Heparinske trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • marijanica23

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Lea06

    missmama91

    Leao6 joj bas mi je zao.. izgleda da imamo dosta slicne probleme..ja i suprug smo isto odradili cijelu tu obradu,kariogram i spermiogram uredni..ono sto su mi svi savjetovali je da radimo na djetetu dok ne uspije,jer kao tsh i septum i ta mutacija su sve blazi oblici,pa nisu sigurni sto je utjecalo,kao mozda sve po malo a mozda jednostavno se nije dobro “spojilo”,a i tada sam imala veliki stres na poslu,pa neznam ako je mozda i to utjecalo…na obradi su mi rekli da za heparin moram imati 3 spontana 🤦🏻‍♀️,moja socijalna ginekologica digla pobunu da moram odmah dobiti heparin ili da pijem aspirin,hematolog odmahnuo rukom (iako imam u obitelji tromboze i cak sestra imala 8 spontanih-njoj nisu nikada otkrili sto tocno nije valjalo,srecom na kraju imala uspjesnu trudnocu)..meni je Pai 1 homozigot 5g i fibrinogen povisen..ja sam isto cula da se moras jako boriti za heparin,tako da sam ostala iznenadjena kada su mi u bolnici odmah rekli da bi mi oni dali…sada mi je samo glupo cekanje,pogotovo u razdoblju kada mi je inace plod stao s razvojem 😑..nadam se da cemo nekako to izgurati.. je li vodis negdje u bolnici obradu ili ti je samo ginekolog napisao uputnice za te pretrage? Drzim fige da ti sve bude ok,i da uskoro dodjes do uredne i zdrave trudnoce 🤞

    Jesi dugo cekala na kariogram i nalaze ? Pretpostavljam da si u Zagrebu radila. Nama sve soc. ginekolog daje uputnice.
    Ajme meni, ne tri spontana pa i ova dva su previse traumaticna. Smatram da ako su dva u pitanju da je to vec znak za uzbunu, al kako to doktorima reci kad imaju svoju politiku. Nema druge nego nadati se najboljem.
    Cestitam tebi na trudnoci i da sve bude u najboljem redu. ❤
    Jel imas kakvu terapiju ili ? Mislim po obiteljskim slucajevima, ti ocito trebas heparin.
    Skroz te shvacam za to cekanje uz saznanje sto ti se dogadjalo prije, uf, tu bas moras znati nadvladsti strah i biti jak. Sretno 😄🥰


    Ja sam radila kariogram u Zg, nekih mjesec dana smo cekali nalaze.

  • Avatar missmama91

    missmama91

    Broj poruka: 51

    Prijavi adminu

    Lea06

    missmama91

    Leao6 joj bas mi je zao.. izgleda da imamo dosta slicne probleme..ja i suprug smo isto odradili cijelu tu obradu,kariogram i spermiogram uredni..ono sto su mi svi savjetovali je da radimo na djetetu dok ne uspije,jer kao tsh i septum i ta mutacija su sve blazi oblici,pa nisu sigurni sto je utjecalo,kao mozda sve po malo a mozda jednostavno se nije dobro “spojilo”,a i tada sam imala veliki stres na poslu,pa neznam ako je mozda i to utjecalo…na obradi su mi rekli da za heparin moram imati 3 spontana 🤦🏻‍♀️,moja socijalna ginekologica digla pobunu da moram odmah dobiti heparin ili da pijem aspirin,hematolog odmahnuo rukom (iako imam u obitelji tromboze i cak sestra imala 8 spontanih-njoj nisu nikada otkrili sto tocno nije valjalo,srecom na kraju imala uspjesnu trudnocu)..meni je Pai 1 homozigot 5g i fibrinogen povisen..ja sam isto cula da se moras jako boriti za heparin,tako da sam ostala iznenadjena kada su mi u bolnici odmah rekli da bi mi oni dali…sada mi je samo glupo cekanje,pogotovo u razdoblju kada mi je inace plod stao s razvojem 😑..nadam se da cemo nekako to izgurati.. je li vodis negdje u bolnici obradu ili ti je samo ginekolog napisao uputnice za te pretrage? Drzim fige da ti sve bude ok,i da uskoro dodjes do uredne i zdrave trudnoce 🤞

    Jesi dugo cekala na kariogram i nalaze ? Pretpostavljam da si u Zagrebu radila. Nama sve soc. ginekolog daje uputnice.
    Ajme meni, ne tri spontana pa i ova dva su previse traumaticna. Smatram da ako su dva u pitanju da je to vec znak za uzbunu, al kako to doktorima reci kad imaju svoju politiku. Nema druge nego nadati se najboljem.
    Cestitam tebi na trudnoci i da sve bude u najboljem redu. ❤
    Jel imas kakvu terapiju ili ? Mislim po obiteljskim slucajevima, ti ocito trebas heparin.
    Skroz te shvacam za to cekanje uz saznanje sto ti se dogadjalo prije, uf, tu bas moras znati nadvladsti strah i biti jak. Sretno 😄🥰


    Kariogram sam radila u Klaicevoj..tamo smo najbrze dosli na red,cekali 3 tj za vadjenje krvi i onda jos 3 tj za nalaze..posalju ih na kucnu adresu

    👨‍👩‍👦
    🚴 5g
    Hipotireoza- Eutirox
    missed ab. 12/20 10TT
    missed ab. 4/21 8TT
    12/21 ➕
    Inhixa 💉
    1/22 imamo♥️🌈
    Qualified® 90 ✔️ 💙
    [lilypie.com]

  • bubamara123

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    pozz cure, evo ja imam potrebu iznijeti svoju priču i svoje nedoumice i brige. pa ako mi koja ima kakav savjet za dati ili podijeliti iskustvo slično mom bila bih zahvalna :)
    ja nisam imala do sad poteškoća po pitanju plodnost, (sve tri trudnoće smo uspjeli iz prve ostvariti) ali sam imala neke komplikacije. prva trudnoća bila je skroz uredna i dogurala skoro 6 mjeseci, došlo je do zapetljanja pupčane vrpce i beba je sama umrla (usporio se razvoj dok nije skroz umrla, iako je bila 21+5tt, veličina je ostala na 17tt). drugo dijete Bogu hvala sve ok, imala sam mali hematom koji se spontano povukao u drugom tromjesečju. treća trudnoća je bila blizanačka (na prvom pregledu se još nije razdvojilo na dva ploda, već smo to vidjeli kad se spontani odvio) i bio je missed ab u 8tt. zbog tog gubitka sam ja odlučila napravit molekularnu analizu gena za tromofiliju i pokazalo se da je mutirani heterozigotni tip gena za faktor II. Ja sam razgovarala s ginekologom o tome i rekao je da moja anamnestička slika sama po sebi nije indikativna za heparin, ali sad uz ovaj nalaz da bi posljednji gubitak  mogao biti vezan s tim, naravno nije 100 posto sigurno. koliko sam ja shvatila on je rekao da mogu sama odabrati želim li heparin ili ne, da mogu pokušati još jednom bez heparina ako tako želim. on mi savjetovao da pijem aspirin 75 od izostanka menstruacije do pregleda, a kad odradimo pregled da ćemo odlučiti za heparin. ne znam na temelju čega se to odlučuje, je li moj oblik te mutacije nekakav sekundarni, manje rizični? kada se definitivno ide na taj lijek, a kada je ovako otvorena opcijai? iskreno, skroz me iznenadilo budući da sam ok izgurala prvu trudnoću (smrt bebe je opravdana drugim razlogom) i da imam uredno zdravo dijete iz druge trudnoće,  očekivala sam da je posljednji spontani bio stvar kompleksnosti jednojajčane blizanačke trudnoće i da ću ovaj probir na tromb. odraditi kao sistem eliminacije. nisam puno upoznata s ovom temom i relativno mi je nova. ne znam koliko je korištenje heparina opasno za razvoj bebe?  koje su još potencijalne komplikacije u trudnoći s tim lijekom? cure koje sad imaju veće bebe i male toddlere je li sve razvojno u redu? i zadnje pitanje - znači li ovo dugoročno da moram se voditi kod hematologa i općenito za zdravlje što bi upućivalo. nitko u mojoj blizini nije imao slična iskustva, mama i sestre nisu imale nikakve komplikacije u trudnoćama.

  • Avatar Ariel

    Ariel

    Broj poruka: 592

    Prijavi adminu

    marijanica23

    Ariel

    Ima li ovdje koja trudnica da je imala spontane, svi nalazi uredni ali ipak uzima heparin?
    Meni su od pozitivnog testa dali heparin i prograteron. Evo do sad je sve u redu, prvi puta i vidjeli srce kako kuca i sve 😍 ali su mi rekli da prvog dana 13tt prestanem uzimat heparin, progrsteron i jos nesto sto su mi dali. Da vise nema potrebe. Ima pi koja zrudnica kojoj su rekli da prestane koristit heparin inekcije i da je na kraju sve bilo ok?
    Pregled imam tek 02.03. a trebala bi za 12 dana prestat uzimat svu tu terapiju. Tako da me sve to malo cini nervoznom.

    Ja sam imala spontane, al heparin do kraja trudnoce moram i poslije jos.


    Imas li trombofiliju? Ja nemam ni nikakve mutacije samo sam svaki spontani imala do 9tt. 

    Kaze da ce mi zo pomoc al da do 12tt koristim, da dalje nije potrebno. Valjda jer posteljica preuzima glavnu ulogu. Malo me strah sto ce se desit kad prestanem sa heparinom i progesteronom, ali nadam se najboljem.

    [lilypie.com]

  • marijanica23

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Ariel

    marijanica23

    Ariel

    Ima li ovdje koja trudnica da je imala spontane, svi nalazi uredni ali ipak uzima heparin?
    Meni su od pozitivnog testa dali heparin i prograteron. Evo do sad je sve u redu, prvi puta i vidjeli srce kako kuca i sve 😍 ali su mi rekli da prvog dana 13tt prestanem uzimat heparin, progrsteron i jos nesto sto su mi dali. Da vise nema potrebe. Ima pi koja zrudnica kojoj su rekli da prestane koristit heparin inekcije i da je na kraju sve bilo ok?
    Pregled imam tek 02.03. a trebala bi za 12 dana prestat uzimat svu tu terapiju. Tako da me sve to malo cini nervoznom.

    Ja sam imala spontane, al heparin do kraja trudnoce moram i poslije jos.

    Imas li trombofiliju? Ja nemam ni nikakve mutacije samo sam svaki spontani imala do 9tt.

    Kaze da ce mi zo pomoc al da do 12tt koristim, da dalje nije potrebno. Valjda jer posteljica preuzima glavnu ulogu. Malo me strah sto ce se desit kad prestanem sa heparinom i progesteronom, ali nadam se najboljem.


    A imala sam nekakve sitne naznake trombofilije, rekli su mi mogu, a ne moram, s tim da sam imala 3 spontana, dobila sam ga.

  • Avatar Ariel

    Ariel

    Broj poruka: 592

    Prijavi adminu

    marijanica23

    Ariel

    marijanica23

    Ariel

    Ima li ovdje koja trudnica da je imala spontane, svi nalazi uredni ali ipak uzima heparin?
    Meni su od pozitivnog testa dali heparin i prograteron. Evo do sad je sve u redu, prvi puta i vidjeli srce kako kuca i sve 😍 ali su mi rekli da prvog dana 13tt prestanem uzimat heparin, progrsteron i jos nesto sto su mi dali. Da vise nema potrebe. Ima pi koja zrudnica kojoj su rekli da prestane koristit heparin inekcije i da je na kraju sve bilo ok?
    Pregled imam tek 02.03. a trebala bi za 12 dana prestat uzimat svu tu terapiju. Tako da me sve to malo cini nervoznom.

    Ja sam imala spontane, al heparin do kraja trudnoce moram i poslije jos.

    Imas li trombofiliju? Ja nemam ni nikakve mutacije samo sam svaki spontani imala do 9tt.

    Kaze da ce mi zo pomoc al da do 12tt koristim, da dalje nije potrebno. Valjda jer posteljica preuzima glavnu ulogu. Malo me strah sto ce se desit kad prestanem sa heparinom i progesteronom, ali nadam se najboljem.

    A imala sam nekakve sitne naznake trombofilije, rekli su mi mogu, a ne moram, s tim da sam imala 3 spontana, dobila sam ga.


    Ja se iskreno u to ne kuzim. Ja sma imala spontani u 10 tjednu (ali se plod prestao razvijat u 8tjednu), pa u 5. i zandji je bio u 6 tt. Nakon toga smo presli sve pretrage i sve je bilo ok. Cim sam vidjela pozitiva test stavilis u me na terapiju koja ukljucuje i te inekcije. I evo sad zadnji dan 12tt bi trebala prestat sve uzimat. 3 dana kasnije imam kontorlu za trisomiu i kombinirani probir. Pa cu vidjet je li dalje ide sve ok. Ali neki puta ne znaju sto nije u redu. Evo an srecu sve je sad dobro i ide kak treba. Primjetila sam da sve puno zena treba heparin ili neku terapiju, a nije mi jasno zasto ju doktori tako tesko daju. Ja sam sve to placala. 

    [lilypie.com]

  • NovaMama

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima!
    Imam jedno pitanje pa ako mi netko može odgovoriti. Trudna sam 6 tjedana i ginekolog me je poslao na transfuzijski odjel da napravim testove za zgrušavanje krvi.
    Spominjao mi je davanje nekih infekcija i sl…
    Zanima me kako izgleda to testiranje, samo ti izvade krv ili ti daju nešto pa prate? 
    Hvala

  • NovaMama

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    *inekcija

  • marijanica23

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    NovaMama

    Pozdrav svima!
    Imam jedno pitanje pa ako mi netko može odgovoriti. Trudna sam 6 tjedana i ginekolog me je poslao na transfuzijski odjel da napravim testove za zgrušavanje krvi.
    Spominjao mi je davanje nekih infekcija i sl…
    Zanima me kako izgleda to testiranje, samo ti izvade krv ili ti daju nešto pa prate?
    Hvala


    Koliko ja znam da, uglavnom se sve svodi na to vadjenje krvi. Injekcije vjerojatno heparine imas dosta ovdje o tome, i ja ih primam.

  • Avatar Ariel

    Ariel

    Broj poruka: 592

    Prijavi adminu

    Evo ja sam prestala uzimat heparin zadnji dan 12tt. Nakon toga sam imala pregled i sve je u redu. Meni su dali inekcije heparinom jer nisam mogla zadrzat trudnocu duze od 9 tjedana. Sad sam prestala uzimat i heparin, nycomed i progesteron. 
    Usla sam bez problema u 14tt i sad za 4 tjedna imam jos jednu kontrolu i nadam se da ce bit sve u redu. Rekli su mi da uzimam sve to dok placenta ne preuzme glavnu ulogu i da bi trebalo dalje biti sve u redu. 
    Ali moram naglasit da NEMAM otkrivenu trombofiliju ni nikakve mutacije. Jednostavno su nasli kombinaciju lijekova koja bi meni trebala pomoc dalje. 
    Svima ovdje zelim svu srecu i da vam terapija koju uzimate pomogne ostvarit vase zelje i snove. 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.