Heparinske trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    NovaMama

    Pozdrav svima!
    Imam jedno pitanje pa ako mi netko može odgovoriti. Trudna sam 6 tjedana i ginekolog me je poslao na transfuzijski odjel da napravim testove za zgrušavanje krvi.
    Spominjao mi je davanje nekih infekcija i sl…
    Zanima me kako izgleda to testiranje, samo ti izvade krv ili ti daju nešto pa prate?
    Hvala


    Na transfuziji će ti samo izvaditi krv i provjeriti kakvo je stanje s faktorima zgrušavanja krvi: fibrinogen, d-dimeri i još ponešto. Nisam sigurna zašto je doktor spominjao injekcije ako nemaš indikaciju trombofilije ili neki drugi problem, no u slučaju da su ti povišene razine tih faktora (više od normalnih u trudnoći) onda se primaju injekcije koje ‘razrijeđuju’ krv kako ne bi dolazilo do stvaranja ugrušaka. No meni se čini da prije toga ipak treba biti utvrđen problem, a ne da se terapija daje samo tako. Cure ovdje puno pišu kako se i nakon nekoliko spontanih moraju boriti za injekcije heparina.

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar Ariel

    Ariel

    Broj poruka: 592

    Prijavi adminu

    Granger

    NovaMama

    Pozdrav svima!
    Imam jedno pitanje pa ako mi netko može odgovoriti. Trudna sam 6 tjedana i ginekolog me je poslao na transfuzijski odjel da napravim testove za zgrušavanje krvi.
    Spominjao mi je davanje nekih infekcija i sl…
    Zanima me kako izgleda to testiranje, samo ti izvade krv ili ti daju nešto pa prate?
    Hvala

    Na transfuziji će ti samo izvaditi krv i provjeriti kakvo je stanje s faktorima zgrušavanja krvi: fibrinogen, d-dimeri i još ponešto. Nisam sigurna zašto je doktor spominjao injekcije ako nemaš indikaciju trombofilije ili neki drugi problem, no u slučaju da su ti povišene razine tih faktora (više od normalnih u trudnoći) onda se primaju injekcije koje ‘razrijeđuju’ krv kako ne bi dolazilo do stvaranja ugrušaka. No meni se čini da prije toga ipak treba biti utvrđen problem, a ne da se terapija daje samo tako. Cure ovdje puno pišu kako se i nakon nekoliko spontanih moraju boriti za injekcije heparina.


    Evo ja sam prije 14 tjedana dobila nalaz da nemam nikakve probleme, ni trombofiliju ni njezine mutacije. Apsolutno svi nalazi u redu. I nitko ne zna zasto ne mogu zadrzat trudnocu i zasto uvijek zavrsi pobacajem. Na kraju su mi dali Lovenox 40 inekcije koje sam koristila do kraja 12tt, uz nycomed i utrogestan 300 mg dnevno. I do sad je sve u redu. 
    Kod mene se nije utvridio problem ali nakon 3. spontanog su mi dali tu terapiju. Doktor u klinici u austriji mi je rekao kako ta kombinacija lijekova je do sad imala jako puno pozitivnih slucajeva te da ako ne mogu otkriti problem, daju heparin jer on ne moze odmoci ali cesto je pomogao curama. Meni je doktor to dao prevencije radi i eto, uspjelo je. A nikad necu znat zasto prve 3 nisu uspjele. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    Ariel

    Granger

    NovaMama

    Pozdrav svima!
    Imam jedno pitanje pa ako mi netko može odgovoriti. Trudna sam 6 tjedana i ginekolog me je poslao na transfuzijski odjel da napravim testove za zgrušavanje krvi.
    Spominjao mi je davanje nekih infekcija i sl…
    Zanima me kako izgleda to testiranje, samo ti izvade krv ili ti daju nešto pa prate?
    Hvala

    Na transfuziji će ti samo izvaditi krv i provjeriti kakvo je stanje s faktorima zgrušavanja krvi: fibrinogen, d-dimeri i još ponešto. Nisam sigurna zašto je doktor spominjao injekcije ako nemaš indikaciju trombofilije ili neki drugi problem, no u slučaju da su ti povišene razine tih faktora (više od normalnih u trudnoći) onda se primaju injekcije koje ‘razrijeđuju’ krv kako ne bi dolazilo do stvaranja ugrušaka. No meni se čini da prije toga ipak treba biti utvrđen problem, a ne da se terapija daje samo tako. Cure ovdje puno pišu kako se i nakon nekoliko spontanih moraju boriti za injekcije heparina.

    Evo ja sam prije 14 tjedana dobila nalaz da nemam nikakve probleme, ni trombofiliju ni njezine mutacije. Apsolutno svi nalazi u redu. I nitko ne zna zasto ne mogu zadrzat trudnocu i zasto uvijek zavrsi pobacajem. Na kraju su mi dali Lovenox 40 inekcije koje sam koristila do kraja 12tt, uz nycomed i utrogestan 300 mg dnevno. I do sad je sve u redu.
    Kod mene se nije utvridio problem ali nakon 3. spontanog su mi dali tu terapiju. Doktor u klinici u austriji mi je rekao kako ta kombinacija lijekova je do sad imala jako puno pozitivnih slucajeva te da ako ne mogu otkriti problem, daju heparin jer on ne moze odmoci ali cesto je pomogao curama. Meni je doktor to dao prevencije radi i eto, uspjelo je. A nikad necu znat zasto prve 3 nisu uspjele.


    Neka, najvažnije je da je kombinacija pomogla bez obzira što mutacija nema. Očito je ipak postojao neki fiziološki problem koji je sad uspješno riješen. Nek ostatak bude savršen. 🧡

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar Ariel

    Ariel

    Broj poruka: 592

    Prijavi adminu

    Granger


    Neka, najvažnije je da je kombinacija pomogla bez obzira što mutacija nema. Očito je ipak postojao neki fiziološki problem koji je sad uspješno riješen. Nek ostatak bude savršen. 🧡


    Tako si i ja mislim. Puno hvala 

    [lilypie.com]

  • Mimii

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Pozdrav curke, 

    imala mozda koja ovakav nalaz za trombofiliju pa mi moze reci svoje iskustvo.
    Faktor V Leiden (R506Q): NORMALAN TIP
    Faktor II protrombin(G20210A): NORMALAN TIP
    MTHFR (C677T): HETEROZIGOT
    PAI-1 4G/5G: HETEROZIGOT 4G/5G

    Hvala Vam puno ❤️ imala spontani prije 4 mj :( 

    👸 31
    🤠 30
    10/21 missed ab 10 tj 😇

  • Avatar Lota 🌼

    Lota 🌼

    Broj poruka: 299

    Prijavi adminu

    Ja imam, nakon dva spontana i bez uspjesne trudnoce, me gin poslao na analizu trombofilije. Samo sto ja imam PAI 4G/4G i tu MTHFR, ja sad ne znam koja je teza, vasa ili moja ?! 
    I nista, on meni tvrdi da to nije neki oblik tromb. i pijem samo aspirin i aktivnu folnu, nije me ni kod hematologa slao. Eto. Nije mi jos jasno, strah me, al valjda zna on sta radi. 

    🧔 -32
    👩 -32
    ( prve trudnoce )
    06/2021 - spontani u 6tt 👼
    11/2021 - missed ab u 11tt 👼
    🌸 2/2023 - baby S 🌸
    • Trombofilija (PAI 4G/4G + MTHFR) - Asp. + Noval.
    [tickerfactory.com]

  • Mimii

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Lea06

    Ja imam, nakon dva spontana i bez uspjesne trudnoce, me gin poslao na analizu trombofilije. Samo sto ja imam PAI 4G/4G i tu MTHFR, ja sad ne znam koja je teza, vasa ili moja ?!
    I nista, on meni tvrdi da to nije neki oblik tromb. i pijem samo aspirin i aktivnu folnu, nije me ni kod hematologa slao. Eto. Nije mi jos jasno, strah me, al valjda zna on sta radi.


    I meni se vrti 100 pitanja iznad glave a tek 7.2. idem na ocitovanje nalaza ginekologu pa sam nestrpljiva. Obzirom da mi sada i bris pokazal ureaplazmu pa koristimo antibiotik i decko i ja pa idem ponovit bris i vidjet cu za taj nalaz trombofilije. Al strah je ogroman. :/ 
    Javim sto sam obavila pa mozda i vama malo smanjim strah.

    👸 31
    🤠 30
    10/21 missed ab 10 tj 😇

  • Avatar Lota 🌼

    Lota 🌼

    Broj poruka: 299

    Prijavi adminu

    Mimii

    Lea06

    Ja imam, nakon dva spontana i bez uspjesne trudnoce, me gin poslao na analizu trombofilije. Samo sto ja imam PAI 4G/4G i tu MTHFR, ja sad ne znam koja je teza, vasa ili moja ?!
    I nista, on meni tvrdi da to nije neki oblik tromb. i pijem samo aspirin i aktivnu folnu, nije me ni kod hematologa slao. Eto. Nije mi jos jasno, strah me, al valjda zna on sta radi.

    I meni se vrti 100 pitanja iznad glave a tek 7.2. idem na ocitovanje nalaza ginekologu pa sam nestrpljiva. Obzirom da mi sada i bris pokazal ureaplazmu pa koristimo antibiotik i decko i ja pa idem ponovit bris i vidjet cu za taj nalaz trombofilije. Al strah je ogroman. :/
    Javim sto sam obavila pa mozda i vama malo smanjim strah.


    Mene nije ni slao na taj bris na ureaplazmu koliko znam. Puno toga nisam obavila, a po njihovom tek nakon treceg spontanog ides na jos dublje pretrage. Uzas. Ispada da jedino privatno mozemo utvrditi sto je, a ne mogu si svi priustiti privatno. 
    Zivo me zanima sto ce tebi reci na mutacije, jer su misljenja razlicita. 
    Sretno i javi ishod svakako. 🙏

    🧔 -32
    👩 -32
    ( prve trudnoce )
    06/2021 - spontani u 6tt 👼
    11/2021 - missed ab u 11tt 👼
    🌸 2/2023 - baby S 🌸
    • Trombofilija (PAI 4G/4G + MTHFR) - Asp. + Noval.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    Drage Lea i Mimi obje imate mutacije gena faktora zgrušavanja odnosno neki oblik trombofilije. Nešto je “teža” homozigotna mutacija PAI 4G/4G jer su oba gena mutirana. Ali to opet ne treba ništa značiti, kod nekoga jedna mutacija radi probleme, a kod nekog i više njih ne radi problem. Najbolje pričekati pa vidjeti što će reći doktori i kakva su njihova iskustva pa će odrediti jeste li ili ne za terapiju heparinom. U nekim su krajevima dosta škrti po tom pitanju no s obzirom na prethodne spontane pobačaje vjerujem da će sada reagirati. 
    Nije mi doduše jasno zašto će vam nalaz čitati ginekolog jer to bi trebao raditi specijalist transfuzijske medicine koji je ovlašten propisivati terapiju. Mislim da možete tražiti uputnicu za koagulogram gdje možete pokazati genetičke nalaze pa će vam oni odmah napisati mišljenje u nalaz. 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar Lota 🌼

    Lota 🌼

    Broj poruka: 299

    Prijavi adminu

    Hej Granger, hvala ti na informaciji. 
    Mozes li mi molim te reci koje pretrage spadaju pod “koagulogram” ? Jer cisto sumnjam da ce mi htjeti dati uputnicu, da hoce, vec bi sam i dao. Jako su teski po pitanju toga.  😥
    I spada li D dimer pod to ? 

    🧔 -32
    👩 -32
    ( prve trudnoce )
    06/2021 - spontani u 6tt 👼
    11/2021 - missed ab u 11tt 👼
    🌸 2/2023 - baby S 🌸
    • Trombofilija (PAI 4G/4G + MTHFR) - Asp. + Noval.
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.