Heparinske trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Ivana90

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure,
    Iza sebe imam jednu biokemijsku trudnocu, vanmatericnu i missed ab u 8 tjednu. Upravo sam dobila nalaze trombofilije pa me zanima vase misljenje da li se u o mom slucaju daje heparin. Naime dr mi je samo rekao preko emaila da nalaz nije sporan al nisam jos isla uzivo.
    Imam: PAI 4g/4g homozigot i Faktor V Leiden normalnog tipa, ostalo je sve uredno.

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 301

    Prijavi adminu

    Srceko23

    Bockam se uvijek oko 9:30 pa me ovaj tjedan ceka obavljanje lanoratorijskih pretraga pa me zanima da li da prvo dam injekciju pa obavim pretrage ili ujutro izvadim krv pa tek onda dam injekciju?


    Pa ja bih na tvom mjestu prvo obavila laboratorij, mislim to se ionako inace rano ujutro radi.
    Ali zapravo ne znam bi li heparin utjecao na nalaze, vjerojatno ne. 🤷‍♀️

    4/22, 2/23 - missed ab
    1.10.➕️ clexane 0.4
    Nifty ✔️ ♂️baby boy💙
    [tickerfactory.com]

  • Srceko23

    Broj poruka: 78

    Prijavi adminu

    Obavila sam pretrage nakon mjesec dana clexana. Trenutno sam u drugom trimestru trudnoce.
    .
    D-dimer- 0,79
    Fibrinogen- 4,1
    Protr.vrijeme- 119,8
    INR- 0,9
    APTV- 22,9
    APTV omjer- 0,9

    Ono sto mene zanima jest ovaj INR, da li je vama veci ili je ovo uredno? I da li je nekom povecan fibrinogen? D-dimeri su okej za ove tjedne trudnoce?

  • Ivy1304

    Broj poruka: 265

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage, da se I ja malo javim, izgubljena trudnoca prva u 3mjesecu trudnoce 6.5.2023 I jos jedna u 9mj bila sam nekih mj dana samo trudna.spontani sve, obavila sam pretrage trombofilije sto mi je doso MTFHR C677T heterozigot I PAI-1 (4G/5G) isto heterozigot, na sve te nalaze sto sam napravila mi je rekla jucer hematologinja da ovo skoro svi imaju I da se to ne priznaje I da nisam kandidat za heparin, nego da je vjv utjecala moja bolest stitnjace I dvoroga maternica. Znam neke zene kojima je odboren heparin sa istim tim mutacijama pa mi sad bas nije sve jasno… ima neka iskustva? I jos me je samo poslala vaditi koagulogram pv, aptv.

    Nemam vise snage za doktora, ovo je strasno…

    06.05.2023. 🤍🧸my little angel 😔💔 miss.ab.-11tj.
    23.8.2023. ➕🌈❣

    5.9 💔

  • Claire123

    Broj poruka: 156

    Prijavi adminu

    U pravilu se za ove mutacije ne daje heparin, no na tvom mjestu s obzirom na spontane, ja bih možda ipak razmislila o drugom mišljenju jer znaju davati i da te trudnoće dobro završe. Ja sam dobila heparin jer u obitelji imam povijest ranih dubokih venskih tromboza i imala sam spontani i dva liječnika su mi odobrila heparin. Za sada trudnoća dobro napreduje, a koagulacija i općenito krvna slika mi je u prvim tjednima trudnoće baš divljala. Dobila sam i aspirin radi Pai mutacije, ne svaki dan i pod nadzorom liječnika jer ako ti se dogodi da mutacije djeluju, onda ti aspirin “odlijepi” trombocite pa bar u tom smjeru da pričaš s liječnikom. Pogledaj u ranijim postovima i koji prenatal uzimati, informiraj se o folatima , a svakako štitnjaču pokušaj dovesti u red jer ona dosta utječe na začeće i prve tjedne. Sretno! 🤞🏻😊

    32… Blagi PCOS, blaga hipotireoza - Euthyrox 25
    AMH- 29, MTHFR - C677T- heterozigot, PAI-1 -4G/5G,
    missed ab.-2023. - 9 + 5
    01/2024 - imamo +
    T: 19.9.2024.
    Clexane 0.4 💉
    [tickerfactory.com]

  • Avatar nicaivo

    nicaivo

    Broj poruka: 85

    Prijavi adminu

    Drage žene molim vas info gdje ste išle na PAI i koliko ste otprilike čekale termin i rezultate?

    👩🏽 30 - sve ok, hormoni ok, prohodnost jajovoda OK, AMH 31,3, terapija: Euthyrox 50
    👨🏻 32 - OK, od dodataka - Profertil
    1. i 2. IUI (Poliklinika IVF) 11/23 & 01/24- PC - Ovitrelle, Cyclogest ❌
    3. IVF (Poliklinika IVF) 02/24. - 2.dc Rekovelle, 5.dc Ganirelix, 9.dc štoperica, 11.dc aspiracija - 2🥚-❌
    4. IVF (BetaPlus) 04/24 - 2dc Gonal F150, 7dc Orgalutran, 11dc Ovitrelle, 13dc aspiracija-8🥚-5 oplođenih-3 blastice,1 vraćena, 2🐧- beta❌

  • MissMagic1

    Broj poruka: 93

    Prijavi adminu

    Srceko23

    Bockam se uvijek oko 9:30 pa me ovaj tjedan ceka obavljanje lanoratorijskih pretraga pa me zanima da li da prvo dam injekciju pa obavim pretrage ili ujutro izvadim krv pa tek onda dam injekciju?


    Hej, prije sam se bockala ranije, sada je u 10. Onda, kada sam se ranije ujutro, rekli su da se piknem nakon vađenja krvi, čak mislim da je dosta sati odmaka bilo (više od sat, sat i pol). Došla bih tamo na vađenje i onda im dala injekciju da me usput i piknu :) mislim da jedan dan “anomalije” ne čini razliku, ako si bas sve ostale dane kontinuirana. Isto i ako zaboraviš. Nije pohvalno, u početku, kada nisam imala alarm, mi se jedno dva-tri puta dogodilo da sam se zaboravila piknuti pa sam brze-bolje trčala doma i piknula se to popodne (bila sam baš u brizi, srećom je bilo sve ok). Ruku na srce, moja doza je 0.4, pa je vjerojatno manje šokantna za organizam nego da je neka viša, ako si dam s manjim vremenskim odmakom. Ali od kada imam alarm, k’o urica si dajem 🙏

    👩33 (FV Leiden, MTHFR, PAI-1 heterozigot)
    👨‍🦱33
    19.8.2022. ➕, 1.9. dijagnoza blighted ovum, 8.9. spontani prekid trudnoće (7+0)
    23.2.2023. ➕, 16.3. hematom, sukrvica, čini se ok, 21.3. spontani pobačaj (7+1)
    27.8.2023. ➕
    terapija Fragmin —> Clexane
    18.9.2023. 💓 (6+4)
    6.11. NIFTY, stiže nam 👦 (24.10., 11+4)
    4.1. big anomaly, 3D/4D (22)

    [tickerfactory.com]

  • MissMagic1

    Broj poruka: 93

    Prijavi adminu

    nicaivo

    Drage žene molim vas info gdje ste išle na PAI i koliko ste otprilike čekale termin i rezultate?


    Ja sam sve vadila u Vinogradskoj, jer su imali sve “testove” dostupne na jednom mjestu. PAI-2 su mi rekli da više nitko ne radi (nakon razgovora s Petrovom, transfuzija; 2023.) (al’ sam se nazivkala svih labosa, državnih i privatnih). 

    👩33 (FV Leiden, MTHFR, PAI-1 heterozigot)
    👨‍🦱33
    19.8.2022. ➕, 1.9. dijagnoza blighted ovum, 8.9. spontani prekid trudnoće (7+0)
    23.2.2023. ➕, 16.3. hematom, sukrvica, čini se ok, 21.3. spontani pobačaj (7+1)
    27.8.2023. ➕
    terapija Fragmin —> Clexane
    18.9.2023. 💓 (6+4)
    6.11. NIFTY, stiže nam 👦 (24.10., 11+4)
    4.1. big anomaly, 3D/4D (22)

    [tickerfactory.com]

  • Laraimama92

    Broj poruka: 44

    Prijavi adminu

    Pozdrav zene, da li neka od vas zna da li je u trudnoci normalna pojava pad trombocita..naime radila sam nalaze krvi danas redovne i vidim trombociti mi 199, a onda sam uzela nalaze od pocetka trudnoce i bili su 307 pa 289 pa 287 pa vidim prosli mjesec 253 i sad 199, odmah sam se prepala jer ne znam da li je pad trombocita normalna pojava u trudnoci, iako su oni i sad okej, referentne vrijednosti su u lab.gdje sam radila od 130 do 400. U prvoj trudnoci su mi bili stalno oko 400, na gornjoj granici pa sam se plasila trombofilije, jednom su bili 405, doktorica je rekla da pratimo, a evo sad potpuno drugacije. Znam da ovo nije tema za vas ali opet mozda neka ima iskustva i kad su nizi trombociti u pitanju. Hvala unaprijed.

  • anny35

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    Ivy ja imam iste mutacije. Jedan spontani, 1 vanmatericnu i 1 biokemijsku. Prije trudnoce sam uzimala cataferyl, folate i aspirin. Po otkucaju srca mi je gin odobrio fragmin 2500, al isto uz pricu kako nije to bitna mutacija al ajde neka mi. 

    👼👼

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.