Heparinske trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Srceko23

    Broj poruka: 78

    Prijavi adminu

    Pozdrav, cure. Imam jedan problemcic. Na putu sam i ostavila sam par injekcija u autu. Sad mi je palo na pamet izguglati nacin cuvanja te vidim da temp ne bi smijela prelaziti 25 stupnjeva. Mislim da jos uvijek nije toliko toplo i da temp nije presla tu granicu, ali u slucaju da je, znate li jesu li injekcije svejedno sigurne za upotrebu? 

  • Matka24

    Broj poruka: 65

    Prijavi adminu

    Kako cuvate injekcije clexane? Vidim da ne smiju biti na temp iznad 25, a posto polako idemo prema toplijim danima zanima me kako ih skladistiti po ljeti? Stavljate li ih u frizider?

  • Claire123

    Broj poruka: 161

    Prijavi adminu

    Vidim da na stranim portalima ne preporučuju stavljanje i hladnjak, nego na najmračnije mjesto u stanu koje nije izloženo suncu. Toplo se nadam da u sobi kojoj najviše boravim neće prelaziti temperatura iznad 25 kad se stavi klima pa planiram tako u toj sobi i držati Clexane. Ako ima koja neke druge info, neka podijeli, jako je korisno za znati. Na sljedećoj kontroli ću pitati doktora za čuvanje.

    32… Blagi PCOS, blaga hipotireoza - Euthyrox 25
    AMH- 29, MTHFR - C677T- heterozigot, PAI-1 -4G/5G,
    missed ab.-2023. - 9 + 5
    01/2024 - imamo +
    T: 19.9.2024.
    Clexane 0.4 💉
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Martina1931

    Martina1931

    Broj poruka: 1656

    Prijavi adminu

    Ja sam bas danas kod hematologa bila.
    Pitala sam za pohranjivanje, rekli su mi da nema veze temp u stanu , nece nist bit. Niposto u frizider, bitno  samo da nije u suncu :)
    Rekao mi je dr da treba proc 24h od davanja injekcije do tipa epiduralne🙈 i da je njegova preporuka (uz konzultaciju sa anesteziologom) da se ide na inducirani porod, i da se svakako ne ceka 40.tjedan.
    Jesu i vama date slicne info ili ovisi od ustanove i njihove “politike”?

    27💃
    31🧔‍♂️
    Biokem 2/23
    Missed ab 9+5 , 6/23
    Fragmin💉
    + ❤️12.10.
    It'a girl🩷
    [tickerfactory.com]

  • Claire123

    Broj poruka: 161

    Prijavi adminu

    Meni su neki dan rekli najmanje 12 sati i da je zato preporuka davati ujutro injekciju jer statistički veći broj poroda krene po noći, a do tada se već djelovanje heparina smanji i onda se ne da sljedeća jutarnja injekcija. S tim da ja nisam puno pričala o tome jer mi je još rano za to, ovo smo se samo dotaknuli pa nemam još puno pravih info, pišite sveee, baš me zanima to za inducirani porod.

    32… Blagi PCOS, blaga hipotireoza - Euthyrox 25
    AMH- 29, MTHFR - C677T- heterozigot, PAI-1 -4G/5G,
    missed ab.-2023. - 9 + 5
    01/2024 - imamo +
    T: 19.9.2024.
    Clexane 0.4 💉
    [tickerfactory.com]

  • Matka24

    Broj poruka: 65

    Prijavi adminu

    Moj dragi je injekcije neki dan uvalio u frizider jer ga je bilo strah posto su temp sve vece. Cim sam ih ugledala unutra, odmah sam ih izvadila, tako da su u frizideru provele max. sat vremena pa ni nez da li su se uspjele ohladiti, ali me sad svejedno panika jesu li i dalje djelotvorne kad sam procitala da bi se trebale cuvat na sobnoj temp.🤦🏻‍♀️

  • Claire123

    Broj poruka: 161

    Prijavi adminu

    Ups 🙈🙈🙈🙈 ma od sat vremena neće ništa biti, bitno da nije u zamrzivač uvalio.🙈

    32… Blagi PCOS, blaga hipotireoza - Euthyrox 25
    AMH- 29, MTHFR - C677T- heterozigot, PAI-1 -4G/5G,
    missed ab.-2023. - 9 + 5
    01/2024 - imamo +
    T: 19.9.2024.
    Clexane 0.4 💉
    [tickerfactory.com]

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 329

    Prijavi adminu

    Claire123

    Meni su neki dan rekli najmanje 12 sati i da je zato preporuka davati ujutro injekciju jer statistički veći broj poroda krene po noći, a do tada se već djelovanje heparina smanji i onda se ne da sljedeća jutarnja injekcija. S tim da ja nisam puno pričala o tome jer mi je još rano za to, ovo smo se samo dotaknuli pa nemam još puno pravih info, pišite sveee, baš me zanima to za inducirani porod.


    Meni je hematolog isto rekao 12 sati (mozda jer smo obje na clexanu, a s fragminom je drugacije?) i da nije potrebna indukcija 🤣
    A kad sam se pocela pikat, savjetovali su mi da to radim navecer pa su mi samo pokazali kako treba, nisu me piknuli u bolnici jer je bilo jutro. 😅😅 pokusavam se sjetit koji je bio razlog tome, al ne sjecam se.🤣

    2x missed ab 😪
    Pai/mthfr homozigot - clexane 0.4
    Nifty ✔️ ♂️baby boy💙☺️
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Martina1931

    Martina1931

    Broj poruka: 1656

    Prijavi adminu

    Moguce da ovisi koja vrsta heparina i koja doza na kraju krajeva. Jer  preda mnom je zvao kolegu anesteziologa da potvrdi pricu, ovaj je isto rekao 24h i da ga je kolega pitao sta tocno uzimam i koju dozu. Za spinalnu anesteziju je 12h!

    27💃
    31🧔‍♂️
    Biokem 2/23
    Missed ab 9+5 , 6/23
    Fragmin💉
    + ❤️12.10.
    It'a girl🩷
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    Martina1931

    Moguce da ovisi koja vrsta heparina i koja doza na kraju krajeva. Jer preda mnom je zvao kolegu anesteziologa da potvrdi pricu, ovaj je isto rekao 24h i da ga je kolega pitao sta tocno uzimam i koju dozu. Za spinalnu anesteziju je 12h!


    Meni vam je isto bilo ovako rečeno ko Martini, 24 sata, a bila sam na Clexanu. Vjerojatno je onda do politike bolnice ili spremnosti na neke određene slučajeve.
    Vidim ja tjedni su sve veći, još malo pa ćete krenuti redom. ❤️❤️❤️🥰

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.