Heparinske trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 358

    Prijavi adminu

    ITM

    purple13

    Martina1931

    Ja imam mthfr i pai 4g/5g.
    Hematolog je bio bas uvjeren da sam kandidat za heparin radi tog, uopce nije bilo pogovora jel trebam ili ne.
    Inace sestricna mi ima istu tu mutaciju, Bogu hvala je trudnocu iznijela..ali je 2tjedna nakon poroda dobila plucnu emboliju npr🤷‍♀️
    Tako da. Neka nama nasih heparina :)

    Jao kad cujem takve stvari onda poludim na ove koji kazu “nisi za terapiju”. Nadam se da je sestricna dobro! U pravu si, neka nasih heparina. 😍
    ITMmeni je prva ginicka u bolnici (koja je trazila te nalaze) rekla da to nije nista. Onda sam se javila svojoj u dom zdravlja da me strah zbog spontanih i ona je rekla da se slaze i dala mi uputnicu za hematologa koji je naposljetku rekao neka se javim u trudnoci i tako sam dobila terapiju.

    Hvala na podjeli iskustva 🥰
    S obzirom na ishod prethodne trudnoće, odlučio je da budem na heparinu idući put, ali ne može mi garantirati da će mi to pomoć da iznesem do kraja…


    Zao mi je, ne znam tvoju situaciju, ali mislim da si bila na ljetnim bebama. Svakako se nadam da si dobro, iako svaki gubitak je tezak. 😥
    Heparin ti nece odmoci, to je sigurno. Bar je tako moja ginicka rekla, da su oni prije na svoju ruku davali trudnicama nakon spontanih…. 💜

    2x missed ab 😪
    Pai/mthfr homozigot - clexane 0.4
    Nifty ✔️ ♂️baby boy💙☺️
    [tickerfactory.com]

  • ITM

    Broj poruka: 98

    Prijavi adminu

    purple13

    ITM

    purple13

    Martina1931

    Ja imam mthfr i pai 4g/5g.
    Hematolog je bio bas uvjeren da sam kandidat za heparin radi tog, uopce nije bilo pogovora jel trebam ili ne.
    Inace sestricna mi ima istu tu mutaciju, Bogu hvala je trudnocu iznijela..ali je 2tjedna nakon poroda dobila plucnu emboliju npr🤷‍♀️
    Tako da. Neka nama nasih heparina :)

    Jao kad cujem takve stvari onda poludim na ove koji kazu “nisi za terapiju”. Nadam se da je sestricna dobro! U pravu si, neka nasih heparina. 😍
    ITMmeni je prva ginicka u bolnici (koja je trazila te nalaze) rekla da to nije nista. Onda sam se javila svojoj u dom zdravlja da me strah zbog spontanih i ona je rekla da se slaze i dala mi uputnicu za hematologa koji je naposljetku rekao neka se javim u trudnoci i tako sam dobila terapiju.

    Hvala na podjeli iskustva 🥰
    S obzirom na ishod prethodne trudnoće, odlučio je da budem na heparinu idući put, ali ne može mi garantirati da će mi to pomoć da iznesem do kraja…

    Zao mi je, ne znam tvoju situaciju, ali mislim da si bila na ljetnim bebama. Svakako se nadam da si dobro, iako svaki gubitak je tezak. 😥
    Heparin ti nece odmoci, to je sigurno. Bar je tako moja ginicka rekla, da su oni prije na svoju ruku davali trudnicama nakon spontanih…. 💜


    Da, bila sam na ljetnim bebama… 
    Kako koji dan sam… Pomalo se mirim sa činjenicom da nikad neću dobit konkretan odgovor što se točno dogodilo s mojom bebom.
    Obavila sam pretrage i dobila upute za iduću trudnoću kad na nju budem spremna psihički i fizički. Pa ako se treba bockat, pokušat i s tim 😊

    Vi cure iz podteme ste već pri kraju sa svojim putovanjem, želim vam svu sreću i predivne bebe 🩷💙

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 358

    Prijavi adminu

    ITM

    purple13

    ITM

    purple13

    Martina1931

    Ja imam mthfr i pai 4g/5g.
    Hematolog je bio bas uvjeren da sam kandidat za heparin radi tog, uopce nije bilo pogovora jel trebam ili ne.
    Inace sestricna mi ima istu tu mutaciju, Bogu hvala je trudnocu iznijela..ali je 2tjedna nakon poroda dobila plucnu emboliju npr🤷‍♀️
    Tako da. Neka nama nasih heparina :)

    Jao kad cujem takve stvari onda poludim na ove koji kazu “nisi za terapiju”. Nadam se da je sestricna dobro! U pravu si, neka nasih heparina. 😍
    ITMmeni je prva ginicka u bolnici (koja je trazila te nalaze) rekla da to nije nista. Onda sam se javila svojoj u dom zdravlja da me strah zbog spontanih i ona je rekla da se slaze i dala mi uputnicu za hematologa koji je naposljetku rekao neka se javim u trudnoci i tako sam dobila terapiju.

    Hvala na podjeli iskustva 🥰
    S obzirom na ishod prethodne trudnoće, odlučio je da budem na heparinu idući put, ali ne može mi garantirati da će mi to pomoć da iznesem do kraja…

    Zao mi je, ne znam tvoju situaciju, ali mislim da si bila na ljetnim bebama. Svakako se nadam da si dobro, iako svaki gubitak je tezak. 😥
    Heparin ti nece odmoci, to je sigurno. Bar je tako moja ginicka rekla, da su oni prije na svoju ruku davali trudnicama nakon spontanih…. 💜

    Da, bila sam na ljetnim bebama…
    Kako koji dan sam… Pomalo se mirim sa činjenicom da nikad neću dobit konkretan odgovor što se točno dogodilo s mojom bebom.
    Obavila sam pretrage i dobila upute za iduću trudnoću kad na nju budem spremna psihički i fizički. Pa ako se treba bockat, pokušat i s tim 😊

    Vi cure iz podteme ste već pri kraju sa svojim putovanjem, želim vam svu sreću i predivne bebe 🩷💙


    Cuvaj se samo i uzmi si vremena, glupo je ista drugo reci, znam da nema utjehe.. 💛
    To bockanje nije uopce strasno, a moze ti puno pomoci, tako da si vec jedan korak naprijed napravila..🥰🥰
    (Mene je to obavljanje pretraga i pronalazenje odgovora nekako guralo dalje.)
    Hvala na lijepim zeljama, i tebi zelim isto, samo hrabro kada dode vrijeme! 😍

    2x missed ab 😪
    Pai/mthfr homozigot - clexane 0.4
    Nifty ✔️ ♂️baby boy💙☺️
    [tickerfactory.com]

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 358

    Prijavi adminu

    Vidim da sam ovdje glupo napisala “pronalazenje odgovora”… naravno da nikad nema konkretnog odgovora kako si i sama napisala.. 
    ali i te neke male stvari poput uvodje ja heparina puno znace na kraju. 😘

    2x missed ab 😪
    Pai/mthfr homozigot - clexane 0.4
    Nifty ✔️ ♂️baby boy💙☺️
    [tickerfactory.com]

  • Matka24

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Hej hej, da li se kojoj desi krvarenje iz nosa? Nije ono klasicno spontano krvarenje, nego samo pri prilikom puhanja nosa ostaje krv na maramici pa da li sam jedina s tim simptomom?

  • Avatar Martina1931

    Martina1931

    Broj poruka: 1662

    Prijavi adminu

    Matka24

    Hej hej, da li se kojoj desi krvarenje iz nosa? Nije ono klasicno spontano krvarenje, nego samo pri prilikom puhanja nosa ostaje krv na maramici pa da li sam jedina s tim simptomom?


    Ja sam imala zescih problema sa krvarenjem iz nosa. Cak bi mi teze bilo i zaustavit krv, jednom sam bila u lezecem polozaju pa mi se u usta spustilo sve🙈
    Ugl, i gin mi se zabrinula i poslala me na neke pretrage..sve doslo uredno, hematolog pregledao nalaze i rekli mi da je jednostavno od trudnoce 🤷‍♀️
    I onda mi samo odjednom prestalo, a trajalo je mjesecima takvo krvarenje. Znalo je bit cak i svaki dan za redom. Bas ruzno, gore mi je to bilo od mucnina i povracanja koje su trajale do 22,23.tjedna.😬

    27💃
    31🧔‍♂️
    Biokem 2/23
    Missed ab 9+5 , 6/23
    Fragmin💉
    + ❤️12.10.
    It'a girl🩷
    [tickerfactory.com]

  • Srceko23

    Broj poruka: 80

    Prijavi adminu

    Cure, provjeravate li i protrombinsko vrijeme, inr, aptv? Da li vam se to bockanjem znacajno mijenja jer meni se jedino d dimer i fibrinogen povecavaju/smanjuju, a ove tri stavke su vecinom uvijek slicne. Pa me zanima ako ima koja trudnica da provjerava i te stavke pa da napise neke okvirne vrijednosti da si znam usporediti.
    Hvala!!

  • Tejkili

    Broj poruka: 72

    Prijavi adminu

    Do koliko vam je najvise skakao d dimer i da li se uopce povecavao u trudnoci? Do koliko se tolerira?

  • MissMagic1

    Broj poruka: 100

    Prijavi adminu

    Matka24

    Hej hej, da li se kojoj desi krvarenje iz nosa? Nije ono klasicno spontano krvarenje, nego samo pri prilikom puhanja nosa ostaje krv na maramici pa da li sam jedina s tim simptomom?


    Hej, meni je znalo biti. To i krvarenje iz desni. 

    👩33 (FV Leiden, MTHFR, PAI-1 heterozigot)
    👨‍🦱33
    19.8.2022. ➕, 1.9. dijagnoza blighted ovum, 8.9. spontani prekid trudnoće (7+0)
    23.2.2023. ➕, 16.3. hematom, sukrvica, čini se ok, 21.3. spontani pobačaj (7+1)
    27.8.2023. ➕
    terapija Fragmin —> Clexane
    18.9.2023. 💓 (6+4)
    6.11. NIFTY, stiže nam 👦 (24.10., 11+4)
    4.1. big anomaly, 3D/4D (22+0)
    25.4. Stigao nam je 👶 (38+0)

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 358

    Prijavi adminu

    Ima li koja trudnica da joj je ukinuta terapija nakon 36 tjedana trudnoce?
    Ginekologinja u bolnici kaze da cemo ili tako, ili indukcija. Hematolog bi trebao odluciti. Nadam se da mi nece sad ukidati injekcije, radije biram indukciju. 😅

    2x missed ab 😪
    Pai/mthfr homozigot - clexane 0.4
    Nifty ✔️ ♂️baby boy💙☺️
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.