Heparinske trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Martina1931

    Martina1931

    Broj poruka: 1652

    Prijavi adminu

    Granger

    Martina1931

    Moguce da ovisi koja vrsta heparina i koja doza na kraju krajeva. Jer preda mnom je zvao kolegu anesteziologa da potvrdi pricu, ovaj je isto rekao 24h i da ga je kolega pitao sta tocno uzimam i koju dozu. Za spinalnu anesteziju je 12h!

    Meni vam je isto bilo ovako rečeno ko Martini, 24 sata, a bila sam na Clexanu. Vjerojatno je onda do politike bolnice ili spremnosti na neke određene slučajeve.
    Vidim ja tjedni su sve veći, još malo pa ćete krenuti redom. ❤️❤️❤️🥰


    Jel bila kod tebe dogovorena indukcija radi injekcija na kraju?🙈

    27💃
    31🧔‍♂️
    Biokem 2/23
    Missed ab 9+5 , 6/23
    Fragmin💉
    + ❤️12.10.
    It'a girl🩷
    [tickerfactory.com]

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 312

    Prijavi adminu

    Evo i danas mi je rekao 12 sati razmak od epiduralne, a da neki traze 24 sata ako se ide na carski. 😅😅

    4/22, 2/23 - missed ab
    1.10.➕️ clexane 0.4
    Nifty ✔️ ♂️baby boy💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    Martina1931

    Granger

    Martina1931

    Moguce da ovisi koja vrsta heparina i koja doza na kraju krajeva. Jer preda mnom je zvao kolegu anesteziologa da potvrdi pricu, ovaj je isto rekao 24h i da ga je kolega pitao sta tocno uzimam i koju dozu. Za spinalnu anesteziju je 12h!

    Meni vam je isto bilo ovako rečeno ko Martini, 24 sata, a bila sam na Clexanu. Vjerojatno je onda do politike bolnice ili spremnosti na neke određene slučajeve.
    Vidim ja tjedni su sve veći, još malo pa ćete krenuti redom. ❤️❤️❤️🥰

    Jel bila kod tebe dogovorena indukcija radi injekcija na kraju?🙈


    Ma kakvi. Meni trudovi počeli par sati nakon pikanja, rodila bez epiduralne i to je to. Sve je bilo okej.

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • MissMagic1

    Broj poruka: 96

    Prijavi adminu

    (Buduće) mame, jeste vi pile čaj od lista maline 🤭? Znam da je to narodna, a potam se je li mudro s obzirom na naše dijagnoze? 

    👩33 (FV Leiden, MTHFR, PAI-1 heterozigot)
    👨‍🦱33
    19.8.2022. ➕, 1.9. dijagnoza blighted ovum, 8.9. spontani prekid trudnoće (7+0)
    23.2.2023. ➕, 16.3. hematom, sukrvica, čini se ok, 21.3. spontani pobačaj (7+1)
    27.8.2023. ➕
    terapija Fragmin —> Clexane
    18.9.2023. 💓 (6+4)
    6.11. NIFTY, stiže nam 👦 (24.10., 11+4)
    4.1. big anomaly, 3D/4D (22+0)
    25.4. Stigao nam je 👶 (38+0)

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    MissMagic1

    (Buduće) mame, jeste vi pile čaj od lista maline 🤭? Znam da je to narodna, a potam se je li mudro s obzirom na naše dijagnoze?


    Ja sam pila. Nije odmoglo ni pomoglo. Ali bio mi je fin. 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • MissMagic1

    Broj poruka: 96

    Prijavi adminu

    Granger

    MissMagic1

    (Buduće) mame, jeste vi pile čaj od lista maline 🤭? Znam da je to narodna, a potam se je li mudro s obzirom na naše dijagnoze?

    Ja sam pila. Nije odmoglo ni pomoglo. Ali bio mi je fin.


    Haha odlično :D hvala na info :D

    👩33 (FV Leiden, MTHFR, PAI-1 heterozigot)
    👨‍🦱33
    19.8.2022. ➕, 1.9. dijagnoza blighted ovum, 8.9. spontani prekid trudnoće (7+0)
    23.2.2023. ➕, 16.3. hematom, sukrvica, čini se ok, 21.3. spontani pobačaj (7+1)
    27.8.2023. ➕
    terapija Fragmin —> Clexane
    18.9.2023. 💓 (6+4)
    6.11. NIFTY, stiže nam 👦 (24.10., 11+4)
    4.1. big anomaly, 3D/4D (22+0)
    25.4. Stigao nam je 👶 (38+0)

  • Bananica80

    Broj poruka: 387

    Prijavi adminu

    Evo ja sam imala dogovorenu indukciju radi heparina. Ne samo zato da prodje vrijeme od zadnje injekcije do epiduralne nego da se ne dogodi da posteljica otkaze. Na kraju sam se jako brzo otvorila i nisam stigla primit epiduralnu - ne zbog vremenskog razmaka nego sam vec bila na 9cm kad sam dosla u radjaonu :)

  • Avatar Martina1931

    Martina1931

    Broj poruka: 1652

    Prijavi adminu

    Bananica80

    Evo ja sam imala dogovorenu indukciju radi heparina. Ne samo zato da prodje vrijeme od zadnje injekcije do epiduralne nego da se ne dogodi da posteljica otkaze. Na kraju sam se jako brzo otvorila i nisam stigla primit epiduralnu - ne zbog vremenskog razmaka nego sam vec bila na 9cm kad sam dosla u radjaonu :)


    U kojem tjednu je dogovorena indukcija?

    27💃
    31🧔‍♂️
    Biokem 2/23
    Missed ab 9+5 , 6/23
    Fragmin💉
    + ❤️12.10.
    It'a girl🩷
    [tickerfactory.com]

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 312

    Prijavi adminu

    Bananica80

    Evo ja sam imala dogovorenu indukciju radi heparina. Ne samo zato da prodje vrijeme od zadnje injekcije do epiduralne nego da se ne dogodi da posteljica otkaze. Na kraju sam se jako brzo otvorila i nisam stigla primit epiduralnu - ne zbog vremenskog razmaka nego sam vec bila na 9cm kad sam dosla u radjaonu :)


    Cestitaaam! Nadam se da je sve dobro proslo! 🥰

    4/22, 2/23 - missed ab
    1.10.➕️ clexane 0.4
    Nifty ✔️ ♂️baby boy💙
    [tickerfactory.com]

  • Bananica80

    Broj poruka: 387

    Prijavi adminu

    purple13

    Bananica80

    Evo ja sam imala dogovorenu indukciju radi heparina. Ne samo zato da prodje vrijeme od zadnje injekcije do epiduralne nego da se ne dogodi da posteljica otkaze. Na kraju sam se jako brzo otvorila i nisam stigla primit epiduralnu - ne zbog vremenskog razmaka nego sam vec bila na 9cm kad sam dosla u radjaonu :)

    Cestitaaam! Nadam se da je sve dobro proslo! 🥰


    Hvala!! Je porod je prosao odlicno - za pozeliti. 🤗 Martina u 39 tjednu. Prvo je bio recen 38tjedan ali kako je beba lijepo napredovala i posteljica je bila okej, produzeno je na 39tt. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.