Heparinske trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Tina2501

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    JazzSoul

    JazzSoul

    Pozdrav svima…
    Evo trudna po 4i put..
    Dvije dvojajčane blizanačke (prirodnim putem).
    Prvi izgubljen rano,drugi kiretaža oko 16og tj. 2006
    Pa rodila zdravu curicu 2011
    Druga blizanačka-jedno srce stalo u 18 tj. 2015
    ..i dok sam ležala na obradi i davila se u suzama jer moja visokorizična trudnoća nije popracena nikakvim posebnim nadzorom niti pretragom -osim što sam se vodila pod visokorizičnu- došla mi je jedna draga doktorica u dezurstvu i doslovno šapnula: “izborite se za uputnicu za trombofiliju!!”
    Tisuću upitnika , nikad čula !! Amo google i surfanje cijelu noć..bilo je ili to ili plakat (i kombinacija)..i sutra u ambulanti dušu sam isplakala doktoru za uputnicu..”da odakle mi to..da nema šanse da ja to imam..da imoćanka sam,a one to nemaju !!”
    Meni nije bio smješan,al nisam se dala..izborila sam se za uputnicu..
    Cekala nalaz mjesec dana..
    Stigao..
    4G/4G homo.divljeg tipa, visoki D-dimeri..doslovno mi je rekao: “upss,a sta cemo sada !! Desilo se !!,al znas..ta pretraga kosta zdravstvo 3500kn (eto..toliko kosta život u Lijepoj Našoj)
    Hitno zaprimljena nazad u bolnicu..komisija..odobren mi Fragmin 5000..
    Trudnoca sama po sebi uzas-nosis zivo i mrtvo..umires od straha..i dusa te boli buljit u svaki novi uzv..gledas u onu malu kicmicu koja nestaje i savija se..njima jedan od miljon,a tebi sve na svijetu…
    Druga curica se rodila ..sve je proslo ok..
    Prekjucer nakon sto sam se osjecala jaaako cudno..budna nocima,spavam popodne..struje mi munje kroz nogu,ostajem bez daha..reko ma nema sanse da smo uspjeli iz prve..
    Odem po test,nisam ni uronila vrh-modri se plusić..
    Pomislim -ma test ne valja ,prosle su dvije sekunde..
    Odjurim vadit betu (znaci oplodnja je bila 12.05.) beta 30.05.1337 ?!! 😱
    Poucena iskustvom nazovem Vili i predivnu i prekrasnu dr.Latin,primila me odmah..
    Na UZV 3 tockice..krenile iz desnog jajnika iz dvije ŽV pa im nije bilo dosta pa se jedan još podjelio u jednojajcane 😂🙏🏻
    Znam da je rano..jako rano (menga je bila 01.05.) i da jos moze svasta ispasti od toga svega,al to je moja treca viseplodna trudnoca prirodnim putem iz prve !!
    I kaze ona meni da se odem raspitat u bolnicu (u pon tek idem po uputnicu) za program Fragmina i da li sam u njemu..

    Oprostite sto ovako upadam 3 godine poslije, ali nesto istrazujem pa me zaintrigirala vasa priča :) Pa me samo zanima rasplet cijele price. Da li ste nakraju rodili trojceke?? :)) 

  • Avatar Sunny_🐣

    Sunny_🐣

    Broj poruka: 2078

    Prijavi adminu

    Cure kako su vama prosli porodi dok ste na heparinu? Odnosno da li su vam ginekolozi spominjali ista u vezi poroda? Ja sam sad u 32tt i gin mi je na pregledu spomenuo da bi isao na inducirani sa max 40tt ako dotad ne krene samo od sebe. Ako sam ga dobro shvatila oni preferiraju inducirani kod heparinki cim sve izgleda zrelo za porod jer tako lakse mogu kontrolirat kad ide zadnja injekcija heparina. Ako ipak samo krene onda nije moguca epiduralna ako je zadnja injekcija bila prije manje od 24h. Ne znam dal je taj inducirani samo zbog eventualne epiduralne ili ima i drugih razloga da se ide na induc?

    👩33, PCO like, AMH 62 pmol/L, blaga tromb.
    🧔32, azoospermia - visok FSH, TESE postupak dr. H
    poliklinika Repromed
    1. ICSI (dugi protokol - sprej Suprecur, Puregon 225IU/150 IU, Brevactid) - 2 blastice
    7/21 ET 1 🌻 - vanmaterična 💔
    1/22 FET 1 🐧 (prirodni + booster), 28.01. PUPO 🍀, BETA 10dnt 259, 12dnt 741, 💉 heparin
    10/22 stigla naša sreća 👣 mala M 👧
    sunnysparkle7@gmail.com

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 445

    Prijavi adminu

    Sunny_🐣

    Cure kako su vama prosli porodi dok ste na heparinu? Odnosno da li su vam ginekolozi spominjali ista u vezi poroda? Ja sam sad u 32tt i gin mi je na pregledu spomenuo da bi isao na inducirani sa max 40tt ako dotad ne krene samo od sebe. Ako sam ga dobro shvatila oni preferiraju inducirani kod heparinki cim sve izgleda zrelo za porod jer tako lakse mogu kontrolirat kad ide zadnja injekcija heparina. Ako ipak samo krene onda nije moguca epiduralna ako je zadnja injekcija bila prije manje od 24h. Ne znam dal je taj inducirani samo zbog eventualne epiduralne ili ima i drugih razloga da se ide na induc?


    Sunny ja sam kao i ti pri kraju trudnoće i puno razmišljam o porodu. Šteta što se rijetko nađe netko tko je to prošao. Ja mislim da je kod svakog ginekologa i u svakoj bolnici to drugačije.  Evo ja bila na pregledu u bolnici prije tjedan dana. Meni nikakva indukcija nije spomenuta već su mi rekli da pratim svaki dan situaciju i ako se dogodi da mi nešto bude čudno da dođem u bolnicu na kontrolu pa pikam tek nakon toga. Što se tiče epiduralne, nisam pitala, ali na tečaju je rečeno da treba proći 12 sati, a ne 24. Mislim da je u ovom slučaju indukcija samo zato da kontroliraš pikanje i da se spriječi prejako krvarenje… Vjerojatno ću ja doći na red prije tebe pa ću ti javiti kako je prošlo.  🙂

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕
    27.1. (7+1) imamo 💓
    terapija Clexane
    25.2. (11+1) mini anomaly ✔ CRL 4.42 cm
    Nifty ✔ Stiže nam cura 💟
    26.4. big anomaly ✔
    9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar Sunny_🐣

    Sunny_🐣

    Broj poruka: 2078

    Prijavi adminu

    Granger

    Sunny_🐣

    Cure kako su vama prosli porodi dok ste na heparinu? Odnosno da li su vam ginekolozi spominjali ista u vezi poroda? Ja sam sad u 32tt i gin mi je na pregledu spomenuo da bi isao na inducirani sa max 40tt ako dotad ne krene samo od sebe. Ako sam ga dobro shvatila oni preferiraju inducirani kod heparinki cim sve izgleda zrelo za porod jer tako lakse mogu kontrolirat kad ide zadnja injekcija heparina. Ako ipak samo krene onda nije moguca epiduralna ako je zadnja injekcija bila prije manje od 24h. Ne znam dal je taj inducirani samo zbog eventualne epiduralne ili ima i drugih razloga da se ide na induc?

    Sunny ja sam kao i ti pri kraju trudnoće i puno razmišljam o porodu. Šteta što se rijetko nađe netko tko je to prošao. Ja mislim da je kod svakog ginekologa i u svakoj bolnici to drugačije. Evo ja bila na pregledu u bolnici prije tjedan dana. Meni nikakva indukcija nije spomenuta već su mi rekli da pratim svaki dan situaciju i ako se dogodi da mi nešto bude čudno da dođem u bolnicu na kontrolu pa pikam tek nakon toga. Što se tiče epiduralne, nisam pitala, ali na tečaju je rečeno da treba proći 12 sati, a ne 24. Mislim da je u ovom slučaju indukcija samo zato da kontroliraš pikanje i da se spriječi prejako krvarenje… Vjerojatno ću ja doći na red prije tebe pa ću ti javiti kako je prošlo. 🙂


    Aha, vidis to je pametan savjet. Ako nesto bude cudno otic u bolnicu pa tek onda piknut heparin ako to jos nije to 😊 želim ti brz i lagan porod i da upoznavanje sa tvojom curkom bude najljepsi dan u tvom zivotu 🥰 bas bi mi bilo drago da napises svoje iskustvo nakon poroda 😊 hvala ti i sretno 😊

    👩33, PCO like, AMH 62 pmol/L, blaga tromb.
    🧔32, azoospermia - visok FSH, TESE postupak dr. H
    poliklinika Repromed
    1. ICSI (dugi protokol - sprej Suprecur, Puregon 225IU/150 IU, Brevactid) - 2 blastice
    7/21 ET 1 🌻 - vanmaterična 💔
    1/22 FET 1 🐧 (prirodni + booster), 28.01. PUPO 🍀, BETA 10dnt 259, 12dnt 741, 💉 heparin
    10/22 stigla naša sreća 👣 mala M 👧
    sunnysparkle7@gmail.com

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 445

    Prijavi adminu

    Draga Sunny. Evo me s mojim iskustvom poroda… Pikam se svaki dan u 19 sati i normalno sam to napravila u petak. U 21 sam osjetila prvu kontrakciju, slabu, ali neobičnu. Druga je slijedila za oko sat i 15 i tako je prolazila noć sa sve učestalijim kontrakcijama. Ujutro su već bile trunčicu jače i na 5 minuta pa sam krenula za bolnicu. Tamo sam stigla oko 10 već 6 cm otvorena. Trudovi mi tad nisu bili jaki, a otvarala sam se i dalje sve do 10 cm. Onda je. dr. odlučila dati drip da se dijete spusti što je trebalo biti brzo, ali malo smo tu zapeli. Uglavnom rodila sam pod injekcijom heparina, vaginalno s epoziotomijom i bez anestezije. Krvarenje nije bilo ništa gore nego kod ostalih trudnica. Taj dan sam preskočila injekciju i krenula dalje s njima idući dan…
    Samo hrabro i bez brige. Sve se može bez obzira na injekcije, a ono što dobiješ je najveće blago. 🥰

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕
    27.1. (7+1) imamo 💓
    terapija Clexane
    25.2. (11+1) mini anomaly ✔ CRL 4.42 cm
    Nifty ✔ Stiže nam cura 💟
    26.4. big anomaly ✔
    9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar Sunny_🐣

    Sunny_🐣

    Broj poruka: 2078

    Prijavi adminu

    Granger

    Draga Sunny. Evo me s mojim iskustvom poroda… Pikam se svaki dan u 19 sati i normalno sam to napravila u petak. U 21 sam osjetila prvu kontrakciju, slabu, ali neobičnu. Druga je slijedila za oko sat i 15 i tako je prolazila noć sa sve učestalijim kontrakcijama. Ujutro su već bile trunčicu jače i na 5 minuta pa sam krenula za bolnicu. Tamo sam stigla oko 10 već 6 cm otvorena. Trudovi mi tad nisu bili jaki, a otvarala sam se i dalje sve do 10 cm. Onda je. dr. odlučila dati drip da se dijete spusti što je trebalo biti brzo, ali malo smo tu zapeli. Uglavnom rodila sam pod injekcijom heparina, vaginalno s epoziotomijom i bez anestezije. Krvarenje nije bilo ništa gore nego kod ostalih trudnica. Taj dan sam preskočila injekciju i krenula dalje s njima idući dan…
    Samo hrabro i bez brige. Sve se može bez obzira na injekcije, a ono što dobiješ je najveće blago. 🥰


    Čestitam draga Granger na malenoj curici 🥰 mazite se, volite se i uzivaj u svemu sto slijedi sa svojim blagom. Želim ti brz oporavak i da sto prije idete doma 🥰
    Hvala ti na podijeljenom iskustvu poroda ❤️ 

    👩33, PCO like, AMH 62 pmol/L, blaga tromb.
    🧔32, azoospermia - visok FSH, TESE postupak dr. H
    poliklinika Repromed
    1. ICSI (dugi protokol - sprej Suprecur, Puregon 225IU/150 IU, Brevactid) - 2 blastice
    7/21 ET 1 🌻 - vanmaterična 💔
    1/22 FET 1 🐧 (prirodni + booster), 28.01. PUPO 🍀, BETA 10dnt 259, 12dnt 741, 💉 heparin
    10/22 stigla naša sreća 👣 mala M 👧
    sunnysparkle7@gmail.com

  • marijanaplazibaT0708

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage mame i buduće mame.  Imala sam jedan spontani prije 6 mj u 8 .tjednu trudnoće. Na svoju ruku sam radila briseve koji su svi uredni i trombofiliju. Piše na nalazu : utvrden delacijski genotip Pai -1  4g /4g i delacijski genotip DD . Sada sam 14 ti tjedan trudnoće i dva ginekologa ,moj i privatni su mi rekli da ne treba nikakva terapija. Jel netko ima ove dvi mutacije i da je prošao sve bez terapije ili ste sve na nekoj terapiji, makar aspirin. Puni Vam hvala , bas sam u nekoj brizi. 

  • helenamilica

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Pozdrav. Je li iko od vas imao krvarenja u ranoj trudnoci? Koristim kleksan 0.4 od pozitivnog testa (prije 5 dana) i juce sam imala laganije krvarenje. 4-ta sam sedmica, ne vjerujem da je biohemijska jer se linija na testu pojacava, sumnjam na vanmatericnu ali za sad nemam ostalih simptoma. Znam da me niko ne bi primio prije 5-6 sedmice tako da i ne pokusavam otici privatno a u hitnu necu jer oni odmah salju u bolnicu na lezanje, a od toga mi je vec muka. Moja majka je u zadnjoj trudnoci imala krvarenja koja su trajala sedmicama, zbog toga je saznala da je trudna tek u 4. Mjesecu i rodila zdravog sina koji sad ima 15 godina. Pa nisam sigurna da li je to nesto sto moze biti normalno, da li moze biti od kleksana ili sta vec!? Samo se nadam da nije vanmatericna. Imala sam 2 spontana prosle godine 😔

  • Avatar Mala_mu

    Mala_mu

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    helenamilica

    Pozdrav. Je li iko od vas imao krvarenja u ranoj trudnoci? Koristim kleksan 0.4 od pozitivnog testa (prije 5 dana) i juce sam imala laganije krvarenje. 4-ta sam sedmica, ne vjerujem da je biohemijska jer se linija na testu pojacava, sumnjam na vanmatericnu ali za sad nemam ostalih simptoma. Znam da me niko ne bi primio prije 5-6 sedmice tako da i ne pokusavam otici privatno a u hitnu necu jer oni odmah salju u bolnicu na lezanje, a od toga mi je vec muka. Moja majka je u zadnjoj trudnoci imala krvarenja koja su trajala sedmicama, zbog toga je saznala da je trudna tek u 4. Mjesecu i rodila zdravog sina koji sad ima 15 godina. Pa nisam sigurna da li je to nesto sto moze biti normalno, da li moze biti od kleksana ili sta vec!? Samo se nadam da nije vanmatericna. Imala sam 2 spontana prosle godine 😔


    Helenamilica ja samo znam da su mi rekli u slučaju krvarenja odmah se javiti doktoru, ako ništa idi na hitnu… nadam se da je sve ok🍀

    🍀 34 godine
    🍀 5 spontana

    [tickerfactory.com]

    malamumu6gmail.com

  • MissMagic1

    Broj poruka: 93

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame i buduće mame, zadnjih se tjedan dana poprilično loše nosim sa svojim osjećajima pa sam se ohrabrila, nakon čitanja stranica i stranica foruma, javiti vam se za mišljenje.
    Imam 33. godine, imala spontani u rujnu (49. dan, blighted ovum) i ožujku (51. dan; dva dana nakon sto sam imala povišenu temperaturu i nalaz gripe, uslijedilo je blago krvarenje koje je ubrzo završilo spontanim). Nemam djece. 
    Ginekolog je zatražio nalaze krvi i ono sto bih izdvojila su:
    FII (G20210A): G/G normalan <referentni G/G>
    F/V Leiden G1691A: G/A heterozigot <referentni G/G>
    PAI-I: 5G/4G heterozigot <referentni 5G/5G>
    MTHFR C677T: C/T heterozigot <referentni C/C>

    ( Nalaz sam dobila mjesec dana od vađenja krvi. Uopće vađenje krvi sam čekala jedno dva tjedna. )

    Na temelju gore navedenog, ginekolog me poslao hematologu po mišljenje radi terapije heparinom međutim iz Vinogradske su moju narudžbu kroz centralno narucivanje preusmjerili umjesto na hematologa na ginekologiju koja me preusmjerila na humanu reprodukciju. Morala sam tražiti novu uputnicu i to za humanu reprodukciju te mi je pregled zakazan tek za 3 tjedna. Dok čekam taj pregled istražujem sto moj nalaz znaci - i ne pronalazim rješenje. U obitelji do sada nitko nije imao ovakvu situaciju (spontani, trombofilija). Također, čudno mi je zašto me nisu poslali specijalistu hematologu nego na humanu reprodukciju. Do sada nisam čula za taj odjel niti koje je njihovo područje rada. 

    Je li koja od vas imala ovakav nalaz? 
    Koliko dugo će sada trajati ova agonija od pretraga i nalaza, kako je to vama išlo (vidim da su neke od vas nažalost morale raditi dodatne pretrage koje se čekaju i po mjesec dana…) ?
    Kako izgleda trudnoća s ovakvim nalazom? Plašim se terapije heparinom i ishodom trudnoće. Bas sam se načitana i groznih priča. 
    Šaljem misli podrske!

    👩33 (FV Leiden, MTHFR, PAI-1 heterozigot)
    👨‍🦱33
    19.8.2022. ➕, 1.9. dijagnoza blighted ovum, 8.9. spontani prekid trudnoće (7+0)
    23.2.2023. ➕, 16.3. hematom, sukrvica, čini se ok, 21.3. spontani pobačaj (7+1)
    27.8.2023. ➕
    terapija Fragmin —> Clexane
    18.9.2023. 💓 (6+4)
    6.11. NIFTY, stiže nam 👦 (24.10., 11+4)
    4.1. big anomaly, 3D/4D (22)

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.