Heparinske trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 357

    Prijavi adminu

    Matka24

    Mene sad malo brine jer sam negdje procitala da porastom kilaze treba rasti i doza heparina pa jesu li vama dizali dozu ili ste cijelo vrijeme na istoj?


    Pitala sam sadasnjeg hematologa (jer je prvi kod kojega sam primljena pitao za kilazu) i on kaze da ne, jer ovo sto ja primam je “profilaksa”. Koliko sam skuzila to je kao eto, za svaki slucaj 🤣

    2x missed ab 😪
    Pai/mthfr homozigot - clexane 0.4
    Nifty ✔️ ♂️baby boy💙☺️
    [tickerfactory.com]

  • Matka24

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    purple13

    Matka24

    Mene sad malo brine jer sam negdje procitala da porastom kilaze treba rasti i doza heparina pa jesu li vama dizali dozu ili ste cijelo vrijeme na istoj?

    Pitala sam sadasnjeg hematologa (jer je prvi kod kojega sam primljena pitao za kilazu) i on kaze da ne, jer ovo sto ja primam je “profilaksa”. Koliko sam skuzila to je kao eto, za svaki slucaj 🤣


    Jao tvoji odgovori mene uvijek umire🙈 i mene doktori uvjeravaju da je to cisto “reda radi” i da je 0,4 ta osnovna doza, ali kako tjedni rastu tako rastu i nervoza i iscekivanje pa me pucaju povremeni strahovi. 
    Posto si po tjednima naprednija od mene pa samim time i upucenija, jesi imala oscilacija d dimera opcenito kroz trudnocu ili se uvijek drze u nekoj normali?

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 357

    Prijavi adminu

    Matka24

    purple13

    Matka24

    Mene sad malo brine jer sam negdje procitala da porastom kilaze treba rasti i doza heparina pa jesu li vama dizali dozu ili ste cijelo vrijeme na istoj?

    Pitala sam sadasnjeg hematologa (jer je prvi kod kojega sam primljena pitao za kilazu) i on kaze da ne, jer ovo sto ja primam je “profilaksa”. Koliko sam skuzila to je kao eto, za svaki slucaj 🤣

    Jao tvoji odgovori mene uvijek umire🙈 i mene doktori uvjeravaju da je to cisto “reda radi” i da je 0,4 ta osnovna doza, ali kako tjedni rastu tako rastu i nervoza i iscekivanje pa me pucaju povremeni strahovi.
    Posto si po tjednima naprednija od mene pa samim time i upucenija, jesi imala oscilacija d dimera opcenito kroz trudnocu ili se uvijek drze u nekoj normali?


    E meni ti oni to uopce ne gledaju. 😳 Tak da nisam upucena hahah
    Gledala sam sad po nalazima, vadila sam kad sam prvi put bila kod hematologa u petom tjednu trudnoce. 🤣
    Onda su mi bili 0.39 i nitko to nije ni komentirao.
    Meni samo gledaju krvnu sliku i neko vrijeme su pratili jetrene enzime..
    Znam da ti nije lako, mene je isto znala nekad uhvatit panika, ali onda si mislim da je taj clexan dovoljan i picimo dalje. 🤣🤣🤣 
    (Jer pola njih da pitas ni clexan mi ne treba, tako da sam sretna i s ovim i sto je sve u redu, naravno. 😅)
    U koju ti bolnicu ides kod hematologa?

    2x missed ab 😪
    Pai/mthfr homozigot - clexane 0.4
    Nifty ✔️ ♂️baby boy💙☺️
    [tickerfactory.com]

  • Matka24

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    purple13

    Matka24

    purple13

    Matka24

    Mene sad malo brine jer sam negdje procitala da porastom kilaze treba rasti i doza heparina pa jesu li vama dizali dozu ili ste cijelo vrijeme na istoj?

    Pitala sam sadasnjeg hematologa (jer je prvi kod kojega sam primljena pitao za kilazu) i on kaze da ne, jer ovo sto ja primam je “profilaksa”. Koliko sam skuzila to je kao eto, za svaki slucaj 🤣

    Jao tvoji odgovori mene uvijek umire🙈 i mene doktori uvjeravaju da je to cisto “reda radi” i da je 0,4 ta osnovna doza, ali kako tjedni rastu tako rastu i nervoza i iscekivanje pa me pucaju povremeni strahovi.
    Posto si po tjednima naprednija od mene pa samim time i upucenija, jesi imala oscilacija d dimera opcenito kroz trudnocu ili se uvijek drze u nekoj normali?

    E meni ti oni to uopce ne gledaju. 😳 Tak da nisam upucena hahah
    Gledala sam sad po nalazima, vadila sam kad sam prvi put bila kod hematologa u petom tjednu trudnoce. 🤣
    Onda su mi bili 0.39 i nitko to nije ni komentirao.
    Meni samo gledaju krvnu sliku i neko vrijeme su pratili jetrene enzime..
    Znam da ti nije lako, mene je isto znala nekad uhvatit panika, ali onda si mislim da je taj clexan dovoljan i picimo dalje. 🤣🤣🤣
    (Jer pola njih da pitas ni clexan mi ne treba, tako da sam sretna i s ovim i sto je sve u redu, naravno. 😅)
    U koju ti bolnicu ides kod hematologa?


    Kakvo si ti cudo od optimista🥳 iz Rijeke sam i mene su hematolozi ovdje “otkantali” jer da trudnicama nije mjesto na njihovom odjelu dok nema nekih problema znacajnijih i da to moraju vodit ginekolozi. A odjel za ginekologiju, kad odem po injekcije, mi kazu da nije potrebno nista pratiti i da ne brinem. Tako da evo, bas je veselo i svi oko mene strahuju oko poroda, a ja ga jedva cekam jer znam da je onda bar jedna mala brigica zavrsena😊

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 357

    Prijavi adminu

    Matka24

    purple13

    Matka24

    purple13

    Matka24

    Mene sad malo brine jer sam negdje procitala da porastom kilaze treba rasti i doza heparina pa jesu li vama dizali dozu ili ste cijelo vrijeme na istoj?

    Pitala sam sadasnjeg hematologa (jer je prvi kod kojega sam primljena pitao za kilazu) i on kaze da ne, jer ovo sto ja primam je “profilaksa”. Koliko sam skuzila to je kao eto, za svaki slucaj 🤣

    Jao tvoji odgovori mene uvijek umire🙈 i mene doktori uvjeravaju da je to cisto “reda radi” i da je 0,4 ta osnovna doza, ali kako tjedni rastu tako rastu i nervoza i iscekivanje pa me pucaju povremeni strahovi.
    Posto si po tjednima naprednija od mene pa samim time i upucenija, jesi imala oscilacija d dimera opcenito kroz trudnocu ili se uvijek drze u nekoj normali?

    E meni ti oni to uopce ne gledaju. 😳 Tak da nisam upucena hahah
    Gledala sam sad po nalazima, vadila sam kad sam prvi put bila kod hematologa u petom tjednu trudnoce. 🤣
    Onda su mi bili 0.39 i nitko to nije ni komentirao.
    Meni samo gledaju krvnu sliku i neko vrijeme su pratili jetrene enzime..
    Znam da ti nije lako, mene je isto znala nekad uhvatit panika, ali onda si mislim da je taj clexan dovoljan i picimo dalje. 🤣🤣🤣
    (Jer pola njih da pitas ni clexan mi ne treba, tako da sam sretna i s ovim i sto je sve u redu, naravno. 😅)
    U koju ti bolnicu ides kod hematologa?

    Kakvo si ti cudo od optimista🥳 iz Rijeke sam i mene su hematolozi ovdje “otkantali” jer da trudnicama nije mjesto na njihovom odjelu dok nema nekih problema znacajnijih i da to moraju vodit ginekolozi. A odjel za ginekologiju, kad odem po injekcije, mi kazu da nije potrebno nista pratiti i da ne brinem. Tako da evo, bas je veselo i svi oko mene strahuju oko poroda, a ja ga jedva cekam jer znam da je onda bar jedna mala brigica zavrsena😊


    Nisam bila optimisticna kad sam isla na taj prvi pregled, bila sam spremna na svađu, ali nije bilo potrebno. 🤣🤣
    Ovdje bas puno trudnica bude na hematologiju, ali isto imam jednu frendicu kojoj ginekolog prepisuje injekcije.
    Oprosti, ne znam tocno koje mutacije imas, ali vjerujem da nisu prestrasne kad imas istu terapiju kao ja. Meni je sad ginicka rekla da su najvece indikacije za terapiju tromboze u obitelji. Nemam ih koliko znam. 🤣🤣
    Ne brini, vjerujem da clexan odraduje sto treba i da nece biti problema kod svih nas pikalica!

    2x missed ab 😪
    Pai/mthfr homozigot - clexane 0.4
    Nifty ✔️ ♂️baby boy💙☺️
    [tickerfactory.com]

  • Matka24

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Ja sam heterozigot na pai, mthfr i faktor 13. Radi pai i mthfr mi nisu htjeli dati pa su se ocito smilovali radi ovog faktora 13. Iako i dalje filozofiraju da to nije trombofilija i da su mi dali cisto jer sam izdramila pa da me se valjda rijese. Ali sam ja svakako mirnija makar s tom malom dozicom🙈

  • Avatar Martina1931

    Martina1931

    Broj poruka: 1661

    Prijavi adminu

    Ja imam mthfr i pai 4g/5g. 
    Hematolog je bio bas uvjeren da sam kandidat za heparin radi tog, uopce nije bilo pogovora jel trebam ili ne.
    Inace sestricna mi ima istu tu mutaciju, Bogu hvala je trudnocu iznijela..ali je 2tjedna nakon poroda dobila plucnu emboliju npr🤷‍♀️
    Tako da. Neka nama nasih heparina :)

    27💃
    31🧔‍♂️
    Biokem 2/23
    Missed ab 9+5 , 6/23
    Fragmin💉
    + ❤️12.10.
    It'a girl🩷
    [tickerfactory.com]

  • ITM

    Broj poruka: 98

    Prijavi adminu

    Pozdrav, cure!
    Zanima me kod koliko ste ginekologa išle po mišljenje nakon nalaza na trombofiliju.
    S obzirom da nisam baš klasičan primjer, kako navodi vodeći ginekolog u Splitu: “od 10 ginekologa, 2 bi rekla da heparinu, 2 bi rekla ne, a ostalih 6 bi Vas poslalo kod nekog drugog”
    ostala sam malo zbunjena… 😬

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 357

    Prijavi adminu

    Martina1931

    Ja imam mthfr i pai 4g/5g.
    Hematolog je bio bas uvjeren da sam kandidat za heparin radi tog, uopce nije bilo pogovora jel trebam ili ne.
    Inace sestricna mi ima istu tu mutaciju, Bogu hvala je trudnocu iznijela..ali je 2tjedna nakon poroda dobila plucnu emboliju npr🤷‍♀️
    Tako da. Neka nama nasih heparina :)


    Jao kad cujem takve stvari onda poludim na ove koji kazu “nisi za terapiju”. Nadam se da je sestricna dobro! U pravu si, neka nasih heparina. 😍
    ITM meni je prva ginicka u bolnici (koja je trazila te nalaze) rekla da to nije nista. Onda sam se javila svojoj u dom zdravlja da me strah zbog spontanih i ona je rekla da se slaze i dala mi uputnicu za hematologa koji je naposljetku rekao neka se javim u trudnoci i tako sam dobila terapiju. 

    2x missed ab 😪
    Pai/mthfr homozigot - clexane 0.4
    Nifty ✔️ ♂️baby boy💙☺️
    [tickerfactory.com]

  • ITM

    Broj poruka: 98

    Prijavi adminu

    purple13

    Martina1931

    Ja imam mthfr i pai 4g/5g.
    Hematolog je bio bas uvjeren da sam kandidat za heparin radi tog, uopce nije bilo pogovora jel trebam ili ne.
    Inace sestricna mi ima istu tu mutaciju, Bogu hvala je trudnocu iznijela..ali je 2tjedna nakon poroda dobila plucnu emboliju npr🤷‍♀️
    Tako da. Neka nama nasih heparina :)

    Jao kad cujem takve stvari onda poludim na ove koji kazu “nisi za terapiju”. Nadam se da je sestricna dobro! U pravu si, neka nasih heparina. 😍
    ITMmeni je prva ginicka u bolnici (koja je trazila te nalaze) rekla da to nije nista. Onda sam se javila svojoj u dom zdravlja da me strah zbog spontanih i ona je rekla da se slaze i dala mi uputnicu za hematologa koji je naposljetku rekao neka se javim u trudnoci i tako sam dobila terapiju.


    Hvala na podjeli iskustva 🥰
    S obzirom na ishod prethodne trudnoće, odlučio je da budem na heparinu idući put, ali ne može mi garantirati da će mi to pomoć da iznesem do kraja…

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.