Heparinske trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • MissMagic1

    Broj poruka: 96

    Prijavi adminu

    Bananica cestitaaaaam!!!!!! ❤️❤️❤️❤️ bas sam happy za vas! Jesi dobro, oporavak ide? Uživaš u bebaču 🥰? 
    Kako je to išlo s indukcijom? Navela si da si bila otvorena, zbog gela? Bušenje vodenjaka? Malo me frka induciranog ali mi zvuci da je bolje da je sve pod kontrolom. Ispalo je da mi u 36. tt mali već ima 3.13 kg tako da mi je skroz ok da ne idemo do 40. tt 😂 *** Bila sam u pon na prvom pregledu u bolnici kod ginekologa pa sam pitala jesam li kandidat za inducirani (pozitivna na hemoliticki streptokok; heparin) pa je rekao da da i da ćemo se u narednim tjednima dogovoriti. Bas sam računala da bi to moglo biti 38., 39. TT. Kontrole imam (ću imati; preventivno) svaki tjedan (“jer sam na heparinu”). 

    👩33 (FV Leiden, MTHFR, PAI-1 heterozigot)
    👨‍🦱33
    19.8.2022. ➕, 1.9. dijagnoza blighted ovum, 8.9. spontani prekid trudnoće (7+0)
    23.2.2023. ➕, 16.3. hematom, sukrvica, čini se ok, 21.3. spontani pobačaj (7+1)
    27.8.2023. ➕
    terapija Fragmin —> Clexane
    18.9.2023. 💓 (6+4)
    6.11. NIFTY, stiže nam 👦 (24.10., 11+4)
    4.1. big anomaly, 3D/4D (22+0)
    25.4. Stigao nam je 👶 (38+0)

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    Bananica80

    purple13

    Bananica80

    Evo ja sam imala dogovorenu indukciju radi heparina. Ne samo zato da prodje vrijeme od zadnje injekcije do epiduralne nego da se ne dogodi da posteljica otkaze. Na kraju sam se jako brzo otvorila i nisam stigla primit epiduralnu - ne zbog vremenskog razmaka nego sam vec bila na 9cm kad sam dosla u radjaonu :)

    Cestitaaam! Nadam se da je sve dobro proslo! 🥰

    Hvala!! Je porod je prosao odlicno - za pozeliti. 🤗 Martina u 39 tjednu. Prvo je bio recen 38tjedan ali kako je beba lijepo napredovala i posteljica je bila okej, produzeno je na 39tt.


    Ovo je baš lijepo pročitati. Čestitam. 🥳🥳🥳❤️ Kako se snalazite? 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Bananica80

    Broj poruka: 387

    Prijavi adminu

    Hvala vam curke 🥰 je uzivam u bebacu iako je to isto vrlo izazovno vrijeme 😄 nista ne stizem i “maleni smotuljak srece” je “akcija i briga 24/7” 😃 svima koje cekaju jos svoje bebe - spavajte dok mozete 🤣 Kako sam prvorotka koja je na indukciju dosla skroz zatvorena inducirali su me trakicom - koja luci prostaglandine koji bi trebali potaknuti trudove i otvaranje. Kod vecine to traje 12h - a ja sam se neocekivano brzo otvorila skroz - kroz 5h. I kad sam poslana u radjaonu sam vec bila pred izgon da mi nisu stigli dat epi. Vodenjak mi je puknuo u radjaoni sam - i nakon toga je mali bio van kroz 10min.  Nisam skuzila vodenjak od boli - tad su bili trudovi u superlativima. I sad sam cijeli postpartum na heparinu.

  • MissMagic1

    Broj poruka: 96

    Prijavi adminu

    Bananica80

    Hvala vam curke 🥰 je uzivam u bebacu iako je to isto vrlo izazovno vrijeme 😄 nista ne stizem i “maleni smotuljak srece” je “akcija i briga 24/7” 😃 svima koje cekaju jos svoje bebe - spavajte dok mozete 🤣 Kako sam prvorotka koja je na indukciju dosla skroz zatvorena inducirali su me trakicom - koja luci prostaglandine koji bi trebali potaknuti trudove i otvaranje. Kod vecine to traje 12h - a ja sam se neocekivano brzo otvorila skroz - kroz 5h. I kad sam poslana u radjaonu sam vec bila pred izgon da mi nisu stigli dat epi. Vodenjak mi je puknuo u radjaoni sam - i nakon toga je mali bio van kroz 10min. Nisam skuzila vodenjak od boli - tad su bili trudovi u superlativima. I sad sam cijeli postpartum na heparinu.


    Ajme ovo zvuci super 🥳🥳🥳 koji pozitivan šok 😃 , nisi se stigla ni previše snaći već ste postali ekipa 😃 prekul! 
    Hahaha, počela sam imati power nap-ove, očito dobro za pripremu 😂 

    👩33 (FV Leiden, MTHFR, PAI-1 heterozigot)
    👨‍🦱33
    19.8.2022. ➕, 1.9. dijagnoza blighted ovum, 8.9. spontani prekid trudnoće (7+0)
    23.2.2023. ➕, 16.3. hematom, sukrvica, čini se ok, 21.3. spontani pobačaj (7+1)
    27.8.2023. ➕
    terapija Fragmin —> Clexane
    18.9.2023. 💓 (6+4)
    6.11. NIFTY, stiže nam 👦 (24.10., 11+4)
    4.1. big anomaly, 3D/4D (22+0)
    25.4. Stigao nam je 👶 (38+0)

  • Claire123

    Broj poruka: 158

    Prijavi adminu

    Bananice, prekrasno, čestitam od srca - stvarno lijepi porod si imala! Uživaj u svakom trenutku novih akcija sa svojom srećom! 😍

    32… Blagi PCOS, blaga hipotireoza - Euthyrox 25
    AMH- 29, MTHFR - C677T- heterozigot, PAI-1 -4G/5G,
    missed ab.-2023. - 9 + 5
    01/2024 - imamo +
    T: 19.9.2024.
    Clexane 0.4 💉
    [tickerfactory.com]

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 307

    Prijavi adminu

    Bananica80

    Hvala vam curke 🥰 je uzivam u bebacu iako je to isto vrlo izazovno vrijeme 😄 nista ne stizem i “maleni smotuljak srece” je “akcija i briga 24/7” 😃 svima koje cekaju jos svoje bebe - spavajte dok mozete 🤣 Kako sam prvorotka koja je na indukciju dosla skroz zatvorena inducirali su me trakicom - koja luci prostaglandine koji bi trebali potaknuti trudove i otvaranje. Kod vecine to traje 12h - a ja sam se neocekivano brzo otvorila skroz - kroz 5h. I kad sam poslana u radjaonu sam vec bila pred izgon da mi nisu stigli dat epi. Vodenjak mi je puknuo u radjaoni sam - i nakon toga je mali bio van kroz 10min. Nisam skuzila vodenjak od boli - tad su bili trudovi u superlativima. I sad sam cijeli postpartum na heparinu.


    Aaa super! 😍 drago mi je da je sve bilo brzo i uspjesno! Btw jesi mozda pila caj od lista maline?
    Pitanje je za sve na heparinu: smije li se piti taj caj? Navodno pomaze pri otvaranju i omeksavanju pa nema toliko pucanja..
    Missmagic jesi mozda u zg i u kojoj bolnici? Ja za desetak dana idem u vinogradsku na prvi pregled pa ne znam sto ocekivati. 😂

    4/22, 2/23 - missed ab
    1.10.➕️ clexane 0.4
    Nifty ✔️ ♂️baby boy💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 307

    Prijavi adminu

    Pitam vas za caj jer sam skuzila da hematologa mozda ni necu vidjeti do poroda, tek 22.5 sam narucena 🤣

    4/22, 2/23 - missed ab
    1.10.➕️ clexane 0.4
    Nifty ✔️ ♂️baby boy💙
    [tickerfactory.com]

  • Bananica80

    Broj poruka: 387

    Prijavi adminu

    purple13

    Pitam vas za caj jer sam skuzila da hematologa mozda ni necu vidjeti do poroda, tek 22.5 sam narucena 🤣


    Nisam pila. Al iskreno, ne mislim da je to bas presudno za otvaranje - tj da bas djeluje ne bi bila kategorija app nego bi vjerujem lijecnici to “propisivali”. Ja bas nisam ljubitelj tih pripravaka bez konzultacije sa ginekologom. Ok ovaj caj vj ne odmaze jer jer siroko koristen al  nama koje se bockamo  mozda sigurnije ne uvoditi nista bez dogovora sa ginekologom/hematologom

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 307

    Prijavi adminu

    Bananica80

    purple13

    Pitam vas za caj jer sam skuzila da hematologa mozda ni necu vidjeti do poroda, tek 22.5 sam narucena 🤣

    Nisam pila. Al iskreno, ne mislim da je to bas presudno za otvaranje - tj da bas djeluje ne bi bila kategorija app nego bi vjerujem lijecnici to “propisivali”. Ja bas nisam ljubitelj tih pripravaka bez konzultacije sa ginekologom. Ok ovaj caj vj ne odmaze jer jer siroko koristen al nama koje se bockamo mozda sigurnije ne uvoditi nista bez dogovora sa ginekologom/hematologom


    Je, u pravu si… ako se sjetim pitat cu ginekologa u vinogradskoj!
    Sad cu si mantrat da zelim imati porod kao Bananica hahah

    4/22, 2/23 - missed ab
    1.10.➕️ clexane 0.4
    Nifty ✔️ ♂️baby boy💙
    [tickerfactory.com]

  • MissMagic1

    Broj poruka: 96

    Prijavi adminu

    Hej Purple! Iz Zagreba sam! Bila sam sada u ponedjeljak prvi puta u trudničkoj ambulanti u Vinogradskoj i dopao me dr. Čukelj (malo je reci da sam presretna da sam u njegovom terminu opet naručena). Pitala sam ga za čaj - smijemo. Pitala sam za heparin - rekao je da se slaže samnom da sam kandidat za inducirani (ne znam jesam li već o tom pričala prije, isprike ako se ponavljam) zbog heparina i streptokoka (onda bi mi dali noć prije antibiotik i ujutro ne bih uzela heparin). 

    👩33 (FV Leiden, MTHFR, PAI-1 heterozigot)
    👨‍🦱33
    19.8.2022. ➕, 1.9. dijagnoza blighted ovum, 8.9. spontani prekid trudnoće (7+0)
    23.2.2023. ➕, 16.3. hematom, sukrvica, čini se ok, 21.3. spontani pobačaj (7+1)
    27.8.2023. ➕
    terapija Fragmin —> Clexane
    18.9.2023. 💓 (6+4)
    6.11. NIFTY, stiže nam 👦 (24.10., 11+4)
    4.1. big anomaly, 3D/4D (22+0)
    25.4. Stigao nam je 👶 (38+0)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.