Heparinske trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 445

    Prijavi adminu

    MissMagic1

    Pozdrav mame i buduće mame, zadnjih se tjedan dana poprilično loše nosim sa svojim osjećajima pa sam se ohrabrila, nakon čitanja stranica i stranica foruma, javiti vam se za mišljenje.
    Imam 33. godine, imala spontani u rujnu (49. dan, blighted ovum) i ožujku (51. dan; dva dana nakon sto sam imala povišenu temperaturu i nalaz gripe, uslijedilo je blago krvarenje koje je ubrzo završilo spontanim). Nemam djece.
    Ginekolog je zatražio nalaze krvi i ono sto bih izdvojila su:
    FII (G20210A): G/G normalan <referentni G/G>
    F/V Leiden G1691A: G/A heterozigot <referentni G/G>
    PAI-I: 5G/4G heterozigot <referentni 5G/5G>
    MTHFR C677T: C/T heterozigot <referentni C/C>

    ( Nalaz sam dobila mjesec dana od vađenja krvi. Uopće vađenje krvi sam čekala jedno dva tjedna. )

    … 


    Draga MissMagic1, prema nalazu imaš mutacije tri gena za zgrušavanje krvi odnosno nasljednu trombofiliju. Ona znači da imaš povećane šanse stvaranja krvnih ugrušaka, ali ne nužno da će do toga doći. Uputnica za humanu reprodukciju je po meni okej jer ti oni mogu izdat terapiju, a ne hematolog. Kod mene je hematolog dao preporuku, a onda mi je ginekološki odjel u bolnici davao terapiju. 
    Budući da je prva trudnoća bila blighted ovum na što, koliko mi je poznato, trombofilija nema utjecaja, super je što si napravila pretrage nakon prvog spontanog (sa zametkom). Pretpostavljam da ćeš s obzirom na nalaz dobiti terapiju heparinom u sljedećoj trudnoći. Trudnoća s ovim nalazom i terapijom izgleda kao i svaka druga osim jedno 300tinjak injekcija, no ništa strašno. I naravno slušanje savjeta doktora, umjereno kretanje, pravilna prehrana. Ali to bi tako trebalo biti u svakoj trudnoći. Kao i svaka puna je neizvjesnosti do samog kraja, strepnje i straha i želje da sve bude dobro. I opet, u svakoj je to tako. Nemoj brinuti o terapiji, ona je tu da ti pomogne, neće štetiti. Samo hrabro i pozitivno jer vrijedi. 🥰

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕
    27.1. (7+1) imamo 💓
    terapija Clexane
    25.2. (11+1) mini anomaly ✔ CRL 4.42 cm
    Nifty ✔ Stiže nam cura 💟
    26.4. big anomaly ✔
    9/22 beba V 👶❤️

  • MissMagic1

    Broj poruka: 92

    Prijavi adminu

    Draga Granger, od srca hvala! Hvala ti na lijepom odgovoru te svim informacijama i pojasnjenju. Definitivno se sada bolje osjećam oko toga ❤️ u međuvremenu su me naručili za hematologa tako da bih idući tjedan trebala doći tamo na red, a za dva tjedna na humanu. Iskreno, jedva čekam! Čini mi se kao da dani i mjeseci sporo prolaze s aspekta razrješavanja a ekstremno brzo s obzirom da sam prije godinu dana ostala prvi puta trudna - veselim se kad će ova zbrka biti iza mene.  
    Divim se svim ženama, ali i njihovim partnerima, koje su imale tu nesreću proći puno spontanih a i dalje biti pozitivne, gurati dalje da bi ostvarile svoj cilj. Svaka vam cast. 
    Čestitam na prinovi - sada već malo većoj bebi 🥰🥰

    Da ne duljim, svakako se javim s ishodom - meni su puno značile vaše prepiske iskustava! 

    👩33 (FV Leiden, MTHFR, PAI-1 heterozigot)
    👨‍🦱33
    19.8.2022. ➕, 1.9. dijagnoza blighted ovum, 8.9. spontani prekid trudnoće (7+0)
    23.2.2023. ➕, 16.3. hematom, sukrvica, čini se ok, 21.3. spontani pobačaj (7+1)
    27.8.2023. ➕
    terapija Fragmin —> Clexane
    18.9.2023. 💓 (6+4)
    6.11. NIFTY, stiže nam 👦 (24.10., 11+4)
    4.1. big anomaly, 3D/4D (22)

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 445

    Prijavi adminu

    MissMagic1

    Draga Granger, od srca hvala! Hvala ti na lijepom odgovoru te svim informacijama i pojasnjenju. Definitivno se sada bolje osjećam oko toga ❤️ u međuvremenu su me naručili za hematologa tako da bih idući tjedan trebala doći tamo na red, a za dva tjedna na humanu. Iskreno, jedva čekam! Čini mi se kao da dani i mjeseci sporo prolaze s aspekta razrješavanja a ekstremno brzo s obzirom da sam prije godinu dana ostala prvi puta trudna - veselim se kad će ova zbrka biti iza mene.
    Divim se svim ženama, ali i njihovim partnerima, koje su imale tu nesreću proći puno spontanih a i dalje biti pozitivne, gurati dalje da bi ostvarile svoj cilj. Svaka vam cast.
    Čestitam na prinovi - sada već malo većoj bebi 🥰🥰

    Da ne duljim, svakako se javim s ishodom - meni su puno značile vaše prepiske iskustava!


    Od srca želim što raniju novu trudnoću i neka bude školska. ❤️ Svakako javi, bilo bi baš lijepo da se svi jave jer sigurno mogu pomoći ženama koje tek prolaze cijeli put. 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕
    27.1. (7+1) imamo 💓
    terapija Clexane
    25.2. (11+1) mini anomaly ✔ CRL 4.42 cm
    Nifty ✔ Stiže nam cura 💟
    26.4. big anomaly ✔
    9/22 beba V 👶❤️

  • MissMagic1

    Broj poruka: 92

    Prijavi adminu

    Hvala ti ❤️

    Evo friških info. 

    Danas sam bila na pregledu kod hematologinje, dobila sam Fragmin te mi je medicinska sestra objasnila kako se i gdje pikati.

    Dobila sam pakiranje koje će trajati do utorka (sada je srijeda), a onda u utorak vadim krv, pregled kod liječnika za Humanu reprodukciju, pa evaluacija nalaza krvi kod hematologinje. 

    Moram priznati da sam se ipak malo uplašila pojma da ću si morati sama davati heparin, dok sam gledala kako mi ona daje. Hrabrim se da ste vi sve savladale, pa mogu (valjda, hihi) i ja, premda se bas plašim igle, pogotovo s aspekta da si ju moram sama davati. Kako si ti/vi prebrodile strah i same se krenule pikati? 

    Zamolila sam da dođem sutradan sa suprugom kako bi on vidio kako se daje, na sto je rekla da nema problema. 

    Također, zeleno svijetlo da smijemo raditi na bebacu!

    Sve u svemu, bilo mi je bas ugodno (ali u skladu sa situacijom) danas tamo!

    👩33 (FV Leiden, MTHFR, PAI-1 heterozigot)
    👨‍🦱33
    19.8.2022. ➕, 1.9. dijagnoza blighted ovum, 8.9. spontani prekid trudnoće (7+0)
    23.2.2023. ➕, 16.3. hematom, sukrvica, čini se ok, 21.3. spontani pobačaj (7+1)
    27.8.2023. ➕
    terapija Fragmin —> Clexane
    18.9.2023. 💓 (6+4)
    6.11. NIFTY, stiže nam 👦 (24.10., 11+4)
    4.1. big anomaly, 3D/4D (22)

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 445

    Prijavi adminu

    MissMagic1

    Hvala ti ❤️

    Evo friških info.

    Danas sam bila na pregledu kod hematologinje, dobila sam Fragmin te mi je medicinska sestra objasnila kako se i gdje pikati.

    Dobila sam pakiranje koje će trajati do utorka (sada je srijeda), a onda u utorak vadim krv, pregled kod liječnika za Humanu reprodukciju, pa evaluacija nalaza krvi kod hematologinje.

    Moram priznati da sam se ipak malo uplašila pojma da ću si morati sama davati heparin, dok sam gledala kako mi ona daje. Hrabrim se da ste vi sve savladale, pa mogu (valjda, hihi) i ja, premda se bas plašim igle, pogotovo s aspekta da si ju moram sama davati. Kako si ti/vi prebrodile strah i same se krenule pikati?

    Zamolila sam da dođem sutradan sa suprugom kako bi on vidio kako se daje, na sto je rekla da nema problema.

    Također, zeleno svijetlo da smijemo raditi na bebacu!

    Sve u svemu, bilo mi je bas ugodno (ali u skladu sa situacijom) danas tamo!


    Ma bit će to sve okej. Najvažnije je da si pod nadzorom tako da se spriječe svi problemi koji bi mogli nastati uslijed trombofilije. 
    Meni osobno nije bio baš nikakav problem pikanje, nemam nikakih emocija prema iglama pa vjerojatno zato. Ja sam svaku dala sama i to u trbuh do samog kraja. Možda desetak prije poroda su išle u bedro. Nije me boljelo i svaki dan sam pokušala na drugo mjesto tako da ne ozljeđujem stalno isto. Ako će ti biti lakše da te pika muž i to je super, zajedno ste u tome. Gledaj samo u konačan ishod. ❤️

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕
    27.1. (7+1) imamo 💓
    terapija Clexane
    25.2. (11+1) mini anomaly ✔ CRL 4.42 cm
    Nifty ✔ Stiže nam cura 💟
    26.4. big anomaly ✔
    9/22 beba V 👶❤️

  • MissMagic1

    Broj poruka: 92

    Prijavi adminu

    Granger

    MissMagic1

    Hvala ti ❤️

    Evo friških info.

    Danas sam bila na pregledu kod hematologinje, dobila sam Fragmin te mi je medicinska sestra objasnila kako se i gdje pikati.

    Dobila sam pakiranje koje će trajati do utorka (sada je srijeda), a onda u utorak vadim krv, pregled kod liječnika za Humanu reprodukciju, pa evaluacija nalaza krvi kod hematologinje.

    Moram priznati da sam se ipak malo uplašila pojma da ću si morati sama davati heparin, dok sam gledala kako mi ona daje. Hrabrim se da ste vi sve savladale, pa mogu (valjda, hihi) i ja, premda se bas plašim igle, pogotovo s aspekta da si ju moram sama davati. Kako si ti/vi prebrodile strah i same se krenule pikati?

    Zamolila sam da dođem sutradan sa suprugom kako bi on vidio kako se daje, na sto je rekla da nema problema.

    Također, zeleno svijetlo da smijemo raditi na bebacu!

    Sve u svemu, bilo mi je bas ugodno (ali u skladu sa situacijom) danas tamo!

    Ma bit će to sve okej. Najvažnije je da si pod nadzorom tako da se spriječe svi problemi koji bi mogli nastati uslijed trombofilije.
    Meni osobno nije bio baš nikakav problem pikanje, nemam nikakih emocija prema iglama pa vjerojatno zato. Ja sam svaku dala sama i to u trbuh do samog kraja. Možda desetak prije poroda su išle u bedro. Nije me boljelo i svaki dan sam pokušala na drugo mjesto tako da ne ozljeđujem stalno isto. Ako će ti biti lakše da te pika muž i to je super, zajedno ste u tome. Gledaj samo u konačan ishod. ❤️


    Hvala na savjetima - uvijek dobrodosli, lijepo od tebe, hvala na podršci  ❤️ ❤️

    👩33 (FV Leiden, MTHFR, PAI-1 heterozigot)
    👨‍🦱33
    19.8.2022. ➕, 1.9. dijagnoza blighted ovum, 8.9. spontani prekid trudnoće (7+0)
    23.2.2023. ➕, 16.3. hematom, sukrvica, čini se ok, 21.3. spontani pobačaj (7+1)
    27.8.2023. ➕
    terapija Fragmin —> Clexane
    18.9.2023. 💓 (6+4)
    6.11. NIFTY, stiže nam 👦 (24.10., 11+4)
    4.1. big anomaly, 3D/4D (22)

    [tickerfactory.com]

  • MissMagic1

    Broj poruka: 92

    Prijavi adminu

    Pozdrav! 

    U međuvremenu su mi ipak rekli da stanem s pitanjem 🤭 

    Nego! Saznala sam da sam trudna u ponedjeljak i od utorka primam niskomolekularni heparin, te sam dobila D-vital (vitamin D mi je bio u lipnju 59.5) i Folicin 5 mg JGL. 
    Čitala sam vise puta vaše postove kroz dug vremenski period i sada se vise ne mogu prisjetiti jeste li o tome pisale. 
    Suprug mi daje injekciju u trbuh ali kroz 24 h dobijem podlijev. Od pikice u srijedu (danas četvrtak navečer) imam podlijev 4x1.5 cm, a od danas, za sada, 2x1 cm. Pretpostavljam da je teško izbjeći podlijev (ako se pogodi kakva kapilara) ali mi se čini da je dijelom i od tehnike. 
    Ima li koja za podijeliti savijet kako najuspješnije aplicira heparin, koja joj se tehnika pokazala najbolja? (Je li to brzo probijanje, brzo potiskivanje, kut od 45 ili 90, stiskanje špeka čitavo vrijeme za vrijeme utiskivanja ili samo tijekom probijanja,…) sve dobrodošlo, jer kroz par dana neće biti vise mjesta za pikanje ako cu biti ovako ljubičasta :D

    Hvala! Šaljem podršku na sve ❤️

    👩33 (FV Leiden, MTHFR, PAI-1 heterozigot)
    👨‍🦱33
    19.8.2022. ➕, 1.9. dijagnoza blighted ovum, 8.9. spontani prekid trudnoće (7+0)
    23.2.2023. ➕, 16.3. hematom, sukrvica, čini se ok, 21.3. spontani pobačaj (7+1)
    27.8.2023. ➕
    terapija Fragmin —> Clexane
    18.9.2023. 💓 (6+4)
    6.11. NIFTY, stiže nam 👦 (24.10., 11+4)
    4.1. big anomaly, 3D/4D (22)

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 445

    Prijavi adminu

    MissMagic1

    Pozdrav!

    U međuvremenu su mi ipak rekli da stanem s pitanjem 🤭

    Nego! Saznala sam da sam trudna u ponedjeljak i od utorka primam niskomolekularni heparin, te sam dobila D-vital (vitamin D mi je bio u lipnju 59.5) i Folicin 5 mg JGL.
    Čitala sam vise puta vaše postove kroz dug vremenski period i sada se vise ne mogu prisjetiti jeste li o tome pisale.
    Suprug mi daje injekciju u trbuh ali kroz 24 h dobijem podlijev. Od pikice u srijedu (danas četvrtak navečer) imam podlijev 4x1.5 cm, a od danas, za sada, 2x1 cm. Pretpostavljam da je teško izbjeći podlijev (ako se pogodi kakva kapilara) ali mi se čini da je dijelom i od tehnike.
    Ima li koja za podijeliti savijet kako najuspješnije aplicira heparin, koja joj se tehnika pokazala najbolja? (Je li to brzo probijanje, brzo potiskivanje, kut od 45 ili 90, stiskanje špeka čitavo vrijeme za vrijeme utiskivanja ili samo tijekom probijanja,…) sve dobrodošlo, jer kroz par dana neće biti vise mjesta za pikanje ako cu biti ovako ljubičasta :D

    Hvala! Šaljem podršku na sve ❤️


    Uuuu… Baš je lijepo pročitati ovu vijest. Čestitam. 🥳
    Evo ja sam i dalje aktivna baš zbog vas koje ćete tek biti u tome jer bih voljela da sam imala nekog da mi odgovara na pitanja. Ja sam svega par puta imala podljeve i to kad sam pogodila žilicu. Uglavnom ja sam radila tako da sjednem i opustim trbuh kolko ide, uhvatila sam sala u predjelu pupka, ali sastrane i malo ukoso upiknula iglu. Tako mi je pokazala teta u bolnici nek radim. I to je funkcioniralo. To salo sam držala dok nisam ispustila sav sadržaj igle i onda sam pustila, ali mislim da to nije toliko važno. A proći će podljevi, samo probaj pikat svaki put drugdje, ne baš po istom mjestu. 😉

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕
    27.1. (7+1) imamo 💓
    terapija Clexane
    25.2. (11+1) mini anomaly ✔ CRL 4.42 cm
    Nifty ✔ Stiže nam cura 💟
    26.4. big anomaly ✔
    9/22 beba V 👶❤️

  • MissMagic1

    Broj poruka: 92

    Prijavi adminu

    Hvala sto si aktivna, stvarno znaci ❤️ i jeeee bas smo ful hepi!

    Hm nekako tako i on/mi radimo; bas čudno. Možda bi stavljanje leda prije ubadanja pomoglo? Danas sam pak zaradila crvenu fleku (krug!) na mjestu uboda popraćenu podlijevom negdje na periferiji uboda (možda gdje je tekućina tijekom utiskivanja završila??) - zanimljivo. 

    Možda sam u grču iako on stisne to salo. E sad, možda treba jače stisnuti i držati jako stisnuto i nakon sto izvadi? 

    Mene to čak i dosta krene peći, onako uvredljivo, neočekivano, kada je negdje na pola s utiskivanjem. 

    Svakako javim ako skuzimo tehniku; rekla bih da pratimo bas tvoj opis!

    Granger, bi li rekla da si brzo zabila iglu i umjerenom/sporo utiskivala? 

    👩33 (FV Leiden, MTHFR, PAI-1 heterozigot)
    👨‍🦱33
    19.8.2022. ➕, 1.9. dijagnoza blighted ovum, 8.9. spontani prekid trudnoće (7+0)
    23.2.2023. ➕, 16.3. hematom, sukrvica, čini se ok, 21.3. spontani pobačaj (7+1)
    27.8.2023. ➕
    terapija Fragmin —> Clexane
    18.9.2023. 💓 (6+4)
    6.11. NIFTY, stiže nam 👦 (24.10., 11+4)
    4.1. big anomaly, 3D/4D (22)

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 445

    Prijavi adminu

    Pokušaj još više pod kožu. Izgleda da ne pogodiš salo već odeš dublje u sloj di su krvne žile. Kod mene je togbsala bilo nešto otprilike 5 cm lijevo i desno od pupka. Jeste probali u bedro ili ruku? 
    Ja bi rekla da sam ja polako pikala. Nisam nikad onako naglo zabola iglu. 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕
    27.1. (7+1) imamo 💓
    terapija Clexane
    25.2. (11+1) mini anomaly ✔ CRL 4.42 cm
    Nifty ✔ Stiže nam cura 💟
    26.4. big anomaly ✔
    9/22 beba V 👶❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.