Heparinske trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Srceko23

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    Hvala ti, puno! Mene su hematolozi “otpilili” jer trudnice nisu njihov problem nego ginekoloski, a ginekolozi pak kazu da sam pod terapijom i da se nista ne trebam brinuti pa nalaze provjeravam privatno radi sebe. Dimeri su mi cak nizi nego u drugom tromj. (1.0 su), ali me zato isprepadao taj fibrinogen. Ne znam jel bolje provjeravat pa bit frikica ko ja i guglat o svakoj povecanoj decimali ili bolje psihicki produ oni koji ne provjeravaju nista🙈

  • Srceko23

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    Btw. moj mozak uvijek misli da, posto sam na heparinu, bas tada nalazi koagulacije moraju biti savrseni i unutar ref.vrijednosti, jer ako nije tako heparin ne radi posao. Eto stvarno ludi mozak imam😅

  • Claire123

    Broj poruka: 180

    Prijavi adminu

    Heparin radi svoj posao i umanjuje/sprječava štetu koja bi mogla nastati. To je samo dokaz da je dobro da si na heparinu i to su ok trudničke vrijednosti za razdoblje u kojem se nalazimo. Provjeravaj i dalje svaki mjesec, pazi i na trombocite da ne idu ispod granice, to im je bitno i naravno puno preko granice nego da su unutar intervala. S time da nastoji uvijek u istom laboratoriju mjeriti.

    Srceko23

    Btw. moj mozak uvijek misli da, posto sam na heparinu, bas tada nalazi koagulacije moraju biti savrseni i unutar ref.vrijednosti, jer ako nije tako heparin ne radi posao. Eto stvarno ludi mozak imam😅


    32... Blagi PCOS, blaga hipotireoza - Euthyrox 25
    AMH- 29, MTHFR - C677T- heterozigot, PAI-1 -4G/5G,
    missed ab.-2023. - 9 + 5
    01/2024 - imamo +
    T: 19.9.2024.
    Clexane 0.4 💉

  • ArMa

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, 
    Molim vas ako mi koja vas može pomoći bila bih zahvalna.
    Naime ukratko, idem na potpomognutu, endo cista na lijevom jajniku, jajovodi neprohodni.
    Iz drugog ivfa imam ostvarenu trudnoću ali završenu u 8tt, prestalo srce kucati.( Kada sam prestala uzimati aspirin, jer je doktorica rekla ako budem malo krvarila da stanem) Napravila sam privatno test na trombofiliju, imam MTHFR 667, MTHFR 1298 i PAI 4G/5G heterozigot. 
    Prije feta sam pokazala nalaz, na što doktorica nista nije rekla samo ostavila. Nije mi dala ovaj put ni aspirin, pitala sam zasto, rekla je da nije potrebno da se na dan transfera malo prosetam.
    FET je bio uspjesan, test je bio pozitivan, beta malena, biokemijska trudnoća. 
    Moje pitanje je, po vašem iskustvu, je li na ovakav nalaz potrebno dobiti kakve ljekove? Je li ovo upućuje na trombofiliju? 

    Ja 30, endo oba jajnika, cista cca 2-3 cm AMH 37.5,
    jajovodi neprohodni Mm 33, sve oke
    VV
    4/23 HSG neprohodni jajovodi
    5/23 prvi IVF priodni, 1 js, nije opolođen
    6/23 stim. ivf 12 js., 6 bc.,sve zamrznute
    9/23 FET prirodni, 1 bc, beta 0
    11/23 FET (dugi protokol) 2 bc., beta pozitivna,srce prestalo kucati u 8tt, pobačaj
    05/24 FET (dugi protokol) 2 bc., 9 dpt +, beta 2.4
    7/24 čekamo

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 447

    Prijavi adminu

    Jaooo, drage purple i missmagic baš lijepe vijesti. Čestitam na najvećoj sreći. Martina tebi držim fige da bude što ljepši porod i da se također brzo družiš sa svojim malim klupkom.
    Svim ostalim curama koje imate još malo vremena provesti u trudnoći želim super ljeto, proletjet će nikad brže. 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Srceko23

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    U 34.sam tjednu i dalje se bockam u trbuh pa me zanima jeste li do kraja u trbuh ili ste u nekom tjednu presli na noge/ruke? Primjecujem zadnjih par dana da igla teze ulazi i kad ju izvadim ostane krvava tockica pa me zanima jel to normalno i jel lijek svejedno dode gdje treba🙈

  • Avatar Martina1931

    Martina1931

    Broj poruka: 1685

    Prijavi adminu

    Moja curka je dosla 12.6...i sve je proslo super, Bogu hvala. Primila epiduralnu , inducirali su me busenjem vodenjaka.
    Krenuli smo oko 8, bebica rodjena u 14h❤️
    Nastavljam se heparinom jos 6tjedana, a mi se doma mazimo i pazimo🥰🥰

    27💃
    31🧔‍♂️
    Biokem 2/23
    Missed ab 9+5 , 6/23
    Fragmin💉
    + ❤️12.10.
    It'a girl🩷
    12.06. Baby R🩷

  • Srceko23

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    Cure, da li su vam se pojavljivale nekad sitne crvene tockice na kozi prilikom jaceg stiska tog mjesta ili udarca?

  • Avatar Tone28

    Tone28

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Bok cure ☺️ 
    Evo ako koja ima slicno iskustvo.. prije FET-a koji je bio 27.06 dosao mi je nalaz koji ukazuje na urodenu trombofiliju. HET tip gena za faktor V, ACE delecijski genotip (DD), PAI -1 insercijski genotip (5G/5G). 
    Dva dana prije FET-a pocela sam sa Fragminima 5000.
    Ostalo sto uzimam je Duphaston 3x1, Utrici 3X2, Decortin 5mg, Folna i Andol. 
    Ono sto me zanima, ima li koja medu vama da je imala slican nalaz, bila na Fragminima ili nekom drugom niskomolekularnom heparinu i docekala pozitivnu betu ? 😇

    👩🏻‍🦱 29
    🧑🏻‍🦱31
    AMH 7
    ➡️15.12 aspiracija, dobiveno 9js, oplodeno 7
    ➡️20.12 ET (blastica-5dana) ,9dnt Beta 7,7✖️
    ➡️28.05 FET (2embrija) - 10 dnt beta 6,5 ✖️
    ➡️27.06 FET (2 embrija)- ……

  • Piskavica

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav djevojke možda da fulala temu, ali ne znam gdje da upitam. Krenila sam s obradom na humanoj, ali sam zaboravila reći dr da mi tata ima gustu krv, pio je marivarin za razrijeđivanje da ne dođe do trombofilije. Budući da bih željela ipak provjeriti i jel s te strane sve okej, jel zna netko može li doktorica opće prakse dati uputnicu za pretragu trombofilije ili mora specijalit zatražiti obradu? Hvala unaprijed 🥰

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.