Heparinske trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 445

    Prijavi adminu

    Dijana221

    Pozdrav svim clanicama ovog foruma :)
    Ne znam koliko ste aktivne i dalje, u potrazi sam sa slicnim iskustvima pa bih bila zahvalna ukoliko neka od vas ima bilo kakve informacije ili iskustva. Naime, borim se s prosirenim venama na podrucju spolovila vec 3 mjeseca, u 33. tjednu trudnoce sam. U pocetku je to bilo tek tu i tamo koja venica, ali sad je uznapredovalo i osjecam uzasan pritisak i bol ako stojim malo duze u mjestu ili ako dugo sjedim. Doktorica na transfuziji me stavila na Inhixu💉 svaki dan, trombociti su jos uvijek u granici normale, ali d-dimeri i fibrinogeni su poviseni. Nemam trombofiliju niti bilo kakve mutacije, ovo mi je druga trudnoca. Mene zanima kako ste rodile s obzirom na ovu dijagnozu, prirodno ili carskim rezom? U kojem tjednu? Da li vam je bilo isto ovako uzasno bolno kao meni i postoji li kakvo rjesenje osim mirovanja?
    Zahvaljujem unaprijed na informacijama ukoliko se koja susrela s tim.


    Nisam sigurna kakve veze to proširenje vena ima s korištenjem heparina no ako je tako doktorica odlučila sigurno ti neće naštetiti. Na jesenskim bebama ima par žena kod kojih se isto pojavilo to proširenje vena i osjećaju pritisak. Mislim da nije ovako jako kao kod tebe, ali isto im je lakše u mirovanju. Možeš možda svratiti tamo pa pitati za detalje. Povišeni D-dimeri i fibrinogen su normalni u trudnoći pa oko toga ne brini. 
    Za porod sam čula da može i vaginalno i carski jedino ćeš morat dogovoriti porod tako da ne uzmeš injekciju dan prije. Budući da ćeš vjerojatno dogovarati porod vjerujem da će biti malo raniji. Sretno, izdrži još malo.

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕
    27.1. (7+1) imamo 💓
    terapija Clexane
    25.2. (11+1) mini anomaly ✔ CRL 4.42 cm
    Nifty ✔ Stiže nam cura 💟
    26.4. big anomaly ✔
    9/22 beba V 👶❤️

  • Dijana221

    Broj poruka: 216

    Prijavi adminu

    Pa navodno da smanji mogucnost nastajanja krvnih ugrusama, a ne moze pogorsati situaciju niti odmoci tako da je zato uvela inekcije..
    Hvala puno na informacijama, javit cu se tamo. :)

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 445

    Prijavi adminu

    Anavi1206

    Granger

    Anavi1206

    Granger

    Ja sam s heparinom počela sa 7+1. Kod mene je hematologinja tražila potvrdu trudnoće. Znači kod ginekogloginje sam bila na 6+1 i bile su vidljive GV i ŽV i tad sam obavila vađenje krvi na transfuziji gdje je hematologinja na nalaz napisala terapiju. S pikanjem sam počela sa 7 tjedana jer mi je toliko trebalo da riješim postupke. Mislim da možeš početi i ranije, heparin ne bi trebao smetati, ako je sa zametkom sve okej. Želim ti uspješnu i urednu trudnoću.

    Hvala ti ❤️
    Evo već se treći tjedan pikam svako jutro. U petak idem na UZV i nadam se da ću vidjeti i čuti otkucaje. Na zadnjem UZV je sve bilo u redu. Hematolog me naručio tek u 7. mjesecu na kontrolu i prije toga napraviti klasičnu KKS pa baš razmišljam nakon što sam pročitala sve na ovoj temi da nije to možda malo prekrasno za kontrolu 🤔🤷‍♀️

    Iskreno čudno jest malo da nećeš raditi mjesečnu kontrolu koagulograma, ali vjerojatno je takva praksa u bolnici. Najvažnije da će oni tebi uredno davati injekcije, a onda kontrola kad bude bude. Nije mi baš jasno čemu KKS jer se tamo zapravo neće vidjet sam učinak trombofilije i heparina pa je vjerojatno to KKS koju radiš redovno u trudnoći i nevezano uz heparin. Ja radim mjesečne kontrole jer tako žele u bolnici kako bi mi izdali heparin. Nije da se nešto drastično mijenja na nalazu tako da ne brini.

    Evo srčeko kuca, trudnoća mi je po UZV za 10 dana manja od ZM, ali odgovara danu oplodnje. 😁 Možda bih mogla tražiti liječnicu opće prakse za te dodatne pretrage, mislim da može izdati uputnicu pa čisto da imam za svaki slučaj. Ako imaš volje, možeš mi napisati što točno treba vaditi i koliko se čeka na pretrage da se organiziram tako da budu prije kontrole? ❤️


    Mislim da možeš tražiti i ginekologa da ti propiše tu uputnicu, a može svakako i liječnik opće prakse. Ja radim veliki koagulogram (tako se baš zove pretraga) na kojem je onda prikazano više vrijednosti, ali koliko sam uspjela primijetiti to ovisi od bolnice do bolnice što sve pogledaju. Ne čeka se ništa kod mene, ja sam dobila godišnju uputnicu i samo odem svakih mjesec dana kad mi vremenski odgovara. Nalaz mi je najčešće isti dan gotov i na njemu je iskazano mišljenje hematologa o terapiji uz dodatne upute. 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕
    27.1. (7+1) imamo 💓
    terapija Clexane
    25.2. (11+1) mini anomaly ✔ CRL 4.42 cm
    Nifty ✔ Stiže nam cura 💟
    26.4. big anomaly ✔
    9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 445

    Prijavi adminu

    Ma to ti je to. Meni obično pogledaju samo D-dimere i to im je najvažnije vidjeti kako se mijenja.

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕
    27.1. (7+1) imamo 💓
    terapija Clexane
    25.2. (11+1) mini anomaly ✔ CRL 4.42 cm
    Nifty ✔ Stiže nam cura 💟
    26.4. big anomaly ✔
    9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 445

    Prijavi adminu

    Anavi1206

    Granger

    Ma to ti je to. Meni obično pogledaju samo D-dimere i to im je najvažnije vidjeti kako se mijenja.

    Super, hvala ti na informacijama, ispala bih baš blesava da dođem nadobudno tražiti to sve. Još mi je rekla moja liječnica da dođem do nje u ordinaciju da će mi ona izvaditi krv za sve to. 😁


    Provjeri za svaki slučaj jel može ona to. Ja za koagulogram vadim krv specijalno na odjelu transfuziologije. KKS može u ambulanti, ali nisam skroz sigurna jel može za koagulogram. 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕
    27.1. (7+1) imamo 💓
    terapija Clexane
    25.2. (11+1) mini anomaly ✔ CRL 4.42 cm
    Nifty ✔ Stiže nam cura 💟
    26.4. big anomaly ✔
    9/22 beba V 👶❤️

  • helenamilica

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Molim za pomoć. Čitala sam da neke žene koje imaju trombofiliju započinju terapiju heparina odmah poslije potvrđene bete a neke poslije ultrazvuka. Trenutno sam 4 nedjelje i 2 dana trudna, rekli su mi da terapiju mogu dobiti tek nakon ultrazvuka koji će potvrditi trudnoću, a ginekolog je rekao da to ne može prije 5. nedjelje jer se ne vidi ništa. Ono što me brine je povišen APTT koji iznosi 43,9 sec, dok je prije trudnoće bio 29 sec. D-dimer je u granicama normale 143mg/L. Krvna slika uredna. Da li je taj APTT pokazatelj da bih trebala početi sa terapijom ranije? Plašim se jer kod hematologa sam naručena tek za 5 dana. Imala sam pobačaj u 6. nedjelji. Je li neko imao povećaj APTT?

    ODGOVORI

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 445

    Prijavi adminu

    helenamilica

    Molim za pomoć. Čitala sam da neke žene koje imaju trombofiliju započinju terapiju heparina odmah poslije potvrđene bete a neke poslije ultrazvuka. Trenutno sam 4 nedjelje i 2 dana trudna, rekli su mi da terapiju mogu dobiti tek nakon ultrazvuka koji će potvrditi trudnoću, a ginekolog je rekao da to ne može prije 5. nedjelje jer se ne vidi ništa. Ono što me brine je povišen APTT koji iznosi 43,9 sec, dok je prije trudnoće bio 29 sec. D-dimer je u granicama normale 143mg/L. Krvna slika uredna. Da li je taj APTT pokazatelj da bih trebala početi sa terapijom ranije? Plašim se jer kod hematologa sam naručena tek za 5 dana. Imala sam pobačaj u 6. nedjelji. Je li neko imao povećaj APTT?

    ODGOVORI


    Ja osobno nisam radila koagulogram tako rano da bih ti mogla reći više, ali i kod mene su za terapiju tražili potvrdu trudnoće UZV-om. Možda bi bilo najbolje da nazoveš ginekologa pa se posavjetuješ s njim i vidiš što će ti on reći. Meni je doduše bilo rečeno da je trombofilija nešto opasnija za kasnije tjedne trudnoće kada se već formira posteljica i pupčana vrpca pa se vjerojatno ne trebaš stresirati, no svakako se posavjetuj pa vidi što dalje.

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕
    27.1. (7+1) imamo 💓
    terapija Clexane
    25.2. (11+1) mini anomaly ✔ CRL 4.42 cm
    Nifty ✔ Stiže nam cura 💟
    26.4. big anomaly ✔
    9/22 beba V 👶❤️

  • helenamilica

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Hvala ti puno na odgovoru. U kojoj sedmici si radila ultrazvuk, i koliko poslije toga počela sa terapijom? Ginekolog neće da me primi prije 5-te sedmice a pokušala sam i kod nekih drugih privatno isto kažu da je rano, čak i nakon što sam im objasnila slučaj. Hematologa je jako teško dobiti pa kod njega idem tek u utorak, nadam se da se do tada nalazi neće pogoršati. Trudim se da šetam što više, pomalo vježbam i pijem puno tečnosti za bolju cirkulaciju. 

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 445

    Prijavi adminu

    Znači ja sam. Prvi UZV radila sa 6+1 tjedana i tada su se vidjele gestacijska i žumanjčana vrećica. Već sam dan nakon toga išla na koagulogram. Meni su D-dimeri odmah bili povišeni i prema nalogu hematologinje sam dobila terapiju koju mi izdaje ginekološki odjel u bolnici. To je sve taman trajalo nekoliko dana tako da smo sa 7+1 ponovili UZV i tada vidjeli i srčani odjek i odmah iza toga sam s nalazima otišla u bolnicu i dobila terapiju. To je bio i prvi dan pikanja.
    Budući da ćeš ti imati već riješene sve nalaze vjerujem da će ti uvesti terapiju odmah kad se na UZV-u potvrdi trudnoća. Jer u teoriji povišena beta ukazuje na začeće, ali može biti da se plod ne razvije pa pretpostavljam da zbog toga treba UZV. Meni je u prenatalnoj pripremi hematologinja rekla da se čeka oko 6-7 tjedana jer ako dođe do propadanja zametka (što ovisi o kvaliteti spolnih stanica, a ne trombofiliji) onda si u riziku od iskrvarenja ako prije započneš s terapijom.
    Samo što manje brini, sve će biti u redu. Pod nadzorom si i znaš za trombofiliju i krenut ćeš s terapijom na vrijeme. 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕
    27.1. (7+1) imamo 💓
    terapija Clexane
    25.2. (11+1) mini anomaly ✔ CRL 4.42 cm
    Nifty ✔ Stiže nam cura 💟
    26.4. big anomaly ✔
    9/22 beba V 👶❤️

  • helenamilica

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Hvala ti što si mi tako lijepo objasnila. Hm sad si me dala u razmišljanje, u prošloj trudnoći sam otišla prvi put na pregled u 5+6 i nije se vidjela žumanjčana vreća, nego tek par dana poslije. Na sljedećem pregledu koji je bio u 7. sedmici plod je mjerio 6+1 i ginekolog mi je rekao da sam samo vjerovatno kasnije zatrudnila. I to je bio poslednji dan moje trudnoće, tek u 9.sedmici sam saznala da se plod prestao razvijati u 6+1. Kasnije sam shvatila da je plod zaostajao u razvoju kako je vrijeme odmicalo, mada je beta bila uvijek u savršenim mjerama i smatrala sam da je to zbog trombofilije, loše prokvrljenosti, cirkulacije ili  šta već. Zato se sada plašim da će i ovaj put krenuti isto sa zaostajanjem.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.