Heparinske trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Matka24

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Dobro da si mi pojasnila, ja sam mislila svaki dan po tableticu popiti, nisam znala da ima tako jake ucinke i da nije toliko bezopasan ako dode do prevelike kolicine uz clexane. Hvala ti!

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 301

    Prijavi adminu

    Pitala sam danas doktora jel se mora na indukciju zbog heparina, rekao je da ne, ali mora proci 12 sati od injekcije do epiduralne (tj.anestezije valjda bilo koje vrste koja ide u kicmu). 😅

    4/22, 2/23 - missed ab
    1.10.➕️ clexane 0.4
    Nifty ✔️ ♂️baby boy💙
    [tickerfactory.com]

  • Bananica80

    Broj poruka: 387

    Prijavi adminu

    purple13

    Pitala sam danas doktora jel se mora na indukciju zbog heparina, rekao je da ne, ali mora proci 12 sati od injekcije do epiduralne (tj.anestezije valjda bilo koje vrste koja ide u kicmu). 😅


    Dakle u tome je kvaka! Hvala ti na info :) 

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 301

    Prijavi adminu

    Bananica80

    purple13

    Pitala sam danas doktora jel se mora na indukciju zbog heparina, rekao je da ne, ali mora proci 12 sati od injekcije do epiduralne (tj.anestezije valjda bilo koje vrste koja ide u kicmu). 😅

    Dakle u tome je kvaka! Hvala ti na info :)


    Ma nista. Vidjet cemo sto ce reci ginekolozi u TA kad dode vrijeme. 🙈🙈

    4/22, 2/23 - missed ab
    1.10.➕️ clexane 0.4
    Nifty ✔️ ♂️baby boy💙
    [tickerfactory.com]

  • Srceko23

    Broj poruka: 78

    Prijavi adminu

    Cure, provjeravate li krvnu sliku jednon mjesecno? Gin mi kaze da nije potrebno i samo nek se pikam pa me kopka bih li trebala svako par tjedana ipak provjeriti odredene parametre. Pa vas molim da mi napisete iskustva i sto vi konkretno vadite. Hvala!

  • MissMagic1

    Broj poruka: 93

    Prijavi adminu

    Ja Clexane rješavam mimo ginekologa. Dakle 1x mjesečno sam kod hematologa (vadim krv, pregled, preuzimam Clexane za mjesec dana), i 1x mjesečno kod ginekologa (i njega se uopće ne tiče ništa vezano uz hematologiju osim da si dajem Clexane 1x dnevno). 

    Odgovor je: da, provjerava mi se krvna slika svaki mjesec. (E sada sto sve, ne obraćam previše pozornost; znam da su mi jetreni endimi nisu bili ok ba početku terapije pa smo mijenjali heparin)

    👩33 (FV Leiden, MTHFR, PAI-1 heterozigot)
    👨‍🦱33
    19.8.2022. ➕, 1.9. dijagnoza blighted ovum, 8.9. spontani prekid trudnoće (7+0)
    23.2.2023. ➕, 16.3. hematom, sukrvica, čini se ok, 21.3. spontani pobačaj (7+1)
    27.8.2023. ➕
    terapija Fragmin —> Clexane
    18.9.2023. 💓 (6+4)
    6.11. NIFTY, stiže nam 👦 (24.10., 11+4)
    4.1. big anomaly, 3D/4D (22)

    [tickerfactory.com]

  • Matka24

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Jutro, cure! Negdje sam procitala da je dobro da trudnice koje su na heparinu obave i fetalnu ehokardiografiju. Pa me zanima da li je koja od vas isla na taj pregled? 

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 301

    Prijavi adminu

    Matka24

    Jutro, cure! Negdje sam procitala da je dobro da trudnice koje su na heparinu obave i fetalnu ehokardiografiju. Pa me zanima da li je koja od vas isla na taj pregled?


    Nisam. 🤷‍♀️ Nisu mi ti spominjali.

    4/22, 2/23 - missed ab
    1.10.➕️ clexane 0.4
    Nifty ✔️ ♂️baby boy💙
    [tickerfactory.com]

  • MissMagic1

    Broj poruka: 93

    Prijavi adminu

    Nisam, niti sam čula za to. 

    👩33 (FV Leiden, MTHFR, PAI-1 heterozigot)
    👨‍🦱33
    19.8.2022. ➕, 1.9. dijagnoza blighted ovum, 8.9. spontani prekid trudnoće (7+0)
    23.2.2023. ➕, 16.3. hematom, sukrvica, čini se ok, 21.3. spontani pobačaj (7+1)
    27.8.2023. ➕
    terapija Fragmin —> Clexane
    18.9.2023. 💓 (6+4)
    6.11. NIFTY, stiže nam 👦 (24.10., 11+4)
    4.1. big anomaly, 3D/4D (22)

    [tickerfactory.com]

  • Srceko23

    Broj poruka: 78

    Prijavi adminu

    Bockam se uvijek oko 9:30 pa me ovaj tjedan ceka obavljanje lanoratorijskih pretraga pa me zanima da li da prvo dam injekciju pa obavim pretrage ili ujutro izvadim krv pa tek onda dam injekciju?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.