Heparinske trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Bananica80

    Broj poruka: 427

    Prijavi adminu

    Purple, nisam sigurna al mislim da je “problem” sa heparinom i porodom, sta ti ne mogu dat epiduralnu ako je proslo manje vremena izmedju davanja inekcije i anestezije i ne znam jel to utjece i na anesteziju u slucaju carskog..  Rekla bi da je odluka o vremenu i nacinu poroda na ginekologu, sumnjam da ce ti hematolog dat preporuku za to - meni imunolog nije, nego je pitao sta je dogovoreno za kraj trudnoce. Al ne mora biti.. Ja se vodim u ambulanti za visokorizicnu trudnocu tako da sam mogla birati doktora pri upisu, jer u visokorizicnoj lijecnici imaju svoje dane u tjednu kad su tamo i onda te narucuju uvijek na kontrole kod sebe. S tim da ja nisam birala kad sam se upisivala, jer nisam ni proucavala previse lijecnike. Vjerojatno i taj prvi upis i ovisi koliko je neki lijecnik zatrpan pacijentima ili ne. Za “obicnu” TA koliko sam vidjela, slazu raspored na tjednoj bazi tako da zenama cesto na pregledima budu drugi lijecnici. Ovo za Vinogradsku pricam. Kako je u drugim bolnicama, nemam pojma. Nemam ti neku preporuku, ja sam trazila na upisu lijecnika iz Vinogradske, jer sam cula dobre stvari o njima, al ne poimence. Iako vjerujem da i Merkur osoblje zna sto radi. Kako sam sletila tu sam ostala, doktorica mi je stvarno ok i vjerujem joj. Al to je neka subjektivna procjena jer mi je dosada bilo sve okej i zena je strpljiva. Zelim reci da kao laik ne znam kako bi uopce procijenila strucnost nekog lijecnika, jedino ako taj lijecnik nesto gadno ne zezne ili pravovremeno skuzi rijetki problem pa me spasi 😀

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 357

    Prijavi adminu

    Bananica80

    Purple, nisam sigurna al mislim da je “problem” sa heparinom i porodom, sta ti ne mogu dat epiduralnu ako je proslo manje vremena izmedju davanja inekcije i anestezije i ne znam jel to utjece i na anesteziju u slucaju carskog.. Rekla bi da je odluka o vremenu i nacinu poroda na ginekologu, sumnjam da ce ti hematolog dat preporuku za to - meni imunolog nije, nego je pitao sta je dogovoreno za kraj trudnoce. Al ne mora biti.. Ja se vodim u ambulanti za visokorizicnu trudnocu tako da sam mogla birati doktora pri upisu, jer u visokorizicnoj lijecnici imaju svoje dane u tjednu kad su tamo i onda te narucuju uvijek na kontrole kod sebe. S tim da ja nisam birala kad sam se upisivala, jer nisam ni proucavala previse lijecnike. Vjerojatno i taj prvi upis i ovisi koliko je neki lijecnik zatrpan pacijentima ili ne. Za “obicnu” TA koliko sam vidjela, slazu raspored na tjednoj bazi tako da zenama cesto na pregledima budu drugi lijecnici. Ovo za Vinogradsku pricam. Kako je u drugim bolnicama, nemam pojma. Nemam ti neku preporuku, ja sam trazila na upisu lijecnika iz Vinogradske, jer sam cula dobre stvari o njima, al ne poimence. Iako vjerujem da i Merkur osoblje zna sto radi. Kako sam sletila tu sam ostala, doktorica mi je stvarno ok i vjerujem joj. Al to je neka subjektivna procjena jer mi je dosada bilo sve okej i zena je strpljiva. Zelim reci da kao laik ne znam kako bi uopce procijenila strucnost nekog lijecnika, jedino ako taj lijecnik nesto gadno ne zezne ili pravovremeno skuzi rijetki problem pa me spasi 😀


    A u pravu si da mi hematolog nece nista pametno reci za porod, kad razmislim, nije logicno da se petlja u to.
    Isto i ovo za doktore, na kraju mozes imati super doktora, a porodi te netko deseti. 🙈
    Ne znam hocu li se voditi u “normalnoj” TA ili to na trecem katu. (Isto cu u Vinogradsku). Jednom prilikom sam bila gore, doktorica je bila iz Merkura i cisto okej je bila. 
    Mislila sam mozda si dobila kakve preporuke haha. Meni je jedna doktorica predlozila doktora Cukelja, al on je u obicnoj trudnickoj.
    Imam jos jedan pregled u 30. tjednu kod svoje doktorice pa ce mi dati uputnicu za bolnicu.
    Dotad ces nam ti pisati kako je bilo na porodu, haha.

    2x missed ab 😪
    Pai/mthfr homozigot - clexane 0.4
    Nifty ✔️ ♂️baby boy💙☺️
    [tickerfactory.com]

  • Bananica80

    Broj poruka: 427

    Prijavi adminu

    Malo jesam guglala o lijecnicima, al to je bilo kasnije, nakon sto sam se upisala 🙈 ima na onoj FB grupi Porod u hrvatskoj par recenzija nekih lijecnika iz Vg/Merkura koji su za izbjegavat, al dzaba to kad ovo sta kazes, ko te dopadne na porodu dopadne 😀 Mene su odmah po dijagnozi uputili na daljnje vodjenje trudnoce u bolnicu, a i da bi mogla dobivat heparin - jer mi ga daju dole na ginekologiji. To je bilo u 20 tjednu. Prvi pregled je bio u TA i na njemu mi je dr iz Merkura rekla da se trebam vodit u TA2 (visokorizicna). Mozda i tebe na prvom bolnickom prebace u TA2.. a mozda i ne jer dolazis u 34 tjednu u bolnicu, jelda?  Svakako probaj proguglat pa ako ti bude opcija TA2 da mozes odmah traziti lijecnika po izboru ili pokusati nekog izbjeci ako mislis da treba 😅 meni je malo crnjak tu spominjati imena jer nisam imala osobno lose iskustvo (ne jos) 😄

  • Avatar purple13

    purple13

    Broj poruka: 357

    Prijavi adminu

    Bananica80

    Malo jesam guglala o lijecnicima, al to je bilo kasnije, nakon sto sam se upisala 🙈 ima na onoj FB grupi Porod u hrvatskoj par recenzija nekih lijecnika iz Vg/Merkura koji su za izbjegavat, al dzaba to kad ovo sta kazes, ko te dopadne na porodu dopadne 😀 Mene su odmah po dijagnozi uputili na daljnje vodjenje trudnoce u bolnicu, a i da bi mogla dobivat heparin - jer mi ga daju dole na ginekologiji. To je bilo u 20 tjednu. Prvi pregled je bio u TA i na njemu mi je dr iz Merkura rekla da se trebam vodit u TA2 (visokorizicna). Mozda i tebe na prvom bolnickom prebace u TA2.. a mozda i ne jer dolazis u 34 tjednu u bolnicu, jelda? Svakako probaj proguglat pa ako ti bude opcija TA2 da mozes odmah traziti lijecnika po izboru ili pokusati nekog izbjeci ako mislis da treba 😅 meni je malo crnjak tu spominjati imena jer nisam imala osobno lose iskustvo (ne jos) 😄


    Joooj, vidjela sam u toj grupi bas nedavno jedno ime. 🤣🤣 Onda si mislim, mozda bolje doci na porod prazne glave jer ovako ako vidim tu osobu, odmah cu biti na iglama, hahaha.
    Pa kontam da ce me naruciti kad budem 34 tjedna, da. Mozda mi moja gin kaze u koju TA da idem. 🤣😍
    .
    Isprike curama sto sam otisla off topic 🙈🙈🙈🙈

    2x missed ab 😪
    Pai/mthfr homozigot - clexane 0.4
    Nifty ✔️ ♂️baby boy💙☺️
    [tickerfactory.com]

  • Srceko23

    Broj poruka: 80

    Prijavi adminu

    Cure, prije nego su mi odobrili heparin nisam stigla obaviti odredene pretrage. Veliku vecinu jesam, ali par stvari nisam. Sad sam na clexanu neko vrijeme i dobila sam uputnicu za vadenje ANA, LAC, proteina C i S i protutijela igg i igm. Zanima me da li je jos koja trudnica te nalaze obavljala tek nakon sto je presla na heparin ili uopce nema smisla sad to vaditi? Ili ce nalazi ipak nesto znaciti i pokazati ako mi se terapija mora povecat/smanjit?

  • Matka24

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Pije li neka trudnica i aspirin/andol uz bockanje injekcijama? Trenutno sam na clexanu 4000 ali me strah da li je ta doza dovoljna i da li bih trebala piti i aspirin uz to. 

  • Claire123

    Broj poruka: 161

    Prijavi adminu

    Ja pijem i postoji ti pretraga koja se zove Multiplate ASPI test na koju upućuje hematolog-transfuziolog kojom se provjerava agregabilnost trombocita, a zapravo aspirin služi da “odlijepi” te trombocite. Meni su uveli prvo jednom tj.onda sam ponovno za mjesec dana radila aspi test- vadila krv, bilo je bolje, no opet dosta preko granice i onda su mi uveli 2x tj.i  za sada mi je krvna slika što se toga tiče tip top, dakle pogodjena je doza. Znači nikako napamet nego preporučljivo uz prethodnu provjeru ovih parametara, a obavezno uz nadzor liječnika specijalista. Meni je baš i ginekologinja rekla da ne ulazi u doziranje aspirina uz Clexane jer da je strah da ne iskrvarim, sa se to ne kombinira često, već da isključivo hematolog kombinira odnos Clexane- aspirin.

    32… Blagi PCOS, blaga hipotireoza - Euthyrox 25
    AMH- 29, MTHFR - C677T- heterozigot, PAI-1 -4G/5G,
    missed ab.-2023. - 9 + 5
    01/2024 - imamo +
    T: 19.9.2024.
    Clexane 0.4 💉
    [tickerfactory.com]

  • Matka24

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Claire123

    Ja pijem i postoji ti pretraga koja se zove Multiplate ASPI test na koju upućuje hematolog-transfuziolog kojom se provjerava agregabilnost trombocita, a zapravo aspirin služi da “odlijepi” te trombocite. Meni su uveli prvo jednom tj.onda sam ponovno za mjesec dana radila aspi test- vadila krv, bilo je bolje, no opet dosta preko granice i onda su mi uveli 2x tj.i za sada mi je krvna slika što se toga tiče tip top, dakle pogodjena je doza. Znači nikako napamet nego preporučljivo uz prethodnu provjeru ovih parametara, a obavezno uz nadzor liječnika specijalista. Meni je baš i ginekologinja rekla da ne ulazi u doziranje aspirina uz Clexane jer da je strah da ne iskrvarim, sa se to ne kombinira često, već da isključivo hematolog kombinira odnos Clexane- aspirin.


    Odlicno, hvala na odgovoru. To me i kopkalo, smijem li na svoju ruku uzeti aspirin i kakve su njegove posljedice. A radila si tu pretragu i pocela piti aspirin na osnovu jos nekih nalaza koji su bili granicni ili samo radi mutacija koje imas?

  • Claire123

    Broj poruka: 161

    Prijavi adminu

    Ja sam negdje prije godinu dana nakon spontanog saznala za mutacije, otišla u hematologa jer sam povezala i obiteljsku anamnezu (nekakve tromboze kod članova obitelji i sl.)i da znam reagirati i prepoznati momente kad te mutacije utječu na mene. I onda mi je dr.odmah dao vaditi i  Multiplate i još niz pretraga kao što su homocistein, vitamini i dr. da si poboljšam zdravlje i kvalitetu života. Tad mi je već bio granični Multiplate, ali mi je bila dovoljno razrijedjena krv (nisu bili visoki eritrociti i trombociti i dr.)pa je hematolog odmah zaključio da u trudnoći ide minimalno aspirin, a vjerojatno i Clexane i to prije otkucaja srca. I onda u trudnoći se to opet izvadilo, procjena je bila da treba Clexane,a agregabilnost mi je podivljala skroz, ali sad je super i dovoljna su mi dva tjedno. Obično je dovoljan Clexan, ali da na sljedećoj kontroli znaš u kojem smjeru pričati, kod mene se npr. vidi baš posebno na eritrocitima (a nisam dehidrirana) i trombocitima da su povišeni i onda s aspirinom se odlijepe i smanje se na normalnu razinu.

    32… Blagi PCOS, blaga hipotireoza - Euthyrox 25
    AMH- 29, MTHFR - C677T- heterozigot, PAI-1 -4G/5G,
    missed ab.-2023. - 9 + 5
    01/2024 - imamo +
    T: 19.9.2024.
    Clexane 0.4 💉
    [tickerfactory.com]

  • Claire123

    Broj poruka: 161

    Prijavi adminu

    Dovoljna su mi dva aspirina tjedno uz Clexane 0.4*** 

    32… Blagi PCOS, blaga hipotireoza - Euthyrox 25
    AMH- 29, MTHFR - C677T- heterozigot, PAI-1 -4G/5G,
    missed ab.-2023. - 9 + 5
    01/2024 - imamo +
    T: 19.9.2024.
    Clexane 0.4 💉
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.