Heparinske trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Mimii

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Granger

    Lea i Mimii baš smo na drugoj temi razgovarale nešto o pikanju pa sam se sjetila da ste vi bile u fazi kontrola, pregleda, nalaza i slično. Ima kakvih novosti? Jeste saznale nešto korisno?


    Hei draga, 
    ja jučer napravila venisafe test da vidimo na kojoj razini i riziku je trombofilija. Nalaz bude za tri tjedna pa će mi onda odrediti terapiju. No svakako je rekao da ćemo ili sa heparinom ili tabletama i detaljno kontrolirati trudnoću od početka. Bakterija se povukla od 1 doze antibiotika, ali su mi rekli da postoji velika mogućnost da se vrati u trudnoći pa ćemo i to dodatno morati odmah kontrolirati. 
    Sretna sam što ću moći odmah krenuti sa terapijom i s niskom razinom rizika tromboflije, ali me opet ljuti što kako čitam to po forumima neke ženice i nakon više pobačaja nemaju tak neke mogućnosti, jer sve ovisi kakav je dan bio doktoru i kako je koji raspoložen, i nije mi to fer prema svima. 
    Kako ste mi vi? Ima kod Vas kakvih novosti?
    Ja imam željicu za svoj ročkas u 6 mj vidjeti plusić 

    👸 31
    🤠 30
    10/21 missed ab 10 tj 😇

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    O pa baš mi je drago čuti da su pristali na terapiju odmah. Tako je najsigurnije. Stvarno šteta što se ne daje ta mogućnost svim ženama i što neke žene prolaze kroz puno gubitaka trudnoće. Ako ništa barem da im se savjetuje korištenje i da same plate lijek, a ne: ‘Ah to je nizak rizik, ne treba vam terapija’. A eto, kod nekih i mala mutacija može raditi probleme.
    Čitam na raznim temama kako žene dožive po 5, 6 pobačaja i pitaju na forumu što je problem. Pa kako liječnik sam ne savjetuje pretrage u tim slučajevima…čast onima koji stvarno daju sve od sebe, ima ih. Al trebalo bi nam ih više. 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • planki

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    Da li netko moze pomoci sa info , da li se fragmin 5000 moze dobiti na recept. Tamam trudna 5+ 4 i moram koristili radi proslog spontanog . Split 

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    planki

    Pozdrav,
    Da li netko moze pomoci sa info , da li se fragmin 5000 moze dobiti na recept. Tamam trudna 5+ 4 i moram koristili radi proslog spontanog . Split


    Može, ako ga preporuče ginekolog i specijalist transfuzijske medicine. Iako je rana trudnoća kontaktiraj ginekologa što prije ako ti je savjetovao terapiju. 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar Sunny_🐣

    Sunny_🐣

    Broj poruka: 2078

    Prijavi adminu

    pozdrav cure  koje točno pretrage radite u trudnoći zbog trombofilije/heparina? I koliko ih često radite? Da li je dovoljno jednom mjesecno napraviti kks i antifaktor xa? 

    👩33, PCO like, AMH 62 pmol/L, blaga tromb.
    🧔32, azoospermia - visok FSH, TESE postupak dr. H
    poliklinika Repromed
    1. ICSI (dugi protokol - sprej Suprecur, Puregon 225IU/150 IU, Brevactid) - 2 blastice
    7/21 ET 1 🌻 - vanmaterična 💔
    1/22 FET 1 🐧 (prirodni + booster), 28.01. PUPO 🍀, BETA 10dnt 259, 12dnt 741, 💉 heparin
    10/22 stigla naša sreća 👣 mala M 👧
    sunnysparkle7@gmail.com

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    Sunny_🐣

    pozdrav cure koje točno pretrage radite u trudnoći zbog trombofilije/heparina? I koliko ih često radite? Da li je dovoljno jednom mjesecno napraviti kks i antifaktor xa?


    Draga Sunny ja jednom mjesečno prije nego idem po novu turu injekcija napravim koagulogram na Zavodu za transfuzijsku medicinu. Ginekologija mi je dala cjelogodišnju uputnicu tako da samo odem kad mi vremenski odgovara. Specijalist na nalazu napiše mišljenje i onda nalaz nosim kod ginekologa u bolnicu koji propisuje injekcije i odmah mi tamo daju injekcija za 30 dana. KKS ti nije potreban jer trombofilija nije povezana s njim, odnosno faktori zgrušavanja nisu vidljivi na tom nalazu. 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar Sunny_🐣

    Sunny_🐣

    Broj poruka: 2078

    Prijavi adminu

    Granger

    Sunny_🐣

    pozdrav cure koje točno pretrage radite u trudnoći zbog trombofilije/heparina? I koliko ih često radite? Da li je dovoljno jednom mjesecno napraviti kks i antifaktor xa?

    Draga Sunny ja jednom mjesečno prije nego idem po novu turu injekcija napravim koagulogram na Zavodu za transfuzijsku medicinu. Ginekologija mi je dala cjelogodišnju uputnicu tako da samo odem kad mi vremenski odgovara. Specijalist na nalazu napiše mišljenje i onda nalaz nosim kod ginekologa u bolnicu koji propisuje injekcije i odmah mi tamo daju injekcija za 30 dana. KKS ti nije potreban jer trombofilija nije povezana s njim, odnosno faktori zgrušavanja nisu vidljivi na tom nalazu.


    Hvala Granger 😊

    👩33, PCO like, AMH 62 pmol/L, blaga tromb.
    🧔32, azoospermia - visok FSH, TESE postupak dr. H
    poliklinika Repromed
    1. ICSI (dugi protokol - sprej Suprecur, Puregon 225IU/150 IU, Brevactid) - 2 blastice
    7/21 ET 1 🌻 - vanmaterična 💔
    1/22 FET 1 🐧 (prirodni + booster), 28.01. PUPO 🍀, BETA 10dnt 259, 12dnt 741, 💉 heparin
    10/22 stigla naša sreća 👣 mala M 👧
    sunnysparkle7@gmail.com

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    Ja sam s heparinom počela sa 7+1. Kod mene je hematologinja tražila potvrdu trudnoće. Znači kod ginekogloginje sam bila na 6+1 i bile su vidljive GV i ŽV i tad sam obavila vađenje krvi na transfuziji gdje je hematologinja na nalaz napisala terapiju. S pikanjem sam počela sa 7 tjedana jer mi je toliko trebalo da riješim postupke. Mislim da možeš početi i ranije, heparin ne bi trebao smetati, ako je sa zametkom sve okej. Želim ti uspješnu i urednu trudnoću. 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Dijana221

    Broj poruka: 216

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim clanicama ovog foruma :)
    Ne znam koliko ste aktivne i dalje, u potrazi sam sa slicnim iskustvima pa bih bila zahvalna ukoliko neka od vas ima bilo kakve informacije ili iskustva. Naime, borim se s prosirenim venama na podrucju spolovila vec 3 mjeseca, u 33. tjednu trudnoce sam. U pocetku je to bilo tek tu i tamo koja venica, ali sad je uznapredovalo i osjecam uzasan pritisak i bol ako stojim malo duze u mjestu ili ako dugo sjedim. Doktorica na transfuziji me stavila na Inhixu💉 svaki dan, trombociti su jos uvijek u granici normale, ali d-dimeri i fibrinogeni su poviseni. Nemam trombofiliju niti bilo kakve mutacije, ovo mi je druga trudnoca. Mene zanima kako ste rodile s obzirom na ovu dijagnozu, prirodno ili carskim rezom? U kojem tjednu? Da li vam je bilo isto ovako uzasno bolno kao meni i postoji li kakvo rjesenje osim mirovanja? 
    Zahvaljujem unaprijed na informacijama ukoliko se koja susrela s tim.

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    Anavi1206

    Granger

    Ja sam s heparinom počela sa 7+1. Kod mene je hematologinja tražila potvrdu trudnoće. Znači kod ginekogloginje sam bila na 6+1 i bile su vidljive GV i ŽV i tad sam obavila vađenje krvi na transfuziji gdje je hematologinja na nalaz napisala terapiju. S pikanjem sam počela sa 7 tjedana jer mi je toliko trebalo da riješim postupke. Mislim da možeš početi i ranije, heparin ne bi trebao smetati, ako je sa zametkom sve okej. Želim ti uspješnu i urednu trudnoću.

    Hvala ti ❤️
    Evo već se treći tjedan pikam svako jutro. U petak idem na UZV i nadam se da ću vidjeti i čuti otkucaje. Na zadnjem UZV je sve bilo u redu. Hematolog me naručio tek u 7. mjesecu na kontrolu i prije toga napraviti klasičnu KKS pa baš razmišljam nakon što sam pročitala sve na ovoj temi da nije to možda malo prekrasno za kontrolu 🤔🤷‍♀️


    Iskreno čudno jest malo da nećeš raditi mjesečnu kontrolu koagulograma, ali vjerojatno je takva praksa u bolnici. Najvažnije da će oni tebi uredno davati injekcije, a onda kontrola kad bude bude. Nije mi baš jasno čemu KKS jer se tamo zapravo neće vidjet sam učinak trombofilije i heparina pa je vjerojatno to KKS koju radiš redovno u trudnoći i nevezano uz heparin. Ja radim mjesečne kontrole jer tako žele u bolnici kako bi mi izdali heparin. Nije da se nešto drastično mijenja na nalazu tako da ne brini. 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.