad kak kazete da se vi ne otvarate, a imate iste bolove mi je malo lakše.. mene to kad strecne ja sva poskocim 😆

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    Ja mislim da nam beba stvori pritisak il udari u kakvi zivac pa da nas zato to boli.. 

  • Avatar fritula

    fritula

    Broj poruka: 130

    Prijavi adminu

    Ja se volim o svemu maksimalno informirati ali nemam namjeru nositi plan poroda i zahtijevati stvari. Ne vidim smisla nositi ga kad nemam pojma što me čeka, naravno da ću reći što ne bi htjela pa ako bude moguće super a ako ne ništa. 
    Prvi porod mi je bio stvarno dobar i poštivali su sve moje želje ali svjesna sam da nema garancija i baš me strah kako će biti drugi put.
    Inace, mislim da se žene trebaju vise informirati i znati što žele a što ne zele i biti asertivnije kod svojih odluka. Samo je to teško izvesti u situaciji kad smo ranjive, kao prilikom poroda, pa pustimo da se radi protiv naše volje. Podržavam akciju ‘Prekinimo sutnju’ i nadam se da svaka nova generacija žena odbacuje te obrasce ‘šuti i trpi’.

    [lilypie.com]

  • Avatar teresita

    teresita

    Broj poruka: 144

    Prijavi adminu

    @Deja, da li si osjetila da se beba okrenula?, moj djecak je na zadak nadam se okretanju do kraja😊



    [lilypie.com]

  • Avatar PatyDi

    PatyDi

    Broj poruka: 1749

    Prijavi adminu

    Aurora87

    Pa meni je kuma rekla da se pola toga ne sjeca i da se doslovno gubila tijekom poroda i da je iz tog razloga bila sretna sto je muz bio s njom…ali taj porod je na kraju zavrsio i carskim…drugi porod joj je bio super, nije dobila dolantin, i lijepo je surađivala, cak su je hvalili kako lijepo prodise trudove🙂. Nama su na trudnickom tecaju🤣🤣🤣🤣🤣🤣 rekli da je on protiv bolova, zapisala sam si to kao kakva streberica😉.
    Ma ja mislim da necu nositi nikakav plan poroda, da cu jednostavno reci sto zelim i da cu mm-u napomenuti to u slucaju carskog da trazi bebu. I za dolantin cu njemu reci da ne zelim pa ako ja budem malo pogubljena, valjda ce se on sjetiti sto sam rekla. Za epiduralnu ni sama ne znam zelim li ili ne…strah me mogucih posljedica…a bolovi…ah, svasta covjek prezivi…i to si recimo zacrtam u svojoj glavi da zelim i onda nema anesteziologa pa cu biti ljuta i nesretna bzvz…bolje da ne planiram nista sto ne mogu sigurno ostvariti🙃


    A nama su rekli da cemo ionako sve sa tecaja zaboraviti kad krene porod 😅

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.